Results for Holdstævne Årgang, Gentofte
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 29 (Finaler) - Officiel |
Stvne navn | Holdstvne for rgangssvmmere | Udskriftsdato | 16 september 2018 | |||
Stvne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:44 | |||
Arrangr | Dansk Svmmeunion og Gentofte Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 15 september 2018 |
Lb 29, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 0 | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | |
1 | Rasmus Warberg | 2004 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 30.45 | 1:03.33 | 1:37.56 | 2:13.04 | |||
2 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim | 32.53 | 1:06.88 | 1:41.72 | 2:16.62 | |||
3 | Mads Mller | 2005 | Hovedstadens Svmmeklub | 34.59 | 1:10.31 | 1:46.58 | 2:22.20 | |||
4 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | Gladsaxe Svmmeklub | 33.39 | 1:09.36 | 1:46.55 | 2:22.53 | |||
5 | Casper Puggaard | 2005 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 34.71 | 1:11.39 | 1:47.55 | 2:22.70 | |||
6 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svmmeklub | 34.62 | 1:11.41 | 1:47.80 | 2:24.09 | |||
7 | Mikkel Roed | 2004 | Kge Svmmeklub | 34.98 | 1:12.67 | 1:50.81 | 2:26.72 | |||
8 | Emil Sby | 2004 | GTI | 34.41 | 1:12.45 | 1:51.17 | 2:27.54 | |||
9 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | GTI | 33.97 | 1:12.47 | 1:51.91 | 2:29.19 | |||
10 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | Gladsaxe Svmmeklub | 34.78 | 1:13.70 | 1:52.25 | 2:29.69 | |||
11 | Louie Hansen | 2005 | Gentofte Svmme Klub | 36.71 | 1:15.70 | 1:56.06 | 2:34.26 | |||
12 | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Svmmeklub | 36.55 | 1:17.42 | 1:57.32 | 2:35.18 | |||
13 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | Gentofte Svmme Klub | 38.43 | 1:18.30 | 1:58.36 | 2:35.80 | |||
14 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | Gentofte Svmme Klub | 36.70 | 1:15.87 | 1:56.69 | 2:36.44 | |||
15 | Frederik Rink Larsen | 2004 | Hrsholm Svmmeforening | 37.05 | 1:16.95 | 1:57.93 | 2:37.66 | |||
16 | William Agerskov | 2004 | Sigma Swim | 37.47 | 1:17.25 | 1:57.82 | 2:38.13 | |||
17 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 38.34 | 1:19.26 | 2:00.40 | 2:40.19 | |||
18 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svmmeklub | 38.83 | 1:19.63 | 2:00.83 | 2:41.36 | |||
19 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Kge Svmmeklub | 38.06 | 1:18.70 | 2:00.87 | 2:42.11 | |||
20 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svmmeklub | 38.50 | 1:20.49 | 2:02.86 | 2:44.42 | |||
21 | Teodor Roed Schning | 2005 | Helsingr Svmmeklub | 38.10 | 1:20.98 | 2:04.56 | 2:45.34 | |||
22 | Patrick Lind | 2004 | Helsingr Svmmeklub | 39.91 | 1:23.08 | 2:07.21 | 2:49.86 | |||
23 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | Hovedstadens Svmmeklub | 40.63 | 1:25.48 | 2:11.58 | 2:55.34 | |||
24 | Sebastian Larsen | 2006 | Hillerd Svmmeklub | 41.62 | 1:27.43 | 2:13.70 | 2:59.22 | |||
25 | Samuel Veje | 2005 | Hillerd Svmmeklub | 42.74 | 1:29.74 | 2:17.73 | 3:01.19 | |||
26 | Mathias Hemmingsen | 2007 | Lyngby Svmmeklub | 43.43 | 1:30.77 | 2:20.14 | 3:04.59 | |||
27 | Gustav R. Christiansen | 2006 | Hrsholm Svmmeforening | 44.70 | 1:32.98 | 2:23.11 | 3:13.70 | |||
- | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim | DSQ | sv6.4 efb v 150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 16 september 2018 |
Licens til Dansk Svmmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:44 |