Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit (50m)
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 kesäkuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:05 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 kesäkuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m SKU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
653 |
27.70 |
1:01.55 |
1:39.20 |
|
2:11.40 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
611 |
29.12 |
1:03.16 |
1:41.80 |
|
2:14.28 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Robin Söderholm |
2002 |
|
570 |
30.26 |
1:07.54 |
1:46.54 |
|
2:17.49 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Efim Romanov |
2002 |
|
567 |
28.75 |
1:03.78 |
1:45.62 |
|
2:17.72 |
|
|
TaTu Tampere |
2:17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elias Laine |
2002 |
|
558 |
28.80 |
1:02.66 |
1:47.54 |
|
2:18.45 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mihail Khanoukaev |
2002 |
|
553 |
29.24 |
1:07.19 |
1:46.35 |
|
2:18.88 |
|
|
Cetus Espoo |
2:20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Akseli Kontiainen |
2002 |
|
533 |
28.53 |
1:03.37 |
1:47.41 |
|
2:20.55 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:24.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
530 |
29.73 |
1:07.02 |
1:46.14 |
|
2:20.79 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Leo Mikkonen |
2002 |
|
525 |
29.01 |
1:05.72 |
1:48.76 |
|
2:21.26 |
|
|
Cetus Espoo |
2:21.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
525 |
29.44 |
1:06.69 |
1:49.92 |
|
2:21.26 |
|
|
Cetus Espoo |
2:18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Wäinö Koskinen |
2002 |
|
513 |
28.95 |
1:04.39 |
1:47.40 |
|
2:22.35 |
|
|
Uinti Tampere |
2:22.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ethan Brady |
2002 |
|
488 |
30.70 |
1:07.28 |
1:53.04 |
|
2:24.77 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:24.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Daniel Rinne |
2002 |
|
485 |
30.02 |
1:09.22 |
1:51.32 |
|
2:25.00 |
|
|
Cetus Espoo |
2:24.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Benjamin Kangas |
2002 |
|
472 |
29.88 |
1:07.31 |
1:51.73 |
|
2:26.35 |
|
|
Haminan Uimaseura |
2:27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kirill Helsing |
2002 |
|
472 |
31.20 |
1:12.15 |
1:52.12 |
|
2:26.38 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:26.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Elias Juntunen |
2002 |
|
460 |
32.27 |
1:10.62 |
1:54.87 |
|
2:27.59 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jere Broman |
2002 |
|
458 |
32.07 |
1:11.08 |
1:53.42 |
|
2:27.83 |
|
|
Nokian Pyry |
2:25.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Valtteri Taskinen |
2002 |
|
456 |
31.67 |
1:10.08 |
1:51.95 |
|
2:28.01 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:26.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m SKU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
615 |
27.96 |
1:03.40 |
1:41.95 |
|
2:14.01 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jami Ihalainen |
2003 |
|
598 |
28.21 |
1:04.14 |
1:41.53 |
|
2:15.27 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lassi Haimi |
2003 |
|
573 |
28.66 |
1:05.57 |
1:45.83 |
|
2:17.25 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aleksi Koprinen |
2003 |
|
555 |
28.54 |
1:05.48 |
1:47.64 |
|
2:18.71 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:19.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Olli-pekka Pietarila |
2003 |
|
523 |
31.50 |
1:08.75 |
1:49.19 |
|
2:21.49 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:24.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alex Lydman |
2003 |
|
522 |
28.93 |
1:07.05 |
1:49.82 |
|
2:21.57 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
515 |
29.01 |
1:05.68 |
1:48.27 |
|
2:22.16 |
|
|
Cetus Espoo |
2:20.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
515 |
30.00 |
1:05.94 |
1:48.13 |
|
2:22.21 |
|
|
Cetus Espoo |
2:20.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
505 |
28.90 |
1:08.23 |
1:50.38 |
|
2:23.15 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Akseli Hakala |
2003 |
|
502 |
32.48 |
1:08.29 |
1:50.96 |
|
2:23.41 |
|
|
Uinti Tampere |
2:25.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Niko Matela |
2003 |
|
500 |
31.16 |
1:08.83 |
1:50.15 |
|
2:23.62 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:25.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Simon Ravals |
2003 |
|
491 |
28.60 |
1:05.58 |
1:50.51 |
|
2:24.48 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:27.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Risto Martikainen |
2003 |
|
488 |
31.81 |
1:08.49 |
1:52.23 |
|
2:24.76 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Juuso Rahikainen |
2003 |
|
467 |
32.22 |
1:11.26 |
1:54.63 |
|
2:26.92 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Paavo Erkinaro |
2003 |
|
464 |
31.80 |
1:10.03 |
1:52.26 |
|
2:27.23 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Lauri Tolvanen |
2003 |
|
460 |
31.70 |
1:08.32 |
1:52.27 |
|
2:27.60 |
|
|
Haminan Uimaseura |
2:28.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sami Uusikumpu |
2003 |
|
460 |
30.91 |
1:09.44 |
1:52.62 |
|
2:27.61 |
|
|
Simmis Wanda |
2:30.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Toni Lipponen |
2003 |
|
457 |
32.07 |
1:10.83 |
1:54.21 |
|
2:28.00 |
|
|
Kemin Uimaseura |
2:26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Nooa Lehtoniemi |
2003 |
|
451 |
32.43 |
1:10.73 |
1:55.23 |
|
2:28.55 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Eetu Palvanen |
2003 |
|
451 |
30.36 |
1:09.73 |
1:54.34 |
|
2:28.58 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Elias Kalliokoski |
2003 |
|
446 |
33.11 |
1:13.59 |
1:55.60 |
|
2:29.12 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Eemil Kankare |
2003 |
|
435 |
32.31 |
1:11.36 |
1:53.72 |
|
2:30.41 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:25.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Roni Severinkangas |
2003 |
|
382 |
32.61 |
1:13.38 |
2:01.67 |
|
2:37.10 |
|
|
Cetus Espoo |
2:30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m SKU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Santeri Pulkkinen |
2004 |
|
522 |
29.39 |
1:07.51 |
1:48.52 |
|
2:21.51 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:23.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lassi Niemi |
2004 |
|
478 |
28.94 |
1:06.27 |
1:51.56 |
|
2:25.71 |
|
|
TaTu Tampere |
2:31.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miro Birkstedt |
2004 |
|
466 |
31.22 |
1:06.95 |
1:53.78 |
|
2:26.96 |
|
|
TaTu Tampere |
2:29.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Davin Lindholm |
2004 |
|
462 |
30.89 |
1:10.21 |
1:52.02 |
|
2:27.38 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Juuso Leppänen |
2004 |
|
461 |
29.93 |
1:09.10 |
1:52.17 |
|
2:27.53 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Joonas Maaranen |
2004 |
|
460 |
29.69 |
1:09.90 |
1:52.49 |
|
2:27.62 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
2:33.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Niilo Kilpeläinen |
2004 |
|
453 |
30.63 |
1:10.99 |
1:52.83 |
|
2:28.40 |
|
|
TaTu Tampere |
2:32.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Verneri Lehtovaara |
2004 |
|
436 |
28.77 |
1:07.31 |
1:57.58 |
|
2:30.23 |
|
|
Salon Uimarit |
2:31.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Taavi Backman |
2004 |
|
433 |
31.56 |
1:10.77 |
1:55.93 |
|
2:30.61 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:29.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Riccardo Castagno |
2004 |
|
425 |
31.49 |
1:11.28 |
1:56.07 |
|
2:31.55 |
|
|
Uinti Tampere |
2:36.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Pavel Pankratov |
2004 |
|
424 |
32.45 |
1:11.97 |
1:56.39 |
|
2:31.63 |
|
|
TaTu Tampere |
2:33.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Seweryn Pastucha |
2004 |
|
422 |
32.39 |
1:13.99 |
1:59.09 |
|
2:31.94 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aapo Kinnunen |
2004 |
|
420 |
30.52 |
1:09.57 |
1:57.42 |
|
2:32.11 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:34.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Arttu Haipus |
2004 |
|
417 |
32.93 |
1:10.54 |
1:59.21 |
|
2:32.51 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:35.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Konsta Kallio |
2004 |
|
415 |
30.48 |
1:07.87 |
1:55.86 |
|
2:32.74 |
|
|
Uinti Tampere |
2:35.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Eetu Haipus |
2004 |
|
410 |
31.92 |
1:10.75 |
1:58.29 |
|
2:33.38 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:36.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Onni Äijälä |
2004 |
|
407 |
30.67 |
1:10.60 |
1:57.17 |
|
2:33.81 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
2:34.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Filip Jåfs |
2004 |
|
404 |
32.13 |
1:11.67 |
2:00.54 |
|
2:34.20 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:38.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Veerti Juurakko |
2004 |
|
401 |
35.86 |
1:16.42 |
1:58.92 |
|
2:34.55 |
|
|
Cetus Espoo |
2:36.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Akseli Maaranen |
2004 |
|
386 |
31.48 |
1:15.99 |
1:59.69 |
|
2:36.47 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
2:36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Elmeri Aho |
2004 |
|
382 |
31.77 |
1:12.24 |
2:01.01 |
|
2:36.99 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Joakim Kuhlberg |
2004 |
|
382 |
33.73 |
1:11.74 |
2:01.12 |
|
2:37.09 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:37.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Cedric Decena |
2004 |
|
377 |
32.14 |
1:12.34 |
1:59.54 |
|
2:37.75 |
|
|
Oulun Lohet |
2:35.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Jesse Hyppönen |
2004 |
|
373 |
33.34 |
1:15.03 |
2:00.62 |
|
2:38.36 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Aapo Koskinen |
2004 |
|
370 |
35.18 |
1:15.73 |
2:01.44 |
|
2:38.78 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:38.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 kesäkuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:05 |
|