Tulokset 34:e Mora Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
34:e Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
21 april 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
17:09 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 april 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Mora Biltvätt |
Klass A - Erik Samuelsson 1:00.26 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Pontus Renholm 1:00.66 - 2002 - SPIF |
Klass C - Andreas Ottesen 1:05.85 - 1999 - Turebergs SK |
Klass D - Jonas Milian Hestad Solberg 1:11.07 - 2015 - Bærumsvømmerne |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rick Sol |
2001 |
|
409 |
31.86 |
|
|
|
1:05.86 |
|
|
Elverum Svømming |
1:07.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Edvin Persson |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Simsällskapet Mora |
1:03.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Geirr Nome |
1985 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Elverum Svømming |
1:18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Mora Biltvätt |
Klass A - Erik Samuelsson 1:00.26 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Pontus Renholm 1:00.66 - 2002 - SPIF |
Klass C - Andreas Ottesen 1:05.85 - 1999 - Turebergs SK |
Klass D - Jonas Milian Hestad Solberg 1:11.07 - 2015 - Bærumsvømmerne |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Persson |
2002 |
|
407 |
31.18 |
|
|
|
1:05.96 |
|
|
Simsällskapet Mora |
1:08.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martin Kregnes Söstuen |
2002 |
|
306 |
35.20 |
|
|
|
1:12.52 |
|
|
Elverum Svømming |
1:13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johan Werkmästar |
2002 |
|
245 |
37.33 |
|
|
|
1:18.09 |
|
|
Falu Simsällskap |
1:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Quintin Bröms |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simsällskapet Mora |
1:29.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Mora Biltvätt |
Klass A - Erik Samuelsson 1:00.26 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Pontus Renholm 1:00.66 - 2002 - SPIF |
Klass C - Andreas Ottesen 1:05.85 - 1999 - Turebergs SK |
Klass D - Jonas Milian Hestad Solberg 1:11.07 - 2015 - Bærumsvømmerne |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Esbjörn Montelius Risberg |
2004 |
|
167 |
43.79 |
|
|
|
1:28.77 |
|
|
Falu Simsällskap |
1:36.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Erik Sundman |
2005 |
|
161 |
45.53 |
|
|
|
1:29.79 |
|
|
Söderhamns Simsällskap |
1:35.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alvin Daniels |
2004 |
|
155 |
43.91 |
|
|
|
1:30.98 |
|
|
Rättviks simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Mora Biltvätt |
Klass A - Erik Samuelsson 1:00.26 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Pontus Renholm 1:00.66 - 2002 - SPIF |
Klass C - Andreas Ottesen 1:05.85 - 1999 - Turebergs SK |
Klass D - Jonas Milian Hestad Solberg 1:11.07 - 2015 - Bærumsvømmerne |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
21 april 2018 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
17:09 |
|