2021-05-15   04:57:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2018 - Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag - Stævnestart kl. 9.00

Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Nykredit Gentofte Open 2018    Udskriftsdato  14 april 2018   
  Stvne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  10:43   
  Arrangr  Gentofte Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  13 april 2018         
 
 
Lb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Wrist-Elkjr  2003    514          30.49   
  Herlev Svmning  31.26                 
Katja Korbo Petersson  2001    505          30.66   
  A6  30.66                 
Luna Emilie Olsen  2003    483          31.13   
  A6  30.31                 
Thea F. Johansen  2003    429          32.39   
  Herlev Svmning  31.72                 
Clara Carlquist  2003    427          32.42   
  Gentofte Svmme Klub  31.10                 
Caroline Veggerby  2003    419          32.63   
  Vallensbk IF Af 1939  32.75                 
Camille Hvid Ravnholt  2003    417          32.68   
  Frederikssund Svmmeklub  32.82                 
Esther Marie Heunicke  2003    416          32.70   
  Sigma Swim Birkerd  33.61                 
Lrke Blond  2003    391          33.39   
  Vallensbk IF Af 1939  35.83                 
10  Julie Silberg  2002    373          33.92   
  Solrd Svmmeklub  35.01                 
11  Caroline Vang-Jensen  2003    373          33.93   
  Gentofte Svmme Klub  33.87                 
12  Sille Andersen  2003    369          34.06   
  Frederikssund Svmmeklub  37.62                 
13  Maja Marie Elmgreen  2003    368          34.08   
  Helsinge Svmmeklub  33.62                 
14  Laura Boutrup  2003    365          34.18   
  Sigma Swim Birkerd  34.34                 
15  Viola Demuth Andersen  2003    346          34.77   
  Gentofte Svmme Klub  36.27                 
16  Emma Jensen  2002    332          35.27   
  Helsinge Svmmeklub  34.28                 
17  Gaya Josefine Maar  2003    314          35.93   
  Nstved IF  36.59                 
18  Viktoria Bts Kristensen  2002    312          36.00   
  Nstved IF  32.40                 
19  Katrine S. Frederiksen  2002    302          36.38   
  Helsinge Svmmeklub  36.94                 
20  Ida Hebeltoft  2003    302          36.39   
  Herlev Svmning  35.40                 
21  Caroline Bendtsen  2002    289          36.94   
  Nstved IF  37.13                 
22  Clara Kongsfelt  2003    287          37.00   
  Herlev Svmning  36.55                 
23  Pernille Mller Leisted  2002    250          38.74   
  Helsinge Svmmeklub  38.47                 
 
Lb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sara Damkjr Bartels  2004    486          31.06   
  Gladsaxe Svmmeklub  30.75                 
Signe Krag Andersen  2004    475          31.30   
  Sigma Swim Allerd  31.76                 
Anja Xin Andersen  2004    399          33.18   
  Herlev Svmning  32.85                 
Freja Sndergaard  2004    382          33.66   
  Vordingborg Svmme Klub  35.17                 
Emma Stoltz  2004    379          33.75   
  Sigma Swim Allerd  33.75                 
Camille Nrby  2004    366          34.14   
  Sigma Swim Birkerd  33.76                 
Karoline Nielsen  2004    349          34.68   
  Slagelse Svmmeklub  35.09                 
Isabella Victoria Nimb  2004    344          34.86   
  Sigma Swim Birkerd  34.68                 
Isabella Flyvholm Jensen  2004    321          35.65   
  Odsherred Svmmeklub  35.80                 
10  Emilie Pyndt Hansen  2004    319          35.74   
  Frederikssund Svmmeklub  36.78                 
11  Freja Mller  2004    309          36.10   
  A6  36.40                 
12  Olivia My Nielsen  2004    260          38.27   
  Nstved IF  42.83                 
13  Katrine Mrkeberg  2004    207          41.27   
  Nstved IF  49.07                 
14  Gry Therkelsen  2004    189          42.52   
  Helsinge Svmmeklub  41.13                 
15  Amalie Kurps  2004    133          47.76   
  Odsherred Svmmeklub  48.06                 
16  Sigrid B. Kristensen  2004    132          47.87   
  Slagelse Svmmeklub  47.83                 
Isabel Lillebk  2004              DSQ  tyvstart 4.4 
  A6  34.66                 
 
Lb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie C. Helmark  2005    525          30.27   
  Gentofte Svmme Klub  31.08                 
Nikoline Marie Lange  2005    492          30.94   
  Gladsaxe Svmmeklub  30.45                 
Kristine Nilsson Norby  2005    440          32.10   
  Gentofte Svmme Klub  32.50                 
Josephine Thomsen  2005    430          32.35   
  Herlev Svmning  32.38                 
Maya Hauerberg Terp  2005    384          33.59   
  A6  32.91                 
Selma V Studnitz Andersen  2005    379          33.73   
  Slagelse Svmmeklub  34.41                 
Caroline Sofie Aagaard  2005    366          34.15   
  Sigma Swim Birkerd  35.12                 
Ellen Marie Ulrich-Jrgen  2005    362          34.25   
  Gladsaxe Svmmeklub  34.25                 
Marie Louise B Andersen  2005    360          34.33   
  Slagelse Svmmeklub  37.62                 
10  Rebecca Chur Fischer  2005    349          34.68   
  Gentofte Svmme Klub  34.09                 
11  Emma S. Kristensen  2005    344          34.84   
  Gentofte Svmme Klub  34.52                 
12  Catrine Porsdal  2005    338          35.04   
  Sigma Swim Birkerd  35.08                 
13  Agnes Barner Hansen  2005    337          35.08   
  Nstved IF  37.61                 
14  Alma Gotfredsen  2005    330          35.34   
  Gladsaxe Svmmeklub  35.03                 
15  Natacha Munch  2005    319          35.74   
  Solrd Svmmeklub  38.50                 
16  Caroline Bach Mindested  2005    295          36.67   
  Sigma Swim Allerd  35.94                 
17  Isabella Ludvigsen  2005    266          37.98   
  Sigma Swim Allerd  38.82                 
18  Signe Eie  2005    265          38.01   
  Herlev Svmning  36.44                 
19  Camilla Porsdal  2005    259          38.32   
  Sigma Swim Birkerd  42.11                 
20  Anna Olivia Kirchhoff  2005    253          38.60   
  Hillerd Svmmeklub  42.68                 
21  Olivia Cruse  2005    238          39.42   
  Hillerd Svmmeklub  40.64                 
22  Ronja Jrgensen  2005    229          39.90   
  A6  42.26                 
23  Aurora Troldahl Jakobsen  2005    203          41.52   
  Helsinge Svmmeklub  45.74                 
24  Frida Lauridsen  2005    175          43.65   
  Slagelse Svmmeklub  50.58                 
25  Liva Gydesen Nielsen  2005    157          45.25   
  A6  51.00                 
26  Amanda L. Munch-Jensen  2005    140          47.04   
  Solrd Svmmeklub  42.55                 
Julie Merl Larsen  2005              DNS   
  A6  38.79                 
Lrke Aistrup Andersen  2005              DNS   
  Herlev Svmning  58.91                 
Silja Sol Jrgensen  2005              DNS   
  Vordingborg Svmme Klub  47.00                 
Nikoline R. Amstrup  2005              DSQ  tyvstart 4.4 
  Sigma Swim Birkerd  38.59                 
 
Lb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Skov Kragh  2006    415          32.75   
  A6  33.30                 
Liva la Cour  2006    408          32.93   
  Gentofte Svmme Klub  34.08                 
Astrid Mulipola  2006    404          33.04   
  Sigma Swim Allerd  33.39                 
Monika Dragieva  2006    376          33.84   
  Gladsaxe Svmmeklub  32.95                 
Anna Andersen  2007    357          34.41   
  Vallensbk IF Af 1939  34.84                 
Andrea Lindberg Vede  2006    339          35.03   
  Sigma Swim Allerd  36.96                 
Emilie Hartvig-Olsen  2006    338          35.05   
  Vallensbk IF Af 1939  36.30                 
Alma Mller-Ern  2006    335          35.17   
  Vallensbk IF Af 1939  34.39                 
Sarah Gudme  2007    313          35.95   
  Vallensbk IF Af 1939  35.28                 
10  Nanja Frahm-Falkenberg  2006    310          36.07   
  Gentofte Svmme Klub  36.54                 
11  Mathilde Holm Villadsen  2006    296          36.64   
  Solrd Svmmeklub  39.20                 
12  Freja Juul  2006    286          37.07   
  Nstved IF  36.66                 
13  Maja Damkjr Bartels  2006    263          38.13   
  Gladsaxe Svmmeklub  37.60                 
14  Frida Gram Peters  2007    261          38.18   
  Helsinge Svmmeklub  39.33                 
15  Kamma Rasmussen  2006    261          38.19   
  Gladsaxe Svmmeklub  35.21                 
16  Athena Haugsted Pihl  2006    258          38.35   
  Hillerd Svmmeklub  38.23                 
17  Johanne Hummelmose  2006    257          38.40   
  Gentofte Svmme Klub  38.70                 
18  Anna E.e. Balle  2006    257          38.41   
  Gentofte Svmme Klub  38.63                 
19  Caroline Rygaard Hansen  2006    247          38.92   
  Solrd Svmmeklub  37.89                 
20  Christine Stubbe Lundsby  2006    243          39.13   
  Gentofte Svmme Klub  42.46                 
21  Cecilie Rud  2006    242          39.17   
  Sigma Swim Allerd  44.89                 
22  Naya Hi Greve  2007    240          39.27   
  A6  43.04                 
23  Sofie Larsen  2006    237          39.44   
  Vallensbk IF Af 1939  39.62                 
24  Nynne Zandra Savanna Oppe  2006    237          39.46   
  Solrd Svmmeklub  45.28                 
25  Iben Lund Nielsen  2006    227          40.00   
  Nstved IF  42.69                 
26  Karen Markussen  2007    226          40.09   
  Sigma Swim Allerd  39.51                 
27  Katrine Dresler Aleksic  2007    222          40.34   
  Herlev Svmning  40.91                 
28  Rskva Rosenbohm  2007    219          40.49   
  Sigma Swim Birkerd  46.45                 
29  Anna Hinsch Lauritzen  2006    215          40.72   
  Gentofte Svmme Klub  46.57                 
30  Leonora Franck  2006    212          40.92   
  Nstved IF  42.25                 
31  Linnea Funk Larsen  2007    210          41.09   
  Sigma Swim Allerd  46.72                 
32  Ellen Simoni Alfast  2006    209          41.12   
  Herlev Svmning  39.33                 
33  Mathilde Ludvigsen  2006    207          41.29   
  Nstved IF  41.42                 
34  Laura Lind-Christensen  2006    194          42.20   
  Sigma Swim Allerd  42.21                 
35  Sofija Rnne  2006    192          42.31   
  Herlev Svmning  45.33                 
36  Sophie Hartwig-Porsdal  2006    189          42.51   
  Herlev Svmning  48.68                 
37  Liva Wissing  2006    189          42.55   
  Sigma Swim Allerd  40.97                 
38  Jasmin Kjrsgaard  2006    187          42.68   
  A6  39.64                 
39  Rosa Dyhr-Rasmussen  2007    179          43.31   
  Nstved IF  44.67                 
40  Frederikke Fisker Jensen  2006    171          43.93   
  Herlev Svmning  46.45                 
41  Asta Lund  2006    171          43.94   
  Herlev Svmning  1:00.85                 
42  Liv Waag Kallese  2006    170          44.08   
  Herlev Svmning  47.35                 
43  Maja Lollike  2007    170          44.10   
  Vallensbk IF Af 1939  50.08                 
44  Lara Ghizzaui  2007    163          44.67   
  Vallensbk IF Af 1939  45.33                 
45  Kristine Dupont  2007    159          45.06   
  Herlev Svmning  44.05                 
46  Karoline Dahl Lewinsky  2006    157          45.21   
  Herlev Svmning  47.51                 
47  Maja Andersen  2007    156          45.37   
  Vallensbk IF Af 1939  47.44                 
48  Ada Haslv Brunsgaard  2006    152          45.72   
  Gentofte Svmme Klub  49.81                 
49  Dicte Maar  2006    148          46.13   
  Nstved IF  43.37                 
50  Silje Egeberg Nordhald  2007    146          46.35   
  Vordingborg Svmme Klub  48.86                 
51  Silke Krakau Tnnesen  2006    145          46.48   
  Slagelse Svmmeklub  44.94                 
52  Marie Storch  2006    136          47.40   
  Sigma Swim Birkerd  47.49                 
53  Elisabeth Tobel Nielsen  2007    131          48.08   
  Slagelse Svmmeklub  47.63                 
54  Camille Hedvig Miolane  2007    129          48.26   
  A6  50.84                 
55  Laura Raahauge  2008    128          48.41   
  Gentofte Svmme Klub  47.14                 
56  Tess van der Laan  2008    127          48.51   
  Gentofte Svmme Klub  53.82                 
57  Emma Kyndesen  2006    123          49.10   
  Herlev Svmning  52.82                 
58  Signe stergaard Lilja  2006    118          49.69   
  Sigma Swim Birkerd  48.25                 
59  Mathilde Bendtsen  2007    109          51.00   
  Nstved IF  53.97                 
60  Nikoline Joy Gringer  2009    99          52.74   
  Herlev Svmning                   
61  Malou Danefred Nielsen  2007    94          53.63   
  Vordingborg Svmme Klub  48.62                 
62  Mille Frydenlund Hansen  2008    83          55.91   
  A6  1:05.85                 
63  Siri Lauth  2007    83          55.98   
  Herlev Svmning  59.27                 
64  Eleonora Marsner  2009    79          56.85   
  Herlev Svmning  1:02.46                 
Emilie Bhmer  2006              DNS   
  Gentofte Svmme Klub  52.79                 
Jaqueline Haack  2006              DNS   
  Solrd Svmmeklub  42.65                 
Sophie Nielsen  2006              DNS   
  Odsherred Svmmeklub  47.83                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  14 april 2018 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  10:43 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner