2024-07-23   13:44:21
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit (50m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Sunnuntaiaamu

Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (vliajat, ei pisteit)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (vliajat, ei pisteit) 
 
  Kilpailu  Ikkausimestaruusuinnit 2018    Tulostuspivmr  17 keskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:31   
  Jrjestj  Cetus Espoo         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  15 keskuu 2018         
 
 
Laji 26, 200m RU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Mihail Khanoukaev  2002  Cetus Espoo    32.83  1:09.57  1:48.05    2:27.39   
Verneri Viisanen  2002  Cetus Espoo    34.78  1:13.31  1:52.61    2:30.30   
Jesper Lietzn  2002  bo Simklubb-Uintiklubi Turku    33.92  1:12.56  1:51.86    2:30.69   
Lasse Pulkkinen  2002  Oulun Uinti 1906    33.67  1:12.19  1:51.96    2:30.74   
Kirill Helsing  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls    35.18  1:15.38  1:55.90    2:35.75   
Petr Pankratov  2002  TaTu Tampere    35.09  1:15.26  1:56.64    2:37.33   
Aleksi Rajaniemi  2002  Oulun Uinti 1906    35.17  1:15.36  1:57.07    2:37.58   
Robin Sderholm  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls    34.83  1:15.51  1:58.09    2:39.44   
Valtteri Taskinen  2002  Oulun Uinti 1906    35.46  1:15.39  1:57.34    2:40.33   
10  Henrik Siltari  2002  Kemin Uimaseura    34.61  1:15.46  1:58.10    2:41.75   
11  Jerry Roine  2002  Jrvenpn Uintiklubi    36.46  1:17.86  2:00.67    2:44.33   
12  Mikael Nurmela  2002  Seinjoen Uimarit-58    37.94  1:19.67  2:02.87    2:45.41   
13  Jere Broman  2002  Nokian Pyry    37.43  1:20.69  2:04.98    2:48.32   
                     
 
Laji 26, 200m RU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Jami Ihalainen  2003  Uimaseura Kangasalan Kuohu    33.05  1:09.86  1:47.70    2:26.89   
Olli-pekka Pietarila  2003  Oulun Uinti 1906    34.47  1:13.06  1:52.25    2:31.72   
Niklas Hatakka  2003  Cetus Espoo    36.37  1:16.69  1:57.38    2:38.57   
Aleksi Koprinen  2003  Helsingfors Simsllskap    34.68  1:15.25  1:57.90    2:38.88   
Paavo Erkinaro  2003  Oulun Uinti 1906    35.70  1:16.32  1:58.76    2:40.69   
Niko Matela  2003  Lappeenrannan Uimarit    37.44  1:18.44  2:00.04    2:41.23   
Oskari Repo  2003  Cetus Espoo    36.41  1:17.41  2:00.00    2:43.03   
Joona Kortteinen  2003  Uinti Tampere    36.74  1:18.51  2:01.51    2:43.79   
Eemil Kankare  2003  Aurajoen Uinti    36.34  1:19.55  2:02.89    2:43.83   
10  Risto Martikainen  2003  Kouvolan Uimarit    36.30  1:17.70  2:01.84    2:45.29   
11  Elias Kalliokoski  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls    37.85  1:19.70  2:02.52    2:45.31   
12  Sami Uusikumpu  2003  Simmis Wanda    36.50  1:18.79  2:02.55    2:46.43   
13  Juuso Rahikainen  2003  Tuusulan Uimaseura    38.16  1:20.85  2:04.17    2:46.97   
14  Topi Immonen  2003  Lappeenrannan Uimarit    37.79  1:21.55  2:05.06    2:47.86   
15  Henri Heikkil  2003  Uimaseura Aquila    38.04  1:22.81  2:07.67    2:49.25   
16  Lauri Tolvanen  2003  Haminan Uimaseura    37.28  1:19.99  2:04.30    2:49.55   
17  Akseli Hakala  2003  Uinti Tampere    37.31  1:21.61  2:05.70    2:50.78   
18  Ville Savulahti  2003  Riihimen Uimaseura    38.30  1:22.29  2:07.18    2:51.81   
19  Antti Oinonen  2003  Uinti Imatra    38.58  1:22.29  2:08.56    2:52.22   
20  Sihan Yu  2003  Oulun Uinti 1906    38.21  1:22.20  2:08.83    2:55.80   
21  Pauli Rantamki  2003  Octopus Lohja    38.04  1:23.45  2:10.49    2:57.15   
                     
 
Laji 26, 200m RU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Santeri Pulkkinen  2004  Lahden Uimaseura    35.94  1:16.63  1:57.69    2:37.15   
Davin Lindholm  2004  Helsingfors Simsllskap    35.85  1:16.51  1:58.58    2:41.23   
Joonas Maaranen  2004  Hyvinkn Uimaseura    37.25  1:18.85  2:01.10    2:42.32   
Veerti Juurakko  2004  Cetus Espoo    36.61  1:18.64  2:00.71    2:44.75   
Niilo Kilpelinen  2004  TaTu Tampere    36.42  1:18.71  2:02.25    2:46.40   
Pavel Pankratov  2004  TaTu Tampere    37.48  1:20.50  2:04.41    2:46.70   
Akseli Maaranen  2004  Hyvinkn Uimaseura    38.72  1:23.11  2:05.55    2:48.49   
Weeti Virtanen  2004  Uimaseura Kangasalan Kuohu    37.35  1:20.95  2:05.53    2:49.14   
Joona Saloniemi  2004  TaTu Tampere    37.81  1:22.46  2:08.91    2:51.18   
10  Jesse Hyppnen  2004  Lahden Uimaseura    38.57  1:22.43  2:08.01    2:53.89   
11  Seweryn Pastucha  2004  Raision Urheilijat    39.52  1:25.05  2:11.38    2:54.84   
12  Aapo Koskinen  2004  Lahden Uimaseura    40.51  1:25.59  2:10.72    2:55.80   
13  Vili Rantasuo  2004  Oulun Lohet    40.19  1:25.25  2:11.96    2:55.81   
14  Miska Trmi  2004  Octopus Lohja    38.94  1:24.96  2:11.66    2:56.69   
15  Cedric Decena  2004  Oulun Lohet    38.93  1:24.37  2:10.40    2:57.28   
16  Juuso Pulkkinen  2004  Cetus Espoo    41.45  1:27.26  2:13.71    2:58.87   
17  Jaakko Pihlava  2004  Aurajoen Uinti    40.32  1:27.52  2:14.01    3:00.71   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  17 keskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:31 
 

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner