2024-07-23   13:41:12
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit (50m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantaiaamu

Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (vliajat, ei pisteit)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (vliajat, ei pisteit) 
 
  Kilpailu  Ikkausimestaruusuinnit 2018    Tulostuspivmr  16 keskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:46   
  Jrjestj  Cetus Espoo         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  15 keskuu 2018         
 
 
Laji 17, 400m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Roope Paatos  2002  Raision Urheilijat    1:01.49  2:05.13  3:08.36    4:11.63   
Robin Sderholm  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls    1:01.69  2:07.74  3:13.49    4:17.81   
Matias Hjelm  2002  Vanders    1:01.82  2:08.27  3:14.37    4:18.05   
Oscar Skjl  2002  Cetus Espoo    1:02.03  2:08.04  3:14.14    4:18.06   
Ethan Brady  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls    1:00.51  2:06.13  3:13.30    4:18.25   
Elias Juntunen  2002  Oulun Uinti 1906    1:01.87  2:09.15  3:18.00    4:26.60   
Lasse Pulkkinen  2002  Oulun Uinti 1906    1:03.27  2:11.23  3:20.18    4:27.71   
Jesper Lietzn  2002  bo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:02.37  2:10.70  3:20.17    4:29.90   
Jere Broman  2002  Nokian Pyry    1:01.94  2:10.80  3:22.42    4:33.85   
10  Joonas Jrvi  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls    1:05.09  2:14.73  3:25.81    4:34.72   
11  Oliver Kela  2002  Swimming Club Rovaniemi    1:05.11  2:15.89  3:28.08    4:38.68   
12  Mikael Nurmela  2002  Seinjoen Uimarit-58    1:05.29  2:17.74  3:29.95    4:38.88   
                     
 
Laji 17, 400m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Alex Lydman  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls    1:00.71  2:05.44  3:09.99    4:13.38   
Aleksi Koprinen  2003  Helsingfors Simsllskap    1:01.31  2:06.48  3:12.41    4:13.57   
Lassi Haimi  2003  Helsingfors Simsllskap    1:00.84  2:04.88  3:10.50    4:14.29   
Aku Kaila  2003  Raision Urheilijat    1:02.37  2:07.62  3:12.80    4:16.01   
Lari Tumanoff  2003  Helsingfors Simsllskap    1:01.19  2:05.27  3:10.81    4:16.16   
Arttu Menp  2003  bo Simklubb-Uintiklubi Turku    59.50  2:05.18  3:13.23    4:21.31   
Johan Krister Fredriksson  2003  Helsingfors Simsllskap    1:02.78  2:11.15  3:20.19    4:27.08   
Olli-pekka Pietarila  2003  Oulun Uinti 1906    1:03.67  2:11.81  3:20.95    4:27.46   
Luukas Vainio  2003  Cetus Espoo    1:02.64  2:11.65  3:20.40    4:28.60   
10  Jami Ihalainen  2003  Uimaseura Kangasalan Kuohu    1:03.71  2:11.74  3:21.74    4:30.72   
11  Akseli Hakala  2003  Uinti Tampere    1:03.92  2:15.44  3:24.57    4:34.43   
12  Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti    1:03.93  2:15.37  3:26.41    4:35.88   
13  Elias Kalliokoski  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls    1:07.22  2:17.56  3:27.84    4:36.27   
14  Simon Ravals  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls    1:04.69  2:15.99  3:27.31    4:36.38   
15  Matias Rasinmki  2003  Cetus Espoo    1:02.79  2:13.57  3:25.91    4:37.06   
16  Toni Lipponen  2003  Kemin Uimaseura    1:04.57  2:15.24  3:26.96    4:38.01   
17  Lauri Tolvanen  2003  Haminan Uimaseura    1:06.14  2:18.10  3:30.11    4:39.78   
18  Risto Martikainen  2003  Kouvolan Uimarit    1:05.08  2:16.85  3:30.67    4:42.02   
19  Perttu Jrvinen  2003  Riihimen Uimaseura    1:06.71  2:19.50  3:32.81    4:42.81   
20  Eetu Palvanen  2003  Lahden Uimaseura    1:06.13  2:18.75  3:31.45    4:42.87   
21  Miro Merinen  2003  Simmis Wanda    1:06.41  2:20.09  3:33.98    4:45.70   
22  Ville Savulahti  2003  Riihimen Uimaseura    1:07.90  2:21.93  3:36.40    4:47.06   
23  Nooa Lehtoniemi  2003  Uimaseura Kangasalan Kuohu    1:09.54  2:24.88  3:37.10    4:47.46   
24  Kasper Holopainen  2003  Nummelan Kisaajat    1:06.74  2:20.76  3:35.26    4:48.63   
25  Isak Jatkola  2003  Borg Simmare-Porvoon Uimarit    1:05.66  2:18.45  3:33.75    4:49.06   
26  Aleksi Kauppinen  2003  Lappeenrannan Uimarit    1:07.46  2:21.31  3:35.99    4:50.19   
27  Akira Konttinen  2003  bo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:05.98  2:20.86  3:37.89    4:52.91   
                     
 
Laji 17, 400m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Tomas Koski  2004  Heinolan Isku    1:01.84  2:08.79  3:16.13    4:23.94   
Lassi Niemi  2004  TaTu Tampere    1:01.24  2:09.15  3:19.68    4:28.51   
Santeri Pulkkinen  2004  Lahden Uimaseura    1:01.55  2:09.12  3:19.73    4:29.64   
Miro Birkstedt  2004  TaTu Tampere    1:03.85  2:14.14  3:25.44    4:36.64   
Juuso Leppnen  2004  Aurajoen Uinti    1:06.17  2:17.11  3:27.83    4:36.66   
Elmeri Aho  2004  Seinjoen Uimarit-58    1:02.61  2:14.49  3:27.05    4:37.02   
Davin Lindholm  2004  Helsingfors Simsllskap    1:05.69  2:16.13  3:27.97    4:39.77   
Seweryn Pastucha  2004  Raision Urheilijat    1:06.65  2:19.58  3:32.31    4:40.60   
Konsta Kallio  2004  Uinti Tampere    1:04.80  2:17.64  3:31.20    4:42.99   
10  Onni ijl  2004  Hyvinkn Uimaseura    1:05.98  2:18.89  3:32.61    4:44.92   
11  Filip Jfs  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls    1:05.87  2:18.39  3:33.03    4:46.87   
12  Jaakko Pihlava  2004  Aurajoen Uinti    1:06.81  2:21.02  3:35.98    4:48.18   
13  Niilo Kilpelinen  2004  TaTu Tampere    1:07.89  2:22.45  3:36.96    4:48.48   
14  Samuel Saari  2004  Cetus Espoo    1:06.94  2:20.01  3:34.77    4:49.45   
15  Waldemar Palombi  2004  Helsingfors Simsllskap    1:06.28  2:20.08  3:36.08    4:50.75   
16  Veerti Juurakko  2004  Cetus Espoo    1:07.57  2:22.42  3:37.68    4:51.68   
17  Riccardo Castagno  2004  Uinti Tampere    1:05.53  2:20.43  3:37.73    4:51.92   
18  Markus Veckman  2004  Swimming Jyvskyl    1:06.06  2:19.61  3:36.30    4:52.43   
19  Aapo Kinnunen  2004  bo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:06.68  2:20.91  3:38.00    4:53.56   
20  Rasmus Rekola  2004  bo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:08.53  2:24.58  3:41.40    4:56.28   
21  Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto    1:08.99  2:25.44  3:43.08    4:57.43   
22  Rasmus Koskela  2004  Oulun Uinti 1906    1:06.87  2:24.69  3:44.48    4:59.40   
23  Viktor Asklf  2004  Cetus Espoo    1:09.85  2:25.17  3:42.21    5:00.16   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  16 keskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:46 
 

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner