2021-05-15   05:05:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2018 - Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag - Stævnestart kl. 9.00

Resultat Lb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Nykredit Gentofte Open 2018    Udskriftsdato  14 april 2018   
  Stvne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  14:25   
  Arrangr  Gentofte Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  13 april 2018         
 
 
Lb 17, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Andersen  2001    612  31.17  1:04.02  1:38.18    2:13.03   
  Slagelse Svmmeklub  2:11.97                 
                     
Lrke Schelde-Mollerup  2003    546  31.82  1:07.44  1:43.04    2:18.15   
  A6  2:14.97                 
                     
Anna Wrist-Elkjr  2003    544  31.32  1:06.94  1:42.91    2:18.38   
  Herlev Svmning  2:19.57                 
                     
Caroline Veggerby  2003    531  32.18  1:07.65  1:43.97    2:19.49   
  Vallensbk IF Af 1939  2:17.79                 
                     
Laura Boutrup  2003    516  32.17  1:07.72  1:44.51    2:20.83   
  Sigma Swim Birkerd  2:17.04                 
                     
Katrine Duus  2003    512  31.61  1:07.53  1:44.77    2:21.17   
  Nstved IF  2:21.30                 
                     
Clara Carlquist  2003    505  33.30  1:08.55  1:45.76    2:21.87   
  Gentofte Svmme Klub  2:18.89                 
                     
Amalie Schou  2003    499  33.12  1:08.41  1:45.08    2:22.35   
  Gentofte Svmme Klub  2:24.52                 
                     
Ida Hebeltoft  2003    485  33.36  1:10.30  1:47.88    2:23.76   
  Herlev Svmning  2:25.44                 
                     
10  Emma Jensen  2002    464  32.42  1:08.29  1:46.52    2:25.86   
  Helsinge Svmmeklub  2:21.63                 
                     
11  Caroline Vang-Jensen  2003    463  33.59  1:10.44  1:48.04    2:26.02   
  Gentofte Svmme Klub  2:22.37                 
                     
12  Luna Emilie Olsen  2003    453  32.89  1:09.66  1:48.02    2:27.08   
  A6  2:19.50                 
                     
13  Thea F. Johansen  2003    448  33.48  1:11.14  1:50.44    2:27.59   
  Herlev Svmning  2:26.31                 
                     
14  Maja Marie Elmgreen  2003    441  33.09  1:10.76  1:49.62    2:28.36   
  Helsinge Svmmeklub  2:25.15                 
                     
15  Caroline Bach Offendal  2002    418  34.01  1:12.52  1:52.47    2:31.03   
  Helsinge Svmmeklub  2:32.05                 
                     
16  Sofia Levisen  2002    413  35.11  1:13.93  1:53.61    2:31.71   
  Solrd Svmmeklub  2:31.48                 
                     
17  Matilda Colley  2003    400  34.41  1:13.69  1:53.84    2:33.25   
  A6  2:40.20                 
                     
18  Gaya Josefine Maar  2003    396  33.89  1:13.83  1:55.10    2:33.76   
  Nstved IF  2:32.75                 
                     
19  Lrke Sams Svenningsen  2002    393  34.21  1:13.44  1:54.60    2:34.18   
  Solrd Svmmeklub  2:38.74                 
                     
20  Silje Juhl Nielsen  2003    358  34.60  1:14.65  1:57.49    2:39.00   
  Solrd Svmmeklub  2:39.67                 
                     
21  Clara Kongsfelt  2003    356  36.34  1:17.07  1:59.47    2:39.41   
  Herlev Svmning  2:37.47                 
                     
 
Lb 17, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sara Damkjr Bartels  2004    492  32.21  1:08.03  1:45.43    2:23.02   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:19.68                 
                     
Emma Stoltz  2004    438  33.91  1:11.95  1:50.85    2:28.70   
  Sigma Swim Allerd  2:22.11                 
                     
Karoline Nielsen  2004    428  34.20  1:11.57  1:50.78    2:29.86   
  Slagelse Svmmeklub  2:33.98                 
                     
Amalie Lund  2004    413  35.18  1:13.07  1:53.41    2:31.65   
  Helsinge Svmmeklub  2:33.03                 
                     
Laura Jrgensen  2004    383  35.36  1:15.80  1:57.45    2:35.56   
  Helsinge Svmmeklub  2:43.62                 
                     
Sigrid B. Kristensen  2004    313  38.44  1:21.46  2:04.35    2:46.35   
  Slagelse Svmmeklub  2:46.73                 
                     
Katrine Mrkeberg  2004    281  36.97  1:21.07  2:07.24    2:52.39   
  Nstved IF  2:52.69                 
                     
Amalie Kurps  2004    247  37.99  1:23.06  2:12.10    3:00.04   
  Odsherred Svmmeklub  3:05.84                 
                     
 
Lb 17, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie C. Helmark  2005    541  32.45  1:08.35  1:44.65    2:18.61   
  Gentofte Svmme Klub  2:23.81                 
                     
Kristine Nilsson Norby  2005    541  32.31  1:07.92  1:44.46    2:18.64   
  Gentofte Svmme Klub  2:23.49                 
                     
Maya Hauerberg Terp  2005    534  32.91  1:08.90  1:44.83    2:19.21   
  A6  2:24.73                 
                     
Silja Brage  2005    494  33.54  1:09.94  1:47.23    2:22.88   
  A6  2:34.80                 
                     
Amanda Da Silva B. Madsen  2005    480  33.38  1:10.37  1:47.91    2:24.26   
  Herlev Svmning  2:25.23                 
                     
Emily Hansen  2005    455  33.34  1:11.68  1:51.12    2:26.84   
  Helsinge Svmmeklub  2:29.56                 
                     
Caroline Sofie Aagaard  2005    441  34.09  1:12.11  1:51.11    2:28.35   
  Sigma Swim Birkerd  2:26.88                 
                     
Josephine Thomsen  2005    440  33.95  1:10.91  1:49.90    2:28.51   
  Herlev Svmning  2:25.07                 
                     
Marie Louise B Andersen  2005    428  35.95  1:15.34  1:54.03    2:29.83   
  Slagelse Svmmeklub  2:32.27                 
                     
10  Selma V Studnitz Andersen  2005    416  35.37  1:14.55  1:53.35    2:31.27   
  Slagelse Svmmeklub  2:32.72                 
                     
11  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    415  34.61  1:13.40  1:53.41    2:31.42   
  Solrd Svmmeklub  2:28.78                 
                     
12  Natacha Munch  2005    411  34.11  1:12.56  1:53.15    2:31.86   
  Solrd Svmmeklub  2:32.45                 
                     
13  Catrine Porsdal  2005    385  35.19  1:15.30  1:56.20    2:35.29   
  Sigma Swim Birkerd  2:44.95                 
                     
14  Anna Olivia Kirchhoff  2005    335  38.41  1:21.09  2:03.58    2:42.60   
  Hillerd Svmmeklub  2:52.98                 
                     
15  Kaja Waag Kallese  2005    329  37.37  1:19.26  2:02.02    2:43.52   
  Herlev Svmning  2:42.10                 
                     
16  Julie Merl Larsen  2005    301  38.28  1:21.11  2:05.29    2:48.49   
  A6  2:43.03                 
                     
17  Josefine Staudt  2005    296  37.42  1:19.25  2:03.79    2:49.34   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:41.81                 
                     
18  Aurora Troldahl Jakobsen  2005    287  38.07  1:22.29  2:08.01    2:51.26   
  Helsinge Svmmeklub                   
                     
19  Silja Sol Jrgensen  2005    253  38.34  1:24.74  2:13.53    2:58.40   
  Vordingborg Svmme Klub  3:25.00                 
                     
20  Frida Lauridsen  2005    248  40.19  1:26.10  2:12.93    2:59.72   
  Slagelse Svmmeklub  3:20.69                 
                     
 
Lb 17, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Skov Kragh  2006    459  33.52  1:12.06  1:51.15    2:26.44   
  A6  2:30.70                 
                     
Anna Andersen  2007    458  33.71  1:11.83  1:50.30    2:26.54   
  Vallensbk IF Af 1939  2:27.23                 
                     
Andrea Lindberg Vede  2006    433  34.55  1:13.07  1:52.18    2:29.31   
  Sigma Swim Allerd  2:28.65                 
                     
Liva la Cour  2006    384  36.64  1:17.58  1:57.75    2:35.31   
  Gentofte Svmme Klub  2:38.94                 
                     
Alba Mantoni  2006    380  35.68  1:16.26  1:57.24    2:35.98   
  Gentofte Svmme Klub  2:35.86                 
                     
Astrid Mulipola  2006    378  35.18  1:15.00  1:56.54    2:36.19   
  Sigma Swim Allerd  2:40.29                 
                     
Cecilie Rud  2006    372  35.37  1:15.05  1:56.80    2:36.98   
  Sigma Swim Allerd  2:40.04                 
                     
Kamma Rasmussen  2006    357  37.05  1:18.05  1:59.39    2:39.13   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:41.34                 
                     
Mathilde Holm Villadsen  2006    355  36.49  1:17.10  1:59.11    2:39.47   
  Solrd Svmmeklub  2:38.82                 
                     
10  Christine Stubbe Lundsby  2006    352  37.08  1:18.82  2:01.67    2:40.00   
  Gentofte Svmme Klub  2:50.59                 
                     
11  Iben Lund Nielsen  2006    349  36.29  1:17.55  1:58.67    2:40.34   
  Nstved IF  2:50.84                 
                     
12  Monika Dragieva  2006    343  36.69  1:18.37  2:01.85    2:41.25   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:42.09                 
                     
13  Alma Mller-Ern  2006    335  36.58  1:18.14  2:01.71    2:42.65   
  Vallensbk IF Af 1939                   
                     
14  Frida Gram Peters  2007    334  37.47  1:21.07  2:03.59    2:42.81   
  Helsinge Svmmeklub  2:48.24                 
                     
15  Maria Claudia S. Hansen  2006    330  37.62  1:19.12  2:02.09    2:43.37   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:40.39                 
                     
16  Freja Juul  2006    325  35.75  1:18.03  2:02.72    2:44.29   
  Nstved IF  2:46.38                 
                     
17  Silje Lyse Legaard  2006    322  37.62  1:20.84  2:04.36    2:44.80   
  Hillerd Svmmeklub  2:45.03                 
                     
18  Jasmin Kjrsgaard  2006    317  36.74  1:19.80  2:03.56    2:45.60   
  A6  2:40.88                 
                     
19  Lucca Frydendahl  2008    315  37.99  1:21.70  2:03.07    2:45.89   
  A6  3:05.96                 
                     
20  Jasmine Lkkegaard  2006    311  37.42  1:21.09  2:05.09    2:46.70   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:46.95                 
                     
21  Andrea Kiefer-Hansen  2006    304  37.78  1:20.46  2:04.48    2:47.92   
  Herlev Svmning  2:51.31                 
                     
22  Emilie Hartvig-Olsen  2006    301  37.39  1:21.00  2:05.66    2:48.48   
  Vallensbk IF Af 1939  2:52.51                 
                     
23  Sofie Larsen  2006    296  38.51  1:23.09  2:07.22    2:49.49   
  Vallensbk IF Af 1939                   
                     
24  Dicte Maar  2006    276  39.73  1:24.76  2:11.48    2:53.44   
  Nstved IF  3:01.66                 
                     
25  Anna Dietrichsen  2006    274  38.34  1:23.03  2:09.74    2:53.86   
  A6  3:07.75                 
                     
26  Selma Nrby  2006    270  40.80  1:26.20  2:11.38    2:54.63   
  Sigma Swim Birkerd  2:56.47                 
                     
27  Naya Hi Greve  2007    267  40.96  1:26.33  2:14.11    2:55.40   
  A6  3:17.66                 
                     
28  Freja Katrine Raunholt  2006    266  39.02  1:25.57  2:11.20    2:55.50   
  Nstved IF  2:58.71                 
                     
29  Lara Ghizzaui  2007    266  40.82  1:25.79  2:11.68    2:55.63   
  Vallensbk IF Af 1939                   
                     
30  Maja Andersen  2007    265  41.79  1:27.37  2:13.25    2:55.70   
  Vallensbk IF Af 1939                   
                     
31  Anna Merl Larsen  2006    261  39.90  1:25.45  2:12.34    2:56.72   
  A6  3:27.44                 
                     
32  Maja Damkjr Bartels  2006    257  40.43  1:26.23  2:11.51    2:57.51   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:52.48                 
                     
33  Josephine Hvidberg  2006    247  40.23  1:27.35  2:15.80    2:59.91   
  Gentofte Svmme Klub  3:56.98                 
                     
34  Kristine Dupont  2007    242  38.04  1:25.32  2:14.64    3:01.14   
  Herlev Svmning  3:16.13                 
                     
35  Sofija Rnne  2006    241  40.74  1:28.13  2:16.72    3:01.45   
  Herlev Svmning  3:21.95                 
                     
36  Tess van der Laan  2008    237  39.91  1:27.94  2:16.95    3:02.39   
  Gentofte Svmme Klub  3:09.48                 
                     
37  Leonora Franck  2006    235  39.96  1:26.23  2:15.25    3:02.92   
  Nstved IF                   
                     
38  Katrine Dresler Aleksic  2007    232  41.05  1:30.65  2:19.94    3:03.63   
  Herlev Svmning  3:21.40                 
                     
39  Mathilde Bendtsen  2007    231  42.23  1:29.22  2:17.41    3:03.89   
  Nstved IF  3:13.89                 
                     
40  K-Lee Hansen  2007    230  41.44  1:30.23  2:19.06    3:04.30   
  A6  3:11.37                 
                     
41  Silje Egeberg Nordhald  2007    222  42.07  1:29.02  2:17.99    3:06.48   
  Vordingborg Svmme Klub  3:15.57                 
                     
42  Silke Krakau Tnnesen  2006    222  41.45  1:29.40  2:19.04    3:06.54   
  Slagelse Svmmeklub                   
                     
43  Elisabeth Tobel Nielsen  2007    221  40.63  1:28.93  2:19.18    3:06.76   
  Slagelse Svmmeklub  3:35.71                 
                     
44  Maja Vejborg  2007    221  41.78  1:29.79  2:20.59    3:06.81   
  Gentofte Svmme Klub  3:14.65                 
                     
45  Signe stergaard Lilja  2006    218  42.25  1:30.61  2:20.62    3:07.72   
  Sigma Swim Birkerd  3:09.94                 
                     
46  Maja Lollike  2007    214  42.28  1:30.62  2:21.34    3:08.65   
  Vallensbk IF Af 1939                   
                     
47  Rosa Dyhr-Rasmussen  2007    206  42.48  1:32.86  2:24.15    3:11.20   
  Nstved IF  3:12.50                 
                     
48  Thilde Hjortshj  2006    199  40.60  1:30.21  2:21.49    3:13.24   
  Gentofte Svmme Klub  3:29.07                 
                     
49  Signe Gyldenkrne  2006    199  41.98  1:32.79  2:25.19    3:13.51   
  Vordingborg Svmme Klub  3:19.02                 
                     
50  Roos Klep  2007    193  42.14  1:32.96  2:24.61    3:15.18   
  Gentofte Svmme Klub  3:16.56                 
                     
51  Laura Friis Justesen  2006    192  42.85  1:34.10  2:25.79    3:15.54   
  Vordingborg Svmme Klub  3:20.00                 
                     
52  Edith Louise Vedel  2007    182  42.91  1:34.95  2:28.84    3:19.29   
  Gentofte Svmme Klub  3:18.89                 
                     
53  Malou Danefred Nielsen  2007    166  45.53  1:40.58  2:35.30    3:25.32   
  Vordingborg Svmme Klub  3:55.00                 
                     
54  Sophie Flamand  2007    159  46.76  1:40.42  2:35.83    3:28.39   
  Gentofte Svmme Klub  3:50.61                 
                     
55  Nina Griffin  2007    155  45.17  1:40.50  2:35.74    3:30.04   
  Gentofte Svmme Klub  3:18.47                 
                     
56  Johanna Illum Boesen  2007    146  46.07  1:40.93  2:39.44    3:34.42   
  Gentofte Svmme Klub  3:30.00                 
                     
57  Helena Honore  2007    133  49.24  1:46.16  2:45.86    3:40.83   
  Herlev Svmning  3:27.18                 
                     
58  Bianca Basso  2007    119  49.61    2:50.64    3:49.56   
  Gentofte Svmme Klub  3:24.14                 
                     
59  Eleonora Marsner  2009    99  52.57  1:58.05  3:03.57    4:03.96   
  Herlev Svmning                   
                     
SIF Bramm  2006              DNS   
  A6  2:30.15                 
                     
Sophie Nielsen  2006              DNS   
  Odsherred Svmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  14 april 2018 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  14:25 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner