2024-07-18   19:05:18
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit (50m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Sunnuntaiaamu

Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (vliajat, ei pisteit)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (vliajat, ei pisteit) 
 
  Kilpailu  Ikkausimestaruusuinnit 2018    Tulostuspivmr  17 keskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:47   
  Jrjestj  Cetus Espoo         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  15 keskuu 2018         
 
 
Laji 29, 100m PU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ronny Brnnkrr  2002  Kemin Tyven Uimarit    26.82        58.40   
Ibrahim Ezzat  2002  Aurajoen Uinti    26.97        58.99   
Roope Paatos  2002  Raision Urheilijat    28.40        59.63   
Win Koskinen  2002  Uinti Tampere    28.10        1:00.61   
Akseli Kontiainen  2002  Joensuun Uimaseura    28.43        1:00.80   
Oscar Skjl  2002  Cetus Espoo    28.11        1:00.88   
Elias Laine  2002  bo Simklubb-Uintiklubi Turku    28.31        1:01.01   
Efim Romanov  2002  TaTu Tampere    27.99        1:01.02   
Eemeli Leinonen  2002  Uinti Tampere    27.31        1:01.16   
10  Matias Hjelm  2002  Vanders    27.99        1:01.67   
11  Leo Mikkonen  2002  Cetus Espoo    28.60        1:01.79   
12  Mihail Khanoukaev  2002  Cetus Espoo    28.81        1:02.00   
13  Elias Kukkonen  2002  ORCA Helsinki    27.85        1:02.99   
14  Jasu Ovaskainen  2002  Lahden Uimaseura    28.18        1:03.09   
15  Daniel Rinne  2002  Cetus Espoo    29.03        1:03.26   
16  Ethan Brady  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls    29.81        1:03.42   
17  Ville Korpilhde  2002  Swimming Club Rovaniemi    27.78        1:03.80   
18  Benjamin Kangas  2002  Haminan Uimaseura    29.60        1:04.27   
19  Onni-kalle Luomala  2002  Jrvenpn Uintiklubi    29.32        1:04.60   
20  Elias Saarinen  2002  Riihimen Uimaseura    29.60        1:05.18   
21  Otto Sormunen  2002  Cetus Espoo    29.69        1:05.35   
22  Mikael Nurmela  2002  Seinjoen Uimarit-58    30.49        1:05.90   
23  Joel Korhonen  2002  Helsingin Uimarit    30.76        1:06.54   
24  Niklas Laine  2002  Kampuksen Plaani    30.66        1:06.74   
25  Jesse Anttila  2002  Kokkolan Uimaseura    29.84        1:06.89   
26  Mio Harju  2002  TaTu Tampere    30.70        1:07.40   
27  Roope Tsutsunen  2002  Lahden Uimaseura    31.47        1:08.82   
Matias Rajavaara  2002  Oulun Uinti 1906            DSQ  50m 
  SW 8.4 Yhden kden /kdet pllekkin / eriaikainen kosketus seinn knnksess / maaliin tullessa               
Oskari Arvo  2002  Aurajoen Uinti            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 29, 100m PU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Marcus Forsel  2003  bo Simklubb-Uintiklubi Turku    27.03        59.19   
Arttu Menp  2003  bo Simklubb-Uintiklubi Turku    27.82        1:00.09   
Lassi Haimi  2003  Helsingfors Simsllskap    28.75        1:00.87   
Alex Lydman  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls    28.45        1:01.13   
Lari Tumanoff  2003  Helsingfors Simsllskap    28.50        1:02.26   
Santeri Herpola  2003  bo Simklubb-Uintiklubi Turku    28.05        1:02.53   
Jami Ihalainen  2003  Uimaseura Kangasalan Kuohu    28.87        1:02.77   
Luukas Vainio  2003  Cetus Espoo    29.49        1:03.05   
Johan Krister Fredriksson  2003  Helsingfors Simsllskap    30.50        1:04.43   
10  Visa Kotiniitty  2003  Uinti Tampere    30.17        1:05.27   
11  Niklas Hatakka  2003  Cetus Espoo    30.22        1:05.53   
12  Isak Jatkola  2003  Borg Simmare-Porvoon Uimarit    30.37        1:06.22   
13  Juho Marjala  2003  Simmis Wanda    31.34        1:06.74   
14  Kasper Lytz  2003  Swimming Club Rovaniemi    30.53        1:07.29   
15  Roni Severinkangas  2003  Cetus Espoo    31.05        1:08.71   
16  Matias Rasinmki  2003  Cetus Espoo    32.15        1:09.99   
17  Joona Kortteinen  2003  Uinti Tampere    32.26        1:12.63   
                     
 
Laji 29, 100m PU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Verneri Lehtovaara  2004  Salon Uimarit    28.57        1:01.26   
Danil Seksenov  2004  Vanders    28.27        1:01.85   
Santeri Pulkkinen  2004  Lahden Uimaseura    28.70        1:02.64   
Lassi Niemi  2004  TaTu Tampere    29.39        1:03.59   
Joonas Maaranen  2004  Hyvinkn Uimaseura    29.48        1:04.61   
Juuso Leppnen  2004  Aurajoen Uinti    29.92        1:04.92   
Miro Birkstedt  2004  TaTu Tampere    31.09        1:06.35   
Niilo Kilpelinen  2004  TaTu Tampere    30.70        1:06.99   
Arttu Haipus  2004  Kempeleen Pyrint    31.26        1:07.11   
10  Aapo Kinnunen  2004  bo Simklubb-Uintiklubi Turku    29.92        1:07.31   
11  Filip Jfs  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls    31.00        1:07.73   
12  Eetu Haipus  2004  Kempeleen Pyrint    32.06        1:08.07   
13  Riccardo Castagno  2004  Uinti Tampere    31.68        1:08.87   
14  Akseli Maaranen  2004  Hyvinkn Uimaseura    31.75        1:10.41   
15  Cedric Decena  2004  Oulun Lohet    31.88        1:10.60   
16  Mikael Hirsiniemi  2004  Aurajoen Uinti    32.29        1:10.98   
17  Leo Liukonen  2004  TaTu Tampere    32.01        1:11.38   
18  Elmeri Aho  2004  Seinjoen Uimarit-58    31.89        1:11.51   
19  Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto    32.76        1:12.49   
20  Jesse Hyppnen  2004  Lahden Uimaseura    32.65        1:12.98   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  17 keskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:47 
 

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner