2022-05-23   19:41:16
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset XVII Marli Junior Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamujakso

Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  XVII Marli Junior Games    Tulostuspivmr  21 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  09:15   
  Jrjestj  bo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  21 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 2, 50 m VU P11,P16,P18, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: ProFashion Oy Boomerang 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Felix Kandolin  2007    221          34.56   
  Aurajoen Uinti  34.95                 
Roope Koskela  2007    193          36.16   
  Raision Urheilijat  38.71                 
Ossi Tikka  2007    192          36.20   
  Aurajoen Uinti  35.84                 
Albert Laakkonen  2007    183          36.82   
  Uinti Tampere  37.86                 
Georg Aspholm  2008    168          37.83   
  Uinti Tampere  38.88                 
Viljam Savolainen  2008    159          38.58   
  Salon Uimarit  38.67                 
Tuukka Visto  2007    155          38.90   
  Riihimen Uimaseura  40.41                 
Kaapo Tuomainen  2008    151          39.25   
  Salon Uimarit  38.40                 
Kaapo Virtanen  2008    144          39.85   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  39.24                 
10  Max Hyvrinen  2007    143          39.98   
  Aurajoen Uinti  39.83                 
11  Romeo Manner  2008    142          40.00   
  Aurajoen Uinti  40.56                 
12  Sean Salli  2007    141          40.09   
  Uinti Tampere  41.50                 
13  Patric Meriholvi  2007    141          40.15   
  Raision Urheilijat  43.61                 
14  Kaapo Saarinen  2007    134          40.84   
  Vesihelmen Uimaseura  40.32                 
15  Konsta Horppu  2008    128          41.47   
  Nokian Pyry  41.51                 
16  Niilo Toivola  2007    120          42.30   
  Uinti Tampere  44.06                 
17  Jonatan Lnngren  2009    118          42.63   
  lands Simfrening  41.30                 
18  Roope Kr  2007    114          43.12   
  Raision Urheilijat  41.94                 
19  Topi iks  2007    104          44.43   
  Uinti Tampere  48.11                 
20  Oiva Saarinen  2008    100          44.91   
  Aurajoen Uinti  45.94                 
21  Eetu Uotila  2008    91          46.45   
  Riihimen Uimaseura  1:01.01                 
22  Onni-Pekka Hirvonen  2007    85          47.51   
  Uinti Tampere  50.13                 
23  Erik Constable  2008    84          47.57   
  Aurajoen Uinti  45.50                 
24  Leevi Lahtinen  2008    84          47.67   
  Vesihelmen Uimaseura  44.80                 
25  Aukusti Malinen  2007    83          47.85   
  Riihimen Uimaseura  49.40                 
26  Vin Rosendahl  2007    82          48.01   
  Riihimen Uimaseura  52.44                 
27  Wille Vantala  2009    81          48.19   
  Aurajoen Uinti  48.16                 
28  Elias Johansson  2008    78          48.86   
  Riihimen Uimaseura  52.55                 
29  Emil Savolainen  2007    76          49.36   
  Uinti Tampere  48.76                 
30  Onni Kataja  2007    73          49.92   
  Riihimen Uimaseura  53.16                 
31  Joa Siltakoski  2007    70          50.71   
  TaTu Tampere  48.50                 
32  Ilkka Itkonen  2008    52          55.74   
  Helsingfors Simsllskap  1:02.95                 
Aleksi Vuohelainen  2007              DNS   
  Uinti Tampere  51.12                 
Robert Pukki  2007              DNS   
  Aurajoen Uinti  42.10                 
Roope Liimatainen  2007              DNS   
  Cetus Espoo  43.09                 
Elias Salo  2007              DSQ   
  Vesihelmen Uimaseura  40.62                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
Jerry Takolander  2008              DSQ   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  50.48                 
  SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus               
Niilo Lehtinen  2009              DSQ   
  Aurajoen Uinti  48.83                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
Tero Soukka  2007              DSQ   
  TaTu Tampere  44.00                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
Thomas Westerlund  2007              DSQ   
  Raision Urheilijat  49.63                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
Laji 2, 50 m VU P11,P16,P18, Loppukilpailut 12 - 16 v 
Sponsori: ProFashion Oy Boomerang 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexander Shchegolev  2002    668          23.92   
  St. Petersburg  23.67                 
Santeri Herpola  2003    599          24.80   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  24.96                 
Lari Tumanoff  2003    528          25.86   
  Helsingfors Simsllskap  26.38                 
Samu Petteri Kallio  2002    465          26.98   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.54                 
Arttu Menp  2003    462          27.04   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.88                 
Juuso Leppnen  2004    447          27.33   
  Aurajoen Uinti  27.27                 
Aapo Kinnunen  2004    434          27.61   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.91                 
Jaakko Pihlava  2004    396          28.47   
  Aurajoen Uinti  29.60                 
Niko Viitala  2003    393          28.54   
  Aurajoen Uinti  28.19                 
10  Olavi Saarinen  2002    380          28.86   
  Helsingfors Simsllskap  28.76                 
11  Akira Konttinen  2003    373          29.04   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.46                 
12  Ajjuub Ezzat  2005    372          29.06   
  Aurajoen Uinti  29.53                 
13  Roni Koskinen  2003    359          29.41   
  Aurajoen Uinti  29.15                 
14  Alexander Malyshkov  2004    355          29.52   
  Salon Uimarit  29.41                 
15  Tatu Kunttila  2003    350          29.65   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.86                 
16  Oliver Aalto-Hardy  2005    345          29.81   
  lands Simfrening  29.55                 
17  Mikael Hirsiniemi  2004    343          29.85   
  Aurajoen Uinti  30.96                 
18  Aaro Puutio  2003    325          30.39   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.86                 
19  Rasmus Rekola  2004    322          30.49   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.67                 
20  Maksim Amosov  2005    321          30.52   
  Aurajoen Uinti  31.29                 
21  Luka Laaksonen  2005    306          31.00   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.10                 
22  Viktor Asklf  2004    293          31.48   
  Cetus Espoo  32.28                 
23  Jan Byskov  2004    292          31.49   
  Nurmijrven Uinti  32.91                 
24  Sharo Mamandi  2002    289          31.62   
  Aurajoen Uinti  30.98                 
25  Raman Veisi  2004    273          32.20   
  Raision Urheilijat  32.26                 
26  Miikka Visto  2004    269          32.38   
  Riihimen Uimaseura  33.48                 
27  Konsta Vainio  2005    263          32.62   
  Aurajoen Uinti  34.56                 
28  Rasmus Rauhala  2004    258          32.84   
  Uimaseura Kaarina  33.45                 
29  Samuel Sderholm  2004    254          32.98   
  Raision Urheilijat  34.93                 
30  Rasmus Salminen  2004    254          33.00   
  Uinti-Vakka  34.04                 
31  Axel Lepphaara  2004    253          33.05   
  Aurajoen Uinti  34.06                 
32  Jasper Oikarainen  2005    251          33.13   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.48                 
33  Ivan Kovalchuk  2005    236          33.83   
  Aurajoen Uinti  35.73                 
34  Olli Erkkil  2003    235          33.85   
  Aurajoen Uinti  34.50                 
35  Matias Mkinen  2006    232          34.00   
  Uinti Tampere  33.92                 
36  Veeti Valdolin  2005    230          34.08   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.01                 
37  Pirkka Pyry Pyykk  2006    210          35.17   
  Uinti Tampere  35.79                 
38  Kasper Kyt  2005    194          36.12   
  Nokian Pyry  35.55                 
39  Anton Ahonen  2006    175          37.36   
  Cetus Espoo  37.50                 
40  Artem Haikara  2005    169          37.78   
  Cetus Espoo  38.48                 
41  Henrik Leinonen  2005    165          38.10   
  Uinti Tampere  40.42                 
42  Luka Hirvonen  2006    157          38.73   
  Nokian Pyry  41.30                 
43  Veeti Inkil  2006    155          38.89   
  Cetus Espoo  38.57                 
44  Pauli Rantatupa  2005    152          39.12   
  Cetus Espoo  41.33                 
45  Rado Lindberg  2005    146          39.70   
  Cetus Espoo  44.42                 
46  Emil Tirkkonen  2006    145          39.72   
  Cetus Espoo  44.30                 
47  Luukas Kallio  2005    142          40.05   
  Uinti Tampere  41.47                 
48  Casper Manzone  2005    140          40.22   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  44.12                 
49  Frans Roine  2005    139          40.28   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  39.61                 
50  Leevi Johansson  2006    137          40.54   
  Riihimen Uimaseura  41.01                 
51  Evan Mustonen  2005    135          40.75   
  Cetus Espoo  42.11                 
52  Alvin Heinsalmi  2005    129          41.28   
  Helsingfors Simsllskap  45.56                 
53  Nicolo Manzone  2005    129          41.29   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.79                 
54  Ilari Linderborg  2006    129          41.35   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  45.46                 
55  Totte Teittinen  2005    124          41.87   
  Cetus Espoo  43.84                 
56  Hugo Mirn  2006    116          42.87   
  lands Simfrening  46.25                 
57  Sisu Korpinen  2006    108          43.87   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  44.81                 
58  Luukas Kallio  2005    104          44.35   
  TaTu Tampere  44.03                 
59  Joonatan Paalanen  2006    97          45.49   
  Riihimen Uimaseura  45.29                 
60  Riku Forsberg  2005    89          46.83   
  Cetus Espoo  43.63                 
61  Yakob Slama  2005    75          49.57   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Casper Leo  2004              DNS   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.30                 
Lennart Ahlholm  2005              DNS   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  45.13                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  21 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  09:15 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner