Resultater for Øst Junior/senior Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Langbane | Udskriftsdato | 09 marts 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 marts 2019 |
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 680 | 29.01 | 58.96 | |||||
Herlev Svømning | 57.85 | |||||||||
2 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 662 | 29.04 | 59.47 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 57.92 | |||||||||
3 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 662 | 29.08 | 59.48 | |||||
Herlev Svømning | 56.06 | |||||||||
4 | Alfred August Grubert | 2001 | 626 | 29.63 | 1:00.58 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.48 | |||||||||
5 | Frederik O. Møller | 1999 | 609 | 29.90 | 1:01.16 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 58.45 | |||||||||
6 | Peter Vangsgaard | 2000 | 594 | 1:01.67 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 57.77 | |||||||||
7 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 594 | 29.98 | 1:01.68 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.32 | |||||||||
8 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 593 | 30.12 | 1:01.71 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:00.04 | |||||||||
8 | Valdemar Brøns | 2003 | 593 | 30.90 | 1:01.71 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.26 | |||||||||
10 | Anton Borring Andersen | 1999 | 586 | 29.91 | 1:01.93 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Allerød | 1:02.28 | |||||||||
11 | Filip Bækgaard | 2000 | 585 | 29.65 | 1:01.97 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:02.64 | |||||||||
12 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 575 | 30.10 | 1:02.34 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 58.22 | |||||||||
13 | Sebastian Tullberg | 2000 | 572 | 30.48 | 1:02.43 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 59.01 | |||||||||
14 | Mathias Vestergaard | 2001 | 569 | 30.98 | 1:02.55 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.31 | |||||||||
15 | Mikkel Hjelm | 2003 | 556 | 30.62 | 1:03.03 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:02.60 | |||||||||
16 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 549 | 30.32 | 1:03.31 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:00.30 | |||||||||
17 | Christian Crone | 2001 | 532 | 31.14 | 1:03.98 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.70 | |||||||||
18 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 525 | 30.92 | 1:04.27 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.15 | |||||||||
19 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 519 | 31.32 | 1:04.48 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 59.34 | |||||||||
20 | Jakob Schmidt | 1999 | 511 | 31.28 | 1:04.85 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 58.93 | |||||||||
21 | Frederik Møller | 2002 | 510 | 30.46 | 1:04.86 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:00.76 | |||||||||
22 | Mert Kaya | 2001 | 502 | 32.28 | 1:05.24 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:03.52 | |||||||||
23 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 499 | 31.63 | 1:05.37 | |||||
Næstved IF | 1:03.53 | |||||||||
24 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 494 | 32.90 | 1:05.58 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.20 | |||||||||
25 | Andreas Gram Peters | 2001 | 480 | 31.72 | 1:06.19 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:02.14 | |||||||||
26 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 476 | 31.24 | 1:06.37 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:02.73 | |||||||||
27 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | 475 | 31.18 | 1:06.41 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:04.04 | |||||||||
28 | Emil Carstensen | 2002 | 470 | 32.16 | 1:06.66 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:04.10 | |||||||||
29 | Alfred Højberg | 2002 | 467 | 32.67 | 1:06.79 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:04.51 | |||||||||
30 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 467 | 32.81 | 1:06.81 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:04.88 | |||||||||
31 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 465 | 32.06 | 1:06.90 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.51 | |||||||||
32 | Carl Heyn Stage | 2003 | 460 | 33.05 | 1:07.15 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.70 | |||||||||
33 | Alexander Tullberg | 2003 | 454 | 32.85 | 1:07.42 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:05.94 | |||||||||
34 | Nicklas Andersen | 2001 | 454 | 32.15 | 1:07.43 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:03.10 | |||||||||
35 | Oscar Cleemann | 2003 | 454 | 32.43 | 1:07.44 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:03.97 | |||||||||
36 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 448 | 33.12 | 1:07.72 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.33 | |||||||||
37 | Zilas Aarestrup | 2003 | 421 | 33.54 | 1:09.17 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.14 | |||||||||
38 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 415 | 33.13 | 1:09.46 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:04.55 | |||||||||
39 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 387 | 32.68 | 1:11.10 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:02.54 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:36 |