2024-07-18   19:22:00
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit (50m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Sunnuntaiaamu

Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (vliajat, ei pisteit)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (vliajat, ei pisteit) 
 
  Kilpailu  Ikkausimestaruusuinnit 2018    Tulostuspivmr  17 keskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:09   
  Jrjestj  Cetus Espoo         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  15 keskuu 2018         
 
 
Laji 27, 200m SU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Laura Kellberg  2003  Cetus Espoo    33.60  1:10.78  1:48.44    2:26.36   
Sylvia Kuusisto  2003  Aurajoen Uinti    34.14  1:11.89  1:50.63    2:28.22   
Petra Kivi  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls    34.84  1:12.15  1:49.86    2:28.86   
Martta Nygrd  2003  Oulun Uinti 1906    33.85  1:10.95  1:49.84    2:29.53   
Iris Hanski  2003  bo Simklubb-Uintiklubi Turku    34.98  1:13.83  1:53.21    2:33.13   
Kaarin Rapinoja  2003  Cetus Espoo    36.06  1:14.02  1:53.87    2:33.70   
Roosa Krkkinen  2003  Oulun Lohet    35.70  1:15.18  1:55.33    2:34.08   
Kiira Kangasniemi  2003  Seinjoen Uimarit-58    34.95  1:13.43  1:53.84    2:34.15   
Minttu Paalanen  2003  Lahden Uimaseura    35.99  1:15.46  1:56.63    2:37.52   
10  Senni Mattila  2003  Porin Uimaseura    35.48  1:15.04  1:56.59    2:37.66   
11  Wilma Lakanen  2003  Kokkolan Uimaseura    35.61  1:16.23  1:58.07    2:38.80   
12  Jenny Grangrd  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls    37.42  1:17.74  1:59.08    2:40.07   
13  Lotta Lehtoila  2003  ORCA Helsinki    35.76  1:16.98  1:59.06    2:40.14   
14  Kerttu Nurmi  2003  bo Simklubb-Uintiklubi Turku    36.71  1:17.08  1:59.52    2:40.72   
15  Saana Yritys  2003  Uinti Hyvink    36.11  1:16.88  1:59.15    2:41.47   
16  Siiri Pitknen  2003  Lappeenrannan Uimarit    37.19  1:18.78  2:01.18    2:42.49   
17  Malla Juutinen  2003  Oulun Uinti 1906    38.25  1:20.77  2:03.12    2:44.27   
18  Ronja Myllykallio  2003  Nokian Pyry    38.09  1:20.14  2:03.92    2:46.44   
                     
 
Laji 27, 200m SU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Petra Ansaranta  2004  Oulun Uinti 1906    34.55  1:12.87  1:51.55    2:28.86   
Lotta Plsi  2004  Helsingfors Simsllskap    34.13  1:11.77  1:51.01    2:29.58   
Jenna Pulkkinen  2004  Kouvolan Uimarit    34.82  1:12.79  1:52.21    2:31.15   
Alina Antila  2004  Nurmijrven Uinti    33.96  1:12.64  1:52.25    2:32.39   
Riikka Niskala  2004  Raision Urheilijat    36.13  1:15.26  1:55.36    2:34.26   
Veera Smnen  2004  Helsingfors Simsllskap    36.40  1:15.48  1:55.08    2:35.10   
Laura Nissi  2004  Simmis Wanda    35.72  1:15.56  1:55.64    2:35.17   
Aada Rissanen  2004  Cetus Espoo    35.59  1:14.98  1:55.52    2:35.44   
Pinja Taskila  2004  Oulun Uinti 1906    36.63  1:16.58  1:57.11    2:35.74   
10  Ella Hulkki  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls    36.19  1:15.73  1:56.16    2:35.95   
11  Saga Kovanen  2004  Cetus Espoo    36.78  1:16.07  1:56.47    2:37.27   
12  Sofia Salospohja  2004  Raision Urheilijat    36.01  1:16.11  1:56.41    2:37.29   
13  Meeri Yli-yh  2004  Uimaseura Kangasalan Kuohu    35.46  1:16.32  1:56.99    2:37.39   
14  Jessica Mkinen  2004  Uinti Tampere    36.13  1:16.65  1:57.19    2:38.42   
15  Ida Mki-Hokkonen  2004  Lappeenrannan Uimarit    37.35  1:19.00  1:59.93    2:39.86   
16  Roona Karola  2004  Tuusulan Uimaseura    36.98  1:17.06  1:58.99    2:40.14   
17  Sini Salmi  2004  bo Simklubb-Uintiklubi Turku    36.04  1:17.01  1:58.92    2:40.30   
18  Henna Knskangas  2004  Kokkolan Uimaseura    37.27  1:17.71  1:59.23    2:40.69   
19  Lotta Hermonen  2004  Kouvolan Uimarit    36.51  1:18.24  2:00.53    2:41.46   
20  Inka Elamaa  2004  Oulun Lohet    37.57  1:18.75  2:00.67    2:41.78   
21  Siiri Konkka  2004  bo Simklubb-Uintiklubi Turku    36.23  1:17.75  2:00.49    2:42.16   
22  Salla Rantala  2004  Nokian Pyry    38.46  1:19.97  2:02.53    2:43.27   
23  Viivi Kylkisalo  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls    37.90  1:18.66  2:01.40    2:43.46   
24  Ciara Wacklin  2004  Cetus Espoo    38.37  1:19.67  2:02.10    2:43.74   
25  Aada Hakala  2004  Uinti Tampere    38.23  1:19.86  2:03.29    2:44.98   
26  Eevi Peltonen  2004  Uimaseura Aquila    38.20  1:20.47  2:03.26    2:45.12   
27  Liinu Louhikoski  2004  Vanders    36.71  1:20.26  2:04.39    2:45.39   
28  Iisa Karpela  2004  Cetus Espoo    39.94  1:22.08  2:06.08    2:48.38   
29  Helmi Haverinen  2004  Cetus Espoo    37.39  1:19.97  2:04.83    2:48.57   
30  Ella Nihtil  2004  bo Simklubb-Uintiklubi Turku    39.24  1:22.53  2:08.31    2:53.35   
                     
 
Laji 27, 200m SU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Vilma Lepphaara  2005  Nummelan Kisaajat    34.06  1:11.88  1:51.19    2:30.93   
Aino Hinkka  2005  Uimaseura Kangasalan Kuohu    35.69  1:14.73  1:54.18    2:31.91   
Kukka Kangas  2005  bo Simklubb-Uintiklubi Turku    35.32  1:14.99  1:55.46    2:35.35   
Laura Kousa  2005  Cetus Espoo    35.16  1:15.10  1:56.22    2:36.16   
Kira Lindroos  2005  Cetus Espoo    36.69  1:16.40  1:57.11    2:36.89   
Lilli Kulpakko  2005  Aurajoen Uinti    35.80  1:16.16  1:57.53    2:38.29   
Sonila Selimi  2005  bo Simklubb-Uintiklubi Turku    35.40  1:15.78  1:57.18    2:39.67   
Hanna Martola  2005  Cetus Espoo    38.96  1:19.83  2:01.16    2:41.30   
Maura Bergstrm  2005  bo Simklubb-Uintiklubi Turku    38.48  1:19.45  2:00.86    2:41.77   
10  Moona Korpikoski  2005  Nokian Pyry    37.67  1:19.23  2:01.96    2:42.05   
11  Fiona Laakso  2005  bo Simklubb-Uintiklubi Turku    37.20  1:18.32  2:00.57    2:42.20   
12  Inka Vahtola  2005  Cetus Espoo    37.79  1:18.79  2:01.14    2:42.49   
13  Ida Kauppinen  2005  Lappeenrannan Uimarit    38.94  1:21.66  2:05.67    2:46.69   
14  Milla Karttunen  2005  Raision Urheilijat    39.49  1:21.93  2:04.84    2:47.68   
15  Alexia Tahkola  2005  Oulun Lohet    37.70  1:21.19  2:05.87    2:48.45   
16  Sofia Rinne  2005  Cetus Espoo    39.14  1:21.82  2:06.29    2:49.88   
17  Milla Khknen  2005  Lahden Uimaseura    39.25  1:24.06  2:08.81    2:49.94   
18  Sde Ryynnen  2005  Cetus Espoo    39.88  1:22.59  2:06.20    2:50.06   
19  Lumi Luoma  2005  Uinti Hyvink    37.46  1:19.85  2:06.67    2:50.16   
20  Sivi Juvakka  2005  Nokian Pyry    38.09  1:21.49  2:07.66    2:50.75   
21  Elina Ryynnen  2005  Simmis Wanda    37.91  1:22.46  2:08.74    2:51.18   
22  Laura Rajavaara  2005  Oulun Uinti 1906    38.79  1:23.42  2:09.67    2:54.96   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  17 keskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:09 
 

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner