2021-11-28   01:20:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Bockstensdoppet 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Bockstensdoppet 2018    Utskriftsdatum  06 juli 2018   
  Tvlingsort  Varberg    Utskriftstid  10:06   
  Arrangr  Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
Gren 3, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Martin Lf  2008  Jrflla Simsllskap    37.58  1:20.04  2:06.57    2:51.50   
Axel Lambertsson  2008  Varberg Sim    40.75  1:28.07  2:18.27    3:02.46   
Melvin Eriksson  2008  Jrflla Simsllskap    39.44  1:26.21  2:16.80    3:04.60   
Nils Franzen  2008  Jrflla Simsllskap    40.00  1:29.49  2:19.17    3:05.43   
Axel Hansson  2008  Uddevalla Sim    41.07  1:29.95  2:21.78    3:09.49   
Andreas Frommelt Hertz  2008  Helsingr Svmmeklub    42.82  1:33.36  2:26.70    3:16.32   
Johan Balslev  2008  Varberg Sim    42.93  1:36.13  2:34.42    3:28.02   
Oskar Atterbom  2008  Kungsbacka Simsllskap    42.18  1:32.62  2:32.06    3:29.05   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  06 juli 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  10:06 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Bockstensdoppet 2018    Utskriftsdatum  06 juli 2018   
  Tvlingsort  Varberg    Utskriftstid  10:19   
  Arrangr  Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
Gren 4, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Henry Israelsson  2006  Jrflla Simsllskap    32.93  1:08.58  1:46.97    2:24.17   
Casper Rengart  2006  Vsby Simsllskap    33.52  1:11.18  1:49.85    2:27.16   
Kristian Tronstad  2006  Asker Svmmeklubb    33.05  1:10.67  1:50.50    2:27.82   
Eddie Peng  2007  Vsby Simsllskap    33.91  1:13.68  1:55.15    2:32.33   
Aron Paulsson  2006  Simklubben Ldde    33.73  1:12.14  1:53.34    2:32.38   
Simon Sderberg  2006  Jrflla Simsllskap    35.70  1:14.74  1:55.82    2:34.80   
Jonah Hullegrd  2006  Simklubben Laxen    34.26  1:13.22  1:54.52    2:35.67   
Linus Heinrichsen  2006  Helsingr Svmmeklub    34.64  1:15.57  1:58.49    2:37.36   
Anton Lind  2006  Jrflla Simsllskap    35.87  1:15.32  1:57.35    2:37.65   
10  David Happe  2006  Uddevalla Sim    34.32  1:14.06  1:56.01    2:38.04   
11  Max Jilek  2006  Varberg Sim    37.00  1:17.74  1:59.86    2:38.51   
12  Mns Bengtsson  2006  Varberg Sim    35.79  1:17.26  1:59.73    2:41.73   
13  Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen    36.05  1:18.36  2:01.42    2:42.80   
14  Victor Josarp  2006  Varberg Sim    37.68  1:20.73  2:04.09    2:45.19   
15  Filip Lnnerfors  2006  Simklubben Poseidon    36.55  1:19.00  2:04.15    2:46.34   
16  Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsllskap    35.51  1:19.56  2:06.91    2:50.91   
17  Axel Strand  2006  Jrflla Simsllskap    37.21  1:21.89  2:10.65    2:51.93   
18  Leon Rssger  2006  Uddevalla Sim    36.87  1:20.78  2:07.28    2:52.27   
19  Oscar Sjberg  2007  Jrflla Simsllskap    36.58  1:21.08  2:09.78    2:54.01   
20  Max Trnqvist  2006  Kungsbacka Simsllskap    38.65  1:24.02  2:11.44    2:57.92   
21  Gustav Freiholtz  2006  Kungsbacka Simsllskap    41.52  1:29.14  2:17.72    2:59.42   
22  Oscar Andersson  2006  Uddevalla Sim    38.51  1:23.12  2:12.13    2:59.68   
23  Rasmus Strmstedt  2007  Simklubben Laxen    41.11  1:28.84  2:17.03    3:00.79   
24  Edvin Viktorsson  2006  Simklubben Laxen    39.94  1:25.07  2:13.14    3:01.22   
25  Albin Windahl  2006  Klippans Simsllskap    40.92  1:28.40  2:20.03    3:04.56   
26  Pierrick Lagoguez  2006  Simklubben Poseidon    40.68  1:27.72  2:16.67    3:04.64   
27  Erik Svensson  2007  Vsby Simsllskap    40.48  1:28.71  2:18.97    3:06.18   
28  Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsllskap    39.88  1:28.68  2:19.51    3:06.76   
Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen            DNS   
Max Ha  2006  Gteborg Sim            DNS   
Victor Selin  2006  Kungsbacka Simsllskap            DNS   
Otto Lvdahl  2007  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  06 juli 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  10:19 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Bockstensdoppet 2018    Utskriftsdatum  06 juli 2018   
  Tvlingsort  Varberg    Utskriftstid  10:34   
  Arrangr  Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
Gren 5, 200m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Basement Design 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonathan Frjd  2004  Simklubben Sydsim    30.47  1:03.43  1:38.23    2:11.39   
John Zetterqvist  2004  Jrflla Simsllskap    29.95  1:03.90  1:38.86    2:13.18   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim    29.72  1:02.75  1:38.27    2:13.58   
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim    30.01  1:04.09  1:39.36    2:14.13   
David Olofsson  2004  Simklubben Sydsim    31.44  1:05.06  1:40.27    2:14.54   
Max Ringstrm  2004  Trelleborg Sim    30.55  1:04.95  1:40.24    2:15.61   
Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim    30.44  1:04.56  1:40.92    2:17.17   
Albin Ekstrand  2004  Simklubben Laxen    31.63  1:06.53  1:43.32    2:19.23   
Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon    30.71  1:05.04  1:42.35    2:19.83   
10  Johan Montero  2005  Vsby Simsllskap    32.42  1:07.99  1:44.30    2:19.92   
11  Erik Olsson  2004  Simklubben Laxen    32.15  1:07.54  1:44.94    2:20.56   
12  Oscar Bjering  2004  Simklubben Laxen    32.36  1:08.28  1:45.97    2:21.15   
13  Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    33.07  1:09.77  1:47.39    2:24.03   
14  Simon Swedblom  2004  Simklubben Laxen    32.29  1:08.24  1:47.09    2:24.17   
15  Hugo Ringblom  2004  Vrnamo Simsllskap    32.97  1:09.78  1:48.24    2:25.32   
16  Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon    33.09  1:10.40  1:48.26    2:25.44   
17  Jakob Lindskoug  2004  Simklubben Poseidon    32.71  1:09.92  1:48.87    2:25.93   
18  Aksel Smeby Iden  2005  Asker Svmmeklubb    34.00  1:11.69  1:49.85    2:26.07   
19  Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim    34.14  1:11.63  1:50.21    2:26.83   
20  Elias Lfstrm  2004  Simklubben Poseidon    32.33  1:08.89  1:48.75    2:27.08   
21  Axel Sandberg  2004  Simklubben Poseidon    34.26  1:12.26  1:51.53    2:27.73   
22  Julius Aleksander Sthr A  2004  Asker Svmmeklubb    33.36  1:11.15  1:49.76    2:28.36   
23  Alfred Hedberg  2004  Varberg Sim    32.97  1:10.78  1:49.76    2:28.81   
24  Alvin kesson  2005  Varberg Sim    34.51  1:12.30  1:51.41    2:29.13   
25  Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim    33.59  1:11.20  1:51.37    2:29.99   
26  Julius Andersson  2005  Varberg Sim    34.34  1:12.09  1:51.58    2:30.03   
27  Gustaf Wnt  2004  Kungsbacka Simsllskap    33.60  1:11.97  1:51.99    2:30.25   
28  August Ottesen  2005  Sandefjord Svmmeklubb    33.60  1:12.38  1:52.01    2:30.40   
29  Marcus Hansson  2005  Jrflla Simsllskap    34.86  1:14.73  1:55.29    2:35.90   
30  Victor Khan-Amidy  2004  Simklubben Poseidon    34.27  1:14.54  1:55.73    2:37.54   
31  Elias af Trampe  2004  Simklubben Poseidon    33.89  1:14.00  1:57.19    2:40.49   
32  Edvin Danielsson  2005  Varberg Sim    35.26  1:15.60  1:58.19    2:42.22   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  06 juli 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  10:34 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Bockstensdoppet 2018    Utskriftsdatum  06 juli 2018   
  Tvlingsort  Varberg    Utskriftstid  10:43   
  Arrangr  Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
Gren 6, 200m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Fortinova 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Jansson  2002  Simklubben Poseidon    28.20  58.92  1:31.08    2:02.13   
Pontus Hake  2001  Simklubben Poseidon    28.93  1:00.79  1:34.44    2:07.18   
Axel Hrestrand  2002  Simklubben Poseidon    29.20  1:02.22  1:35.31    2:07.66   
Erik Klasson  2003  Simklubben 1970    30.30  1:02.60  1:35.49    2:07.84   
Joakim Tronstad  2003  Asker Svmmeklubb    30.66  1:04.02  1:38.45    2:12.16   
Alexander Waldo  1998  Simklubben Poseidon    29.52  1:02.18  1:37.21    2:12.93   
Anton Bckman  2003  Vrnamo Simsllskap    31.06  1:04.65  1:39.57    2:14.34   
Luke Postema  1995  Simklubben Poseidon    30.98  1:05.82  1:41.75    2:17.13   
Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon    31.30  1:06.64  1:42.76    2:17.20   
10  Oscar Smeby Iden  2003  Asker Svmmeklubb    30.54  1:05.76  1:43.02    2:19.87   
11  Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon    31.31  1:06.52  1:43.70    2:20.29   
12  Sondre Reiersen  2001  Skien Svmmeklubb    31.42  1:06.61  1:44.66    2:20.65   
13  Alf Valdes  2003  Sandefjord Svmmeklubb    32.14  1:09.38  1:46.86    2:24.03   
14  Szymon Dziedzic  2003  Asker Svmmeklubb    31.89  1:08.93  1:48.41    2:25.34   
15  Jesper Franzn  2002  Simklubben Sydsim    32.65  1:10.65  1:50.50    2:28.50   
16  Jonathan Zachrisson  2002  Kungsbacka Simsllskap    32.56  1:11.99  1:51.84    2:28.67   
17  Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim    32.97  1:10.88  1:50.16    2:28.84   
18  Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim    34.25  1:11.86  1:51.19    2:28.96   
19  Viking Josefson  2002  Varberg Sim    32.67  1:10.49  1:49.67    2:29.61   
20  Leo Strand  2003  Asker Svmmeklubb    34.50  1:13.23  1:53.18    2:31.05   
21  Eivind Andre Wetting  2003  Skien Svmmeklubb    31.89  1:09.27  1:50.74    2:31.36   
22  Viktor Hansson  2002  Trelleborg Sim    32.68  1:11.51  1:52.01    2:31.73   
23  Mathias Presthagen  2002  Skien Svmmeklubb    34.48  1:13.23  1:55.12    2:36.20   
24  Hugo Hilmersson  2002  Kungsbacka Simsllskap    34.94  1:15.46  1:57.82    2:39.15   
25  Jrgen Berggren  2003  Sandefjord Svmmeklubb    37.69  1:21.21  2:05.95    2:46.96   
Georg Trischler Vinje  2002  Asker Svmmeklubb            DNS   
Noa Carlenius  2002  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  06 juli 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  10:43 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Bockstensdoppet 2018    Utskriftsdatum  06 juli 2018   
  Tvlingsort  Varberg    Utskriftstid  10:48   
  Arrangr  Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Signe Malmeling  2008  Uddevalla Sim    41.43  1:29.16  2:18.48    3:05.81   
Olivia Carlstrm  2008  Jrflla Simsllskap    41.70  1:30.65  2:22.96    3:12.63   
Frida Nielsen  2008  Uddevalla Sim    42.49  1:33.63  2:24.76    3:13.76   
Alma Erlandsson  2008  Uddevalla Sim    42.48  1:32.53  2:26.26    3:15.72   
Moa Hein  2008  Gteborg Sim    42.15  1:32.09  2:25.36    3:18.31   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  06 juli 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  10:48 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Bockstensdoppet 2018    Utskriftsdatum  06 juli 2018   
  Tvlingsort  Varberg    Utskriftstid  11:01   
  Arrangr  Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
Gren 8, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Simklubben Poseidon    32.67  1:08.39  1:45.75    2:21.64   
Emma Hejdengrd  2006  Uddevalla Sim    33.52  1:10.21  1:47.97    2:22.68   
Elsa Brandt  2006  Vsby Simsllskap    33.49  1:10.14  1:47.53    2:23.37   
Nina Mirkhan  2006  Vrnamo Simsllskap    33.39  1:10.13  1:46.58    2:23.70   
Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon    32.87  1:09.76  1:48.98    2:27.41   
Felicia Brnnbck  2006  Vsby Simsllskap    32.88  1:09.55  1:48.61    2:27.43   
Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon    34.02  1:12.51  1:52.08    2:33.21   
Filippa Sjgren  2006  Varberg Sim    35.16  1:14.09  1:55.95    2:35.18   
Olivia Elmquist  2007  Jrflla Simsllskap    36.65  1:15.87  1:57.49    2:37.54   
10  Manya Sidn Bashouki  2006  Jrflla Simsllskap    35.48  1:15.60  1:56.82    2:37.56   
11  Linn Bengtsson  2007  Jrflla Simsllskap    36.01  1:16.07  1:58.19    2:37.86   
12  Klara Torn  2006  Lidkpings Gymnastik o SS    35.74  1:15.34  1:57.46    2:38.83   
13  Hanna Melander  2007  Vsby Simsllskap    34.65  1:16.07  1:59.68    2:39.10   
14  Isabella Westberg  2007  Jrflla Simsllskap    36.41  1:16.92  2:00.06    2:39.59   
15  Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim    35.40  1:14.64  1:57.67    2:39.83   
16  Nellie Ekman  2006  Jrflla Simsllskap    35.53  1:16.10  1:59.28    2:39.84   
17  Milla Wahlund  2006  Vsby Simsllskap    36.08  1:19.08  2:02.97    2:42.28   
18  Jessika Watanabe  2006  Jrflla Simsllskap    37.19  1:17.33  2:02.02    2:44.44   
19  Elsa Svan  2007  Vsby Simsllskap    37.83  1:19.87  2:04.56    2:45.38   
20  Mrta Ryrmalm  2006  Uddevalla Sim    37.39  1:21.21  2:06.34    2:47.72   
21  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim    35.66  1:18.52  2:03.36    2:47.76   
22  Maja Borg  2006  Uddevalla Sim    37.85  1:21.26  2:06.62    2:49.78   
23  Emelie Jansson  2006  Vrnamo Simsllskap    37.03  1:20.30  2:06.27    2:49.83   
24  Olivia Larsson  2007  Jrflla Simsllskap    36.58  1:18.68  2:05.92    2:50.44   
25  Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsllskap    39.17  1:22.95  2:08.18    2:51.33   
26  Camilla Vataker Liverd  2006  Sandefjord Svmmeklubb    38.32  1:22.77  2:10.58    2:54.10   
27  Febe Westerdahl  2006  Kungsbacka Simsllskap    36.74  1:21.32  2:09.25    2:54.13   
28  Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsllskap    39.50  1:25.14  2:11.67    2:54.75   
29  Ella Cedergren  2006  Uddevalla Sim    37.11  1:22.00  2:09.75    2:56.45   
30  Vera Wijk  2006  Vsby Simsllskap    40.50  1:27.50  2:15.87    3:02.58   
Elin Ha  2006  Gteborg Sim            DNS   
Ida Johansson  2006  Vsby Simsllskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  06 juli 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  11:01 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Bockstensdoppet 2018    Utskriftsdatum  06 juli 2018   
  Tvlingsort  Varberg    Utskriftstid  11:14   
  Arrangr  Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
Gren 9, 200m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Freker Sport 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Siri Blter  2004  Vrnamo Simsllskap    32.82  1:07.74  1:43.68    2:17.74   
Alma Bendix Dahl  2005  Helsingr Svmmeklub    31.47  1:07.47  1:44.10    2:18.51   
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim    31.20  1:05.94  1:43.50    2:19.62   
Elina Lejonqvist  2004  Jrflla Simsllskap    31.99  1:07.26  1:44.67    2:21.15   
Alice Lindgren  2005  Vsby Simsllskap    32.55  1:08.86  1:47.05    2:25.77   
Hilma Ihreborn  2005  Vrnamo Simsllskap    33.38  1:10.44  1:49.37    2:26.58   
Louise Hertegren  2004  Jrflla Simsllskap    33.41  1:10.11  1:49.01    2:26.90   
Emmie Dahlgren  2004  Varberg Sim    32.81  1:09.61  1:48.86    2:27.83   
Saga Johannesson  2005  Gteborg Sim    33.50  1:11.53  1:49.95    2:28.49   
10  Alice Karlsson  2004  Kungsbacka Simsllskap    32.45  1:09.99  1:49.83    2:29.19   
11  Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim    34.49  1:11.76  1:50.90    2:29.41   
12  Amanda Wensmark  2005  Jrflla Simsllskap    34.89  1:12.58  1:52.79    2:29.64   
13  Felicia Gthberg  2004  Jrflla Simsllskap    34.18  1:12.79  1:51.81    2:29.67   
14  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim    34.59  1:12.35  1:52.34    2:29.94   
15  Olivia Halfar  2005  Jrflla Simsllskap    34.56  1:12.22  1:51.77    2:30.05   
16  Linn Melander  2005  Vsby Simsllskap    34.95  1:13.63  1:53.22    2:30.48   
17  Nikki Berggren  2005  Varberg Sim    34.88  1:13.10  1:52.16    2:31.38   
18  Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim    33.30  1:10.86  1:51.10    2:32.20   
19  Ellen Persson  2004  Mariestads Simsllskap    35.23  1:14.41  1:55.19    2:33.41   
20  Tilda Johansson Hilbert  2004  Varberg Sim    34.89  1:13.81  1:53.85    2:33.55   
21  Sofie Helena stbye  2005  Asker Svmmeklubb    36.41  1:15.12  1:55.46    2:33.73   
22  Matilda stblom  2004  Uddevalla Sim    35.44  1:14.83  1:55.69    2:34.90   
23  Moa Rdin  2004  Uddevalla Sim    35.01  1:15.40  1:55.94    2:36.33   
24  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim    34.80  1:14.67  1:55.82    2:36.42   
25  Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon    35.37  1:15.07  1:55.76    2:36.72   
26  Elin Salegrd  2005  Lidkpings Gymnastik o SS    35.53  1:15.80  1:58.36    2:40.05   
27  Filippa Hglund  2005  Uddevalla Sim    36.18  1:17.28  1:59.06    2:40.26   
28  Boel Jgerskog  2005  Jrflla Simsllskap    36.54  1:16.43  1:59.08    2:41.20   
29  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim    36.51  1:16.78  2:00.24    2:41.45   
30  Felicia Nyberg  2004  Vrnamo Simsllskap    34.07  1:14.27  1:58.41    2:41.64   
31  Liv Hanh Basberg  2004  Asker Svmmeklubb    36.77  1:18.54  2:01.38    2:42.64   
32  Elise Jensen Velund  2005  Asker Svmmeklubb    36.79  1:18.48  2:02.07    2:45.28   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  06 juli 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  11:14 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Bockstensdoppet 2018    Utskriftsdatum  06 juli 2018   
  Tvlingsort  Varberg    Utskriftstid  11:26   
  Arrangr  Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
Gren 10, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon    31.77  1:05.75  1:40.95    2:15.89   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    31.53  1:06.32  1:42.49    2:17.43   
Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon    31.77  1:06.33  1:42.74    2:18.80   
Lovisa Svensson  2002  Vrnamo Simsllskap    32.38  1:07.15  1:43.62    2:19.69   
Stella Warborn  2003  Varberg Sim    32.17  1:07.20  1:44.12    2:19.75   
Isabella Klln  2001  Kungsbacka Simsllskap    32.10  1:07.52  1:44.54    2:21.65   
Nelly Antlv  2002  Falu Simsllskap    33.68  1:10.06  1:47.44    2:24.45   
Matilda Torn  2001  Uddevalla Sim    34.06  1:10.92  1:48.99    2:26.12   
Clara Balslev  2001  Varberg Sim    33.63  1:11.96  1:51.24    2:26.79   
10  Ronja Berggren  2003  Varberg Sim    34.58  1:11.38  1:49.77    2:27.32   
11  Olivia Svensson  2003  Vsby Simsllskap    32.05  1:09.28  1:48.40    2:27.39   
12  Daniela Fredriksson  2000  Kungsbacka Simsllskap    33.44  1:10.16  1:49.40    2:27.67   
13  Emily Must  2002  Asker Svmmeklubb    34.33  1:12.61  1:51.14    2:28.69   
14  Sofia Hake  2003  Simklubben Poseidon    34.24  1:11.66  1:51.67    2:29.33   
15  Julia Voss  2001  Kungsbacka Simsllskap    34.13  1:11.84  1:50.91    2:29.42   
16  Mathilde Skjth-Rasmussen  2003  Helsingr Svmmeklub    33.88  1:12.60  1:52.20    2:29.91   
17  Ellie Geigel  2003  Varberg Sim    33.78  1:11.42  1:51.61    2:31.95   
18  Victoria Hyllestad Moland  2001  Sandefjord Svmmeklubb    34.02  1:12.16  1:51.90    2:32.80   
19  Josefin Andersson  2003  Jrflla Simsllskap    34.21  1:12.54  1:53.20    2:33.61   
20  Maja Baugerd  2001  Sandefjord Svmmeklubb    33.80  1:13.79  1:54.34    2:34.42   
21  Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsllskap    35.61  1:16.69  1:58.24    2:36.38   
22  Matilda Bengtsson  2002  Kungsbacka Simsllskap    34.20  1:13.41  1:54.41    2:36.40   
23  Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim    35.67  1:15.48  1:56.42    2:36.74   
24  Marte Vike  2002  Sandefjord Svmmeklubb    35.66  1:16.11  1:58.23    2:38.66   
25  Vilde Skjrum  2002  Skien Svmmeklubb    35.62  1:16.62  1:58.66    2:41.66   
26  Alma Lindberg  2002  Simklubben Poseidon    35.89  1:17.38  2:00.41    2:42.05   
27  Alexandra Olausson  2003  Varberg Sim    36.11  1:17.63  2:00.54    2:43.26   
28  Johanna Kuylenstjerna  2003  Varberg Sim    36.77  1:18.67  2:02.80    2:45.52   
29  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim    37.55  1:22.95  2:10.38    2:56.30   
Idunn Jrgensen Mohr  2002  Asker Svmmeklubb            DNS   
Linnea Mattila  2003  Jrflla Simsllskap            DNS   
Thea Carlsson  2002  Varberg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  06 juli 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  11:26 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Bockstensdoppet 2018    Utskriftsdatum  06 juli 2018   
  Tvlingsort  Varberg    Utskriftstid  11:47   
  Arrangr  Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
Gren 11, 1500m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Varbergsortens Elkraft 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Pontus Hake  2001  Simklubben Poseidon    1:05.59  2:15.85  3:27.20  4:38.56  17:37.35   
          5:49.47  7:01.04  8:12.77  9:24.39     
          11:10.11  12:20.91  13:32.30  14:42.96     
          15:53.87  17:04.13         
Alexander Olsson  1996  Simklubben Poseidon    1:05.81  2:16.17  3:27.58  4:39.46  17:58.89   
          5:51.81  7:04.08  8:16.74  9:29.99     
          10:42.66  11:55.19  13:07.85  14:20.52     
          15:33.42  16:47.01         
John Zetterqvist  2004  Jrflla Simsllskap    1:10.64  2:28.97  3:48.69  5:07.89  19:06.29   
          6:26.30  7:45.63  9:02.46  10:21.24     
          11:38.57  12:55.83  14:07.55  15:21.91     
          16:37.56  17:52.89         
Jonathan Einarsson  2001  Kungsbacka Simsllskap    1:09.19  2:25.12  3:41.84  4:59.67  19:20.32   
          6:17.99  7:36.62  8:55.55  10:13.74     
          11:32.44  12:50.53  14:07.94  15:24.73     
          16:42.69  18:01.80         
Karsten Hernss  2004  Sandefjord Svmmeklubb    1:12.52  2:30.81  3:50.33  5:09.83  19:34.27   
          6:29.19  7:50.21  9:09.85  10:29.69     
          11:50.57  13:10.53  14:28.67  15:47.35     
          17:05.42  18:21.06         
Hugo Ringblom  2004  Vrnamo Simsllskap    1:13.17  2:32.07  3:52.63  5:12.36  19:51.97   
          6:32.69  7:52.66  9:12.29  10:32.22     
          11:52.71  13:12.58  14:32.83  15:53.41     
          17:13.56  18:34.06         
Hugo Hilmersson  2002  Kungsbacka Simsllskap    1:12.06  2:33.44  3:57.07  5:21.32  20:28.49   
          6:46.03  8:10.06  9:35.01  10:57.85     
          12:20.95  13:42.84  15:04.86  16:27.58     
          17:49.87  19:10.65         
Jesper Franzn  2002  Simklubben Sydsim    1:13.36  2:35.81  3:59.63  5:26.50  21:30.12   
          6:55.04  8:23.22  9:52.08  11:20.43     
          12:48.39  14:16.01  15:43.50  17:10.40     
          18:39.07  20:05.67         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  06 juli 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  11:47 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Bockstensdoppet 2018    Utskriftsdatum  06 juli 2018   
  Tvlingsort  Varberg    Utskriftstid  14:36   
  Arrangr  Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Martin Lf  2008  Jrflla Simsllskap    42.07        1:27.12   
Anders Rye Gefke  2008  Helsingr Svmmeklub    44.14        1:30.07   
Samuel Flores  2008  Stockholms Kappsimningsklubb    43.46        1:30.07   
Axel Hansson  2008  Uddevalla Sim    45.66        1:34.42   
Andreas Frommelt Hertz  2008  Helsingr Svmmeklub    46.27        1:36.74   
Nils Franzen  2008  Jrflla Simsllskap    47.87        1:37.49   
Simon Siljekvist  2008  Jrflla Simsllskap    47.57        1:37.58   
Melvin Eriksson  2008  Jrflla Simsllskap    47.71        1:39.25   
Axel Lambertsson  2008  Varberg Sim    49.40        1:39.54   
10  Isak Kvorning  2008  Varberg Sim    47.31        1:39.94   
11  Hugo Svensson  2008  Varberg Sim    49.70        1:44.91   
12  Isak Kllberg  2008  Jrflla Simsllskap    49.94        1:44.92   
13  Oskar Atterbom  2008  Kungsbacka Simsllskap    52.05        1:50.56   
14  Johan Balslev  2008  Varberg Sim    53.06        1:51.55   
15  Viktor Srkiniemi Carlsson  2009  Trollhttans Simsllskap    1:01.54        2:03.91   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  06 juli 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  14:36 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Bockstensdoppet 2018    Utskriftsdatum  06 juli 2018   
  Tvlingsort  Varberg    Utskriftstid  14:54   
  Arrangr  Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
Gren 13, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Olka Sportresor 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Henry Israelsson  2006  Jrflla Simsllskap    36.90        1:14.85   
Casper Rengart  2006  Vsby Simsllskap    37.60        1:16.58   
Kristian Tronstad  2006  Asker Svmmeklubb    37.98        1:17.35   
William Hamilton  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    38.92        1:19.36   
Aron Paulsson  2006  Simklubben Ldde    38.32        1:19.44   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Ldde    39.21        1:19.85   
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS    38.37        1:20.47   
Eddie Peng  2007  Vsby Simsllskap    39.69        1:21.50   
Liam Nilsson  2006  Vxj Simsllskap    40.32        1:22.01   
10  Simon Sderberg  2006  Jrflla Simsllskap    40.95        1:23.41   
11  Alwin Edqvist  2006  Vxj Simsllskap    39.57        1:23.46   
12  Jacob Olsson  2006  Kristianstads SLS    41.70        1:24.08   
13  Mns Bengtsson  2006  Varberg Sim    41.53        1:25.56   
14  Anton Lind  2006  Jrflla Simsllskap    42.09        1:25.64   
15  Jonah Hullegrd  2006  Simklubben Laxen    41.44        1:26.05   
16  Max Jilek  2006  Varberg Sim    42.77        1:26.85   
17  Axel Strand  2006  Jrflla Simsllskap    42.59        1:27.94   
18  Victor Josarp  2006  Varberg Sim    43.24        1:28.64   
19  Henri Moreau  2006  Klippans Simsllskap    42.35        1:30.27   
20  Marcus Kvarnhll  2006  Simklubben Laxen    44.32        1:30.72   
21  Ulrik Berge Kittilsen  2007  Skien Svmmeklubb    43.64        1:31.00   
22  Gabriel Ekelund  2006  Kristianstads SLS    44.94        1:31.94   
23  Andreas Bendtsen  2007  Helsingr Svmmeklub    46.40        1:32.27   
24  Casper Drozdz  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    44.54        1:32.46   
25  William Martin-Lamm  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    44.47        1:32.62   
26  Max Trnqvist  2006  Kungsbacka Simsllskap    46.24        1:32.94   
27  Hugo Patrikson  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    45.74        1:33.54   
28  Milton Krantz  2006  Simklubben 1970    45.73        1:33.88   
29  Malte Ljunggren  2006  Kristianstads SLS    47.50        1:33.98   
30  Aaron Hullegrd  2007  Simklubben Laxen    45.38        1:34.27   
31  Oscar Sjberg  2007  Jrflla Simsllskap    46.12        1:34.54   
32  Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim    45.94        1:34.79   
33  Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsllskap    45.95        1:34.90   
34  Axel Rodin  2007  Uddevalla Sim    46.99        1:35.88   
35  Alvin Gesterling  2006  Varberg Sim    46.93        1:36.30   
36  Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen    46.31        1:36.84   
37  Frans Johansson  2006  Vxj Simsllskap    47.27        1:36.93   
38  Oscar Andersson  2006  Uddevalla Sim    47.36        1:37.60   
39  Leo Blomberg  2007  Uddevalla Sim    48.35        1:37.99   
40  Albin Lundkvist  2006  Simklubben Ldde    48.96        1:38.17   
41  Valdemar Alstrm  2007  Varberg Sim    47.72        1:38.68   
42  Miles Engdar  2007  Kungsbacka Simsllskap    47.97        1:39.89   
43  Oliver Holmberg  2006  Varberg Sim    46.69        1:40.19   
44  Otto Lvdahl  2007  Simklubben Laxen    48.19        1:40.99   
45  Simon Olofsson  2007  Trollhttans Simsllskap    52.08        1:45.49   
46  Max Andersson  2007  Kungsbacka Simsllskap    49.88        1:45.51   
47  Lukas Hedberg  2007  Varberg Sim    51.65        1:46.56   
48  Rasmus Strmstedt  2007  Simklubben Laxen    52.98        1:47.27   
49  Mns Leijon  2007  Kungsbacka Simsllskap    52.33        1:48.78   
50  Edvin Viktorsson  2006  Simklubben Laxen    52.90        1:49.33   
51  Pierrick Lagoguez  2006  Simklubben Poseidon    53.89        1:51.14   
52  Tim Edelberg  2007  Simklubben Ldde    55.59        1:54.65   
Max Ha  2006  Gteborg Sim            DNS   
Noah Berg  2006  Varberg Sim            DNS   
Victor Selin  2006  Kungsbacka Simsllskap            DNS   
Albin Windahl  2006  Klippans Simsllskap            DSQ   
Erik Svensson  2007  Vsby Simsllskap            DSQ   
Gustav Freiholtz  2006  Kungsbacka Simsllskap            DSQ   
Linus Heinrichsen  2006  Helsingr Svmmeklub            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  06 juli 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  14:54 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Bockstensdoppet 2018    Utskriftsdatum  06 juli 2018   
  Tvlingsort  Varberg    Utskriftstid  15:16   
  Arrangr  Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Pizzeria Campino 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Anton Witzell  2004  Simklubben Ldde    32.76        1:07.24   
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim    34.07        1:09.66   
Julius Aleksander Sthr A  2004  Asker Svmmeklubb    33.72        1:10.55   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    36.12        1:12.54   
Johan Montero  2005  Vsby Simsllskap    34.92        1:13.18   
Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim    35.25        1:13.33   
Karsten Hernss  2004  Sandefjord Svmmeklubb    35.82        1:14.71   
Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon    36.17        1:14.83   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim    36.26        1:15.70   
10  Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim    37.85        1:16.80   
11  Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    37.49        1:17.07   
12  August Ottesen  2005  Sandefjord Svmmeklubb    37.32        1:17.12   
12  Oliver Harper  2005  Jrflla Simsllskap    37.48        1:17.12   
14  Elias Lfstrm  2004  Simklubben Poseidon    37.35        1:17.68   
15  Mathice Remmelt Mezzera  2004  Asker Svmmeklubb    37.67        1:17.75   
16  Hugo Ringblom  2004  Vrnamo Simsllskap    37.92        1:18.02   
17  Aksel Smeby Iden  2005  Asker Svmmeklubb    38.90        1:19.08   
18  Erik Olsson  2004  Simklubben Laxen    39.38        1:19.39   
19  Gustaf Wnt  2004  Kungsbacka Simsllskap    39.06        1:19.76   
20  Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim    38.28        1:20.00   
21  Alfred Hedberg  2004  Varberg Sim    39.29        1:20.32   
22  Oscar Bjering  2004  Simklubben Laxen    39.77        1:20.42   
23  John Zetterqvist  2004  Jrflla Simsllskap    38.91        1:20.69   
24  Elijas Eriksson  2005  Jrflla Simsllskap    39.27        1:21.00   
25  Marcus stblom  2005  Uddevalla Sim    38.89        1:21.37   
26  Axel Sandberg  2004  Simklubben Poseidon    40.53        1:22.15   
27  Martin Pettersson  2005  Simklubben Poseidon    40.00        1:22.50   
28  Edvin Dahln  2004  Simklubben Poseidon    40.66        1:22.85   
29  Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim    39.89        1:23.35   
30  Ludwig Skantz  2005  Jrflla Simsllskap    40.60        1:23.52   
31  Leon Larsson  2005  Simklubben 1970    41.20        1:23.55   
32  Melvin Carlsson  2005  Kristianstads SLS    39.56        1:24.36   
33  Edvin Danielsson  2005  Varberg Sim    40.29        1:24.38   
34  Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim    41.57        1:24.60   
35  Victor Khan-Amidy  2004  Simklubben Poseidon    40.22        1:24.61   
36  Elias af Trampe  2004  Simklubben Poseidon    40.94        1:24.64   
37  Nayan Ljungholm  2005  Simklubben Poseidon    41.21        1:24.65   
38  Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    40.42        1:24.77   
39  Milton Hedendahl  2005  Simklubben 1970    40.46        1:24.92   
40  Hugo Hermansson  2004  Vxj Simsllskap    42.06        1:25.39   
41  Melker Boman  2005  Simklubben 1970    41.81        1:25.99   
42  Edward Bremer  2004  Kristianstads SLS    41.76        1:26.50   
43  Alvin kesson  2005  Varberg Sim    42.48        1:27.17   
44  Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen    44.17        1:27.98   
45  Love Nystedt  2005  Kungsbacka Simsllskap    42.93        1:28.81   
46  Felix Jnsson  2004  Kristianstads SLS    44.54        1:30.24   
47  Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim    43.46        1:30.26   
48  Anders Runeqvist  2005  Vrnamo Simsllskap    42.83        1:30.63   
49  Gustav sbrink  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    44.04        1:30.71   
50  Erik Hakopian  2004  Simklubben Laxen    44.16        1:31.56   
51  Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim    44.95        1:32.08   
52  William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim    45.10        1:32.18   
53  Linus Svensson  2005  Kristianstads SLS    45.24        1:32.33   
54  Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim    44.30        1:32.84   
55  Marcus Hansson  2005  Jrflla Simsllskap    45.84        1:33.66   
56  Felix Norlin  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    45.90        1:34.38   
57  Carl Martinsson  2005  Varberg Sim    45.25        1:34.91   
58  Anton Ymn  2005  Simklubben Laxen    45.58        1:35.18   
59  Gustav Mogren  2005  Varberg Sim    46.28        1:38.28   
60  Azad Inci  2005  Gteborg Sim    49.10        1:40.67   
61  Carl Thelin  2004  Vrnamo Simsllskap    50.87        1:45.12   
62  Caspian Rosengren  2005  Simklubben Poseidon    54.71        2:02.31   
Jakob Lindskoug  2004  Simklubben Poseidon            DNS   
Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon            DNS   
Willem Barkebo Jalmgrd  2005  Gteborg Sim            DNS   
Willgot Malmstrm  2005  Varberg Sim            DNS   
Peter Mortensen  2005  Helsingr Svmmeklub            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  06 juli 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  15:16 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Bockstensdoppet 2018    Utskriftsdatum  06 juli 2018   
  Tvlingsort  Varberg    Utskriftstid  15:40   
  Arrangr  Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Hedin Bil Varberg 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Gerg Nagy  1995  Simklubben Poseidon    30.62        1:04.33   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Ldde    31.95        1:05.44   
Oskar Ingemann Lken  2002  Sandefjord Svmmeklubb    33.82        1:08.75   
Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon    33.73        1:10.37   
Jens William Strand  2003  Haldens Svmmeklub    35.05        1:11.79   
Oscar Smeby Iden  2003  Asker Svmmeklubb    35.10        1:11.94   
Joakim Tronstad  2003  Asker Svmmeklubb    35.72        1:12.74   
Anton Jansson  2002  Simklubben Poseidon    35.43        1:13.06   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    35.58        1:13.51   
10  Anton Bckman  2003  Vrnamo Simsllskap    35.26        1:13.63   
11  Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim    38.87        1:19.07   
12  Eivind Andre Wetting  2003  Skien Svmmeklubb    38.52        1:19.32   
13  Viking Josefson  2002  Varberg Sim    37.97        1:19.46   
14  Szymon Dziedzic  2003  Asker Svmmeklubb    38.21        1:20.40   
15  Sondre Reiersen  2001  Skien Svmmeklubb    39.75        1:20.71   
17  Leo Strand  2003  Asker Svmmeklubb    39.19        1:21.24   
18  Viktor Hansson  2002  Trelleborg Sim    40.21        1:24.71   
19  Erik Olsson  2002  Trelleborg Sim    41.79        1:30.20   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  06 juli 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  15:40 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Bockstensdoppet 2018    Utskriftsdatum  06 juli 2018   
  Tvlingsort  Varberg    Utskriftstid  15:22   
  Arrangr  Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Signe Malmeling  2008  Uddevalla Sim    47.82        1:36.63   
Hilda Boman  2008  Simklubben 1970    48.82        1:38.24   
Alma Erlandsson  2008  Uddevalla Sim    48.32        1:40.95   
Emma Cedergren  2008  Uddevalla Sim    46.28        1:42.32   
Moa Hein  2008  Gteborg Sim    49.54        1:42.92   
Frida Nielsen  2008  Uddevalla Sim    50.53        1:43.73   
Olivia Carlstrm  2008  Jrflla Simsllskap    50.38        1:45.68   
Elin Billstrm  2008  Kungsbacka Simsllskap    52.34        1:49.12   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  06 juli 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  15:22 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Bockstensdoppet 2018    Utskriftsdatum  06 juli 2018   
  Tvlingsort  Varberg    Utskriftstid  15:48   
  Arrangr  Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Circle K Varberg Hsten 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Brnnbck  2006  Vsby Simsllskap    35.51        1:13.06   
Frida Jansson  2006  Simklubben Poseidon    37.23        1:16.43   
Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon    37.54        1:17.93   
Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    38.23        1:18.50   
Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon    38.63        1:19.10   
Nina Mirkhan  2006  Vrnamo Simsllskap    38.19        1:19.41   
Elsa Brandt  2006  Vsby Simsllskap    39.27        1:21.16   
Manya Sidn Bashouki  2006  Jrflla Simsllskap    40.26        1:22.51   
Filippa Sjgren  2006  Varberg Sim    40.32        1:22.79   
10  Linn Bengtsson  2007  Jrflla Simsllskap    41.17        1:23.90   
11  Milla Wahlund  2006  Vsby Simsllskap    40.68        1:25.00   
12  Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim    41.58        1:25.29   
13  Hanna Melander  2007  Vsby Simsllskap    43.07        1:25.48   
14  Elsa Svahn  2007  Vsby Simsllskap    42.63        1:25.57   
15  Isabella Westberg  2007  Jrflla Simsllskap    42.37        1:25.88   
16  Olivia Elmquist  2007  Jrflla Simsllskap    42.89        1:25.96   
17  Isabella Wahlund  2006  Kristianstads SLS    41.99        1:26.58   
18  Linna Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsllskap    42.63        1:27.31   
19  Sofia Lvqvist  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    43.55        1:28.11   
20  Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim    42.79        1:28.32   
21  Alice Fransson  2007  Simklubben Laxen    43.74        1:28.45   
22  Nellie Ekman  2006  Jrflla Simsllskap    44.14        1:28.58   
23  Jessika Watanabe  2006  Jrflla Simsllskap    43.86        1:29.18   
24  Klara Torn  2006  Lidkpings Gymnastik o SS    42.68        1:29.31   
25  Ella Sj  2006  Vxj Simsllskap    43.89        1:29.52   
26  Lucca Kanstrup-Clausen  2006  Helsingr Svmmeklub    44.46        1:30.73   
27  Ella Cedergren  2006  Uddevalla Sim    44.44        1:31.37   
28  Olivia Larsson  2007  Jrflla Simsllskap    44.36        1:31.63   
29  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim    44.64        1:32.30   
30  Sofie Khan-Amidy  2007  Simklubben Poseidon    44.73        1:32.44   
31  Emelie Jansson  2006  Vrnamo Simsllskap    45.20        1:32.61   
32  Camilla Vataker Liverd  2006  Sandefjord Svmmeklubb    45.92        1:32.91   
33  Ulrikke Skjth-Rasmussen  2007  Helsingr Svmmeklub    45.48        1:33.41   
34  Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim    46.51        1:33.61   
35  Freja Hrstedt  2007  Trelleborg Sim    45.75        1:34.20   
36  Oda Baugerd  2006  Sandefjord Svmmeklubb    45.75        1:34.76   
37  Andrea Seborg  2006  Helsingr Svmmeklub    45.97        1:34.83   
38  Maja Borg  2006  Uddevalla Sim    46.30        1:34.94   
39  Hilda Andersson  2007  Varberg Sim    45.56        1:35.00   
40  Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsllskap    46.55        1:35.31   
41  Hanna Areblad  2007  Vsby Simsllskap    46.19        1:35.99   
42  Ebba Hellgren  2007  Uddevalla Sim    45.20        1:36.05   
43  Irma Hildebrand Vesterberg  2007  Vxj Simsllskap    47.43        1:36.71   
44  Frida Stiansen  2006  Sandefjord Svmmeklubb    47.22        1:36.79   
45  Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim    46.75        1:36.85   
46  Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsllskap    47.25        1:36.99   
47  Linnea Alfredsson  2006  Trollhttans Simsllskap    48.24        1:37.12   
48  Kamilla Elisabeth Thorsen  2007  Helsingr Svmmeklub    47.17        1:37.38   
49  Emelie Bilands  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    47.72        1:37.76   
50  Katja Hedin  2006  Klippans Simsllskap    48.39        1:38.23   
50  Linnea Johansson  2007  Jrflla Simsllskap    47.85        1:38.23   
52  Vera Wijk  2006  Vsby Simsllskap    48.73        1:38.39   
53  Vilda Berg  2007  Simklubben Ldde    48.12        1:38.46   
54  Kajsa Henriksson  2007  Jrflla Simsllskap    48.47        1:38.61   
55  Maria Paulsen Liverd  2006  Sandefjord Svmmeklubb    46.31        1:39.54   
56  Stella Geigel  2007  Varberg Sim    48.36        1:39.83   
57  Silvia Martinsen  2007  Helsingr Svmmeklub    47.19        1:39.84   
58  Ebba Bjrkn  2007  Vsby Simsllskap    49.34        1:40.17   
59  Tindra Billstrm  2006  Kungsbacka Simsllskap    48.10        1:40.52   
60  Tuva Mari Berthling  2006  Sandefjord Svmmeklubb    49.69        1:40.62   
61  Majken Olsson  2007  Uddevalla Sim    48.83        1:40.81   
62  Ida Lund  2006  Kristianstads SLS    47.79        1:40.95   
63  Lovisa Lidn  2006  Varberg Sim    49.59        1:41.01   
64  Mirabelle Hedendahl  2007  Simklubben 1970    48.57        1:41.72   
65  Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim    49.12        1:42.27   
66  Ingrid Josefson  2007  Varberg Sim    47.80        1:42.50   
67  Lovis Adamsson  2007  Uddevalla Sim    49.75        1:42.75   
68  Malin stblom  2007  Uddevalla Sim    50.42        1:42.82   
69  Elvira Sjblom Hallner  2007  Jrflla Simsllskap    50.44        1:43.70   
70  Liv Eklv  2007  Varberg Sim    50.56        1:44.18   
71  Tuva Johannesson  2007  Gteborg Sim    50.91        1:44.63   
72  Emma Wikberg  2007  Trollhttans Simsllskap    49.98        1:45.04   
73  Amanda Widstrmer  2007  Vxj Simsllskap    50.74        1:45.29   
74  Albertine Udns  2007  Sandefjord Svmmeklubb    50.16        1:45.59   
75  Iben Karlsmark  2007  Helsingr Svmmeklub    50.29        1:46.55   
76  Isabella Emanuelsson  2006  Trollhttans Simsllskap    50.85        1:46.83   
77  Maja Ericsson  2007  Trollhttans Simsllskap    52.79        1:48.22   
78  Elin Johannesson  2007  Gteborg Sim    53.50        1:49.04   
79  Emmy Mattsson  2007  Jrflla Simsllskap    53.21        1:50.09   
80  Nora Parvin  2006  Vrnamo Simsllskap    53.08        1:51.05   
81  Agnes Bengtsson  2006  Varberg Sim    53.10        1:52.77   
82  Tyra Rask  2007  Gteborg Sim    56.14        1:59.72   
Elin Ha  2006  Gteborg Sim            DNS   
Elin Mrtensson  2007  Varberg Sim            DNS   
Ida Thom  2007  Smlandsstenars Simsllskap            DNS   
Tilde Hamrin  2006  Gteborg Sim            DNS   
Ea Lund Havgaard  2007  Helsingr Svmmeklub            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  06 juli 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  15:48 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Bockstensdoppet 2018    Utskriftsdatum  06 juli 2018   
  Tvlingsort  Varberg    Utskriftstid  16:18   
  Arrangr  Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
Gren 18, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Toyota Gerts Bilfirma 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Alma Bendix Dahl  2005  Helsingr Svmmeklub    35.83        1:12.67   
Alice Lindgren  2005  Vsby Simsllskap    35.84        1:15.21   
Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim    35.84        1:15.35   
Saga Johannesson  2005  Gteborg Sim    37.37        1:16.64   
Linn Melander  2005  Vsby Simsllskap    38.20        1:18.94   
Sofie Helena stbye  2005  Asker Svmmeklubb    39.35        1:19.02   
Liv Axelsson  2005  Kristianstads SLS    39.33        1:19.15   
Alice Karlsson  2004  Kungsbacka Simsllskap    37.92        1:19.31   
Elsa Krvestedt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    39.28        1:19.58   
10  Moa Rdin  2004  Uddevalla Sim    37.87        1:19.86   
11  Louise Hertegren  2004  Jrflla Simsllskap    38.67        1:19.87   
12  Vanja Magnusson  2004  Vxj Simsllskap    38.53        1:20.29   
13  Felicia Gthberg  2004  Jrflla Simsllskap    39.29        1:20.97   
14  Siri Blter  2004  Vrnamo Simsllskap    39.79        1:21.30   
15  Hilma Ihreborn  2005  Vrnamo Simsllskap    39.42        1:21.40   
16  Olivia Halfar  2005  Jrflla Simsllskap    39.50        1:21.41   
17  Agnes Hildebrand Westerberg  2004  Vxj Simsllskap    39.26        1:21.42   
18  Alice Hsslebro  2004  Vxj Simsllskap    39.34        1:21.51   
19  Emmie Dahlgren  2004  Varberg Sim    39.06        1:21.77   
20  Olivia Olsson  2004  Simklubben Poseidon    39.48        1:22.05   
21  Lina Ahlstrm  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    40.23        1:22.18   
22  Amanda Wensmark  2005  Jrflla Simsllskap    40.86        1:22.53   
23  Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim    40.19        1:22.54   
24  Ida Sahlberg  2004  Kungsbacka Simsllskap    39.48        1:23.30   
25  Olivia Leijon  2005  Varberg Sim    41.42        1:23.82   
26  Felicia Nyberg  2004  Vrnamo Simsllskap    39.73        1:23.93   
27  Emelie Stridh  2004  Simklubben Poseidon    41.65        1:23.96   
28  Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim    40.65        1:24.06   
29  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim    40.24        1:24.10   
30  Emilia Berg  2005  Simklubben Ldde    40.58        1:24.30   
31  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim    41.62        1:24.36   
32  Towe Andersson  2005  Vxj Simsllskap    40.92        1:24.38   
33  Rebecca Maria Bagger  2005  Helsingr Svmmeklub    40.61        1:24.62   
34  Nikki Berggren  2005  Varberg Sim    41.20        1:24.76   
35  Elsa Olofsson  2004  Trollhttans Simsllskap    41.64        1:25.07   
36  Amanda Bck  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    41.12        1:25.09   
37  Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim    41.48        1:25.17   
38  Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon    42.23        1:25.24   
39  Emma Johansson  2005  Varberg Sim    41.00        1:25.26   
40  Ella Stensson  2005  Vrnamo Simsllskap    41.08        1:25.35   
41  Elina Lejonqvist  2004  Jrflla Simsllskap    42.02        1:25.58   
42  Filippa Martinsen  2005  Helsingr Svmmeklub    41.50        1:25.63   
43  Liv Hanh Basberg  2004  Asker Svmmeklubb    41.62        1:25.65   
44  Elin Salegrd  2005  Lidkpings Gymnastik o SS    41.58        1:25.67   
45  Matilda stblom  2004  Uddevalla Sim    42.16        1:26.18   
46  Tyra Hjorth  2005  Klippans Simsllskap    42.19        1:26.19   
47  Emelie Sveding  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    42.42        1:26.44   
47  Lovisa Jardelid  2005  Vsby Simsllskap    42.14        1:26.44   
49  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim    42.18        1:26.66   
50  Boel Jgerskog  2005  Jrflla Simsllskap    41.80        1:26.70   
51  Anna Kis  2004  Trollhttans Simsllskap    41.44        1:26.74   
52  Hanna Skld  2005  Vsby Simsllskap    42.36        1:27.24   
53  Lily Provencher  2005  Vxj Simsllskap    42.04        1:27.30   
54  Elly Petersson  2005  Kristianstads SLS    43.12        1:27.34   
55  Jennifer Norln  2005  Simklubben Sydsim    42.48        1:27.61   
56  Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim    42.81        1:27.78   
57  Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim    41.95        1:27.92   
58  Ane Hanh Basberg  2005  Asker Svmmeklubb    42.44        1:28.17   
59  Elise Jensen Velund  2005  Asker Svmmeklubb    42.58        1:28.53   
60  Ellen Persson  2004  Mariestads Simsllskap    42.65        1:28.57   
61  Alma Carlsson  2005  Varberg Sim    43.03        1:28.91   
62  Hannah Nygrd  2005  Sandefjord Svmmeklubb    43.64        1:29.08   
63  Kesia Steen  2004  Asker Svmmeklubb    42.27        1:29.33   
64  Alicia Fredriksson  2005  Kungsbacka Simsllskap    43.49        1:29.34   
65  Maren Andersen  2005  Sandefjord Svmmeklubb    43.53        1:29.82   
66  Mathilde Syberg Glud  2004  Helsingr Svmmeklub    43.90        1:30.45   
67  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS    43.74        1:30.74   
68  Emma Martinsson  2004  Simklubben Ldde    44.69        1:30.83   
69  Signe Lundh  2005  Vsby Simsllskap    43.98        1:30.87   
70  Ida Sophie Hinsch Olsen  2004  Helsingr Svmmeklub    46.74        1:30.89   
71  Selma Hahne  2004  Gteborg Sim    44.96        1:31.05   
72  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim    43.91        1:31.55   
73  Bella Persson  2004  Simklubben Laxen    44.53        1:31.60   
74  Linnea Marie Persdotter M  2005  Asker Svmmeklubb    44.47        1:31.83   
75  Linn Andersson  2005  Kungsbacka Simsllskap    45.25        1:32.00   
76  Maria Balslev  2004  Varberg Sim    43.94        1:32.02   
77  Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim    45.80        1:33.26   
78  Tina Paulsen Liverd  2005  Sandefjord Svmmeklubb    44.83        1:34.00   
79  Agnes Sj  2004  Vxj Simsllskap    45.25        1:34.07   
80  Cecilia Eklund  2005  Vsby Simsllskap    46.04        1:34.26   
81  Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim    45.16        1:34.29   
82  Emma Stiansen  2005  Sandefjord Svmmeklubb    45.36        1:34.34   
82  Nadja Karlsson  2004  Gteborg Sim    45.23        1:34.34   
84  Freja Gustafsson  2004  Varberg Sim    45.86        1:34.43   
85  Klara Blomberg  2005  Kungsbacka Simsllskap    44.83        1:34.55   
86  Erle Haugen Listaul  2004  Skien Svmmeklubb    46.85        1:35.11   
87  Moa Larsson  2005  Trollhttans Simsllskap    46.02        1:35.50   
88  Johanna Gustafsson  2005  Kristianstads SLS    47.05        1:35.73   
89  Emelie Srkiniemi Carlsson  2005  Trollhttans Simsllskap    46.92        1:36.37   
90  Clara Nordensson  2005  Trollhttans Simsllskap    48.09        1:39.26   
91  Elsa Jernevad  2005  Mariestads Simsllskap    49.27        1:41.89   
92  Julia Keldebk  2005  Simklubben Ldde    50.44        1:42.78   
93  Kajsa lmegran  2004  Uddevalla Sim    49.80        1:43.66   
94  Alizia Olausson  2005  Varberg Sim    56.28        1:57.57   
95  Emelia Widstrmer  2005  Vxj Simsllskap    57.90        2:02.49   
96  Amalie Arvesen  2005  Sandefjord Svmmeklubb    1:05.47        2:15.22   
Frida Steen  2005  Vsby Simsllskap            DNS   
Klara Svenheim  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DNS   
Agnes Eriksson  2004  Vxj Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  06 juli 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  16:18 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Bockstensdoppet 2018    Utskriftsdatum  06 juli 2018   
  Tvlingsort  Varberg    Utskriftstid  16:40   
  Arrangr  Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
Gren 19, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Sports International AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    34.74        1:10.62   
Finley Quinn  2000  Sandefjord Svmmeklubb    35.73        1:13.95   
Ronja Berggren  2003  Varberg Sim    36.49        1:15.05   
Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970    36.95        1:15.07   
Kaja Godaker Furre  2001  Sandefjord Svmmeklubb    36.67        1:15.90   
Izabella Thompson  2003  Trollhttans Simsllskap    37.41        1:16.95   
Hanna sbrink  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    37.15        1:17.04   
Victoria Hyllestad Moland  2001  Sandefjord Svmmeklubb    37.04        1:17.15   
Lovisa Svensson  2002  Vrnamo Simsllskap    37.58        1:17.22   
10  Alexandra Liverd  2002  Sandefjord Svmmeklubb    37.12        1:17.43   
11  Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    38.13        1:17.54   
12  Josefin Andersson  2003  Jrflla Simsllskap    38.28        1:18.71   
13  Emily Must  2002  Asker Svmmeklubb    38.97        1:19.18   
14  Matilda Torn  2001  Uddevalla Sim    38.02        1:19.26   
15  Stella Warborn  2003  Varberg Sim    38.24        1:19.78   
16  Izabella Svensson  2003  Kungsbacka Simsllskap    38.63        1:20.80   
17  Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970    38.37        1:21.01   
17  Marte Vike  2002  Sandefjord Svmmeklubb    39.59        1:21.01   
19  Amanda Modig  1999  Kristianstads SLS    39.94        1:21.84   
20  Ellie Geigel  2003  Varberg Sim    39.97        1:21.99   
21  Pia Haavik  2001  Sandefjord Svmmeklubb    38.34        1:22.76   
22  Alexandra Olausson  2003  Varberg Sim    39.63        1:22.83   
23  Sofia Hake  2003  Simklubben Poseidon    40.94        1:23.41   
24  Sanne Berggren  2001  Sandefjord Svmmeklubb    39.61        1:23.77   
25  Amalie Kvan Fadum  2002  Sandefjord Svmmeklubb    41.16        1:23.94   
26  Olivia Svensson  2003  Vsby Simsllskap    40.64        1:24.02   
27  Cazzandra Lindblad  2003  Simklubben Laxen    40.92        1:25.19   
28  Johanna Kuylenstjerna  2003  Varberg Sim    41.80        1:26.76   
29  Kajsa Mnsson  2003  Vxj Simsllskap    42.86        1:28.25   
30  Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsllskap    44.31        1:29.06   
31  Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsllskap    43.33        1:29.59   
32  Vilde Skjrum  2002  Skien Svmmeklubb    44.13        1:31.46   
33  Alma Lindberg  2002  Simklubben Poseidon    44.07        1:32.17   
34  Moa Martinson  2002  Varberg Sim    44.75        1:32.71   
35  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim    45.67        1:35.80   
Thea Carlsson  2002  Varberg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  06 juli 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  16:40 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Bockstensdoppet 2018    Utskriftsdatum  06 juli 2018   
  Tvlingsort  Varberg    Utskriftstid  16:47   
  Arrangr  Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
Gren 20, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Martin Lf  2008  Jrflla Simsllskap    41.12  1:30.43  2:33.80    3:14.76   
Nils Franzen  2008  Jrflla Simsllskap    49.02  1:42.59  2:40.21    3:28.16   
Melvin Eriksson  2008  Jrflla Simsllskap    49.20  1:44.67  2:43.39    3:29.55   
Oskar Atterbom  2008  Kungsbacka Simsllskap    51.53  1:54.60  2:57.97    3:50.40   
Samuel Flores  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  06 juli 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  16:47 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Bockstensdoppet 2018    Utskriftsdatum  06 juli 2018   
  Tvlingsort  Varberg    Utskriftstid  17:05   
  Arrangr  Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
Gren 21, 200m Medley Herrar, Finaler 
Sponsor: Basement Design 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Henry Israelsson  2006  Jrflla Simsllskap    34.64  1:16.47  2:04.82    2:39.78   
Casper Rengart  2006  Vsby Simsllskap    1:18.12  2:05.48  2:42.87    2:42.87   
Kristian Tronstad  2006  Asker Svmmeklubb    35.81  1:17.93  2:09.24    2:47.05   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Ldde    38.32  1:24.67  2:12.45    2:52.17   
Eddie Peng  2007  Vsby Simsllskap    36.41  1:23.35  2:17.10    2:54.62   
Simon Sderberg  2006  Jrflla Simsllskap    39.07  1:25.43  2:15.10    2:54.83   
Jacob Olsson  2006  Kristianstads SLS    39.24  1:25.62  2:14.79    2:55.01   
Aron Paulsson  2006  Simklubben Ldde    37.39  1:22.20  2:18.18    2:56.06   
Alwin Edqvist  2006  Vxj Simsllskap    34.66  1:22.45  2:14.55    2:56.89   
David Happe  2006  Uddevalla Sim    39.52  1:27.74  2:17.69    2:56.89   
11  Anton Lind  2006  Jrflla Simsllskap    41.13  1:26.46  2:17.72    2:57.02   
12  William Hamilton  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    39.43  1:26.06  2:18.65    2:57.68   
13  Jonah Hullegrd  2006  Simklubben Laxen    37.48  1:24.30  2:21.73    3:03.18   
14  Ted Nilsson  2006  Simklubben Ldde    38.93  1:29.18  2:23.71    3:04.32   
15  Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen    41.32  1:36.20  2:31.64    3:09.19   
16  Gustav Freiholtz  2006  Kungsbacka Simsllskap            3:10.35   
17  Axel Strand  2006  Jrflla Simsllskap    43.68  1:32.37  2:30.70    3:10.61   
18  Oscar Sjberg  2007  Jrflla Simsllskap    44.12  1:38.51  2:35.01    3:15.74   
19  Hugo Patrikson  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    43.15  1:34.14  2:35.67    3:18.16   
20  William Martin-Lamm  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    41.74  1:31.90  2:36.18    3:18.92   
21  Ulrik Berge Kittilsen  2007  Skien Svmmeklubb    47.23  1:36.58  2:33.15    3:20.14   
22  Casper Drozdz  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    44.68  1:37.36  2:38.44    3:22.46   
23  Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsllskap    45.44  1:40.20  2:43.84    3:29.42   
24  Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsllskap    43.14  1:39.63  2:45.16    3:30.24   
25  Miles Engdar  2007  Kungsbacka Simsllskap    48.37  1:44.01  2:44.91    3:33.97   
26  Albin Lundkvist  2006  Simklubben Ldde    47.89  1:42.89  2:53.08    3:40.29   
27  Max Andersson  2007  Kungsbacka Simsllskap    46.26  1:44.41  2:50.74    3:45.62   
28  Tim Edelberg  2007  Simklubben Ldde    51.86  1:51.07  2:57.75    3:47.61   
Max Ha  2006  Gteborg Sim            DNS   
Edvin Viktorsson  2006  Simklubben Laxen            DSQ   
Liam Nilsson  2006  Vxj Simsllskap            DSQ   
Otto Lvdahl  2007  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  06 juli 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  17:05 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Bockstensdoppet 2018    Utskriftsdatum  06 juli 2018   
  Tvlingsort  Varberg    Utskriftstid  17:18   
  Arrangr  Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
Gren 22, 200m Medley Herrar, Finaler 
Sponsor: Freker Sport 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim    31.68  1:10.74  1:55.21    2:27.97   
Jonathan Frjd  2004  Simklubben Sydsim    32.25  1:12.22  1:55.79    2:28.67   
Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon    33.25  1:12.48  1:59.44    2:33.61   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim    32.06  1:14.72  2:01.69    2:34.87   
Max Ringstrm  2004  Trelleborg Sim    32.66  1:16.26  2:00.57    2:34.88   
Jakob Lindskoug  2004  Simklubben Poseidon    32.63  1:14.87  1:58.27    2:35.12   
Julius Aleksander Sthr A  2004  Asker Svmmeklubb    33.43  1:12.62  2:00.52    2:36.11   
Johan Montero  2005  Vsby Simsllskap    33.20  1:14.28  2:00.08    2:36.20   
Anton Witzell  2004  Simklubben Ldde    33.30  1:09.41  2:02.13    2:37.59   
10  Alexander Johansson  2004  Kungsbacka Simsllskap    33.39  1:14.78  2:00.29    2:37.80   
11  Albin Ekstrand  2004  Simklubben Laxen    34.20  1:15.53  2:02.40    2:38.15   
12  Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim    34.30  1:14.91  2:05.21    2:38.63   
13  Oscar Bjering  2004  Simklubben Laxen    34.65  1:18.71  2:05.53    2:41.33   
14  Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    33.98  1:17.04  2:04.76    2:41.39   
15  John Zetterqvist  2004  Jrflla Simsllskap    35.62  1:19.10  2:10.88    2:43.67   
16  Ludwig Skantz  2005  Jrflla Simsllskap    35.00  1:19.13  2:06.27    2:44.27   
17  Erik Olsson  2004  Simklubben Laxen    35.96  1:19.69  2:09.40    2:44.34   
18  David Olofsson  2004  Simklubben Sydsim    33.60  1:17.49  2:10.47    2:45.52   
19  Oliver Harper  2005  Jrflla Simsllskap    37.09  1:20.76  2:45.54    2:45.54   
20  Elias Lfstrm  2004  Simklubben Poseidon    36.38  1:17.22  2:08.46    2:45.74   
21  Hugo Ringblom  2004  Vrnamo Simsllskap    36.85  1:18.74  2:10.31    2:47.44   
22  Julius Andersson  2005  Varberg Sim    36.74  1:21.23  2:11.62    2:48.34   
23  Axel Sandberg  2004  Simklubben Poseidon    36.57  1:21.36  2:11.30    2:48.36   
24  Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim    32.23  1:16.16  2:11.84    2:48.86   
25  Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon    35.81  1:19.30  2:12.07    2:49.15   
26  Mathice Remmelt Mezzera  2004  Asker Svmmeklubb    37.97  1:20.04  2:11.70    2:50.17   
27  Gustaf Wnt  2004  Kungsbacka Simsllskap    37.02  1:22.20  2:14.05    2:50.51   
28  Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim    36.39  1:21.34  2:15.40    2:52.02   
29  Aksel Smeby Iden  2005  Asker Svmmeklubb    39.67  1:22.56  2:14.64    2:52.64   
30  Nayan Ljungholm  2005  Simklubben Poseidon    37.31  1:23.60  2:13.67    2:53.33   
31  Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim    34.78  1:21.72  2:12.35    2:54.49   
32  Alvin kesson  2005  Varberg Sim    37.09  1:24.40  2:16.83    2:56.81   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  06 juli 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  17:18 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Bockstensdoppet 2018    Utskriftsdatum  06 juli 2018   
  Tvlingsort  Varberg    Utskriftstid  17:34   
  Arrangr  Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
Gren 23, 200m Medley Herrar, Finaler 
Sponsor: Freker Sport 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nils Wergeland  2002  Simklubben Ldde    29.16  1:04.38  1:46.54    2:18.60   
Erik Josefson  2000  Varberg Sim    30.33  1:12.92  1:52.58    2:28.32   
Alexander Waldo  1998  Simklubben Poseidon    32.64  1:13.36  1:54.68    2:29.55   
Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon    31.72  1:10.16  1:53.80    2:29.92   
Noa Carlenius  2002  Varberg Sim    30.70  1:09.16  1:55.60    2:30.19   
Erik Klasson  2003  Simklubben 1970    31.89  1:12.88  1:58.47    2:31.75   
Axel Hrestrand  2002  Simklubben Poseidon    30.48  1:14.08  1:59.79    2:32.36   
Pontus Hake  2001  Simklubben Poseidon    32.82  1:13.14  2:00.78    2:32.65   
Joakim Tronstad  2003  Asker Svmmeklubb    32.01  1:12.53  1:59.84    2:33.21   
10  Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon    31.43  1:13.52  1:58.54    2:34.51   
11  Anton Bckman  2003  Vrnamo Simsllskap    33.44  1:14.35  2:01.09    2:35.25   
12  Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim    31.66  1:14.47  1:59.72    2:36.49   
13  Jonathan Einarsson  2001  Kungsbacka Simsllskap    31.23  1:13.58  2:01.47    2:37.72   
14  Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS    30.79  1:13.64  2:02.40    2:38.14   
15  Jacob El Mokri  2001  Kristianstads SLS    30.68  1:13.15  2:00.10    2:38.17   
16  Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    34.10  1:15.86  2:02.95    2:38.30   
17  Viking Josefson  2002  Varberg Sim    31.64  1:16.30  2:02.74    2:41.00   
18  Hugo Hilmersson  2002  Kungsbacka Simsllskap    34.82  1:16.36  2:03.00    2:41.75   
19  Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim    35.78  1:18.88  2:06.59    2:43.60   
20  Oscar Smeby Iden  2003  Asker Svmmeklubb    32.32  1:15.22  2:06.16    2:44.99   
21  Jesper Franzn  2002  Simklubben Sydsim    33.66  1:17.42  2:08.74    2:45.78   
22  Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS    34.98  1:19.92  2:10.63    2:46.01   
23  Sondre Reiersen  2001  Skien Svmmeklubb    35.69  1:21.66  2:10.99    2:47.89   
24  Samuel Lvenklev  2003  Varberg Sim    33.48  1:18.12  2:11.19    2:50.50   
25  Szymon Dziedzic  2003  Asker Svmmeklubb    36.50  1:20.89  2:14.49    2:51.13   
26  Alf Valdes  2003  Sandefjord Svmmeklubb    35.40  1:22.64  2:15.39    2:51.48   
27  Mathias Presthagen  2002  Skien Svmmeklubb    35.49  1:22.32  2:14.61    2:55.61   
28  Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim    36.22  1:24.99  2:20.82    2:57.37   
29  Jrgen Berggren  2003  Sandefjord Svmmeklubb    46.31  1:40.27  2:29.98    3:11.60   
Leo Strand  2003  Asker Svmmeklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  06 juli 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  17:34 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Bockstensdoppet 2018    Utskriftsdatum  06 juli 2018   
  Tvlingsort  Varberg    Utskriftstid  17:34   
  Arrangr  Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
Gren 24, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Carlstrm  2008  Jrflla Simsllskap    41.73  1:41.12  2:39.12    3:25.25   
Hilda Boman  2008  Simklubben 1970    49.04  1:42.91  2:42.25    3:25.49   
Moa Hein  2008  Gteborg Sim    50.63  1:47.75  2:51.00    3:41.22   
Elin Billstrm  2008  Kungsbacka Simsllskap    54.73  1:58.47  2:59.27    3:54.43   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  06 juli 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  17:34 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Bockstensdoppet 2018    Utskriftsdatum  06 juli 2018   
  Tvlingsort  Varberg    Utskriftstid  17:49   
  Arrangr  Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
Gren 25, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frida Jansson  2006  Simklubben Poseidon    33.32  1:14.29  2:00.57    2:37.68   
Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    34.22  1:16.62  2:05.32    2:42.80   
Felicia Brnnbck  2006  Vsby Simsllskap    35.49  1:15.80  2:05.55    2:42.94   
Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon    34.31  1:16.78  2:09.58    2:46.75   
Nina Mirkhan  2006  Vrnamo Simsllskap    35.56  2:13.34  2:52.12    2:52.12   
Elsa Brandt  2006  Vsby Simsllskap    37.30  1:21.46  2:16.12    2:52.19   
Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon    39.46  1:23.18  2:13.98    2:53.37   
Linn Bengtsson  2007  Jrflla Simsllskap    37.52  1:22.71  2:14.76    2:54.40   
Milla Wahlund  2006  Vsby Simsllskap    38.28  1:26.01  2:13.83    2:54.90   
10  Emma Hejdengrd  2006  Uddevalla Sim    35.49  1:22.23  2:17.83    2:55.21   
11  Isabella Westberg  2007  Jrflla Simsllskap    40.37  1:27.53  2:18.09    2:57.12   
12  Filippa Sjgren  2006  Varberg Sim    39.46  1:25.45  2:17.30    2:57.32   
13  Olivia Elmquist  2007  Jrflla Simsllskap    40.04  1:27.08  2:19.49    2:59.38   
14  Manya Sidn Bashouki  2006  Jrflla Simsllskap    38.87  1:25.48  2:19.56    3:00.77   
15  Klara Torn  2006  Lidkpings Gymnastik o SS    42.37  1:29.94  2:20.06    3:01.81   
16  Nellie Ekman  2006  Jrflla Simsllskap    42.45  1:30.59  2:21.60    3:02.26   
17  Jessika Watanabe  2006  Jrflla Simsllskap    44.22  1:30.20  2:22.59    3:03.74   
18  Ella Sj  2006  Vxj Simsllskap    40.41  1:31.08  2:24.34    3:05.39   
19  Elsa Svahn  2007  Vsby Simsllskap    40.02  1:28.28  2:27.57    3:06.68   
20  Febe Westerdahl  2006  Kungsbacka Simsllskap    43.81  1:32.17  2:24.89    3:07.27   
21  Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim    38.55  1:26.50  2:25.19    3:07.79   
22  Emelie Jansson  2006  Vrnamo Simsllskap    41.93  1:33.65  2:26.92    3:09.77   
23  Sofia Lvqvist  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    42.30  1:29.98  2:28.49    3:10.35   
24  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim    39.22  1:28.69  2:27.55    3:11.01   
25  Mrta Ryrmalm  2006  Uddevalla Sim    42.96  1:36.96  2:30.49    3:11.48   
26  Olivia Larsson  2007  Jrflla Simsllskap    42.60  1:33.08  2:27.85    3:11.78   
27  Alice Fransson  2007  Simklubben Laxen    43.23  1:32.39  2:32.21    3:13.94   
28  Maja Borg  2006  Uddevalla Sim    45.15  1:37.00  2:34.68    3:18.18   
29  Freja Hrstedt  2007  Trelleborg Sim    44.57  1:36.38  2:40.53    3:22.13   
30  Vera Wijk  2006  Vsby Simsllskap    48.07  1:41.20  2:37.42    3:22.52   
Elin Ha  2006  Gteborg Sim            DNS   
Ella Cedergren  2006  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  06 juli 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  17:49 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Bockstensdoppet 2018    Utskriftsdatum  06 juli 2018   
  Tvlingsort  Varberg    Utskriftstid  18:03   
  Arrangr  Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
Gren 26, 200m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: Basement Design 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alma Bendix Dahl  2005  Helsingr Svmmeklub    32.19  1:12.50  1:57.74    2:32.42   
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim    32.19  1:14.84  2:02.92    2:39.96   
Saga Johannesson  2005  Gteborg Sim    34.07  1:16.06  2:03.44    2:42.65   
Elsa Krvestedt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    35.42  1:18.31  2:07.63    2:45.07   
Hilma Ihreborn  2005  Vrnamo Simsllskap    35.71  1:20.03  2:08.58    2:46.02   
Felicia Gthberg  2004  Jrflla Simsllskap    36.59  1:20.23  2:10.52    2:48.53   
Amanda Wensmark  2005  Jrflla Simsllskap    37.31  1:23.31  2:13.64    2:49.82   
Nikki Berggren  2005  Varberg Sim    35.34  1:20.98  2:10.39    2:50.17   
Olivia Halfar  2005  Jrflla Simsllskap    36.10  1:20.49  2:11.52    2:50.63   
10  Moa Rdin  2004  Uddevalla Sim    37.35  1:21.54  2:12.97    2:50.98   
11  Lina Ahlstrm  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    34.70  1:19.87  2:09.19    2:51.28   
12  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim    37.39  1:21.20  2:14.11    2:51.37   
13  Elina Lejonqvist  2004  Jrflla Simsllskap    36.38  1:23.50  2:15.44    2:51.43   
14  Linn Melander  2005  Vsby Simsllskap    35.04  1:19.82  2:12.72    2:51.77   
15  Sofie Helena stbye  2005  Asker Svmmeklubb    41.74  1:24.78  2:13.95    2:52.03   
16  Matilda stblom  2004  Uddevalla Sim    39.05  1:25.09  2:13.15    2:52.07   
17  Vanja Magnusson  2004  Vxj Simsllskap    35.34  1:20.16  2:11.64    2:52.27   
18  Louise Hertegren  2004  Jrflla Simsllskap    34.89  1:18.36  2:14.56    2:52.59   
19  Maya Levin  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    38.42  1:23.19  2:13.02    2:53.61   
20  Elin Salegrd  2005  Lidkpings Gymnastik o SS    39.61  1:25.82  2:15.57    2:54.77   
21  Emelie Sveding  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    40.30  1:26.62  2:17.50    2:54.82   
22  Olivia Olsson  2004  Simklubben Poseidon    38.99  1:26.59  2:13.66    2:55.06   
23  Tilda Johansson Hilbert  2004  Varberg Sim    35.97  1:24.32  2:12.88    2:55.32   
24  Felicia Nyberg  2004  Vrnamo Simsllskap    36.42  1:23.18  2:14.10    2:55.59   
25  Linnea Marie Persdotter M  2005  Asker Svmmeklubb    41.13  1:30.14  2:14.67    2:56.40   
26  Emilia Berg  2005  Simklubben Ldde    38.01  1:24.09  2:17.16    2:56.45   
27  Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim    38.12  1:25.72  2:14.89    2:57.61   
28  Boel Jgerskog  2005  Jrflla Simsllskap    39.11  1:27.01  2:17.36    2:59.04   
29  Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon    39.46  1:25.97  2:21.08    3:00.56   
30  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim    39.92  1:28.64  2:21.69    3:01.65   
31  Ane Hanh Basberg  2005  Asker Svmmeklubb    44.43  1:34.53  2:21.55    3:06.27   
32  Liv Hanh Basberg  2004  Asker Svmmeklubb    43.45  1:30.73  2:24.63    3:07.26   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  06 juli 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  18:03 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Bockstensdoppet 2018    Utskriftsdatum  06 juli 2018   
  Tvlingsort  Varberg    Utskriftstid  18:15   
  Arrangr  Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
Gren 27, 200m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: More Furniture 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    33.05  1:11.58  1:55.54    2:31.14   
Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon    34.09  1:14.58  2:00.06    2:35.47   
Stella Warborn  2003  Varberg Sim    35.73  1:17.94  2:01.23    2:36.48   
Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon    32.35  1:14.61  2:01.93    2:36.66   
Ronja Berggren  2003  Varberg Sim    33.96  1:14.92  2:00.10    2:38.25   
Silje Katrine Tveitan Wad  2003  Sandefjord Svmmeklubb    34.65  1:18.40  2:01.80    2:40.01   
Nelly Antlv  2002  Falu Simsllskap    34.31  1:19.32  2:04.59    2:43.11   
Matilda Torn  2001  Uddevalla Sim    33.50  1:17.69  2:05.01    2:43.61   
Mathilde Skjth-Rasmussen  2003  Helsingr Svmmeklub    35.67  1:19.51  2:05.42    2:43.82   
10  Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim    33.58  1:17.70  2:05.40    2:43.88   
11  Lovisa Svensson  2002  Vrnamo Simsllskap    35.13  1:17.68  2:06.86    2:43.90   
12  Daniela Fredriksson  2000  Kungsbacka Simsllskap    34.05  1:17.08  2:06.14    2:45.41   
13  Clara Balslev  2001  Varberg Sim    33.18  1:19.60  2:08.78    2:45.67   
14  Thea Aksmo Svendsby  2003  Haldens Svmmeklub    33.79  1:17.71  2:09.32    2:46.38   
15  Ellie Geigel  2003  Varberg Sim    34.94  1:19.43  2:07.93    2:47.52   
16  Matilda Bengtsson  2002  Kungsbacka Simsllskap    35.54  1:22.16  2:08.87    2:47.89   
17  Lieve Olufsen  2003  Asker Svmmeklubb    35.99  1:19.28  2:09.13    2:50.10   
18  Emily Must  2002  Asker Svmmeklubb    39.04  1:23.58  2:13.11    2:50.12   
19  Izabella Svensson  2003  Kungsbacka Simsllskap    37.03  1:22.53  2:09.60    2:51.00   
20  Olivia Svensson  2003  Vsby Simsllskap    37.84  1:23.29  2:12.23    2:51.81   
21  Josefin Andersson  2003  Jrflla Simsllskap    38.61  1:21.72  2:13.50    2:52.14   
22  Sofia Hake  2003  Simklubben Poseidon    35.78  1:21.91  2:13.74    2:52.80   
23  Linna Hgberg  1999  Kristianstads SLS    35.25  1:20.66  2:16.27    2:54.10   
24  Izabella Thompson  2003  Trollhttans Simsllskap    38.24  1:21.76  2:16.33    2:58.55   
25  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS    37.33  1:27.13  2:18.90    3:00.87   
26  Kajsa Mnsson  2003  Vxj Simsllskap    38.24  1:25.40  2:20.67    3:00.97   
27  Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim    39.67  1:29.33  2:24.98    3:05.09   
28  Johanna Kuylenstjerna  2003  Varberg Sim    37.85  1:26.50  2:23.81    3:07.58   
29  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim    41.49  1:32.54  2:27.11    3:09.22   
30  Moa Martinson  2002  Varberg Sim    40.53  1:34.17  2:26.23    3:12.95   
31  Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsllskap    40.73  1:30.85  2:29.64    3:15.97   
Thea Carlsson  2002  Varberg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  06 juli 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  18:15 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Bockstensdoppet 2018    Utskriftsdatum  07 juli 2018   
  Tvlingsort  Varberg    Utskriftstid  08:36   
  Arrangr  Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
Gren 32, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Bildepn 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Samuel Flores  2008  Stockholms Kappsimningsklubb    34.58        1:13.28   
Anders Rye Gefke  2008  Helsingr Svmmeklub    37.20        1:19.45   
Martin Lf  2008  Jrflla Simsllskap    37.20        1:19.47   
Hannes Aminoff  2009  Gteborg Sim    38.63        1:19.55   
Axel Lambertsson  2008  Varberg Sim    41.09        1:24.34   
Simon Siljekvist  2008  Jrflla Simsllskap    40.13        1:24.98   
Nils Franzen  2008  Jrflla Simsllskap    39.66        1:25.09   
Axel Hansson  2008  Uddevalla Sim    40.34        1:25.51   
Melvin Eriksson  2008  Jrflla Simsllskap    41.20        1:26.22   
10  Johan Balslev  2008  Varberg Sim    38.96        1:27.67   
11  Hugo Svensson  2008  Varberg Sim    41.44        1:27.82   
12  Andreas Frommelt Hertz  2008  Helsingr Svmmeklub    41.79        1:27.86   
13  Isak Kvorning  2008  Varberg Sim    41.71        1:28.92   
14  Oskar Atterbom  2008  Kungsbacka Simsllskap    40.96        1:30.95   
15  Anders Watanabe  2008  Jrflla Simsllskap    43.36        1:35.67   
16  Gustav Skantz  2008  Jrflla Simsllskap    44.32        1:36.22   
17  Bjrn Johansson  2009  Lidkpings Gymnastik o SS    45.09        1:39.41   
18  Isak Kllberg  2008  Jrflla Simsllskap    46.58        1:41.07   
19  Viktor Srkiniemi Carlsson  2009  Trollhttans Simsllskap    50.43        1:50.75   
20  Charlie Wannem  2008  Simklubben Laxen    52.38        1:52.26   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  07 juli 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  08:36 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Bockstensdoppet 2018    Utskriftsdatum  07 juli 2018   
  Tvlingsort  Varberg    Utskriftstid  08:58   
  Arrangr  Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
Gren 33, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Bildepn 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Henry Israelsson  2006  Jrflla Simsllskap    30.99        1:04.53   
Kristian Tronstad  2006  Asker Svmmeklubb    30.88        1:05.53   
Linus Heinrichsen  2006  Helsingr Svmmeklub    32.24        1:07.47   
Casper Rengart  2006  Vsby Simsllskap    32.08        1:07.49   
Alwin Edqvist  2006  Vxj Simsllskap    32.47        1:07.83   
Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsllskap    31.84        1:08.17   
William Hamilton  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    33.39        1:09.12   
Aron Paulsson  2006  Simklubben Ldde    32.63        1:09.39   
Liam Nilsson  2006  Vxj Simsllskap    32.89        1:09.47   
10  Jonah Hullegrd  2006  Simklubben Laxen    33.75        1:10.30   
11  Eddie Peng  2007  Vsby Simsllskap    33.25        1:10.57   
12  Max Jilek  2006  Varberg Sim    34.68        1:11.61   
13  Axel Wergeland  2006  Simklubben Ldde    34.25        1:11.98   
14  Simon Sderberg  2006  Jrflla Simsllskap    35.11        1:12.15   
15  David Happe  2006  Uddevalla Sim    35.05        1:12.47   
15  Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS    34.89        1:12.47   
17  Mns Bengtsson  2006  Varberg Sim    35.26        1:13.08   
18  Anton Lind  2006  Jrflla Simsllskap    35.52        1:13.14   
19  Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen    34.77        1:13.22   
20  Ted Nilsson  2006  Simklubben Ldde    35.33        1:14.34   
21  Filip Lnnerfors  2006  Simklubben Poseidon    36.53        1:14.38   
22  Jacob Olsson  2006  Kristianstads SLS    35.83        1:14.66   
23  Victor Josarp  2006  Varberg Sim    36.05        1:15.24   
24  Gabriel Ekelund  2006  Kristianstads SLS    35.85        1:15.58   
25  William Martin-Lamm  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    36.37        1:16.03   
26  Oscar Sjberg  2007  Jrflla Simsllskap    36.66        1:16.10   
27  Malte Ljunggren  2006  Kristianstads SLS    37.50        1:16.44   
28  Milton Krantz  2006  Simklubben 1970    36.47        1:16.65   
29  Simon Meuller  2007  Simklubben Laxen    36.51        1:17.06   
30  Leon Rssger  2006  Uddevalla Sim    36.36        1:17.30   
31  Max Trnqvist  2006  Kungsbacka Simsllskap    36.87        1:18.13   
32  Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsllskap    35.27        1:18.28   
33  Gustav Freiholtz  2006  Kungsbacka Simsllskap    37.89        1:18.69   
34  Axel Strand  2006  Jrflla Simsllskap    37.19        1:19.21   
35  Hugo Patrikson  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    38.48        1:19.49   
36  Casper Drozdz  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    37.45        1:19.77   
37  Andreas Bendtsen  2007  Helsingr Svmmeklub    37.91        1:20.02   
38  Edvin Viktorsson  2006  Simklubben Laxen    37.87        1:20.30   
39  Sebastian Bjrk  2007  Simklubben Ldde    37.15        1:20.35   
40  Henri Moreau  2006  Klippans Simsllskap    36.27        1:20.39   
41  Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsllskap    38.30        1:20.49   
42  Frans Johansson  2006  Vxj Simsllskap    38.86        1:21.31   
43  Marcus Kvarnhll  2006  Simklubben Laxen    39.10        1:21.70   
44  Aaron Hullegrd  2007  Simklubben Laxen    37.61        1:21.80   
45  Otto Lvdahl  2007  Simklubben Laxen    39.00        1:22.62   
46  Albin Lundkvist  2006  Simklubben Ldde    39.41        1:23.13   
47  Axel Rodin  2007  Uddevalla Sim    39.93        1:24.16   
48  Albin Windahl  2006  Klippans Simsllskap    39.52        1:24.27   
49  Rasmus Strmstedt  2007  Simklubben Laxen    40.12        1:24.50   
50  Ulrik Berge Kittilsen  2007  Skien Svmmeklubb    39.85        1:25.55   
51  Miles Engdar  2007  Kungsbacka Simsllskap    39.18        1:25.56   
52  Pierrick Lagoguez  2006  Simklubben Poseidon    41.45        1:25.99   
53  Oscar Andersson  2006  Uddevalla Sim    39.68        1:26.09   
54  Simon Olofsson  2007  Trollhttans Simsllskap    40.64        1:26.15   
55  Erik Svensson  2007  Vsby Simsllskap    40.55        1:26.39   
56  Lukas Hedberg  2007  Varberg Sim    42.66        1:27.24   
57  Victor Selin  2006  Kungsbacka Simsllskap    39.82        1:27.64   
58  Emrik Hammar  2007  Kungsbacka Simsllskap    40.97        1:27.98   
59  William Hrgren  2007  Kungsbacka Simsllskap    40.26        1:28.16   
60  Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim    41.74        1:28.29   
61  Ludvig Henriksson  2007  Kungsbacka Simsllskap    40.33        1:29.44   
62  Alvin Gesterling  2006  Varberg Sim    42.19        1:30.08   
63  Max Andersson  2007  Kungsbacka Simsllskap    40.53        1:30.13   
64  Oliver Holmberg  2006  Varberg Sim    43.21        1:30.98   
65  Erik Nilsson  2007  Simklubben Laxen    43.88        1:32.91   
66  Tim Edelberg  2007  Simklubben Ldde    42.90        1:33.29   
67  Leo Blomberg  2007  Uddevalla Sim    43.01        1:34.79   
68  Mns Leijon  2007  Kungsbacka Simsllskap    47.22        1:39.84   
69  Filip Kalin  2007  Kungsbacka Simsllskap    48.53        1:45.85   
70  Hugo Carlsson  2007  Varberg Sim    48.02        1:48.46   
71  Alexander Alvstrand  2007  Kungsbacka Simsllskap    50.13        1:50.28   
72  Axel Smith  2006  Gteborg Sim    53.40        1:59.30   
Albin Jarhult  2007  Skene Sim- och Idrottssllskap            DNS   
Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen            DNS   
Noah Berg  2006  Varberg Sim            DNS   
Valdemar Alstrm  2007  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  07 juli 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  08:58 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Bockstensdoppet 2018    Utskriftsdatum  07 juli 2018   
  Tvlingsort  Varberg    Utskriftstid  09:22   
  Arrangr  Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
Gren 34, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Bildepn 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Jonathan Frjd  2004  Simklubben Sydsim    29.19        59.50   
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim    29.45        1:00.22   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim    28.86        1:00.49   
Ville Seppl  2004  Anderstorps Simsllskap    29.56        1:00.69   
Max Ringstrm  2004  Trelleborg Sim    29.31        1:00.99   
Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon    29.74        1:02.75   
David Olofsson  2004  Simklubben Sydsim    30.65        1:03.01   
Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim    30.11        1:03.17   
Erik Olsson  2004  Simklubben Laxen    30.49        1:03.52   
10  Anton Witzell  2004  Simklubben Ldde    29.28        1:04.00   
11  Oscar Bjering  2004  Simklubben Laxen    31.27        1:04.45   
12  Julius Aleksander Sthr A  2004  Asker Svmmeklubb    30.94        1:04.67   
13  Alexander Johansson  2004  Kungsbacka Simsllskap    30.81        1:04.74   
14  Karsten Hernss  2004  Sandefjord Svmmeklubb    30.76        1:04.88   
15  Alfred Hedberg  2004  Varberg Sim    31.29        1:05.53   
16  Aksel Smeby Iden  2005  Asker Svmmeklubb    31.61        1:05.80   
17  Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim    31.29        1:05.83   
18  Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    31.06        1:05.91   
19  Jakob Lindskoug  2004  Simklubben Poseidon    31.76        1:05.96   
20  Elias Lfstrm  2004  Simklubben Poseidon    31.65        1:06.20   
21  Ludwig Skantz  2005  Jrflla Simsllskap    31.80        1:06.40   
22  Henrik Kraemer  2005  Lidkpings Gymnastik o SS    32.02        1:06.52   
23  Hkon Andreas Ekeroth  2004  Haldens Svmmeklub    31.84        1:06.98   
24  Alvin kesson  2005  Varberg Sim    32.13        1:07.11   
25  Joel Meuller  2004  Simklubben Laxen    32.06        1:07.14   
26  Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    31.73        1:07.19   
27  Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    31.63        1:07.21   
28  Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon    32.44        1:07.45   
29  Oliver Harper  2005  Jrflla Simsllskap    32.52        1:07.95   
30  Axel Sandberg  2004  Simklubben Poseidon    33.07        1:08.19   
31  August Ottesen  2005  Sandefjord Svmmeklubb    32.23        1:08.21   
32  Elias af Trampe  2004  Simklubben Poseidon    32.40        1:08.33   
33  Andreas Bigum  2005  Haldens Svmmeklub    32.68        1:08.47   
34  Albin Tallbck  2005  Anderstorps Simsllskap    32.61        1:08.68   
35  Hugo Ringblom  2004  Vrnamo Simsllskap    32.66        1:08.96   
36  Mathice Remmelt Mezzera  2004  Asker Svmmeklubb    33.30        1:09.35   
37  Nayan Ljungholm  2005  Simklubben Poseidon    33.20        1:09.94   
38  Edvin Danielsson  2005  Varberg Sim    32.24        1:10.06   
39  Felix Jnsson  2004  Kristianstads SLS    32.71        1:10.21   
40  Marcus stblom  2005  Uddevalla Sim    33.68        1:10.53   
41  Milton Hedendahl  2005  Simklubben 1970    33.66        1:10.61   
42  Hugo Hermansson  2004  Vxj Simsllskap    34.84        1:11.00   
43  Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim    33.15        1:11.12   
44  Martin Pettersson  2005  Simklubben Poseidon    34.01        1:11.27   
44  Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim    33.58        1:11.27   
46  Joseph Ornek  2005  Varberg Sim    33.81        1:11.31   
47  Marcus Hansson  2005  Jrflla Simsllskap    34.07        1:11.76   
48  Elijas Eriksson  2005  Jrflla Simsllskap    33.44        1:12.29   
49  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim    34.07        1:12.44   
50  Edvin Dahln  2004  Simklubben Poseidon    34.23        1:12.72   
51  Leon Larsson  2005  Simklubben 1970    34.27        1:12.84   
52  Victor Khan-Amidy  2004  Simklubben Poseidon    33.60        1:12.91   
53  Isaac Rasmussen  2004  Kristianstads SLS    33.19        1:13.02   
54  Oscar Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    34.88        1:13.10   
55  Melker Boman  2005  Simklubben 1970    34.96        1:13.49   
56  Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim    34.79        1:13.55   
57  Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen    36.13        1:13.91   
58  Love Nystedt  2005  Kungsbacka Simsllskap    34.02        1:13.99   
59  Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsllskap    35.04        1:14.09   
60  Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim    35.14        1:14.78   
61  Edward Bremer  2004  Kristianstads SLS    35.12        1:15.28   
62  Gustav sbrink  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    35.69        1:15.32   
63  Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim    35.32        1:15.52   
64  Edvard Levau  2004  Simklubben Poseidon    35.39        1:16.50   
65  Noah Johansson  2005  Kungsbacka Simsllskap    35.27        1:16.76   
66  Felix Norlin  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    36.38        1:18.08   
67  Melvin Carlsson  2005  Kristianstads SLS    35.71        1:18.23   
68  Anders Runeqvist  2005  Vrnamo Simsllskap    35.80        1:18.71   
69  William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim    38.20        1:19.05   
70  Anton Ymn  2005  Simklubben Laxen    37.14        1:19.33   
71  Carl Martinsson  2005  Varberg Sim    36.57        1:19.45   
72  Joar Kivist  2005  Simklubben 1970    38.19        1:20.17   
73  Linus Svensson  2005  Kristianstads SLS    38.06        1:20.33   
74  Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim    38.09        1:20.54   
75  Karl Pettersson  2004  Gteborg Sim    37.84        1:21.91   
76  Peter Mortensen  2005  Helsingr Svmmeklub    38.23        1:23.12   
77  Azad Inci  2005  Gteborg Sim    39.87        1:27.50   
78  Caspian Rosengren  2005  Simklubben Poseidon    40.71        1:28.98   
Albin Ekstrand  2004  Simklubben Laxen            DNS   
Erik Hakopian  2004  Simklubben Laxen            DNS   
Johan Montero  2005  Vsby Simsllskap            DNS   
Julius Andersson  2005  Varberg Sim            DNS   
Willgot Malmstrm  2005  Varberg Sim            DNS   
Carl Thelin  2004  Vrnamo Simsllskap            DSQ   
Gustav Mogren  2005  Varberg Sim            DSQ   
John Zetterqvist  2004  Jrflla Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  07 juli 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  09:22 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Bockstensdoppet 2018    Utskriftsdatum  07 juli 2018   
  Tvlingsort  Varberg    Utskriftstid  09:24   
  Arrangr  Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
Gren 35, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Bildepn 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Nils Wergeland  2002  Simklubben Ldde    26.93        56.47   
Anton Jansson  2002  Simklubben Poseidon    28.16        58.26   
Joakim Tronstad  2003  Asker Svmmeklubb    28.22        58.32   
Pontus Hake  2001  Simklubben Poseidon    28.63        58.42   
Alexander Waldo  1998  Simklubben Poseidon    28.45        58.79   
Erik Klasson  2003  Simklubben 1970    29.11        59.14   
Axel Hrestrand  2002  Simklubben Poseidon    28.81        59.37   
Oskar Ingemann Lken  2002  Sandefjord Svmmeklubb    28.40        59.37   
Anton Bckman  2003  Vrnamo Simsllskap    29.24        59.81   
10  Luke Postema  1995  Simklubben Poseidon    28.94        1:00.71   
11  Jonathan Skog  2000  Klippans Simsllskap    29.28        1:00.75   
12  Oscar Smeby Iden  2003  Asker Svmmeklubb    29.30        1:02.49   
13  Jacob El Mokri  2001  Kristianstads SLS    29.47        1:02.62   
14  Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon    29.89        1:02.94   
15  Samuel Lvenklev  2003  Varberg Sim    30.32        1:03.29   
16  Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim    30.10        1:03.38   
17  Viking Josefson  2002  Varberg Sim    30.45        1:03.39   
18  Mathias Gundrosen  2001  Haldens Svmmeklub    29.63        1:03.46   
19  Sondre Reiersen  2001  Skien Svmmeklubb    30.72        1:04.05   
20  Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    30.39        1:04.07   
21  Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS    30.69        1:04.17   
22  Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim    29.48        1:04.27   
23  William Larsson  1999  Simklubben 1970    30.66        1:04.45   
24  Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon    30.06        1:04.56   
25  Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS    30.48        1:04.57   
26  Jonathan Zachrisson  2002  Kungsbacka Simsllskap    30.49        1:04.67   
27  Viktor Hansson  2002  Trelleborg Sim    30.89        1:05.37   
28  Jens William Strand  2003  Haldens Svmmeklub    30.98        1:05.93   
29  Leo Strand  2003  Asker Svmmeklubb    32.05        1:05.98   
30  Szymon Dziedzic  2003  Asker Svmmeklubb    31.05        1:06.03   
31  Jesper Franzn  2002  Simklubben Sydsim    31.95        1:06.09   
32  Thomas Aksnes  2003  Haldens Svmmeklub    31.10        1:06.21   
33  Eivind Andre Wetting  2003  Skien Svmmeklubb    31.45        1:06.64   
34  Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim    32.24        1:07.75   
35  Simon Kivist  1998  Simklubben 1970    31.56        1:07.96   
36  Mathias Presthagen  2002  Skien Svmmeklubb    32.42        1:09.39   
37  William Olsson  2002  Kungsbacka Simsllskap    32.60        1:09.88   
38  Eric Jigrup  2000  Gteborg Sim    33.09        1:09.89   
39  Erik Olsson  2002  Trelleborg Sim    33.89        1:12.35   
40  Jrgen Berggren  2003  Sandefjord Svmmeklubb    36.07        1:16.90   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  07 juli 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  09:24 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Bockstensdoppet 2018    Utskriftsdatum  07 juli 2018   
  Tvlingsort  Varberg    Utskriftstid  09:41   
  Arrangr  Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
Gren 36, 100m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Bildepn 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Hilda Boman  2008  Simklubben 1970    39.31        1:23.53   
Signe Malmeling  2008  Uddevalla Sim    40.42        1:25.10   
Olivia Carlstrm  2008  Jrflla Simsllskap    40.09        1:26.70   
Alma Erlandsson  2008  Uddevalla Sim    39.53        1:26.83   
Saga Nilsson  2008  Smlandsstenars Simsllskap    40.98        1:26.87   
Moa Hein  2008  Gteborg Sim    40.85        1:30.84   
Frida Nielsen  2008  Uddevalla Sim    42.78        1:31.32   
Elin Billstrm  2008  Kungsbacka Simsllskap    42.79        1:32.97   
Amalia Emilsson  2008  Smlandsstenars Simsllskap    44.24        1:35.85   
10  Elsa Gentzel  2008  Kungsbacka Simsllskap    44.73        1:37.63   
11  Emma Cedergren  2008  Uddevalla Sim    45.17        1:40.40   
12  Julie Thorman  2008  Helsingr Svmmeklub    45.56        1:41.01   
13  Rebecka Viktorsson  2008  Simklubben Laxen    51.18        2:02.85   
14  Alva Holmgren  2008  Simklubben Laxen    57.41        2:11.23   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  07 juli 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  09:41 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Bockstensdoppet 2018    Utskriftsdatum  07 juli 2018   
  Tvlingsort  Varberg    Utskriftstid  10:13   
  Arrangr  Varbergs Sim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
Gren 37, 100m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Bildepn 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Nina Mirkhan  2006  Vrnamo Simsllskap    31.34        1:04.82   
Frida Jansson  2006  Simklubben Poseidon    31.25        1:05.35   
Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    31.68        1:05.36   
Felicia Brnnbck  2006  Vsby Simsllskap    31.78        1:05.91   
Emma Hejdengrd  2006  Uddevalla Sim    31.90        1:06.07   
Elsa Brandt  2006  Vsby Simsllskap    31.69        1:06.29   
Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon    31.60        1:06.33   
Filippa Sjgren  2006  Varberg Sim    32.44        1:08.73   
Nellie Ekman  2006  Jrflla Simsllskap    33.47        1:09.06   
10  Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon    32.40        1:09.79   
11  Manya Sidn Bashouki  2006  Jrflla Simsllskap    33.81        1:09.88   
12  Linn Bengtsson  2007  Jrflla Simsllskap    33.88        1:11.22   
13  Isabella Westberg  2007  Jrflla Simsllskap    35.25        1:12.55   
14  Klara Torn  2006  Lidkpings Gymnastik o SS    34.55        1:12.88   
15  Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim    34.63        1:13.32   
16  Olivia Elmquist  2007  Jrflla Simsllskap    36.06        1:13.56   
17  Hanna Melander  2007  Vsby Simsllskap    35.47        1:13.85   
18  Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim    34.78        1:14.11   
19  Jessika Watanabe  2006  Jrflla Simsllskap    35.82        1:14.16   
20  Ella Sj  2006  Vxj Simsllskap    36.11        1:14.31   
21  Hanne Nielsen  2006  Simklubben Laxen    34.56        1:14.82   
22  Sofia Lvqvist  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    36.17        1:14.83   
23  Milla Wahlund  2006  Vsby Simsllskap    35.73        1:14.85   
24  Ella Johannesson  2006  Kungsbacka Simsllskap    35.92        1:14.98   
25  Emelie Jansson  2006  Vrnamo Simsllskap    35.68        1:15.04   
26  Ines Norlander  2006  Gteborg Sim    36.68        1:15.94   
27  Mrta Ryrmalm  2006  Uddevalla Sim    35.61        1:16.58   
28  Lucca Kanstrup-Clausen  2006  Helsingr Svmmeklub    35.94        1:16.86   
29  Isabella Wahlund  2006  Kristianstads SLS    36.12        1:17.06   
30  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim    35.87        1:17.12   
31  Elsa Svahn  2007  Vsby Simsllskap    37.14        1:17.24   
32  Hilda Andersson  2007  Varberg Sim    35.91        1:17.74   
33  Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsllskap    37.03        1:17.93   
34  Febe Westerdahl  2006  Kungsbacka Simsllskap    36.96        1:17.97   
35  Camilla Vataker Liverd  2006  Sandefjord Svmmeklubb    37.21        1:18.24   
36  Olivia Larsson  2007  Jrflla Simsllskap    36.94        1:18.39   
37  Maja Borg  2006  Uddevalla Sim    37.88        1:18.85   
38  Ulrikke Skjth-Rasmussen  2007  Helsingr Svmmeklub    37.21        1:19.06   
39  Oda Baugerd  2006  Sandefjord Svmmeklubb    37.18        1:19.54   
40  Maria Paulsen Liverd  2006  Sandefjord Svmmeklubb    37.82        1:20.38   
41  Emelie Bilands  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    38.08        1:20.48   
42  Olga Vejlby  2006  Helsingr Svmmeklub    37.99        1:20.49   
43  Evelina Hallman  2006  Simklubben 1970    38.87        1:20.95   
44  Ebba Hellgren  2007  Uddevalla Sim    37.21        1:20.97   
45  Silvia Martinsen  2007  Helsingr Svmmeklub    37.73        1:21.18   
46  Ella Cedergren  2006  Uddevalla Sim    38.59        1:21.26   
47  Freja Hrstedt  2007  Trelleborg Sim    38.41        1:21.32   
48  Vilda Berg  2007  Simklubben Ldde    39.33        1:21.52   
49  Nora Parvin  2006  Vrnamo Simsllskap    39.23        1:21.57   
50  Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsllskap    38.37        1:21.84   
51  Linna Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsllskap    39.54        1:22.70   
52  Ida Thom  2007  Smlandsstenars Simsllskap    39.77        1:23.19   
53  Tuva Mari Berthling  2006  Sandefjord Svmmeklubb    40.72        1:23.25   
54  Ingrid Josefson  2007  Varberg Sim    38.91        1:23.31   
55  Sofie Khan-Amidy  2007  Simklubben Poseidon    38.98        1:23.46   
56  Tindra Billstrm  2006  Kungsbacka Simsllskap    37.74        1:23.49   
57  Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim    39.37        1:23.68   
58  Vera Wijk  2006  Vsby Simsllskap    40.04        1:23.93   
59  Caroline Haugland  2007  Helsingr Svmmeklub    39.11        1:24.16   
59  Jasmin Jensen  2006  Skien Svmmeklubb    40.38        1:24.16   
61  Emma Wikberg  2007  Trollhttans Simsllskap    38.61        1:24.17   
62  Majken Olsson  2007  Uddevalla Sim    39.22        1:24.67   
63  Nova Niemi  2007  Varberg Sim    38.67        1:24.87   
64  Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim    40.61        1:25.14   
65  Linnea Johansson  2007  Jrflla Simsllskap    40.09        1:25.57   
66  Ida Ivarsson  2006  Kungsbacka Simsllskap    39.81        1:25.71   
67  Mirabelle Hedendahl  2007  Simklubben 1970    39.24        1:25.73   
68  Thea Klemedsson  2006  Klippans Simsllskap    40.63        1:25.92   
69  Stella Geigel  2007  Varberg Sim    39.10        1:26.09   
70  Agnes Hrder  2007  Simklubben 1970    39.02        1:26.17   
71  Ea Lund Havgaard  2007  Helsingr Svmmeklub    40.48        1:26.57   
72  Hanna Areblad  2007  Vsby Simsllskap    41.48        1:26.67   
73  Liv Eklv  2007  Varberg Sim    40.45        1:27.00   
74  Andrea Seborg  2006  Helsingr Svmmeklub    40.48        1:27.05   
75  Amanda Widstrmer  2007  Vxj Simsllskap    40.74        1:27.19   
76  Elsa Karlsson  2006  Smlandsstenars Simsllskap    40.11        1:27.38   
76  Ida Lund  2006  Kristianstads SLS    41.00        1:27.38   
78  Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim    40.73        1:27.42   
79  Kajsa Henriksson  2007  Jrflla Simsllskap    40.83        1:28.01   
80  Malin stblom  2007  Uddevalla Sim    41.66        1:28.07   
81  Linnea Alfredsson  2006  Trollhttans Simsllskap    42.40        1:28.12   
82  Lovisa Sjholm  2006  Klippans Simsllskap    39.46        1:28.57   
83  Elin Johannesson  2007  Gteborg Sim    41.29        1:29.81   
84  Tuva Johannesson  2007  Gteborg Sim    41.46        1:29.98   
85  Louise Thomasson  2006  Simklubben Laxen    41.55        1:30.01   
86  Frida Stiansen  2006  Sandefjord Svmmeklubb    42.18        1:30.13   
87  Lovis Johansson-Magnusson  2007  Anderstorps Simsllskap    40.97        1:30.15   
88  Irma Hildebrand Vesterberg  2007  Vxj Simsllskap    42.54        1:30.33   
89  Mijo Wallengren  2006  Kungsbacka Simsllskap    40.56        1:30.43   
90  Elin Mrtensson  2007  Varberg Sim    41.67        1:30.54   
91  Emmy Mattsson  2007  Jrflla Simsllskap    40.77        1:31.20   
92  Tilde Hamrin  2006  Gteborg Sim    43.79        1:31.41   
93  Kamilla Elisabeth Thorsen  2007  Helsingr Svmmeklub    41.72        1:31.52   
94  Ebba Bjrkn  2007  Vsby Simsllskap    43.12        1:31.64   
95  Irma Stefansson  2006  Kungsbacka Simsllskap    42.41        1:32.40   
96  Isabella Emanuelsson  2006  Trollhttans Simsllskap    44.17        1:33.74   
97  Albertine Udns  2007  Sandefjord Svmmeklubb    41.61        1:35.31   
98  Lovisa Lidn  2006  Varberg Sim    42.76        1:36.18   
99  Iben Karlsmark  2007  Helsingr Svmmeklub    43.68        1:36.94   
100  Molly Dahlbck  2006  Gteborg Sim    41.61        1:37.32   
101  Elvira Sjblom Hallner  2007  Jrflla Simsllskap    44.21        1:37.46   
102  Rebecka Hohensee  2006  Kungsbacka Simsllskap    46.22        1:38.15   
103  Ella Sweetman  2006  Kungsbacka Simsllskap    44.44        1:38.52   
104  Agnes Bengtsson  2006  Varberg Sim    45.40        1:40.23   
105  Agnes Morelli  2006  Gteborg Sim    49.39        1:42.28   
106  Beatrice Stucinskas  2007  Gteborg Sim