Results for Mastersmestaruusuinnit (25m)
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lauantaiaamu
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
10:13 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 85 - 89 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sauli Juhani Uusi-Kokko |
1933 |
|
260 |
1:44.48 |
|
|
|
2:19.34 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Malk |
1937 |
|
638 |
47.55 |
|
|
|
1:36.65 |
|
|
Cetus Espoo |
1:42.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Klaus Bremer |
1938 |
|
518 |
50.71 |
|
|
|
1:43.59 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:46.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Martti Lahti |
1937 |
|
295 |
57.24 |
|
|
|
2:04.99 |
|
|
Cetus Espoo |
2:06.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mauri Ekholm |
1943 |
|
357 |
52.12 |
|
|
|
1:50.53 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:43.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Markku Makkonen |
1948 |
|
353 |
50.56 |
|
|
|
1:41.94 |
|
|
Savonlinnan Uimaseura |
1:38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Raimo Etelävuori |
1945 |
|
157 |
1:05.59 |
|
|
|
2:13.38 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ilkka Keskinen |
1952 |
|
474 |
42.83 |
|
|
|
1:26.81 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tapani Tuomiranta |
1951 |
|
461 |
44.03 |
|
|
|
1:27.58 |
|
|
Koovee |
1:31.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Heikki Pykäläinen |
1952 |
|
198 |
55.10 |
|
|
|
1:55.97 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:54.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petri Eklund |
1957 |
|
449 |
40.66 |
|
|
|
1:23.73 |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kari Hiltunen |
1958 |
|
370 |
43.48 |
|
|
|
1:29.28 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ralf Sund |
1955 |
|
228 |
51.59 |
|
|
|
1:44.88 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:43.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juha Kainulainen |
1954 |
|
215 |
51.26 |
|
|
|
1:47.02 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:52.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Iivonen |
1959 |
|
457 |
36.52 |
|
|
|
1:20.79 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tom Nylund |
1959 |
|
429 |
39.84 |
|
|
|
1:22.51 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:20.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vesa Routarinne |
1959 |
|
298 |
44.70 |
|
|
|
1:33.21 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Antero Elovaara |
1959 |
|
281 |
46.37 |
|
|
|
1:34.99 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Heikkilä |
1964 |
|
443 |
37.16 |
|
|
|
1:15.97 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kai-Asser Skog |
1966 |
|
405 |
37.38 |
|
|
|
1:18.29 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jussi Kanste |
1966 |
|
376 |
38.92 |
|
|
|
1:20.27 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Pyrhönen |
1972 |
|
628 |
31.90 |
|
|
|
1:06.56 |
|
|
Cetus Espoo |
1:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikko Soini |
1972 |
|
552 |
32.50 |
|
|
|
1:09.47 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tuomas Iivanainen |
1970 |
|
405 |
38.11 |
|
|
|
1:17.02 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jari Niskanen |
1969 |
|
392 |
37.40 |
|
|
|
1:17.83 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:19.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kari Paananen |
1970 |
|
332 |
40.59 |
|
|
|
1:22.31 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Risto Silvola |
1969 |
|
257 |
43.61 |
|
|
|
1:29.62 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jyrki Laaksonheimo |
1970 |
|
118 |
57.06 |
|
|
|
1:56.04 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:54.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Juha Tolvanen |
1971 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:35.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petri Karjalainen |
1976 |
|
451 |
33.33 |
|
|
|
1:11.48 |
|
|
Oulun Lohet |
1:11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Johan Engström |
1975 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jari Säntti |
1982 |
|
636 |
31.09 |
|
|
|
1:05.01 |
|
|
UPOT |
1:06.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikko Arponen |
1980 |
|
520 |
33.58 |
|
|
|
1:09.53 |
|
|
Vanders |
1:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Teemu Malmelin |
1981 |
|
461 |
33.94 |
|
|
|
1:12.35 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Arttu Ohtonen |
1983 |
|
427 |
35.39 |
|
|
|
1:14.22 |
|
|
UPOT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuukka Aalto |
1988 |
|
559 |
30.74 |
|
|
|
1:03.95 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:05.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matti Pohjolainen |
1987 |
|
506 |
31.36 |
|
|
|
1:06.10 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:07.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emil Svartström |
1985 |
|
419 |
33.16 |
|
|
|
1:10.39 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Pilpola |
1993 |
|
659 |
29.26 |
|
|
|
1:00.88 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:00.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Valtteri Karttunen |
1993 |
|
541 |
31.82 |
|
|
|
1:05.03 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juha Silventoinen |
1993 |
|
534 |
31.58 |
|
|
|
1:05.30 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marko Juvonen |
1992 |
|
469 |
32.68 |
|
|
|
1:08.16 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:07.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
10:13 |
|