Tulokset Mastersmestaruusuinnit (50m) 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
20:31 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pentti Keränen |
1935 |
|
242 |
2:06.09 |
4:33.22 |
6:57.40 |
|
9:13.36 |
|
|
Cetus Espoo |
9:16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Markku Makkonen |
1948 |
|
561 |
1:27.83 |
3:06.71 |
4:45.48 |
|
6:17.88 |
|
|
Savonlinnan Uimaseura |
6:02.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Raimo Backman |
1956 |
|
366 |
1:31.22 |
3:11.08 |
4:51.61 |
|
6:26.99 |
|
|
Uintiseura Kuhat |
7:01.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Timo Teponoja |
1955 |
|
317 |
1:30.51 |
3:15.03 |
5:01.72 |
|
6:45.88 |
|
|
Cetus Espoo |
6:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Esko Turunen |
1955 |
|
308 |
1:36.34 |
3:22.53 |
5:08.83 |
|
6:49.73 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
6:38.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juha Kainulainen |
1954 |
|
222 |
1:38.31 |
3:37.47 |
5:40.03 |
|
7:37.14 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
7:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sulevi Pellinen |
1956 |
|
206 |
1:45.92 |
3:50.11 |
5:51.72 |
|
7:48.74 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
7:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Seppo Hyyppä |
1955 |
|
170 |
1:50.52 |
3:57.72 |
6:09.57 |
|
8:19.58 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
7:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Mandahl |
1961 |
|
528 |
1:19.61 |
2:41.75 |
4:03.64 |
|
5:24.67 |
|
|
Upsala Simsällskap |
5:33.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mauri Kanto |
1963 |
|
481 |
1:16.32 |
2:41.87 |
4:08.83 |
|
5:34.93 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
5:35.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Simo-Pekka Torsti |
1960 |
|
477 |
1:17.96 |
2:44.72 |
4:10.79 |
|
5:35.78 |
|
|
Cetus Espoo |
5:32.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Markku Viitala |
1963 |
|
460 |
1:19.33 |
2:46.61 |
4:14.53 |
|
5:39.92 |
|
|
S.C.Pingviinit |
5:40.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Antero Elovaara |
1959 |
|
268 |
1:33.27 |
3:17.45 |
5:01.99 |
|
6:46.75 |
|
|
Cetus Espoo |
6:30.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Gennaldii Sizikov |
1963 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Neva Stars |
5:40.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tapani Kostiainen |
1966 |
|
549 |
1:13.57 |
2:31.83 |
3:52.69 |
|
5:12.43 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
5:04.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Esa Päätalo |
1965 |
|
505 |
1:16.10 |
2:38.27 |
4:00.89 |
|
5:21.30 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jukka Lehtola |
1968 |
|
426 |
1:22.21 |
2:49.87 |
4:17.47 |
|
5:40.10 |
|
|
Uinti Imatra |
5:31.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juha Karttunen |
1964 |
|
383 |
1:23.18 |
2:55.27 |
4:25.92 |
|
5:52.16 |
|
|
Simmis Wanda |
6:06.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Timo Siika-Aho |
1968 |
|
325 |
1:26.03 |
3:02.84 |
4:39.27 |
|
6:12.24 |
|
|
Oulun Lohet |
6:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Heikki Koskela |
1968 |
|
318 |
1:26.65 |
3:03.45 |
4:41.27 |
|
6:14.58 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
6:15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Timo Piispanen |
1968 |
|
279 |
1:29.55 |
3:10.64 |
4:54.33 |
|
6:31.36 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
6:26.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tero Kinnunen |
1965 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Swimming Jyväskylä |
4:50.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tommi Kähkönen |
1970 |
|
605 |
1:10.75 |
2:25.74 |
3:42.33 |
|
4:56.74 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
4:57.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aleksei Frolov |
1972 |
|
600 |
1:10.14 |
2:26.51 |
3:43.10 |
|
4:57.56 |
|
|
Neva Stars |
5:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikko Soini |
1972 |
|
597 |
1:11.61 |
2:27.73 |
3:44.09 |
|
4:58.14 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
4:59.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aki Kattelus |
1972 |
|
419 |
1:16.62 |
2:38.69 |
4:04.06 |
|
5:35.36 |
|
|
Cetus Espoo |
5:15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jorma Puustinen |
1969 |
|
379 |
1:19.66 |
2:50.64 |
4:20.96 |
|
5:46.82 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
5:33.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Attila Toperczer |
1971 |
|
366 |
1:21.32 |
2:51.46 |
4:22.22 |
|
5:50.72 |
|
|
Budapesti Delfinek |
5:52.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Peter Mero |
1969 |
|
321 |
1:26.77 |
3:02.22 |
4:37.93 |
|
6:06.43 |
|
|
Simmis Wanda |
6:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ville Alopaeus |
1971 |
|
308 |
1:22.46 |
2:59.59 |
4:37.27 |
|
6:11.73 |
|
|
Cetus Espoo |
5:10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jyrki Laaksonheimo |
1970 |
|
227 |
1:31.75 |
3:18.12 |
5:06.58 |
|
6:51.32 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
6:41.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Samuli Ikävalko |
1970 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:02.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viacheslav Kononenko |
1974 |
|
629 |
1:08.59 |
2:22.85 |
3:37.25 |
|
4:47.97 |
|
|
Simmis Wanda |
4:56.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Romet Tepper |
1978 |
|
519 |
1:15.51 |
2:37.08 |
3:55.92 |
|
5:06.99 |
|
|
Viimsi Veeklubi |
4:46.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jori Johansson |
1977 |
|
505 |
1:13.31 |
2:31.36 |
3:50.51 |
|
5:09.80 |
|
|
Simmis Wanda |
5:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aki Jormanainen |
1977 |
|
484 |
1:12.89 |
2:33.95 |
3:55.29 |
|
5:14.19 |
|
|
Cetus Espoo |
4:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Olli Ylä-Jarkko |
1975 |
|
423 |
1:12.46 |
2:35.57 |
4:02.55 |
|
5:28.45 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
5:35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jaakko Lyytinen |
1976 |
|
391 |
1:18.61 |
2:44.39 |
4:11.85 |
|
5:37.25 |
|
|
Helsingin Uimarit |
5:28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Martti Näsäkkälä |
1978 |
|
361 |
1:22.34 |
2:52.35 |
4:20.87 |
|
5:46.34 |
|
|
ORCA Helsinki |
5:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Adam Berczes |
1975 |
|
328 |
1:22.82 |
2:55.62 |
4:30.30 |
|
5:57.61 |
|
|
Budapesti Delfinek |
6:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Teemu Turunen |
1976 |
|
322 |
1:23.17 |
2:53.53 |
4:28.85 |
|
5:59.82 |
|
|
Pieksän Kuutit |
6:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aarne Hakanen |
1977 |
|
302 |
1:23.26 |
2:57.55 |
4:34.05 |
|
6:07.38 |
|
|
Swimming Team Rauma |
5:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Matti Kurki |
1975 |
|
298 |
1:27.31 |
3:02.47 |
4:37.85 |
|
6:09.39 |
|
|
Lahden Kaleva |
6:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Teemu Vuorinen |
1975 |
|
267 |
1:27.63 |
3:05.05 |
4:46.18 |
|
6:22.77 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
6:14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sami-Petteri Pitkänen |
1975 |
|
253 |
1:27.47 |
3:09.10 |
4:51.82 |
|
6:29.64 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
6:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mikko Alpua |
1978 |
|
216 |
1:34.97 |
3:24.31 |
5:13.10 |
|
6:51.16 |
|
|
Simmis Wanda |
6:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jani-Petteri Puustinen |
1979 |
|
614 |
1:09.58 |
2:24.76 |
3:39.07 |
|
4:49.29 |
|
|
Aurajoen Uinti |
4:50.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Markus Salmela |
1983 |
|
485 |
1:11.17 |
2:30.72 |
3:52.72 |
|
5:12.83 |
|
|
Gamla Polare urheiluseura |
4:59.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Toni Vaulasvirta |
1981 |
|
406 |
1:09.66 |
2:30.47 |
3:58.09 |
|
5:32.04 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
5:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikko Arponen |
1980 |
|
371 |
1:19.56 |
2:49.18 |
4:18.12 |
|
5:42.17 |
|
|
Vanders |
6:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Santeri Vaara |
1983 |
|
274 |
1:24.00 |
3:03.88 |
4:44.84 |
|
6:18.22 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
6:54.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Heikki Kultala |
1979 |
|
206 |
1:31.38 |
3:18.88 |
5:10.00 |
|
6:56.10 |
|
|
S.C.Pingviinit |
6:43.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matti Pohjolainen |
1987 |
|
500 |
1:11.09 |
2:27.02 |
3:43.54 |
|
4:59.89 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
5:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tomi Miettinen |
1986 |
|
423 |
1:11.48 |
2:30.28 |
3:52.74 |
|
5:17.19 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
5:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jari Mäkäläinen |
1986 |
|
388 |
1:12.81 |
2:36.84 |
4:02.77 |
|
5:26.23 |
|
|
Helsingin Uimarit |
5:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simo Laiho |
1993 |
|
411 |
1:09.94 |
2:32.35 |
3:58.39 |
|
5:24.06 |
|
|
Ålands Simförening |
4:40.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oskari Alanen |
1990 |
|
319 |
1:15.46 |
2:44.53 |
4:19.92 |
|
5:52.68 |
|
|
Aurajoen Uinti |
6:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mitja Kylliäinen |
1991 |
|
218 |
1:26.08 |
3:11.75 |
4:58.46 |
|
6:40.38 |
|
|
Simmis Wanda |
6:42.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
20:31 |
|