2021-05-07   06:52:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2018 - Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag - Stævnestart kl. 9.00

Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open 2018    Udskriftsdato  14 april 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  12:51   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 april 2018         
 
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Antoine Montier  1993    460  34.20        1:13.99   
  VAT Copenhagen-MK31  1:12.23                 
                     
Johan Wentorf  1999    428  35.95        1:15.79   
  Frederikssund Svømmeklub  1:16.59                 
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Nygaard  2000    546  33.21        1:09.86   
  Slagelse Svømmeklub  1:09.72                 
                     
Mathias Hatting Petersen  2000    433  34.15        1:15.47   
  Swim Team Tåstrup  1:13.73                 
                     
William S. Michaelsen  2001    431  35.12        1:15.62   
  Frederikssund Svømmeklub  1:13.53                 
                     
Marcus Christiansen  2001    400  35.92        1:17.51   
  Helsinge Svømmeklub  1:25.63                 
                     
Mathias Riff Alexandersen  2001    370  37.93        1:19.56   
  Sigma Swim Birkerød  1:19.61                 
                     
Kristian Mouridsen  2002    311  40.74        1:24.26   
  Næstved IF  1:20.38                 
                     
Rasmus Lorentzen  2001    294  40.72        1:25.86   
  Næstved IF  1:23.85                 
                     
Mikkel Ringer  2001    293  39.92        1:26.01   
  Vordingborg Svømme Klub  1:23.39                 
                     
Altin Misimi  2002              DSQ  tyvstart 4.4 
  Herlev Svømning  1:22.77                 
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Rought  2003    459  34.50        1:14.05   
  Slagelse Svømmeklub  1:12.26                 
                     
Villads Kruse  2003    411  35.89        1:16.78   
  Sigma Swim Allerød  1:13.99                 
                     
Noah Bred  2003    380  37.15        1:18.82   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:17.21                 
                     
Lucas Jul Pedersen  2003    376  36.39        1:19.14   
  Næstved IF  1:16.74                 
                     
Victor Toftehøj  2003    367  37.05        1:19.75   
  A6  1:17.60                 
                     
Harald Riisager  2003    363  38.11        1:20.04   
  Gentofte Svømme Klub  1:19.05                 
                     
Harald Wiehe Struberg  2003    347  38.18        1:21.27   
  Herlev Svømning  1:18.72                 
                     
Jakob Legaard  2003    333  39.42        1:22.37   
  Sigma Swim Allerød  1:20.68                 
                     
Andreas Hoffmann  2003    310  39.44        1:24.37   
  Sigma Swim Birkerød  1:21.62                 
                     
10  Silas Lykke  2003    307  38.21        1:24.68   
  Slagelse Svømmeklub  1:18.18                 
                     
11  Magnus Juul Hansen  2003    302  39.94        1:25.14   
  Vordingborg Svømme Klub  1:23.49                 
                     
12  Joachim L Andersen  2003    297  40.06        1:25.59   
  Slagelse Svømmeklub  1:21.98                 
                     
13  Christoffer Skinhøj  2003    297  40.57        1:25.62   
  Gentofte Svømme Klub  1:26.26                 
                     
14  Harald Franck  2003    293  39.45        1:25.93   
  Næstved IF  1:21.25                 
                     
15  Peter Holm  2003    289  40.54        1:26.35   
  Herlev Svømning  1:23.63                 
                     
16  Nicklas Stæcker  2003    273  40.99        1:27.97   
  Næstved IF  1:23.45                 
                     
17  Lucas Linnebjerg  2003    269  41.25        1:28.44   
  Vordingborg Svømme Klub  1:28.55                 
                     
18  Marcus Appel  2003    181  48.13        1:40.91   
  Frederikssund Svømmeklub  1:40.78                 
                     
Christian Boutrup  2003              DNS   
  Sigma Swim Birkerød  1:20.37                 
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anders K. Kortegaard  2004    451  34.87        1:14.49   
  A6  1:11.56                 
                     
Mads Liechti  2004    409  35.18        1:16.96   
  Sigma Swim Birkerød  1:19.41                 
                     
Villads Arfelt  2004    364  38.32        1:19.96   
  Sigma Swim Birkerød  1:18.99                 
                     
Jannik Jørgensen  2004    343  38.69        1:21.60   
  Slagelse Svømmeklub  1:19.75                 
                     
Gustav B. Frederiksen  2004    327  38.04        1:22.89   
  Vordingborg Svømme Klub  1:22.42                 
                     
Silas Fessel  2004    313  38.14        1:24.07   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:20.36                 
                     
Søren Wandall Ohlsen  2004    306  40.26        1:24.77   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:22.74                 
                     
William Ølshøj  2004    304  39.28        1:24.91   
  Sigma Swim Birkerød  1:24.42                 
                     
Niels Krogh-Olsen  2004    298  40.65        1:25.53   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:23.72                 
                     
10  Benjamin Koch Oltman Ande  2004    294  39.41        1:25.90   
  Solrød Svømmeklub  1:23.20                 
                     
11  Mathias Lindgaard  2004    279  41.53        1:27.40   
  Herlev Svømning  1:26.87                 
                     
12  Victor Dyrhauge  2004    248  42.89        1:30.83   
  Frederikssund Svømmeklub  1:45.58                 
                     
13  Victor Bornemann  2004    191  47.53        1:39.12   
  Sigma Swim Allerød  1:44.39                 
                     
14  Victor Enemark Cruse  2004    145  51.03        1:48.55   
  Frederikssund Svømmeklub  1:52.97                 
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Robert E Falborg Pedersen  2005    370  37.66        1:19.57   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:19.36                 
                     
Tobias Rosengaard  2005    354  37.43        1:20.73   
  Sigma Swim Birkerød  1:17.90                 
                     
Emil Gram Peters  2005    334  39.08        1:22.32   
  Helsinge Svømmeklub  1:20.80                 
                     
Laurits Boserup  2005    319  39.43        1:23.55   
  Gentofte Svømme Klub  1:26.39                 
                     
Sean Petersen  2006    307  39.85        1:24.60   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:26.04                 
                     
Nicholas H. Hansen  2005    304  40.69        1:24.91   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:25.08                 
                     
William Bogø Andersen  2005    296  40.63        1:25.63   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:25.55                 
                     
Carl Emil Lundgaard  2005    296  40.95        1:25.68   
  Gentofte Svømme Klub  1:25.44                 
                     
Hector Kaltoft  2006    275  41.88        1:27.78   
  Sigma Swim Birkerød  1:36.63                 
                     
10  Victor Møller Klitgaard  2006    262  43.05        1:29.25   
  Helsinge Svømmeklub  1:33.51                 
                     
11  Magnus Jacobsen  2006    261  42.66        1:29.33   
  Sigma Swim Birkerød  1:35.66                 
                     
12  Petar Trkulja  2006    261  43.53        1:29.35   
  Næstved IF  1:30.56                 
                     
13  Magnus Tullberg  2005    254  42.62        1:30.11   
  Sigma Swim Birkerød  1:27.51                 
                     
14  Emil Kruse Enemærke  2005    252  42.67        1:30.40   
  Herlev Svømning  1:24.11                 
                     
15  Bertram Olesen  2005    246  42.86        1:31.14   
  Frederikssund Svømmeklub  1:28.84                 
                     
16  Oliver Lassen  2005    245  42.14        1:31.18   
  Sigma Swim Birkerød  1:27.64                 
                     
17  Oscar Vinge-Maigaard  2007    245  43.68        1:31.29   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:30.02                 
                     
18  Malthe Funk Larsen  2005    229  43.95        1:33.27   
  Sigma Swim Allerød  1:25.47                 
                     
19  Frederik Aarup-Andersen  2006    215  45.21        1:35.26   
  Gentofte Svømme Klub  1:50.77                 
                     
20  Frederik Gersby  2006    201  45.93        1:37.40   
  Sigma Swim Allerød  1:34.93                 
                     
21  Younus Khan  2005    198  46.63        1:37.96   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
22  Theodor Wernberg Løvgreen  2005    190  47.24        1:39.31   
  Sigma Swim Allerød  1:37.04                 
                     
23  Mathias Bohn-Hansen  2006    180  48.31        1:41.05   
  Herlev Svømning  1:40.55                 
                     
24  Victor Henrik Ritnagel  2005    175  48.56        1:41.98   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:39.82                 
                     
25  Valdemar Møller-Ern  2008    151  50.13        1:47.11   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:49.97                 
                     
26  Storm Bargmann  2007    149  50.52        1:47.74   
  Herlev Svømning  1:41.98                 
                     
27  Albert Skov Andersen  2006    140  51.67        1:49.80   
  Sigma Swim Birkerød  1:58.13                 
                     
28  Maximillian Udar  2006    140  50.05        1:50.02   
  Gentofte Svømme Klub  1:49.56                 
                     
29  Noah Anker-Møller  2006    138  52.38        1:50.51   
  Sigma Swim Allerød  2:00.09                 
                     
30  Peter Bjerre Olsen  2006    132  53.02        1:52.04   
  Gentofte Svømme Klub  1:55.91                 
                     
31  Frederik Rosenbom  2006    128  53.46        1:53.07   
  Gentofte Svømme Klub  1:51.64                 
                     
Morten Lindblom Andersen  2005              DNS   
  Hillerød Svømmeklub  1:20.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  14 april 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:51 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner