2021-10-21   14:45:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Øst Junior/senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 1630

Resultat Lb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  st JuniorSenior Langbane    Udskriftsdato  08 marts 2019   
  Stvne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  17:20   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  08 marts 2019         
 
 
Lb 1, 400m Frisvmning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Sby Mortensen  2001    712  1:04.86  2:12.19  3:19.09    4:24.71   
  Holbk Svmme Klub  4:16.15                 
                     
Emilie Krog  2002    699  1:05.19  2:13.05  3:20.40    4:26.32   
  Hovedstadens Svmmeklub  4:25.29                 
                     
Mia Steen Duus  2001    691  1:05.09  2:13.45  3:20.56    4:27.35   
  Sigma Swim Birkerd  4:23.37                 
                     
Michelle Mortensen  2002    653  1:05.82  2:15.22  3:24.31    4:32.42   
  Gladsaxe Svmmeklub  4:30.28                 
                     
Anna Aavang Brendstrup  2000    649  1:06.09  2:14.68  3:24.18    4:32.98   
  JGI Svmning  4:26.94                 
                     
Sofie Louise Nimb  2001    648  1:06.32  2:15.96  3:24.92    4:33.14   
  Gentofte Svmme Klub  4:31.69                 
                     
Kamille Auerbach-Lind  2001    639  1:06.12  2:15.85  3:26.08    4:34.43   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  4:29.54                 
                     
Liva Stjernholm  2004    636  1:05.05  2:14.75  3:24.30    4:34.83   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  4:26.76                 
                     
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    620  1:06.42  2:16.09  3:26.81    4:37.20   
  JGI Svmning  4:24.04                 
                     
10  Lrke Schelde-Mollerup  2003    615  1:07.68  2:19.81  3:30.04    4:37.95   
  JGI Svmning  4:33.69                 
                     
11  Katja Kjr Nielsen  2002    615  1:06.47  2:16.94  3:27.49    4:37.98   
  Ringsted Svmme Klub  4:35.25                 
                     
12  Victoria Vorm  2001    607  1:07.05  2:18.13  3:29.40    4:39.23   
  Hovedstadens Svmmeklub  4:38.02                 
                     
13  Silja Nielsdttir Hansen  2001    605  1:06.51  2:16.87  3:28.75    4:39.47   
  Hvidovre Svmmeklub  4:35.55                 
                     
14  Fiona Andrea Have  2004    596  1:09.58  2:22.10  3:32.51    4:40.85   
  Lyngby Svmmeklub  4:37.07                 
                     
15  Josefine Strand Nielsen  2000    593  1:07.63  2:18.53  3:30.03    4:41.32   
  Hovedstadens Svmmeklub  4:26.59                 
                     
16  Caroline Buhl Schrder  2003    593  1:07.09  2:18.34  3:30.26    4:41.45   
  Sigma Swim Allerd  4:52.05                 
                     
17  Naya Modin Thomsen  2003    592  1:06.50  2:18.49  3:31.27    4:41.54   
  Kge Svmmeklub  4:28.67                 
                     
18  Alberte V. Bisgaard  2003    583  1:05.93  2:18.45  3:31.46    4:43.01   
  Gentofte Svmme Klub  4:38.90                 
                     
19  Sofia Norre Bendt  2003    578  1:07.51  2:18.72  3:31.88    4:43.82   
  Lyngby Svmmeklub  4:40.45                 
                     
20  Anna Myhre Rottensten  2003    568  1:09.23  2:21.99  3:33.84    4:45.44   
  Lyngby Svmmeklub  4:46.67                 
                     
21  Olivia Callesen  2004    564  1:08.86  2:22.17  3:34.75    4:46.17   
  Hovedstadens Svmmeklub  4:43.02                 
                     
22  Mai Pallvi  2000    552  1:09.13  2:22.29  3:35.29    4:48.09   
  Holbk Svmme Klub  4:33.84                 
                     
23  Alberte Fie Petersen  2002    552  1:08.59  2:20.72  3:35.13    4:48.14   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  4:41.19                 
                     
24  Helena Berg Wenk  2000    551  1:07.58  2:20.37  3:35.08    4:48.28   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  4:42.20                 
                     
25  Alberte M Hansen  2000    547  1:08.80  2:22.44  3:36.22    4:49.01   
  Herlev Svmning  4:40.29                 
                     
26  Caroline Gttrup Bagge  2003    546  1:06.53  2:19.87  3:34.63    4:49.24   
  Kge Svmmeklub  4:37.04                 
                     
27  Mie Bidsted Hansen  2003    544  1:07.55  2:21.44  3:34.74    4:49.55   
  Hvidovre Svmmeklub  4:48.17                 
                     
28  Johanne Baes Aaholst  2004    544  1:10.77  2:24.05  3:37.74    4:49.62   
  Hillerd Svmmeklub  4:43.98                 
                     
29  Emilia C. R. Olsen  2004    543  1:07.74  2:21.17  3:36.37    4:49.77   
  VAT Copenhagen-MK31  4:41.08                 
                     
30  Cornelia Bergqvist  2003    542  1:10.84  2:25.26  3:39.03    4:49.84   
  Sigma Swim Birkerd  4:44.49                 
                     
31  Esther Else Grubert  2003    539  1:09.74  2:23.48  3:38.06    4:50.53   
  Hovedstadens Svmmeklub  4:51.41                 
                     
32  Helena Hvid Hansen  2001    536  1:08.75  2:21.59  3:35.78    4:50.98   
  Helsingr Svmmeklub  4:38.89                 
                     
33  Olivia Ida Madsen  2003    534  1:09.50  2:23.66  3:38.27    4:51.31   
  Helsingr Svmmeklub  4:48.88                 
                     
34  Mathilde Yde Munkebk  2003    531  1:09.64  2:23.38  3:38.17    4:51.87   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  4:43.98                 
                     
35  Sophie Grandjean  2003    531  1:09.17  2:23.75  3:38.60    4:51.90   
  Ringsted Svmme Klub  4:42.92                 
                     
36  Rebekka Giessing  2003    529  1:09.19  2:23.57  3:38.12    4:52.26   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  4:50.11                 
                     
37  Cathrine Toftelund Larsen  2003    527  1:12.92  2:27.76  3:40.71    4:52.67   
  Lyngby Svmmeklub  4:52.28                 
                     
38  Clara Hartvig-Olsen  2004    527  1:09.87  2:25.05  3:40.28    4:52.72   
  Vallensbk IF Af 1939  4:50.00                 
                     
39  Isabella Victoria Nimb  2004    525  1:10.11  2:24.46  3:38.82    4:53.00   
  Sigma Swim Birkerd  4:48.36                 
                     
40  Sidse M. . Engsbro  2004    514  1:12.62  2:27.44  3:42.41    4:55.09   
  Greve Svmmeklub  4:48.62                 
                     
41  Isabella Rosenberg  2003    510  1:10.89  2:26.52  3:42.18    4:55.92   
  VAT Copenhagen-MK31  4:49.68                 
                     
42  Mathilda Hyldal Jung  2004    503  1:10.97  2:27.47  3:42.05    4:57.18   
  Slangerup Svmmeklub  4:53.78                 
                     
43  Katja Skovdal Lorentzen  2003    494  1:09.60  2:25.58  3:42.26    4:58.94   
  Solrd Svmmeklub  4:51.16                 
                     
44  Clara Toft  2004    491  1:10.88  2:27.04  3:43.86    4:59.54   
  Gentofte Svmme Klub  4:51.54                 
                     
45  Josephine B. U. Danielsen  2003    488  1:10.62  2:26.49  3:44.05    5:00.34   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  4:40.62                 
                     
46  Elisabeth Roskr  2004    484  1:10.04  2:25.31  3:42.88    5:01.15   
  VAT Copenhagen-MK31  4:50.24                 
                     
47  Viktoria Freja Srensen  2004    483  1:09.72  2:27.42  3:45.18    5:01.23   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  4:45.00                 
                     
48  Nanna Udby Laugesen  2004    464  1:12.19  2:29.04  3:46.85    5:05.38   
  Hvidovre Svmmeklub  5:09.96                 
                     
49  Lrke Rask Sander  2002    460  1:12.27  2:30.64  3:49.20    5:06.20   
  VAT Copenhagen-MK31  4:40.12                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 marts 2019 
Licens til Svmmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  17:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner