2021-05-12   09:25:48
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Kvarken Games 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Sunnuntai

Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kvarken Games    Tulostuspäivämäärä  15 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  11:31   
  Järjestäjä  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 23, 100m RU M, P16, P13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Romsi  2005    273  41.89        1:27.99   
  Kemin Uimaseura  1:29.31                 
                     
Kaapo Laaja  2006    243  43.67        1:31.53   
  Keuruun Toverit  1:35.32                 
                     
Lucas Lydman  2005    239  42.36        1:32.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.43                 
                     
Salomo Pihlaja  2005    219  45.15        1:34.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:37.75                 
                     
Adrian Kaslin  2005    184  46.68        1:40.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:42.45                 
                     
Ville Ikola  2005    174  47.09        1:42.32   
  Kokkolan Uimaseura  1:39.74                 
                     
Nooa Kaunisto  2007    171  48.88        1:42.80   
  Kemin Uimaseura  1:42.67                 
                     
Konsta Joensuu  2005    157  50.20        1:45.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:49.55                 
                     
Roy Nukala  2005    150  51.58        1:47.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:47.61                 
                     
10  Måns Manelius  2006    148  51.65        1:47.99   
  Ålands Simförening  1:51.96                 
                     
11  Werneri Ketonen  2005    145  53.14        1:48.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:51.56                 
                     
12  Otto Reinikka  2006    144  49.90        1:48.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Riku Määttälä  2005    139  52.04        1:50.04   
  Kokkolan Uimaseura  1:48.97                 
                     
14  Elias Koivuluoma  2006    110  56.12        1:58.95   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:06.09                 
                     
15  Rasmus Kekola  2006    109  55.94        1:59.50   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:01.37                 
                     
16  Iivari Kautiainen  2006    99  59.02        2:03.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
17  Oskar Söderlund  2007    71  1:03.84        2:17.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:17.25                 
                     
Axel Asplund  2006              DSQ  0m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 23, 100m RU M, P16, P13, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kirill Helsing  2002    469  33.82        1:13.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.54                 
                     
Joona Kortteinen  2003    447  35.58        1:14.71   
  Uinti Tampere  1:15.33                 
                     
Henrik Siltari  2002    432  34.80        1:15.54   
  Kemin Uimaseura  1:13.93                 
                     
Justus Hilaja  2002    412  36.20        1:16.73   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:16.58                 
                     
Mikael Nurmela  2002    411  35.95        1:16.81   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:16.06                 
                     
Iyas Kalash  2004    396  36.47        1:17.75   
  Umeå Simsällskap  1:18.56                 
                     
Elias Kalliokoski  2003    384  36.45        1:18.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:17.25                 
                     
Teemu Oksakari  2003    358  37.41        1:20.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.11                 
                     
Nooa Lehtoniemi  2003    356  38.85        1:20.58   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:19.15                 
                     
10  Akseli Ylikoski  2002    354  37.71        1:20.76   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:20.81                 
                     
11  Riccardo Castagno  2004    350  37.30        1:21.03   
  Uinti Tampere  1:21.89                 
                     
12  Visa Kotiniitty  2003    337  38.19        1:22.08   
  Uinti Tampere  1:25.02                 
                     
13  David Sundström  2003    336  38.37        1:22.11   
  Umeå Simsällskap  1:21.46                 
                     
14  Lauri-Luukas Jäntti  2002    336  39.14        1:22.17   
  Porin Uimaseura  1:20.99                 
                     
15  Hannes Olin  2003    335  37.88        1:22.18   
  Ålands Simförening  1:24.11                 
                     
16  Karlo Kilpinen  2003    335  37.86        1:22.21   
  Kemin Uimaseura  1:22.99                 
                     
17  Simon Ravals  2003    321  38.77        1:23.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.93                 
                     
18  Felix Luthman  2004    316  39.50        1:23.83   
  Umeå Simsällskap  1:23.45                 
                     
19  Elmeri Aho  2004    314  38.89        1:23.97   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:24.45                 
                     
20  Tudor Ratiu  2003    306  40.23        1:24.77   
  Swimming Club Rovaniemi  1:26.34                 
                     
21  Ahti Alavillamo  2002    296  40.18        1:25.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:23.98                 
                     
22  Joona Kinnunen  2004    291  40.05        1:26.12   
  Alavuden Urheilijat  1:26.28                 
                     
23  Vilho Verronen  2004    291  41.01        1:26.15   
  Swimming Team Rauma  1:29.33                 
                     
24  Dan Lampinen  2003    276  40.50        1:27.71   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:28.24                 
                     
25  Roni Hägen  2003    261  42.04        1:29.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.19                 
                     
26  Linus Hallgren  2003    260  41.74        1:29.50   
  Umeå Simsällskap  1:29.09                 
                     
27  Eeli Hanka  2003    257  42.80        1:29.77   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:31.90                 
                     
28  Emil Saha  2003    257  42.03        1:29.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:28.93                 
                     
29  Jesse Anoschkin  2004    230  43.51        1:33.15   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:35.20                 
                     
30  Mikko Karjalainen  2004    229  44.21        1:33.27   
  Kokkolan Uimaseura  1:35.12                 
                     
31  Arttu Niemi  2003    220  44.88        1:34.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:35.66                 
                     
32  Lauri Mäkinen  2004    218  45.23        1:34.80   
  Uinti Tampere  1:39.97                 
                     
33  Johannes Laihorinne  2003    216  44.62        1:35.17   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:37.80                 
                     
34  Iliad Sioofy Khojine  2004    207  45.31        1:36.43   
  Uinti Tampere  1:40.12                 
                     
35  Iisakki Laihorinne  2003    189  46.76        1:39.48   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:38.10                 
                     
36  Aaro-Oskar Ruuskanen  2004    173  46.72        1:42.36   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:49.05                 
                     
37  Rasmus Saarimaa  2004    158  48.12        1:45.46   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:40.63                 
                     
38  Visa Nissinen  2004    158  50.30        1:45.61   
  Kokkolan Uimaseura  1:45.98                 
                     
39  Linus Vuollet  2004    155  49.31        1:46.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:45.95                 
                     
40  Alex Koskela  2004    152  50.87        1:46.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:45.69                 
                     
41  Joel Jokiaho  2004    151  49.16        1:47.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:46.30                 
                     
42  Olli Alanko  2004    137  52.16        1:50.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:54.31                 
                     
43  Jere Keski-Hannula  2004    132  51.08        1:52.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:58.61                 
                     
44  Aapo Koivuniemi  2004    125  54.30        1:54.01   
  Uinti Tampere  1:52.69                 
                     
45  Castor Trygg  2004    114  54.73        1:57.68   
  Uinti Tampere  1:56.64                 
                     
Alexander Eklund  2002              DSQ   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:29.07                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Miro Nurmela  2002              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:23.68                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Sohneel Mandpe  2004              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:35.35                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
Unai Izarra  2003              DSQ   
  Umeå Simsällskap  1:27.68                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 23, 100m RU M, P16, P13, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Walentin Koskinen  2000    548  32.68        1:09.81   
  Uinti Tampere  1:08.15                 
                     
Jakob Sievers  2000    539  31.29        1:10.19   
  Uinti Tampere  1:10.29                 
                     
Eetu Nyrhinen  2000    465  33.01        1:13.70   
  Uinti Tampere  1:10.81                 
                     
Eddie Eriksson  1999    428  34.80        1:15.77   
  Ålands Simförening  1:14.46                 
                     
Joona Oksakari  2000    424  33.26        1:16.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.54                 
                     
Juuso Syrjälä  2001    420  35.21        1:16.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.43                 
                     
Joonas Hilaja  1999    415  35.48        1:16.57   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:13.77                 
                     
Jere Kekola  2000    389  35.17        1:18.20   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:12.68                 
                     
Oskari Ovaskainen  2000              DSQ  55m 
  Porin Uimaseura  1:12.50                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  15 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  11:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner