Resultater for Mastersmestaruusuinnit (25m)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lauantaiaamu
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
13:39 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martti Lahti |
1937 |
|
453 |
1:00.39 |
2:08.12 |
3:17.97 |
|
4:25.16 |
|
|
Cetus Espoo |
4:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Koski |
1942 |
|
403 |
58.03 |
2:04.21 |
3:09.02 |
|
4:12.89 |
|
|
Cetus Espoo |
4:12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arto Mynttinen |
1948 |
|
438 |
50.60 |
1:49.72 |
2:51.47 |
|
3:51.46 |
|
|
Cetus Espoo |
3:50.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannu Koivisto |
1953 |
|
475 |
43.25 |
1:34.56 |
2:28.14 |
|
3:21.02 |
|
|
ORCA Helsinki |
3:18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lembit Laht |
1949 |
|
426 |
48.15 |
1:41.44 |
2:35.26 |
|
3:28.37 |
|
|
U-Klubi |
3:22.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pekka Iltola |
1957 |
|
538 |
44.67 |
1:34.35 |
2:25.48 |
|
3:13.74 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
3:13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arto Kärnä |
1957 |
|
480 |
45.86 |
1:36.32 |
2:28.82 |
|
3:21.25 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juha Lairola |
1955 |
|
472 |
45.97 |
1:38.10 |
2:31.32 |
|
3:22.38 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Harri Koski |
1957 |
|
453 |
44.92 |
1:36.06 |
2:31.00 |
|
3:25.16 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
3:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Timo Teponoja |
1955 |
|
424 |
47.85 |
1:40.81 |
2:35.44 |
|
3:29.69 |
|
|
Cetus Espoo |
3:30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Juha Kainulainen |
1954 |
|
298 |
50.03 |
1:50.58 |
2:54.15 |
|
3:55.78 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
3:57.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ralf Sund |
1955 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
3:54.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sergey Zherdev |
1961 |
|
626 |
38.37 |
1:21.79 |
2:06.55 |
|
2:51.84 |
|
|
Neva Stars |
2:56.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mauri Kanto |
1963 |
|
586 |
38.67 |
1:23.27 |
2:08.99 |
|
2:55.57 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
2:54.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henrik Munck |
1961 |
|
499 |
42.42 |
1:31.66 |
2:20.25 |
|
3:05.26 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matti Nikula |
1960 |
|
494 |
40.70 |
1:28.38 |
2:17.45 |
|
3:05.87 |
|
|
Oulun Lohet |
3:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maksim Lokhonia |
1961 |
|
476 |
43.83 |
1:32.38 |
2:22.06 |
|
3:08.23 |
|
|
Neva Stars |
3:16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Arvo Musikka |
1959 |
|
327 |
47.48 |
1:42.21 |
2:38.47 |
|
3:33.32 |
|
|
Vanders |
3:27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kai Mustonen |
1966 |
|
513 |
39.12 |
1:26.11 |
2:13.60 |
|
2:56.94 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:59.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Esa Vatanen |
1967 |
|
502 |
39.99 |
1:25.56 |
2:12.23 |
|
2:58.18 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
2:59.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jukka Lehtola |
1968 |
|
491 |
42.39 |
1:29.37 |
2:15.83 |
|
2:59.44 |
|
|
Uinti Imatra |
2:56.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mika Meller |
1967 |
|
416 |
40.13 |
1:27.08 |
2:18.01 |
|
3:09.63 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
3:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Juha Karttunen |
1964 |
|
378 |
43.02 |
1:34.72 |
2:26.79 |
|
3:15.83 |
|
|
Simmis Wanda |
3:18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Pertti Rasilainen |
1964 |
|
313 |
46.43 |
1:38.93 |
2:33.62 |
|
3:28.51 |
|
|
Ålands Simförening |
3:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eerikki Rutanen |
1972 |
|
564 |
36.85 |
1:18.40 |
2:01.81 |
|
2:44.72 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:44.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sami Kähkönen |
1969 |
|
418 |
40.16 |
1:27.31 |
2:16.39 |
|
3:02.00 |
|
|
Hydra Platypus |
3:04.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kai Helsiaho |
1970 |
|
386 |
41.42 |
1:29.17 |
2:19.02 |
|
3:06.82 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
3:05.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ari Savulahti |
1972 |
|
261 |
45.15 |
1:40.39 |
2:38.22 |
|
3:32.88 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
3:25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Juha Tolvanen |
1971 |
|
255 |
48.52 |
1:42.12 |
2:37.91 |
|
3:34.45 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
3:37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tero Niemelä |
1969 |
|
255 |
46.44 |
1:42.22 |
2:38.43 |
|
3:34.51 |
|
|
Simmis Wanda |
3:34.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Risto Silvola |
1969 |
|
254 |
48.85 |
1:42.07 |
2:38.35 |
|
3:34.82 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
3:32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jyrki Laaksonheimo |
1970 |
|
187 |
51.25 |
1:52.81 |
2:55.56 |
|
3:57.87 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
3:58.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Markku Vihersalo |
1978 |
|
613 |
35.58 |
1:15.92 |
1:56.71 |
|
2:37.36 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:36.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pekka Koskinen |
1978 |
|
559 |
37.71 |
1:19.46 |
2:01.24 |
|
2:42.28 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
2:44.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aki Jormanainen |
1977 |
|
511 |
38.21 |
1:20.62 |
2:04.18 |
|
2:47.21 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Teemu Paatela |
1976 |
|
376 |
42.07 |
1:28.82 |
2:16.60 |
|
3:05.23 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matti Kurki |
1975 |
|
278 |
46.68 |
1:38.69 |
2:32.47 |
|
3:24.76 |
|
|
Lahden Kaleva |
3:19.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mika Sulkava |
1978 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Markku Ahonen |
1981 |
|
524 |
39.37 |
1:23.33 |
2:05.87 |
|
2:47.93 |
|
|
UPOT |
2:49.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Antti Koskela |
1982 |
|
473 |
39.23 |
1:24.25 |
2:10.37 |
|
2:53.73 |
|
|
UPOT |
2:52.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Arttu Ohtonen |
1983 |
|
445 |
40.41 |
1:25.71 |
2:11.38 |
|
2:57.35 |
|
|
UPOT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Hienonen |
1986 |
|
663 |
34.15 |
1:13.22 |
1:52.29 |
|
2:31.97 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roope Wahlström |
1987 |
|
629 |
34.31 |
1:13.36 |
1:53.77 |
|
2:34.63 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:35.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emil Svartström |
1985 |
|
538 |
36.88 |
1:18.07 |
2:01.00 |
|
2:42.87 |
|
|
Helsingin Uimarit |
2:42.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henri Peltoniemi |
1989 |
|
338 |
40.70 |
1:26.95 |
2:17.04 |
|
3:07.59 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
13:39 |
|