Results for Nordic Open Masters
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider |
Tvling | Nordiska Masters Msterskapen | Utskriftsdatum | 15 oktober 2018 | |||
Tvlingsort | Mmalm | Utskriftstid | 11:01 | |||
Arrangr | SSF/Malm KK | |||||
Bassng | 25m | |||||
Tvlingsdatum | 12 oktober 2018 |
Gren 25, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 280 - 319 r |
Plac. | Namn | Fdd | Pong | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Frening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Spif 280 | 280 | 2:30.62 | |||||||
Stockholmspolisens IF SF | 2:21.74 | |||||||||
Margit Ohlsson | 1945 | 38.48 | 38.48 | |||||||
Anna-Lena Bryngelsson | 1954 | 37.24 | 1:15.72 | |||||||
Nils Wahlberg | 1943 | 35.64 | 1:51.36 | |||||||
Hkan Bengtsson | 1942 | 39.26 | 2:30.62 | |||||||
Gren 25, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 240 - 279 r |
Plac. | Namn | Fdd | Pong | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Frening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Danderyds Simfrening | 247 | 2:04.38 | |||||||
Danderyds Sim | 2:28.90 | |||||||||
Olle Axling | 1945 | 32.77 | 32.77 | |||||||
Maria Gustafsson | 1967 | 28.58 | 1:01.35 | |||||||
Anders Engstrand | 1958 | 31.94 | 1:33.29 | |||||||
sa Inde | 1960 | 31.09 | 2:04.38 | |||||||
2 | Neptun 240 Lag 1 | 240 | 2:15.59 | |||||||
Simklubben Neptun | 2:41.66 | |||||||||
Hkan Agnell | 1970 | 26.15 | 26.15 | |||||||
Ulla-Britt berg | 1934 | 47.60 | 1:13.75 | |||||||
Reija Reini | 1958 | 35.27 | 1:49.02 | |||||||
Anders Haglund | 1961 | 26.57 | 2:15.59 | |||||||
3 | Swim Korsr D-Masters | 259 | 2:39.88 | |||||||
Swim Korsr | 3:20.00 | |||||||||
Anders Hvilsom | 1971 | 32.63 | 32.63 | |||||||
Kirsten Haugaard | 1965 | 43.02 | 1:15.65 | |||||||
Marianne Friis-Olsen | 1952 | 47.71 | 2:03.36 | |||||||
Jrn Birch | 1959 | 36.52 | 2:39.88 | |||||||
4 | Helsingborgs SS | 240 | 2:41.32 | |||||||
Helsingborgs Simsllskap | 2:21.25 | |||||||||
Hans Birgander | 1970 | 31.78 | 31.78 | |||||||
Marie Sjberg | 1962 | 36.41 | 1:08.19 | |||||||
Anna Bjelm | 1966 | 34.54 | 1:42.73 | |||||||
Leif Gellberg | 1932 | 58.59 | 2:41.32 | |||||||
Gren 25, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 200 - 239 r |
Plac. | Namn | Fdd | Pong | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Frening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malm Kappsimningsklubb Lag 1 | 201 | 1:48.30 | |||||||
Malm Kappsimningsklubb | 1:52.19 | |||||||||
Caroline Lindborg | 1966 | 30.57 | 30.57 | |||||||
Anna-Lena Vilhelmsson | 1970 | 28.16 | 58.73 | |||||||
Hasse Nilsson | 1969 | 24.30 | 1:23.03 | |||||||
Henrik Jangvall | 1966 | 25.27 | 1:48.30 | |||||||
2 | Gteborg Sim Lag 4 | 205 | 1:54.34 | |||||||
Gteborg Sim | 1:54.00 | |||||||||
Jrgen Erixon | 1960 | 28.24 | 28.24 | |||||||
Elisabeth Plsson | 1963 | 30.99 | 59.23 | |||||||
Stefan Nilsson | 1964 | 27.00 | 1:26.23 | |||||||
Malin Nilsson | 1973 | 28.11 | 1:54.34 | |||||||
3 | Sigma Mix D | 200 | 1:55.49 | |||||||
Sigma Swim | 1:54.90 | |||||||||
Peter Holmsteen | 1963 | 27.32 | 27.32 | |||||||
Mads Gjerlv | 1972 | 24.51 | 51.83 | |||||||
Caroline Suhr | 1971 | 29.76 | 1:21.59 | |||||||
Anette Bgsted | 1962 | 33.90 | 1:55.49 | |||||||
4 | Gentofte Swomme Klub | 204 | 1:55.57 | |||||||
Gentofte Svmme Klub | 1:55.50 | |||||||||
Thomas Dessau | 1972 | 26.60 | 26.60 | |||||||
Karin Becktor | 1967 | 31.96 | 58.56 | |||||||
Bettina Honore | 1971 | 28.70 | 1:27.26 | |||||||
Torsten Ringberg | 1958 | 28.31 | 1:55.57 | |||||||
5 | Helsingborgs SS Lag 2 | 207 | 1:56.03 | |||||||
Helsingborgs Simsllskap | 1:54.99 | |||||||||
Helena berg | 1971 | 28.49 | 28.49 | |||||||
Bjrn Johansson | 1958 | 28.52 | 57.01 | |||||||
Robert Jakubek | 1959 | 28.76 | 1:25.77 | |||||||
Anette Frberg | 1977 | 30.26 | 1:56.03 | |||||||
6 | Tby Sim Mix 1 | 200 | 1:58.31 | |||||||
Tby Sim | 1:58.47 | |||||||||
Helena Fltman | 1980 | 32.45 | 32.45 | |||||||
Stefan Scherling | 1972 | 25.52 | 57.97 | |||||||
Hkan Persson | 1963 | 26.84 | 1:24.81 | |||||||
Caroline Magnusson | 1956 | 33.50 | 1:58.31 | |||||||
7 | Tby Sim Mix 2 | 200 | 2:00.16 | |||||||
Tby Sim | 2:06.17 | |||||||||
Johan Carln | 1976 | 25.19 | 25.19 | |||||||
Bengt Olsson | 1956 | 29.42 | 54.61 | |||||||
Anna Uddhammar | 1977 | 30.82 | 1:25.43 | |||||||
Christina Lorenzen | 1958 | 34.73 | 2:00.16 | |||||||
8 | rebro Simallians | 215 | 2:03.66 | |||||||
rebro Simallians | 2:09.95 | |||||||||
Brandi Kossub | 1974 | 30.18 | 30.18 | |||||||
Raimo Huhtala | 1960 | 29.33 | 59.51 | |||||||
Birgitta Gustafsson | 1963 | 35.48 | 1:34.99 | |||||||
Peter Norrmn | 1960 | 28.67 | 2:03.66 | |||||||
9 | Simklubben Sydsim | 239 | 2:03.94 | |||||||
Simklubben Sydsim | 2:09.39 | |||||||||
Camilla Danielsson | 1979 | 30.52 | 30.52 | |||||||
Lennart Fritzon | 1968 | 27.46 | 57.98 | |||||||
Ulrika Thun | 1972 | 28.78 | 1:26.76 | |||||||
Josef Borbas | 1943 | 37.18 | 2:03.94 | |||||||
10 | Kungsbacka SS Mix Lag 1 | 207 | 2:04.66 | |||||||
Kungsbacka Simsllskap | 2:06.50 | |||||||||
Anna-Carin Johansson | 1969 | 33.16 | 33.16 | |||||||
Ulrika Eriksson | 1980 | 33.16 | 1:06.32 | |||||||
Douglas Mcpherson | 1965 | 30.14 | 1:36.46 | |||||||
Jan Johansson | 1968 | 28.20 | 2:04.66 | |||||||
11 | Vsters Simsllskap 200 Mixfr | 200 | 2:09.95 | |||||||
Vsters Simsllskap | 2:15.00 | |||||||||
Hkan Quist | 1961 | 33.06 | 33.06 | |||||||
Hanna Wengrud | 1984 | 29.75 | 1:02.81 | |||||||
Ulla-Karin Aufrecht | 1964 | 34.78 | 1:37.59 | |||||||
Lars-Gunnar Aufrecht | 1963 | 32.36 | 2:09.95 | |||||||
12 | Kungsbacka SS Mix Lag 2 | 203 | 2:11.33 | |||||||
Kungsbacka Simsllskap | 2:11.00 | |||||||||
Peter Lundin | 1959 | 29.05 | 29.05 | |||||||
Niclas Renman | 1966 | 29.54 | 58.59 | |||||||
Anette Sundfors | 1965 | 39.56 | 1:38.15 | |||||||
Helen Runger | 1980 | 33.18 | 2:11.33 | |||||||
13 | Swim Korsr E-Masters | 225 | 2:37.51 | |||||||
Swim Korsr | 3:20.00 | |||||||||
Gerhard Deneken | 1963 | 34.24 | 34.24 | |||||||
Bente Srensen | 1947 | 46.68 | 1:20.92 | |||||||
Hans Larsen | 1943 | 39.01 | 1:59.93 | |||||||
Hanne Klausen | 1960 | 37.58 | 2:37.51 | |||||||
- | Helsingborgs SS Lag 3 | 201 | DSQ | |||||||
Helsingborgs Simsllskap | 2:02.41 | |||||||||
Gren 25, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 160 - 199 r |
Plac. | Namn | Fdd | Pong | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Frening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | SS04 Mix 120 | 160 | 1:51.44 | |||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:49.50 | |||||||||
Erik Lfgren-Bengtson | 1989 | 25.33 | 25.33 | |||||||
Stefan Behring | 1974 | 26.66 | 51.99 | |||||||
Anna-Maria Own | 1989 | 29.67 | 1:21.66 | |||||||
Carolina Nordin | 1987 | 29.78 | 1:51.44 | |||||||
2 | Gteborg Sim Lag 3 | 173 | 1:51.72 | |||||||
Gteborg Sim | 1:50.10 | |||||||||
Niklas Borg | 1969 | 26.76 | 26.76 | |||||||
Anna Olsson | 1978 | 28.26 | 55.02 | |||||||
Andr Bodin | 1976 | 27.05 | 1:22.07 | |||||||
Nina Bertilsdotter | 1976 | 29.65 | 1:51.72 | |||||||
3 | S 77 Stenungsund | 184 | 1:56.97 | |||||||
S77 Stenungsund | 1:54.36 | |||||||||
Annika Svanberg | 1962 | 32.79 | 32.79 | |||||||
Sara Lundeholm | 1980 | 29.12 | 1:01.91 | |||||||
Oskar Brjesson | 1973 | 28.11 | 1:30.02 | |||||||
Johan Meurling | 1973 | 26.95 | 1:56.97 | |||||||
4 | Gladsaxe Masters | 160 | 1:57.21 | |||||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:57.99 | |||||||||
Anders Kilen | 1976 | 24.39 | 24.39 | |||||||
Jimmie Cordova Schultz | 1983 | 34.03 | 58.42 | |||||||
Helle Falborg | 1972 | 33.56 | 1:31.98 | |||||||
Johan Bergendorff | 1978 | 25.23 | 1:57.21 | |||||||
5 | Sigma Mix C | 176 | 1:57.32 | |||||||
Sigma Swim | 1:56.60 | |||||||||
Cecilia Maunsbach | 1964 | 33.68 | 33.68 | |||||||
Tilde Juul | 1974 | 30.32 | 1:04.00 | |||||||
Jes Gydesen | 1961 | 28.13 | 1:32.13 | |||||||
Michael Nielsen | 1985 | 25.19 | 1:57.32 | |||||||
6 | Roma Masters 160 | 160 | 1:57.49 | |||||||
Roma Masters | 1:57.71 | |||||||||
Lukas Neumann | 1989 | 27.37 | 27.37 | |||||||
Tim Tipple | 1964 | 30.43 | 57.80 | |||||||
Katja Bozic | 1983 | 29.72 | 1:27.52 | |||||||
Trine Aasland-Sekkester | 1967 | 29.97 | 1:57.49 | |||||||
7 | Roskilde Svomming | 160 | 1:58.06 | |||||||
Roskilde Svmning | 2:00.00 | |||||||||
Louise Groot Degner | 1981 | 30.46 | 30.46 | |||||||
Jacob From | 1975 | 27.34 | 57.80 | |||||||
Anette Severinsen | 1974 | 33.32 | 1:31.12 | |||||||
Simon Hagbarth | 1974 | 26.94 | 1:58.06 | |||||||
8 | Helsingborgs SS Lag 4 | 174 | 2:00.69 | |||||||
Helsingborgs Simsllskap | 2:00.00 | |||||||||
Ellinor Wemmert | 1988 | 31.75 | 31.75 | |||||||
Bo Almqvist | 1958 | 30.46 | 1:02.21 | |||||||
Marja Haglund | 1968 | 31.02 | 1:33.23 | |||||||
Tim Hult | 1979 | 27.46 | 2:00.69 | |||||||
9 | Gteborg Sim Lag 2 | 190 | 2:09.73 | |||||||
Gteborg Sim | 2:23.37 | |||||||||
Anders Gahm | 1966 | 28.20 | 28.20 | |||||||
Anna Sohlberg | 1974 | 45.16 | 1:13.36 | |||||||
Torbjrn Wolffram | 1964 | 27.79 | 1:41.15 | |||||||
Solveig Ramallo | 1993 | 28.58 | 2:09.73 | |||||||
Gren 25, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 120 - 159 r |
Plac. | Namn | Fdd | Pong | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Frening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simklubben Sydsim | 159 | 1:47.29 | |||||||
Simklubben Sydsim | 1:56.33 | |||||||||
Matthias Walemo | 1977 | 26.92 | 26.92 | |||||||
Louise Westergren | 1989 | 27.59 | 54.51 | |||||||
Ebba Rosenquist | 1989 | 26.78 | 1:21.29 | |||||||
Oscar kesson | 1977 | 26.00 | 1:47.29 | |||||||
2 | Gteborg Sim | 124 | 1:48.82 | |||||||
Gteborg Sim | 1:52.00 | |||||||||
Christer Abrahamsson | 1972 | 26.56 | 26.56 | |||||||
Frida Bladin | 1993 | 28.85 | 55.41 | |||||||
Sofia Andersson | 1992 | 28.18 | 1:23.59 | |||||||
Thomas Reux | 1991 | 25.23 | 1:48.82 | |||||||
3 | Malm Kappsimningsklubb Lag 2 | 150 | 1:48.84 | |||||||
Malm Kappsimningsklubb | 1:47.82 | |||||||||
Ola Fagerstrand | 1977 | 24.66 | 24.66 | |||||||
Tobias Lindbom | 1979 | 25.73 | 50.39 | |||||||
Elin Nilsson | 1991 | 28.60 | 1:18.99 | |||||||
Cecilia Kentell | 1975 | 29.85 | 1:48.84 | |||||||
4 | Sigma Mix B | 158 | 1:53.73 | |||||||
Sigma Swim | 1:55.10 | |||||||||
Ole Garm Nissen | 1978 | 27.46 | 27.46 | |||||||
Christian Drachmann | 1968 | 27.41 | 54.87 | |||||||
Ane Andersen | 1990 | 30.06 | 1:24.93 | |||||||
Nina Rudkjr Frandsen | 1985 | 28.80 | 1:53.73 | |||||||
5 | SK Triton 162 | 156 | 1:58.61 | |||||||
Simklubben Triton | 1:54.70 | |||||||||
Peter Ahlgren | 1968 | 28.97 | 28.97 | |||||||
Natalie Mnsson | 1979 | 28.42 | 57.39 | |||||||
Camilla Borglin | 1971 | 31.61 | 1:29.00 | |||||||
Markus Millbourn | 1978 | 29.61 | 1:58.61 | |||||||
6 | Linkpings Allmnna SS | 152 | 1:58.81 | |||||||
Linkpings Allmnna SS | 1:58.61 | |||||||||
Emil Davidsson | 1990 | 26.45 | 26.45 | |||||||
Helena Gllerdal Hgfeldt | 1975 | 32.02 | 58.47 | |||||||
Josefin Hedblom | 1990 | 33.96 | 1:32.43 | |||||||
Jerry Falkcrona | 1983 | 26.38 | 1:58.81 | |||||||
7 | SS04 Mix 160 | 120 | 1:59.55 | |||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | 1:53.50 | |||||||||
Lars Hennert | 1961 | 28.47 | 28.47 | |||||||
Agnes Larsson | 1991 | 30.71 | 59.18 | |||||||
Peter Hkansson | 1965 | 31.11 | 1:30.29 | |||||||
Karin Axelsson | 1970 | 29.26 | 1:59.55 | |||||||
Gren 25, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 100 - 119 r |
Plac. | Namn | Fdd | Pong | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Frening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Esbjerg Masters A | 104 | 1:47.88 | |||||||
Esbjerg Svommeklubb | 1:51.00 | |||||||||
Srin Martin Johannessen | 1991 | 25.59 | 25.59 | |||||||
Peter Lund Hansen | 1992 | 25.74 | 51.33 | |||||||
Katrine Holm Srensen | 1992 | 27.14 | 1:18.47 | |||||||
Nanna M. Christiansen | 1993 | 29.41 | 1:47.88 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2018 |
Licensierad till: Sdertlje Simsllskap | Utskriftstid | 11:01 |