2024-07-16   04:53:10
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit (50m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Sunnuntai-ilta

Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (vliajat, ei pisteit)
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (vliajat, ei pisteit) 
 
  Kilpailu  Ikkausimestaruusuinnit 2018    Tulostuspivmr  17 keskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:09   
  Jrjestj  Cetus Espoo         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  15 keskuu 2018         
 
 
Laji 36, 200m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Roope Paatos  2002  Raision Urheilijat    28.31  58.66  1:29.54    1:59.56   
Oscar Skjl  2002  Cetus Espoo    27.62  57.92  1:29.17    2:00.60   
Matias Hjelm  2002  Vanders    28.17  58.92  1:30.41    2:00.97   
Robin Sderholm  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls    28.11  59.00  1:31.42    2:02.43   
Jesper Lietzn  2002  bo Simklubb-Uintiklubi Turku    28.43  59.57  1:31.37    2:02.77   
Ethan Brady  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls    28.35  59.81  1:32.35    2:03.79   
Leo Mikkonen  2002  Cetus Espoo    27.84  59.43  1:31.73    2:03.95   
Daniel Rinne  2002  Cetus Espoo    28.57  1:00.18  1:33.37    2:06.54   
Efim Romanov  2002  TaTu Tampere    28.73  1:00.66  1:34.23    2:06.54   
10  Jere Broman  2002  Nokian Pyry    28.45  1:00.42  1:33.76    2:07.71   
11  Petr Pankratov  2002  TaTu Tampere    30.30  1:04.56  1:37.36    2:08.92   
12  Lauri-luukas Jntti  2002  Porin Uimaseura    28.94  1:01.95  1:35.83    2:09.30   
13  Oskari Arvo  2002  Aurajoen Uinti    31.63  1:05.43  1:39.66    2:11.60   
14  Jesse Anttila  2002  Kokkolan Uimaseura    30.81  1:04.71  1:39.86    2:11.67   
Elias Kukkonen  2002  ORCA Helsinki            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 36, 200m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Lassi Haimi  2003  Helsingfors Simsllskap    28.13  58.46  1:28.94    1:58.44   
Lari Tumanoff  2003  Helsingfors Simsllskap    27.93  58.61  1:29.39    2:00.02   
Johan Krister Fredriksson  2003  Helsingfors Simsllskap    28.53  58.93  1:30.56    2:01.51   
Alex Lydman  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls    28.63  59.44  1:30.82    2:01.68   
Aku Kaila  2003  Raision Urheilijat    29.16  1:00.34  1:31.55    2:01.92   
Arttu Menp  2003  bo Simklubb-Uintiklubi Turku    28.78  1:00.31  1:32.26    2:03.93   
Luukas Vainio  2003  Cetus Espoo    29.19  1:01.04  1:33.76    2:05.72   
Akseli Hakala  2003  Uinti Tampere    28.86  1:01.94  1:35.15    2:07.91   
Aleksi Koprinen  2003  Helsingfors Simsllskap    28.63  1:00.70  1:33.90    2:08.13   
10  Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti    29.53  1:03.07  1:37.36    2:10.53   
11  Lauri Tolvanen  2003  Haminan Uimaseura    30.46  1:03.72  1:37.71    2:10.66   
12  Risto Martikainen  2003  Kouvolan Uimarit    29.26  1:02.07  1:36.98    2:10.86   
13  Miro Merinen  2003  Simmis Wanda    29.65  1:03.72  1:38.44    2:11.80   
14  Elis Fokin  2003  Helsingfors Simsllskap    30.07  1:04.20  1:38.82    2:13.21   
15  Toni Lipponen  2003  Kemin Uimaseura    29.53  1:03.51  1:38.34    2:13.22   
16  Matias Rasinmki  2003  Cetus Espoo    29.60  1:04.03  1:39.26    2:13.29   
17  Ville Savulahti  2003  Riihimen Uimaseura    30.16  1:04.24  1:40.32    2:14.78   
18  Niko Matela  2003  Lappeenrannan Uimarit    31.02  1:06.24  1:41.95    2:16.20   
19  Eetu Palvanen  2003  Lahden Uimaseura    29.43  1:04.09  1:40.37    2:16.29   
20  Akira Konttinen  2003  bo Simklubb-Uintiklubi Turku    30.50  1:05.78  1:42.57    2:19.59   
Juuso Rahikainen  2003  Tuusulan Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 36, 200m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Tomas Koski  2004  Heinolan Isku    28.77  1:00.12  1:31.95    2:03.47   
Santeri Pulkkinen  2004  Lahden Uimaseura    28.80  1:00.81  1:33.72    2:05.49   
Lassi Niemi  2004  TaTu Tampere    28.71  1:00.89  1:35.03    2:08.51   
Danil Seksenov  2004  Vanders    29.06  1:01.94  1:35.02    2:08.53   
Elmeri Aho  2004  Seinjoen Uimarit-58    29.50  1:02.44  1:36.33    2:09.76   
Konsta Kallio  2004  Uinti Tampere    29.97  1:03.22  1:37.50    2:10.11   
Davin Lindholm  2004  Helsingfors Simsllskap    29.23  1:01.58  1:35.94    2:10.69   
Arttu Haipus  2004  Kempeleen Pyrint    30.34  1:04.12  1:38.97    2:11.40   
Tino Kaukonen  2004  HTU Stadi    29.78  1:03.79  1:38.18    2:11.74   
10  Seweryn Pastucha  2004  Raision Urheilijat    29.92  1:03.90  1:38.92    2:12.59   
11  Onni ijl  2004  Hyvinkn Uimaseura    29.60  1:02.96  1:38.35    2:13.42   
12  Waldemar Palombi  2004  Helsingfors Simsllskap    30.42  1:04.53  1:40.24    2:15.88   
13  Jaakko Pihlava  2004  Aurajoen Uinti    30.10  1:04.63  1:41.23    2:16.03   
14  Aapo Kinnunen  2004  bo Simklubb-Uintiklubi Turku    30.13  1:04.21  1:40.40    2:16.38   
15  Filip Jfs  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls    30.48  1:05.05  1:41.37    2:17.19   
16  Markus Veckman  2004  Swimming Jyvskyl    29.73  1:04.26  1:40.89    2:18.04   
17  Pavel Pankratov  2004  TaTu Tampere    30.94  1:06.82  1:43.65    2:20.01   
18  Rasmus Koskela  2004  Oulun Uinti 1906    29.73  1:04.30  1:42.50    2:20.35   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  17 keskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:09 
 

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner