2021-12-05   08:12:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for FynRundt4 - 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Lb 1 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 1 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:30   
  Arrangr  FREM         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  21 april 2018         
 
 
Lb 1, 100m Frisvmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Mathilde Stilund  2005  Frem Odense            1:11.34   
Cathrine Hst  2004  Nyborg Svmmeklub            1:15.62   
Mathilde Vestergaard  2006  Nyborg Svmmeklub            1:17.50   
Amalie F. Piiters  2006  H2Odense            1:19.35   
Klara Amalie Nielsen  2006  Nyborg Svmmeklub            1:22.20   
Inge Madsen  2002  Svmmeklubben Slven            1:22.74   
Lrke Rosen Lundsfryd  2006  Ringe Svmme Klub            1:23.18   
Dagmar Stahl  2007  H2Odense            1:24.50   
Maja Lve Nielsen  2006  Ringe Svmme Klub            1:25.00   
10  Julija Bliucukis  2006  H2Odense            1:26.33   
11  Mille Buch  2006  H2Odense            1:28.18   
12  Lrke D Huusfeldt  2006  Svendborg Svmme Klub            1:28.86   
13  Sofie Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svmme Klub            1:30.30   
14  Andrea Hi Rasmusssen  2007  Frem Odense            1:31.57   
15  Kim Hanh Vu  2004  Frem Odense            1:33.17   
16  Anna Mathilde Kruse  2006  Frem Odense            1:34.09   
17  Liv Rose Skaastrup  2007  Ringe Svmme Klub            1:34.98   
18  Helena Bett Andersen  2007  Frem Odense            1:35.10   
18  Marie Hartmann Johansen  2007  Frem Odense            1:35.10   
20  Sofie Bak  2008  Ringe Svmme Klub            1:35.68   
21  Matilde A. B. Buch  2008  H2Odense            1:40.53   
22  Frederikke Ekholdt  2007  H2Odense            1:41.81   
23  Ella Gersbo-Mller  2008  Nyborg Svmmeklub            1:43.99   
24  Lea Romer Jrgensen  2008  Svendborg Svmme Klub            1:45.15   
25  Sara Lund Larsen  2008  Ringe Svmme Klub            1:46.15   
26  Carla Korsgaard  2009  Ringe Svmme Klub            1:48.63   
27  Caroline Sgaard  2006  Ringe Svmme Klub            1:50.43   
28  Klara Kaysen  2008  Nyborg Svmmeklub            1:53.59   
29  Atalie R. L. Pedersen  2007  H2Odense            1:54.05   
30  Lisa Bergmann Jensen  2007  Frem Odense            2:01.35   
31  Signe Christiansen  2008  Nyborg Svmmeklub            2:02.92   
32  Asta C. K. Johansen  2008  H2Odense            2:05.57   
33  Thea Keinicke  2007  Ringe Svmme Klub            2:06.97   
34  Maya K. Alstrup-Lopez  2007  Frem Odense            2:09.21   
Luna Gilling  2008  H2Odense            DNS   
Ida Juhl Rasmussen  2008  Ringe Svmme Klub            DSQ  tyvstart 
Sisse Plaugborg  2009  Ringe Svmme Klub            DSQ  ej berr 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  11:30 
 
Resultat Lb 2 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 2 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:27   
  Arrangr  FREM         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  21 april 2018         
 
 
Lb 2, 100m Frisvmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Alfred Feldskov  2003  Svendborg Svmme Klub            1:01.70   
Andreas Pedersen  2003  Nyborg Svmmeklub            1:02.74   
Piotr Stadnicki  2004  Nyborg Svmmeklub            1:07.11   
Oliver Londero  2004  Frem Odense            1:09.39   
Oskar Mhring  2006  Nyborg Svmmeklub            1:12.11   
William Romer Jrgensen  2005  Svendborg Svmme Klub            1:12.84   
Asger stergaard  2005  Svendborg Svmme Klub            1:15.07   
Christoffer Mejdal  2005  Frem Odense            1:15.18   
Mads Kristensen  2005  Svendborg Svmme Klub            1:15.90   
10  Peter Kristensen  2007  Ringe Svmme Klub            1:17.85   
11  Willas Kazhel  2006  Nyborg Svmmeklub            1:18.31   
12  Julius Schier  2006  Ringe Svmme Klub            1:19.02   
13  Magnus A. H. Gerstrm  2004  H2Odense            1:19.81   
13  Tobias Hansen  2005  Nyborg Svmmeklub            1:19.81   
15  Josef Assing Hvidt  2006  Frem Odense            1:20.09   
16  Jim Louis Thomsen  2005  Svendborg Svmme Klub            1:20.18   
17  Alexander R. S. Pedersen  2006  H2Odense            1:22.15   
18  Lukas Skov Christiansen  2005  Nyborg Svmmeklub            1:22.85   
19  Emil B. Mortensen  2006  Nyborg Svmmeklub            1:23.49   
20  Malthe Bak Wallentin  2008  Frem Odense            1:28.20   
21  Anders Langholm  2007  Nyborg Svmmeklub            1:31.76   
22  Adrian Vaarning  2007  Nyborg Svmmeklub            1:33.66   
23  Jonas Bergmann  2006  H2Odense            1:35.51   
24  Rasmus Bjerre  2008  Ringe Svmme Klub            1:37.81   
25  Kristoffer S. Haue  2006  Frem Odense            1:37.87   
26  Rasmus Brene Jensen  2005  H2Odense            1:39.66   
27  Lucas Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svmme Klub            1:40.45   
28  Alexander Kirk  2008  Nyborg Svmmeklub            1:43.92   
29  Gilbert Eskildsen  2008  Nyborg Svmmeklub            1:44.43   
30  Marius Lundsfryd  2008  Ringe Svmme Klub            1:44.73   
31  Louis Sthr Bentsen  2010  H2Odense            1:51.02   
32  Danilo Vaarning  2009  Nyborg Svmmeklub            1:52.93   
33  Jannik Kjellerup  2009  Ringe Svmme Klub            2:07.29   
34  Jonathan R. S. Pedersen  2011  H2Odense            2:33.82   
35  Vitus Sthr Bentsen  2012  H2Odense            2:37.80   
Christoffer Rose Skaastru  2005  Ringe Svmme Klub            DNS   
Elias Skjold  2008  Ringe Svmme Klub            DNS   
Laurits Damsted Lund  2007  Ringe Svmme Klub            DNS   
Oliver Skjerning  2004  Svmmeklubben Slven            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  12:27 
 
Resultat Lb 3 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 3 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:58   
  Arrangr  FREM         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  21 april 2018         
 
 
Lb 3, 100m Rygsvmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Tenna Marie Nielsen  2004  Nyborg Svmmeklub            1:22.75   
Melek Canpolat  2005  Frem Odense            1:23.97   
Victoria Juul Larsen  2006  Frem Odense            1:36.74   
Frida Ploug  2007  Ringe Svmme Klub            1:36.76   
Lrke Rosen Lundsfryd  2006  Ringe Svmme Klub            1:38.66   
Maja Lve Nielsen  2006  Ringe Svmme Klub            1:39.31   
Vigga Londero  2006  Frem Odense            1:39.71   
Isabella Aurbo Herold  2007  Svendborg Svmme Klub            1:45.04   
Sava Mathilde Simonsen  2008  Frem Odense            1:49.30   
10  Trille Elmelund Nielsen  2005  Svmmeklubben Slven            1:49.35   
11  Marie Hartmann Johansen  2007  Frem Odense            1:50.44   
12  Andrea Hi Rasmusssen  2007  Frem Odense            1:51.88   
13  Lise Kronborg  2007  Nyborg Svmmeklub            1:53.83   
14  Oceane Cailho  2008  Nyborg Svmmeklub            1:57.70   
15  Karoline Kvist  2008  Ringe Svmme Klub            2:01.48   
16  Freya Knudsen  2005  Svmmeklubben Slven            2:12.23   
17  Liv Emilie Poulsen  2007  Svendborg Svmme Klub            2:22.15   
Eszter Vad  2007  Nyborg Svmmeklub            DNS   
Anna Mathilde Kruse  2006  Frem Odense            DSQ  ej fort bevg25m 
Helena Bett Andersen  2007  Frem Odense            DSQ  ej fort bevg 50m 
Julija Bliucukis  2006  H2Odense            DSQ  ej fort bevg75m 
Kim Hanh Vu  2004  Frem Odense            DSQ  ej fort bevg50m 
Sofie Bolvig Christensen  2006  Svmmeklubben Slven            DSQ  ej fort bevg50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  11:58 
 
Resultat Lb 4 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 4 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:12   
  Arrangr  FREM         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  21 april 2018         
 
 
Lb 4, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Mikkel Mller Nielsen  2006  Ringe Svmme Klub            1:17.81   
Julian Vitus Pedersen  2007  H2Odense            1:22.38   
Meng-Joon Koh  2005  Frem Odense            1:23.85   
Oliver Londero  2004  Frem Odense            1:25.57   
Christoffer Mejdal  2005  Frem Odense            1:30.33   
Nikolaj Kobbernagel  2007  Nyborg Svmmeklub            1:38.11   
Sylvester Neto  2007  Frem Odense            1:46.91   
Anders Hammam Saayda  2006  Frem Odense            1:46.93   
Mathias Mller Nielsen  2008  Ringe Svmme Klub            1:49.55   
10  Malthe Petersen  2008  Frem Odense            1:59.25   
11  Marius Lundsfryd  2008  Ringe Svmme Klub            2:05.55   
12  Viggo Hartung  2007  Nyborg Svmmeklub            2:10.46   
13  Vitus F P Srensen  2007  H2Odense            2:15.91   
Anders Langholm  2007  Nyborg Svmmeklub            DSQ  ej fort bevg50m 
Conrad Elsborg Gorecki  2008  Frem Odense            DSQ  ej fort bevg75m 
Johannes Erik Geisler  2006  Frem Odense            DSQ  ej fort bevg25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  12:12 
 
Resultat Lb 5 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 5 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:13   
  Arrangr  FREM         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  21 april 2018         
 
 
Lb 5, 200m Frisvmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Clara Lindstedt  2006  Nyborg Svmmeklub            3:03.14   
Sille Grnfeldt  2008  Nyborg Svmmeklub            3:03.76   
Lisa Lindgren Jeppesen  2005  Frem Odense            3:09.49   
Ella Gersbo-Mller  2008  Nyborg Svmmeklub            3:48.78   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  12:13 
 
Resultat Lb 6 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 6 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:18   
  Arrangr  FREM         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  21 april 2018         
 
 
Lb 6, 200m Frisvmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Kasper Duch  2005  Frem Odense            2:32.27   
Mathias Westergaard  2004  Svendborg Svmme Klub            2:44.66   
Abdelrahman Doudar  2005  Frem Odense            2:47.24   
Nikolaj Kiel Johansen  2003  Ringe Svmme Klub            2:48.49   
Harald Heyde Engvad  2007  Frem Odense            2:56.76   
Lukas Skov Christiansen  2005  Nyborg Svmmeklub            2:57.31   
Sebastian Rahr  2006  Nyborg Svmmeklub            3:03.27   
Anders Hammam Saayda  2006  Frem Odense            3:20.80   
Sylvester Neto  2007  Frem Odense            3:27.01   
10  Vitus F P Srensen  2007  H2Odense            3:50.25   
11  Conrad Elsborg Gorecki  2008  Frem Odense            3:52.63   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  12:18 
 
Resultat Lb 7 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 7 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:20   
  Arrangr  FREM         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  21 april 2018         
 
 
Lb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Mathilde Stilund  2005  Frem Odense            1:31.70   
Mathilde Vestergaard  2006  Nyborg Svmmeklub            1:33.78   
Inge Madsen  2002  Svmmeklubben Slven            2:21.49   
Sofie Bolvig Christensen  2006  Svmmeklubben Slven            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  12:20 
 
Resultat Lb 8 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 8 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:21   
  Arrangr  FREM         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  21 april 2018         
 
 
Lb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Piotr Stadnicki  2004  Nyborg Svmmeklub            1:23.25   
Lucas Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svmme Klub            2:05.68   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  12:21 
 
Resultat Lb 9 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 9 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:30   
  Arrangr  FREM         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  21 april 2018         
 
 
Lb 9, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Klara Amalie Nielsen  2006  Nyborg Svmmeklub            3:26.49   
Maya K. Alstrup-Lopez  2007  Frem Odense            4:52.32   
Eszter Vad  2007  Nyborg Svmmeklub            DNS   
Louise Kipper Pedersen  2006  Nyborg Svmmeklub            DSQ  afslut p mav100m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  12:30 
 
Resultat Lb 10 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 10 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:46   
  Arrangr  FREM         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  21 april 2018         
 
 
Lb 10, 200m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Andreas Pedersen  2003  Nyborg Svmmeklub            2:42.09   
Frederik Nielsen  2006  Nyborg Svmmeklub            2:46.47   
Mathias Lykke Sandison  2007  Nyborg Svmmeklub            2:54.61   
Meng-Joon Koh  2005  Frem Odense            2:55.00   
Julian Vitus Pedersen  2007  H2Odense            3:00.27   
Oskar Mhring  2006  Nyborg Svmmeklub            3:00.51   
Toke Hjalmar Nielsen  2006  Nyborg Svmmeklub            3:07.44   
Mads Kristensen  2005  Svendborg Svmme Klub            3:09.40   
Mathias Westergaard  2004  Svendborg Svmme Klub            3:11.86   
10  Willas Kazhel  2006  Nyborg Svmmeklub            3:13.37   
11  Asger stergaard  2005  Svendborg Svmme Klub            3:15.23   
12  William Romer Jrgensen  2005  Svendborg Svmme Klub            3:17.03   
13  Tobias Hansen  2005  Nyborg Svmmeklub            3:19.40   
14  Harald Heyde Engvad  2007  Frem Odense            3:26.00   
15  Mathias Gramstrup Madsen  2006  Nyborg Svmmeklub            3:33.70   
16  Sebastian Rahr  2006  Nyborg Svmmeklub            3:46.79   
17  Johannes Erik Geisler  2006  Frem Odense            3:49.01   
18  Malthe Petersen  2008  Frem Odense            4:19.72   
Emil B. Mortensen  2006  Nyborg Svmmeklub            DSQ  2armt f va bry125m 
Josef Assing Hvidt  2006  Frem Odense            DSQ  tyvstart 
Nikolaj Kobbernagel  2007  Nyborg Svmmeklub            DSQ  afslut mave100m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  12:46 
 
Resultat Lb 11 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 11 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:17   
  Arrangr  FREM         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  21 april 2018         
 
 
Lb 11, 100m Brystsvmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Jenny Cao  2003  Frem Odense            1:24.54   
Vigga Londero  2006  Frem Odense            1:43.12   
Amalie F. Piiters  2006  H2Odense            1:43.78   
Mathilde Hvidberg  2007  Ringe Svmme Klub            1:48.36   
Mille Buch  2006  H2Odense            1:51.33   
Victoria Juul Larsen  2006  Frem Odense            1:51.87   
Dagmar Stahl  2007  H2Odense            1:54.01   
Sofie Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svmme Klub            1:54.44   
Sille Grnfeldt  2008  Nyborg Svmmeklub            1:57.55   
10  Matilde A. B. Buch  2008  H2Odense            2:03.43   
11  Atalie R. L. Pedersen  2007  H2Odense            2:06.35   
12  Ella Krogager Jensen  2008  Svendborg Svmme Klub            2:13.55   
13  Trille Elmelund Nielsen  2005  Svmmeklubben Slven            2:16.77   
14  Thea Keinicke  2007  Ringe Svmme Klub            2:17.34   
15  Selma Lbker Adamsen  2007  Svendborg Svmme Klub            2:21.10   
16  Caroline Sgaard  2006  Ringe Svmme Klub            2:23.97   
17  Nanna Steen Mhring  2009  Nyborg Svmmeklub            2:24.08   
18  Klara Kaysen  2008  Nyborg Svmmeklub            2:25.02   
19  Sara Lund Larsen  2008  Ringe Svmme Klub            2:27.48   
20  Lise Kronborg  2007  Nyborg Svmmeklub            2:27.85   
21  Signe Christiansen  2008  Nyborg Svmmeklub            3:03.69   
Carla Korsgaard  2009  Ringe Svmme Klub            DSQ  ej udvendt fd25m 
Frida Steen Mhring  2009  Nyborg Svmmeklub            DSQ  ej udvendt fdder 
Ida Kofod Bjrnsten  2008  H2Odense            DSQ  tyvstart 
Lisa Lindgren Jeppesen  2005  Frem Odense            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  13:17 
 
Resultat Lb 12 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 12 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:25   
  Arrangr  FREM         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  21 april 2018         
 
 
Lb 12, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Kasper Duch  2005  Frem Odense            1:26.94   
Frederik Nielsen  2006  Nyborg Svmmeklub            1:29.66   
Ludvig L. Mller  2006  H2Odense            1:35.64   
Jim Louis Thomsen  2005  Svendborg Svmme Klub            1:39.03   
Alexander R. S. Pedersen  2006  H2Odense            1:45.80   
Oliver Skjerning  2004  Svmmeklubben Slven            1:49.03   
Gustav Halle  2007  H2Odense            1:50.30   
Nicklas Bay Rasmussen  2007  H2Odense            1:59.43   
Johan Lundsgaard Palm  2008  Nyborg Svmmeklub            2:18.40   
10  Viggo Hartung  2007  Nyborg Svmmeklub            2:21.26   
Elias Skjold  2008  Ringe Svmme Klub            DNS   
Frey Nielsen Memborg  2010  Nyborg Svmmeklub            DSQ  ej synkro ben23m 
Noah Fltti Thomsen  2007  Ringe Svmme Klub            DSQ  fl armt u vand start 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  13:25 
 
Resultat Lb 13 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 13 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:51   
  Arrangr  FREM         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  21 april 2018         
 
 
Lb 13, 200m Rygsvmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Cathrine Hst  2004  Nyborg Svmmeklub            2:55.77   
Mathilde Vestergaard  2006  Nyborg Svmmeklub            3:22.37   
Lrke D Huusfeldt  2006  Svendborg Svmme Klub            3:37.01   
Sava Mathilde Simonsen  2008  Frem Odense            3:57.78   
Lisa Bergmann Jensen  2007  Frem Odense            DSQ  ej fort bevg75m 
Marie Hartmann Johansen  2007  Frem Odense            DSQ  ej fort bevg125m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  13:51 
 
Resultat Lb 14 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 14 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:41   
  Arrangr  FREM         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  21 april 2018         
 
 
Lb 14, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Toke Hjalmar Nielsen  2006  Nyborg Svmmeklub            3:08.02   
Nicklas Bay Rasmussen  2007  H2Odense            3:20.20   
Tobias Hansen  2005  Nyborg Svmmeklub            3:21.92   
Malthe Bak Wallentin  2008  Frem Odense            3:49.90   
Malthe Petersen  2008  Frem Odense            4:12.79   
Kristoffer S. Haue  2006  Frem Odense            4:20.69   
Anders Hammam Saayda  2006  Frem Odense            DSQ  ej fort bevg25m 
Johannes Erik Geisler  2006  Frem Odense            DSQ  ej fort bevg50m 
Josef Assing Hvidt  2006  Frem Odense            DSQ  ej fort bevg50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  13:41 
 
Resultat Lb 15 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 15 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  14:25   
  Arrangr  FREM         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  21 april 2018         
 
 
Lb 15, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Melek Canpolat  2005  Frem Odense            1:27.24   
Mathilde Hvidberg  2007  Ringe Svmme Klub            1:35.65   
Clara Lindstedt  2006  Nyborg Svmmeklub            1:36.42   
Vigga Londero  2006  Frem Odense            1:36.61   
Frida Ploug  2007  Ringe Svmme Klub            1:37.73   
Mille Buch  2006  H2Odense            1:40.27   
Victoria Juul Larsen  2006  Frem Odense            1:40.37   
Dagmar Stahl  2007  H2Odense            1:46.01   
Andrea Hi Rasmusssen  2007  Frem Odense            1:46.37   
10  Matilde A. B. Buch  2008  H2Odense            1:52.54   
11  Liv Rose Skaastrup  2007  Ringe Svmme Klub            1:54.80   
12  Sava Mathilde Simonsen  2008  Frem Odense            2:01.03   
13  Oceane Cailho  2008  Nyborg Svmmeklub            2:02.21   
14  Sofie Bak  2008  Ringe Svmme Klub            2:03.76   
15  Ella Gersbo-Mller  2008  Nyborg Svmmeklub            2:04.93   
16  Maya K. Alstrup-Lopez  2007  Frem Odense            2:15.71   
17  Sisse Plaugborg  2009  Ringe Svmme Klub            2:29.79   
18  Karoline Kvist  2008  Ringe Svmme Klub            2:31.91   
Amalie F. Piiters  2006  H2Odense            DSQ  tyvstart 
Frida Steen Mhring  2009  Nyborg Svmmeklub            DSQ  ej udadvendt fd60m 
Ida Juhl Rasmussen  2008  Ringe Svmme Klub            DSQ  ej samt berr75m 
Lisa Bergmann Jensen  2007  Frem Odense            DSQ  ej udafvendt fd75m 
Nanna Steen Mhring  2009  Nyborg Svmmeklub            DSQ  crawlben 70m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  14:25 
 
Resultat Lb 16 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 16 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  14:44   
  Arrangr  FREM         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  21 april 2018         
 
 
Lb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Alfred Feldskov  2003  Svendborg Svmme Klub            1:11.73   
Andreas Pedersen  2003  Nyborg Svmmeklub            1:15.27   
Mikkel Mller Nielsen  2006  Ringe Svmme Klub            1:23.51   
Asger stergaard  2005  Svendborg Svmme Klub            1:27.38   
Jim Louis Thomsen  2005  Svendborg Svmme Klub            1:28.47   
Ludvig L. Mller  2006  H2Odense            1:30.01   
Julius Schier  2006  Ringe Svmme Klub            1:30.61   
Abdelrahman Doudar  2005  Frem Odense            1:30.93   
Mathias Westergaard  2004  Svendborg Svmme Klub            1:31.17   
10  Nikolaj Kiel Johansen  2003  Ringe Svmme Klub            1:33.55   
11  Alexander R. S. Pedersen  2006  H2Odense            1:34.83   
12  Peter Kristensen  2007  Ringe Svmme Klub            1:35.49   
13  Gustav Halle  2007  H2Odense            1:40.43   
14  Nicklas Bay Rasmussen  2007  H2Odense            1:41.72   
15  Lukas Skov Christiansen  2005  Nyborg Svmmeklub            1:44.79   
16  Adrian Vaarning  2007  Nyborg Svmmeklub            1:46.39   
17  Jonas Bergmann  2006  H2Odense            1:57.47   
18  Christoffer Rose Skaastru  2005  Ringe Svmme Klub            2:02.05   
19  Frey Nielsen Memborg  2010  Nyborg Svmmeklub            2:02.92   
20  Vitus F P Srensen  2007  H2Odense            2:03.99   
21  Alexander Kirk  2008  Nyborg Svmmeklub            2:05.09   
22  Mathias Mller Nielsen  2008  Ringe Svmme Klub            2:05.93   
23  Noah Fltti Thomsen  2007  Ringe Svmme Klub            2:07.62   
Laurits Damsted Lund  2007  Ringe Svmme Klub            DNS   
Conrad Elsborg Gorecki  2008  Frem Odense            DSQ  1hnd vend75m 
Danilo Vaarning  2009  Nyborg Svmmeklub            DSQ  frer hnd forbi70m 
Jannik Kjellerup  2009  Ringe Svmme Klub            DSQ  ej udadvendt fd75m 
Johan Lundsgaard Palm  2008  Nyborg Svmmeklub            DSQ  ej udadvendt fd75m 
Kristoffer S. Haue  2006  Frem Odense            DSQ  ej udadvendt fd70m 
Rasmus Bjerre  2008  Ringe Svmme Klub            DSQ  mavelig afslut50m 
Sylvester Neto  2007  Frem Odense            DSQ  ej udadvendt fd70m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  14:44 
 
Resultat Lb 17 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 17 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  14:30   
  Arrangr  FREM         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  21 april 2018         
 
 
Lb 17, 50m Frisvmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Mathilde Stilund  2005  Frem Odense            32.61   
Tenna Marie Nielsen  2004  Nyborg Svmmeklub            33.15   
Inge Madsen  2002  Svmmeklubben Slven            34.34   
Lisa Lindgren Jeppesen  2005  Frem Odense            37.52   
Lrke D Huusfeldt  2006  Svendborg Svmme Klub            38.44   
Julija Bliucukis  2006  H2Odense            38.55   
Sille Grnfeldt  2008  Nyborg Svmmeklub            38.63   
Louise Kipper Pedersen  2006  Nyborg Svmmeklub            38.66   
Kim Hanh Vu  2004  Frem Odense            40.98   
10  Trille Elmelund Nielsen  2005  Svmmeklubben Slven            43.66   
11  Lea Romer Jrgensen  2008  Svendborg Svmme Klub            43.93   
12  Isabella Aurbo Herold  2007  Svendborg Svmme Klub            44.09   
13  Ella Krogager Jensen  2008  Svendborg Svmme Klub            44.24   
14  Frederikke Ekholdt  2007  H2Odense            45.51   
15  Sofie Bolvig Christensen  2006  Svmmeklubben Slven            47.61   
16  Freya Knudsen  2005  Svmmeklubben Slven            47.72   
17  Oceane Cailho  2008  Nyborg Svmmeklub            49.96   
18  Thea Keinicke  2007  Ringe Svmme Klub            50.84   
19  Liv Emilie Poulsen  2007  Svendborg Svmme Klub            53.69   
20  Selma Lbker Adamsen  2007  Svendborg Svmme Klub            54.35   
21  Signe Christiansen  2008  Nyborg Svmmeklub            54.48   
22  Ida Kofod Bjrnsten  2008  H2Odense            58.29   
23  Asta C. K. Johansen  2008  H2Odense            59.97   
24  Mille Ea Slbek  2008  H2Odense            1:02.44   
Alyssa Cao  2005  Frem Odense            DNS   
Luna Gilling  2008  H2Odense            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  14:30 
 
Resultat Lb 18 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 18 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  14:42   
  Arrangr  FREM         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  21 april 2018         
 
 
Lb 18, 50m Frisvmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Alfred Feldskov  2003  Svendborg Svmme Klub            27.32   
Piotr Stadnicki  2004  Nyborg Svmmeklub            30.35   
Mathias Lykke Sandison  2007  Nyborg Svmmeklub            30.57   
Meng-Joon Koh  2005  Frem Odense            31.29   
Kasper Duch  2005  Frem Odense            31.53  OD2 
Oliver Londero  2004  Frem Odense            31.53  OD1 
Julian Vitus Pedersen  2007  H2Odense            31.74   
Toke Hjalmar Nielsen  2006  Nyborg Svmmeklub            33.73   
Christoffer Mejdal  2005  Frem Odense            34.19   
10  Abdelrahman Doudar  2005  Frem Odense            35.19   
11  Gustav Halle  2007  H2Odense            36.86   
12  Magnus A. H. Gerstrm  2004  H2Odense            37.74   
13  Adrian Vaarning  2007  Nyborg Svmmeklub            40.99   
14  Sebastian Rahr  2006  Nyborg Svmmeklub            41.07   
15  Jonas Bergmann  2006  H2Odense            41.63   
16  Rasmus Brene Jensen  2005  H2Odense            42.32   
17  Alexander Kirk  2008  Nyborg Svmmeklub            45.32   
18  Louis Sthr Bentsen  2010  H2Odense            45.34   
19  Gilbert Eskildsen  2008  Nyborg Svmmeklub            46.43   
20  Vitus Sthr Bentsen  2012  H2Odense            59.48   
21  Jonathan R. S. Pedersen  2011  H2Odense            1:05.88   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  14:42 
 
Resultat Lb 19 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 19 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  14:36   
  Arrangr  FREM         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  21 april 2018         
 
 
Lb 19, 200m Brystsvmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Cathrine Hst  2004  Nyborg Svmmeklub            3:26.87   
Klara Amalie Nielsen  2006  Nyborg Svmmeklub            3:37.73   
Anna Mathilde Kruse  2006  Frem Odense            4:06.23   
Helena Bett Andersen  2007  Frem Odense            4:16.15   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  14:36 
 
Resultat Lb 20 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 20 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  14:53   
  Arrangr  FREM         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  21 april 2018         
 
 
Lb 20, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
William Romer Jrgensen  2005  Svendborg Svmme Klub            3:18.11   
Ludvig L. Mller  2006  H2Odense            3:21.93   
Willas Kazhel  2006  Nyborg Svmmeklub            3:22.80   
Mads Kristensen  2005  Svendborg Svmme Klub            3:24.65   
Mathias Gramstrup Madsen  2006  Nyborg Svmmeklub            3:56.20   
Harald Heyde Engvad  2007  Frem Odense            3:56.48   
Malthe Bak Wallentin  2008  Frem Odense            DSQ  ej samt hnd75m 
Oliver Skjerning  2004  Svmmeklubben Slven            DSQ  ej synkron ben180m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  14:53 
 
Resultat Lb 21 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 21 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  15:13   
  Arrangr  FREM         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  21 april 2018         
 
 
Lb 21, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Frem rgangs Piger 1  Frem Odense            3:00.35   
  Lisa Lindgren Jeppesen  2005      46.18        46.18   
  Kim Hanh Vu  2004                 
  Victoria Juul Larsen  2006                 
  Vigga Londero  2006      3:00.35        3:00.35   
                     
Nyborg Piger 1  Nyborg Svmmeklub            3:00.35   
  Cathrine Hst  2004      46.18        46.18   
  Louise Kipper Pedersen  2006                 
  Mathilde Vestergaard  2006                 
  Clara Lindstedt  2006      3:00.35        3:00.35   
                     
Nyborg Piger 2  Nyborg Svmmeklub            3:00.93   
  Ella Gersbo-Mller  2008      54.38        54.38   
  Klara Amalie Nielsen  2006                 
  Tenna Marie Nielsen  2004                 
  Sille Grnfeldt  2008      3:00.93        3:00.93   
                     
Rsk Piger 1  Ringe Svmme Klub            3:09.04   
  Maja Lve Nielsen  2006      44.36        44.36   
  Mathilde Hvidberg  2007                 
  Frida Ploug  2007                 
  Caroline Sgaard  2006      3:09.04        3:09.04   
                     
H2Odense Piger  H2Odense            3:11.36   
  Mille Buch  2006      51.61        51.61   
  Dagmar Stahl  2007                 
  Amalie F. Piiters  2006                 
  Matilde A. B. Buch  2008      3:11.36        3:11.36   
                     
Rsk Piger 2  Ringe Svmme Klub            3:30.72   
  Sofie Bak  2008      50.78        50.78   
  Sofie Dyrelund Rasmussen  2007                 
  Sara Lund Larsen  2008                 
  Liv Rose Skaastrup  2007      3:30.72        3:30.72   
                     
Svendborg Piger 1  Svendborg Svmme Klub            3:34.54   
  Isabella Aurbo Herold  2007      53.19        53.19   
  Lea Romer Jrgensen  2008                 
  Lrke D Huusfeldt  2006                 
  Ella Krogager Jensen  2008      3:34.54        3:34.54   
                     
Rsk Piger 3  Ringe Svmme Klub            4:30.79   
  Ida Juhl Rasmussen  2008      53.26        53.26   
  Sisse Plaugborg  2009                 
  Ea Victoria Pedersen  2008                 
  Carla Korsgaard  2009      4:30.79        4:30.79   
                     
Frem Talent Piger  Frem Odense            DSQ  afslut mave25m 
                     
Nyborg Piger 3  Nyborg Svmmeklub            DSQ  asynkron arm60m 
  Oceane Cailho  2008      57.74        57.74   
  Lise Kronborg  2007                 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  15:13 
 
Resultat Lb 22 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 22 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  FynRundt 4 - 2018    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  15:24   
  Arrangr  FREM         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  21 april 2018         
 
 
Lb 22, 4X50m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Frem rgangs Drenge 1  Frem Odense            2:29.70   
  Oliver Londero  2004      39.38        39.38   
  Christoffer Mejdal  2005                 
  Meng-Joon Koh  2005                 
  Kasper Duch  2005      2:29.70        2:29.70   
                     
Svendborg Drenge 1  Svendborg Svmme Klub            2:29.71   
  Asger stergaard  2005      41.01        41.01   
  William Romer Jrgensen  2005                 
  Alfred Feldskov  2003                 
  Mathias Westergaard  2004      2:29.71        2:29.71   
                     
Nyborg Drenge 1  Nyborg Svmmeklub            2:29.87   
  Frederik Nielsen  2006      37.38        37.38   
  Willas Kazhel  2006                 
  Toke Hjalmar Nielsen  2006                 
  Mathias Lykke Sandison  2007      2:29.87        2:29.87   
                     
Nyborg Drenge 2  Nyborg Svmmeklub            2:31.36   
  Andreas Pedersen  2003      35.98        35.98   
  Tobias Hansen  2005                 
  Piotr Stadnicki  2004                 
  Oskar Mhring  2006      2:31.36        2:31.36   
                     
H2Odense 2. Holdet  H2Odense            2:48.65   
  Alexander R. S. Pedersen  2006      41.24        41.24   
  Ludvig L. Mller  2006                 
  Nicklas Bay Rasmussen  2007                 
  Gustav Halle  2007      2:48.65        2:48.65   
                     
Rsk Drenge 1  Ringe Svmme Klub            2:55.05   
  Mikkel Mller Nielsen  2006      37.22        37.22   
  Julius Schier  2006                 
  Lucas Dyrelund Rasmussen  2007                 
  Peter Kristensen  2007      2:55.05        2:55.05   
                     
Nyborg Drenge 3  Nyborg Svmmeklub            3:26.74   
  Lukas Skov Christiansen  2005      48.95        48.95   
  Nikolaj Kobbernagel  2007                 
  Emil B. Mortensen  2006                 
  Adrian Vaarning  2007      3:26.74        3:26.74   
                     
H2Odense Drenge  H2Odense            3:29.33   
  Magnus A. H. Gerstrm  2004      41.96        41.96   
  Vitus F P Srensen  2007                 
  Jonas Bergmann  2006                 
  Rasmus Brene Jensen  2005      3:29.33        3:29.33   
                     
Rsk Drenge 2  Ringe Svmme Klub            3:39.43   
  Mathias Mller Nielsen  2008      54.53        54.53   
  Noah Fltti Thomsen  2007                 
  Rasmus Bjerre  2008                 
  Nikolaj Kiel Johansen  2003      3:39.43        3:39.43   
                     
Frem Talent Drenge 1  Frem Odense            DSQ  ej fort bevg25m 
                     
Frem Talent Drenge 2  Frem Odense            DSQ  ej udadvendt fdder 
                     
Nyborg Drenge 4  Nyborg Svmmeklub            DSQ  synkron arm55m 
  Frey Nielsen Memborg  2010      50.90        50.90   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  15:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner