Resultat för Thisted Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Thisted Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
29 september 2018 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
11:24 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Mie Ø. Nielsen, 0.26.86, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Mie Ø. Nielsen, 0.26.86, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Skov Kragh |
2006 |
|
449 |
|
|
|
|
31.83 |
|
|
A6 |
31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karoline Kjelstrup |
2006 |
|
426 |
|
|
|
|
32.38 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
33.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Iben Eline Wilhelmsen |
2006 |
|
423 |
|
|
|
|
32.46 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
33.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
SIF Bramm |
2006 |
|
376 |
|
|
|
|
33.77 |
|
|
A6 |
33.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Caroline Lærke Hyltoft |
2006 |
|
365 |
|
|
|
|
34.10 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
34.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maja Devik |
2006 |
|
337 |
|
|
|
|
35.02 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
36.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
|
316 |
|
|
|
|
35.76 |
|
|
Aarhus Swim |
39.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ida Mathea Hugaas |
2006 |
|
311 |
|
|
|
|
35.98 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
37.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Marie Bertram |
2006 |
|
288 |
|
|
|
|
36.90 |
|
|
Aarhus Swim |
37.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Maria Bogacz |
2006 |
|
280 |
|
|
|
|
37.23 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nikoline Sejr |
2006 |
|
278 |
|
|
|
|
37.33 |
|
|
Aarhus Swim |
38.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anne Katrine Dige |
2006 |
|
275 |
|
|
|
|
37.48 |
|
|
Aarhus Swim |
39.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Isebel Matoe Singsaas |
2006 |
|
274 |
|
|
|
|
37.52 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
37.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anna Dietrichsen |
2006 |
|
250 |
|
|
|
|
38.69 |
|
|
A6 |
44.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Aia Caroline Abel |
2006 |
|
244 |
|
|
|
|
39.00 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
39.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Alma Bach Larsen |
2006 |
|
242 |
|
|
|
|
39.08 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
45.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Anna Ancker |
2006 |
|
234 |
|
|
|
|
39.51 |
|
|
Aarhus Swim |
41.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Frederikke Sørensen |
2006 |
|
226 |
|
|
|
|
39.97 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
42.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Jasmin Kjærsgaard |
2006 |
|
205 |
|
|
|
|
41.29 |
|
|
A6 |
38.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Katrine Bager |
2006 |
|
202 |
|
|
|
|
41.52 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
43.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Anna Tomine Vårli Angell |
2006 |
|
182 |
|
|
|
|
43.01 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
44.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Silje Valvik |
2006 |
|
158 |
|
|
|
|
45.03 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Mie Ø. Nielsen, 0.26.86, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
|
506 |
|
|
|
|
30.59 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Samanta Adele Pepevnik |
2005 |
|
451 |
|
|
|
|
31.77 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
32.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
|
436 |
|
|
|
|
32.14 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
|
435 |
|
|
|
|
32.17 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Selma Flesche |
2005 |
|
426 |
|
|
|
|
32.39 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
31.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Fredrikke Oline Engebrets |
2005 |
|
410 |
|
|
|
|
32.80 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sara Baumgartner |
2005 |
|
379 |
|
|
|
|
33.68 |
|
|
Aarhus Swim |
32.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ida Hovmark |
2005 |
|
366 |
|
|
|
|
34.08 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Freja Bjørn |
2005 |
|
362 |
|
|
|
|
34.20 |
|
|
Aarhus Swim |
35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Laura S. Olesen |
2005 |
|
325 |
|
|
|
|
35.46 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
35.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Stina Kletvang |
2005 |
|
316 |
|
|
|
|
35.79 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
35.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Agnes Sortvik Hansen |
2005 |
|
310 |
|
|
|
|
36.02 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
37.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Amalie Nyvang Jensen |
2005 |
|
303 |
|
|
|
|
36.26 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
36.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Josefine Høgh |
2005 |
|
303 |
|
|
|
|
36.28 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
38.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Natalia Nastevska |
2005 |
|
297 |
|
|
|
|
36.51 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
37.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Julie Merl Larsen |
2005 |
|
270 |
|
|
|
|
37.71 |
|
|
A6 |
38.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Zenia Christensen |
2005 |
|
208 |
|
|
|
|
41.13 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
43.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Isabella Hauan-Zamora |
2005 |
|
205 |
|
|
|
|
41.29 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
39.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Helene Gonzalez |
2005 |
|
190 |
|
|
|
|
42.35 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
43.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Mie Ø. Nielsen, 0.26.86, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline Marie Thingberg- |
2004 |
|
546 |
|
|
|
|
29.82 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
29.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eva Hjort |
2004 |
|
506 |
|
|
|
|
30.59 |
|
|
Aarhus Swim |
31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tiril Rørvik |
2004 |
|
502 |
|
|
|
|
30.66 |
|
|
Team Sør Msk |
30.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frida Saks Justesen |
2004 |
|
472 |
|
|
|
|
31.31 |
|
|
Aarhus Swim |
31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Toft Petersen |
2004 |
|
445 |
|
|
|
|
31.93 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
31.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Enya Ross Bustgaard |
2004 |
|
442 |
|
|
|
|
31.99 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
30.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Freja Klitgaard Larsen |
2004 |
|
419 |
|
|
|
|
32.56 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
32.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Rønn Danielsen |
2004 |
|
415 |
|
|
|
|
32.68 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
32.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anne Terp |
2004 |
|
408 |
|
|
|
|
32.85 |
|
|
Struer Svømmeklub |
32.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
|
405 |
|
|
|
|
32.94 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Eline Søfting Svarstad |
2004 |
|
400 |
|
|
|
|
33.07 |
|
|
Elverum Svømming |
32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kaisa Helmet Dalene |
2004 |
|
397 |
|
|
|
|
33.16 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
34.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Astrid Marie Hassing |
2004 |
|
395 |
|
|
|
|
33.21 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
31.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nicoline Tønder Keul |
2004 |
|
391 |
|
|
|
|
33.34 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
34.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
|
386 |
|
|
|
|
33.47 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Julianne Sandal Søbakk |
2004 |
|
379 |
|
|
|
|
33.68 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
34.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Karoline Thagård Jakobsen |
2004 |
|
351 |
|
|
|
|
34.56 |
|
|
Struer Svømmeklub |
35.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Lærke Kjærsgaard |
2004 |
|
347 |
|
|
|
|
34.67 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
34.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Agnes Bojsen Jensen |
2004 |
|
342 |
|
|
|
|
34.83 |
|
|
Aarhus Swim |
37.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Camilla Lohne |
2004 |
|
340 |
|
|
|
|
34.90 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
36.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Mette Aagesen Jensen |
2004 |
|
327 |
|
|
|
|
35.37 |
|
|
Aarhus Swim |
35.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Kirstine Jørgensen |
2004 |
|
320 |
|
|
|
|
35.64 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
33.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Ida Kristensen |
2004 |
|
312 |
|
|
|
|
35.94 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
38.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Emma Kjærvoll |
2004 |
|
305 |
|
|
|
|
36.19 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
35.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Mena Ranheim Freng |
2004 |
|
284 |
|
|
|
|
37.08 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
37.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Tomine Aamodt |
2004 |
|
278 |
|
|
|
|
37.32 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
38.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Michelle Bloch Sørensen |
2004 |
|
278 |
|
|
|
|
37.35 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
47.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Alice Fossen |
2004 |
|
224 |
|
|
|
|
40.10 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
41.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Maja Rogn Aulie |
2004 |
|
224 |
|
|
|
|
40.11 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
39.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Mie Ø. Nielsen, 0.26.86, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karoline Sørensen |
2002 |
|
559 |
|
|
|
|
29.58 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
28.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Astrid Nielsen |
2002 |
|
534 |
|
|
|
|
30.05 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Stecher |
2003 |
|
526 |
|
|
|
|
30.19 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
29.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Thea Søe Bach |
2002 |
|
526 |
|
|
|
|
30.19 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
29.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
|
521 |
|
|
|
|
30.28 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Thilde Timmermand |
2002 |
|
515 |
|
|
|
|
30.40 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Isabella Bach |
2002 |
|
501 |
|
|
|
|
30.68 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Silje Jahr |
2003 |
|
461 |
|
|
|
|
31.55 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
29.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Malene Johanne Høgberg |
2003 |
|
440 |
|
|
|
|
32.04 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Daphne Sander |
2003 |
|
439 |
|
|
|
|
32.06 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
31.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Camilla Kjær |
2003 |
|
439 |
|
|
|
|
32.07 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
32.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ida S Olesen |
2003 |
|
419 |
|
|
|
|
32.58 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
33.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Charlotte S. Jensen |
2002 |
|
415 |
|
|
|
|
32.66 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alexandra Peter |
2002 |
|
405 |
|
|
|
|
32.95 |
|
|
Randaberg IL |
33.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ingrid Vie |
2003 |
|
399 |
|
|
|
|
33.09 |
|
|
Elverum Svømming |
34.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Lise Lindemann-Larsen |
2002 |
|
373 |
|
|
|
|
33.86 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mille Winther |
2003 |
|
321 |
|
|
|
|
35.59 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
36.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Frøya Holmboe-Wahl |
2003 |
|
315 |
|
|
|
|
35.80 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
36.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Helena Rosenfeldt Zillmer |
2002 |
|
269 |
|
|
|
|
37.76 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
43.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ida Troldborg |
2003 |
|
259 |
|
|
|
|
38.24 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
37.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Hanne Rugsveen |
2002 |
|
187 |
|
|
|
|
42.56 |
|
|
Elverum Svømming |
40.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Mie Ø. Nielsen, 0.26.86, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
667 |
|
|
|
|
27.89 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
27.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
|
641 |
|
|
|
|
28.27 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
|
622 |
|
|
|
|
28.56 |
|
|
A6 |
27.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ine Marie Andersen |
2000 |
|
604 |
|
|
|
|
28.83 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Andrea Paaske |
2001 |
|
601 |
|
|
|
|
28.88 |
|
|
A6 |
28.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lisa Schøn |
1999 |
|
591 |
|
|
|
|
29.04 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ingrid Bo Andersen |
2001 |
|
556 |
|
|
|
|
29.64 |
|
|
A6 |
28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nikoline Østerberg |
2000 |
|
546 |
|
|
|
|
29.82 |
|
|
Aarhus Swim |
29.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jonette-Theodora Kristiansen Pflug |
2001 |
|
510 |
|
|
|
|
30.51 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
31.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Katja Korbo Petersson |
2001 |
|
507 |
|
|
|
|
30.56 |
|
|
A6 |
29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Andrea Arstad Helmersen |
2001 |
|
496 |
|
|
|
|
30.78 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Othine Ruenes |
2001 |
|
467 |
|
|
|
|
31.41 |
|
|
SK Team Sør |
30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Embla Sól Garðarsdóttir |
2001 |
|
394 |
|
|
|
|
33.25 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
33.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Andrea Sørensen |
2001 |
|
347 |
|
|
|
|
34.69 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
34.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rebekka Valvik Christians |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
29.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
29 september 2018 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:24 |
|