2024-06-21   01:13:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Danmarksmesterskaber på Langbane DM-L

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag Indl. 09.30

Resultat Lb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Danmarksmesterskaber Langbane    Udskriftsdato  12 juli 2018   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  10:30   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion & H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  12 juli 2018         
 
 
Lb 3, 100m Frisvmning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 52.69 2017-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie stergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Signe Bro  1999    809  27.09        55.87   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  54.62                 
                     
Emily Gantriis  1999    777  27.33        56.61   
  Helsinge Svmmeklub  56.01                 
                     
Snfridur Sol  2000    769  27.42        56.82   
  Agfs Svmmeafdeling  58.18                 
                     
Caroline Erichsen  1998    747  27.63        57.37   
  Sigma Swim Birkerd  57.03                 
                     
Laura Glerup Jensen  1998    746  27.97        57.38   
  H2Odense  56.10                 
                     
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    736  28.06        57.66   
  Gentofte Svmme Klub  56.84                 
                     
Johanne Hingebjerg  2002    724  27.70        57.97   
  Hovedstadens Svmmeklub  57.27                 
                     
Camilla Ottesen  2000    717  27.89        58.15   
  Aalborg Svmmeklub  57.92                 
                     
Marina Heller Hansen  1994    716  27.82        58.17   
  Sigma Swim Allerd  57.98                 
                     
10  Sofia Altoft  1998    704  28.22        58.50   
  Farum Svmmeklub  58.57                 
                     
11  Kristina Thomsen  1991    704  28.15        58.52   
  Gladsaxe Svmmeklub  59.83                 
                     
12  Amalie Brentsen  2000    703  28.27        58.53   
  Aalborg Svmmeklub  58.37                 
                     
13  Marie Voigt Lauridsen  1995    701  28.26        58.59   
  Hovedstadens Svmmeklub  58.15                 
                     
14  Line Jrgensen Bruun  1995    698  28.37        58.67   
  Aalborg Svmmeklub  58.74                 
                     
15  Clara Schade Cantby  2000    690  28.03        58.91   
  Slagelse Svmmeklub  1:00.05                 
                     
16  Luna Donde Feilberg  2000    665  29.19        59.64   
  Hovedstadens Svmmeklub  59.85                 
                     
17  Camilla Dufour  1996    661  28.58        59.74   
  Sigma Swim Allerd  59.99                 
                     
18  Regitze Gaard  2001    657  29.07        59.87   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59.58                 
                     
19  Nina Toft  2000    656  28.67        59.89   
  Gentofte Svmme Klub  1:00.01                 
                     
20  Amanda Hjberg  1998    650  28.62        1:00.08   
  Gladsaxe Svmmeklub  59.03                 
                     
21  Alberte V. Bisgaard  2003    648  28.84        1:00.15   
  Gentofte Svmme Klub  1:00.27                 
                     
22  Annabelle Grnbech Ladik  1997    647  28.77        1:00.17   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  58.71                 
                     
23  Julie Kryer Svendsen  2002    646  28.55        1:00.20   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  58.26                 
                     
24  Lisa Schn  1999    639  28.73        1:00.43   
  Aalborg Svmmeklub  1:00.09                 
                     
25  Freja Gram  1999    638  28.97        1:00.46   
  Gladsaxe Svmmeklub  58.85                 
                     
26  Anna Brandt Nielsen  1998    626  29.03        1:00.83   
  Lyngby Svmmeklub  58.06                 
                     
26  Johanna Berthelsen  2000    626  29.45        1:00.83  Deltager ikke i finalen 
  VAT Copenhagen-MK31  59.71                 
                     
28  Marie Christensen  2002    604  29.44        1:01.58   
  Odder Svmmeklub  1:01.48                 
                     
29  Cecilie Baraviec  2000    567  30.32        1:02.87   
  H2Odense  1:02.83                 
                     
30  Mia Wennecke  1999    552  29.72        1:03.43   
  Helsingr Svmmeklub  1:01.32                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 juli 2018 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  10:30 
 

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner