2022-05-24   17:03:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för DM/JDM 2018 (Skåne-Blekinge)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 2 (Finaler) Senior - Per ldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) Senior - Per ldersgrupp utan mellantider 
 
  Tvling  DM-JDM    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tvlingsort  Simrishamn    Utskriftstid  10:42   
  Arrangr  Sknes Simfrbund - Ystad Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: XL Hans Anders Bygg 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Jesper Bjrk  1993  Helsingborgs Simsllskap            1:56.01   
Alexander Lfqvist  1999  Helsingborgs Simsllskap            1:57.00   
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsllskap            1:57.21   
Elias Persson  2002  Malm Kappsimningsklubb            1:57.30   
Isak Vikstrm  1999  Helsingborgs Simsllskap            1:58.75   
Linus Kahl  2001  Landskrona Simsllskap            1:59.21   
Johan Rydahl  2001  Helsingborgs Simsllskap            1:59.64   
William Kerman  2001  Helsingborgs Simsllskap            1:59.74   
Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon            2:00.70   
10  Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon            2:01.79   
11  Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsllskap            2:02.95   
12  Anton Andersson  1997  Malm Kappsimningsklubb            2:03.22   
12  Marcus Kindberg  1993  Simklubben Sydsim            2:03.22   
14  David Falk  2003  Malm Kappsimningsklubb            2:03.54   
15  Joar Modigh  2001  Simklubben Triton            2:04.48   
16  Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim            2:04.58   
17  Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Sydsim            2:05.19   
18  Anton Jansson  2002  Simklubben Poseidon            2:05.27   
19  Eric Hinderup  1998  Malm Kappsimningsklubb            2:05.93   
20  Anders Ludvigsson  2000  Malm Kappsimningsklubb            2:06.03   
21  Sebastian Bergenzaun  1991  Simklubben Poseidon            2:06.16   
22  Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsllskap            2:06.38   
23  Oskar Hanstl  1999  ngelholms Simsllskap            2:06.40   
24  Jacob Sderberg  2003  Helsingborgs Simsllskap            2:06.42   
25  Jakob Petersen  2001  Simsllskapet Delfin            2:06.44   
26  Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            2:06.53   
27  Robin Falk  2001  Malm Kappsimningsklubb            2:06.61   
28  Nicolas Noln  2000  Simklubben Triton            2:06.88   
29  Carl Gerstenfeld  2002  Malm Kappsimningsklubb            2:07.10   
30  Karl Liljegren  2001  Malm Kappsimningsklubb            2:07.18   
31  Alexander Dahln  1999  Simklubben Poseidon            2:07.53   
32  Axel Andrn  2001  Malm Kappsimningsklubb            2:07.94   
33  Martin Wahlberg  1999  Helsingborgs Simsllskap            2:08.89   
34  Alexander Olsson  1996  Simklubben Poseidon            2:09.35   
35  Pontus Hake  2001  Simklubben Poseidon            2:09.78   
36  Ian Hangrd  2002  Simklubben Ldde            2:10.42   
37  Alexander Waldo  1998  Simklubben Poseidon            2:10.57   
38  Filip Salbrink  2002  Eslvs Simsllskap            2:10.58   
39  Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton            2:10.83   
40  Hugo Vaide  2003  ngelholms Simsllskap            2:11.07   
41  William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsllskap            2:11.20   
42  Hugo Lennartsson  2004  Malm Kappsimningsklubb            2:11.62   
43  David Sandstrm  2002  Helsingborgs Simsllskap            2:12.88   
44  Tim Berthelsson  2000  Simsllskapet Delfin            2:13.22   
45  Alfred Persson  2000  Sjbo Simsllskap            2:14.14   
46  Filip Hinderup  2001  Malm Kappsimningsklubb            2:15.51   
47  Andr Philipsson Eriksson  2001  Helsingborgs Simsllskap            2:15.69   
48  Lucas rmon  2003  Vellinge-Nsets Simklubb            2:16.04   
49  Roy Hangrd  1999  Simklubben Ldde            2:16.11   
50  Philip Stenberg  2001  Malm Kappsimningsklubb            2:17.65   
51  Sebastian Karlsson  1993  Karlskrona Simsllskap            2:23.75   
52  Fabian Claeson  2002  Osby Simsllskap            2:31.28   
Andreas Nordh  1991  Osby Simsllskap            DNS   
Elias Hysing  2000  Helsingborgs Simsllskap            DNS   
Lukas Miderbck  2003  Simklubben Ldde            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: XL Hans Anders Bygg 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Alexander Lfqvist  1999  Helsingborgs Simsllskap            1:57.00   
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsllskap            1:57.21   
Elias Persson  2002  Malm Kappsimningsklubb            1:57.30   
Isak Vikstrm  1999  Helsingborgs Simsllskap            1:58.75   
Linus Kahl  2001  Landskrona Simsllskap            1:59.21   
Johan Rydahl  2001  Helsingborgs Simsllskap            1:59.64   
William Kerman  2001  Helsingborgs Simsllskap            1:59.74   
Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon            2:00.70   
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon            2:01.79   
10  Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsllskap            2:02.95   
11  David Falk  2003  Malm Kappsimningsklubb            2:03.54   
12  Joar Modigh  2001  Simklubben Triton            2:04.48   
13  Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim            2:04.58   
14  Anton Jansson  2002  Simklubben Poseidon            2:05.27   
15  Eric Hinderup  1998  Malm Kappsimningsklubb            2:05.93   
16  Anders Ludvigsson  2000  Malm Kappsimningsklubb            2:06.03   
17  Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsllskap            2:06.38   
18  Oskar Hanstl  1999  ngelholms Simsllskap            2:06.40   
19  Jacob Sderberg  2003  Helsingborgs Simsllskap            2:06.42   
20  Jakob Petersen  2001  Simsllskapet Delfin            2:06.44   
21  Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            2:06.53   
22  Robin Falk  2001  Malm Kappsimningsklubb            2:06.61   
23  Nicolas Noln  2000  Simklubben Triton            2:06.88   
24  Carl Gerstenfeld  2002  Malm Kappsimningsklubb            2:07.10   
25  Karl Liljegren  2001  Malm Kappsimningsklubb            2:07.18   
26  Alexander Dahln  1999  Simklubben Poseidon            2:07.53   
27  Axel Andrn  2001  Malm Kappsimningsklubb            2:07.94   
28  Martin Wahlberg  1999  Helsingborgs Simsllskap            2:08.89   
29  Pontus Hake  2001  Simklubben Poseidon            2:09.78   
30  Ian Hangrd  2002  Simklubben Ldde            2:10.42   
31  Alexander Waldo  1998  Simklubben Poseidon            2:10.57   
32  Filip Salbrink  2002  Eslvs Simsllskap            2:10.58   
33  Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton            2:10.83   
34  Hugo Vaide  2003  ngelholms Simsllskap            2:11.07   
35  William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsllskap            2:11.20   
36  Hugo Lennartsson  2004  Malm Kappsimningsklubb            2:11.62   
37  David Sandstrm  2002  Helsingborgs Simsllskap            2:12.88   
38  Tim Berthelsson  2000  Simsllskapet Delfin            2:13.22   
39  Alfred Persson  2000  Sjbo Simsllskap            2:14.14   
40  Filip Hinderup  2001  Malm Kappsimningsklubb            2:15.51   
41  Andr Philipsson Eriksson  2001  Helsingborgs Simsllskap            2:15.69   
42  Lucas rmon  2003  Vellinge-Nsets Simklubb            2:16.04   
43  Roy Hangrd  1999  Simklubben Ldde            2:16.11   
44  Philip Stenberg  2001  Malm Kappsimningsklubb            2:17.65   
45  Fabian Claeson  2002  Osby Simsllskap            2:31.28   
Elias Hysing  2000  Helsingborgs Simsllskap            DNS   
Lukas Miderbck  2003  Simklubben Ldde            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  10:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner