Tulokset IKM aluekilpailu, Pohjois-Suomi
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2018 alkukilpailut PS | Tulostuspäivämäärä | 03 marraskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 18:37 | |||
Järjestäjä | HaHe, KemPy, OU ja OuLo | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 02 marraskuu 2018 |
Laji 20, T11,12,13,14,15 100m SU, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kaisa Keränen | 2007 | 319 | 38.52 | 1:20.48 | |||||
Oulun Lohet | 1:22.06 | |||||||||
2 | Ruut Salmi | 2007 | 319 | 38.91 | 1:20.53 | |||||
Oulun Lohet | 1:24.62 | |||||||||
3 | Annabella Karjalainen | 2007 | 279 | 40.44 | 1:24.20 | |||||
Oulun Lohet | 1:24.41 | |||||||||
4 | Edith Ervasti | 2007 | 253 | 41.49 | 1:26.98 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:31.42 | |||||||||
5 | Sofia Palojärvi | 2007 | 248 | 42.23 | 1:27.52 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:31.28 | |||||||||
6 | Eevi Hirvasoja | 2007 | 246 | 43.40 | 1:27.79 | |||||
Haukiputaan Heitto | 1:27.32 | |||||||||
7 | Pinja Niskanen | 2007 | 242 | 43.90 | 1:28.24 | |||||
Oulun Lohet | 1:34.38 | |||||||||
8 | Iita Kimpimäki | 2007 | 235 | 44.84 | 1:29.13 | |||||
Haukiputaan Heitto | 1:28.15 | |||||||||
9 | Lotta Janhunen | 2007 | 233 | 44.46 | 1:29.41 | |||||
Oulun Lohet | 1:30.06 | |||||||||
10 | Aava Näykki | 2007 | 229 | 44.38 | 1:29.89 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:32.29 | |||||||||
11 | Iina Pasuri | 2007 | 229 | 43.39 | 1:29.91 | |||||
Haukiputaan Heitto | 1:31.00 | |||||||||
12 | Ennimaija Mäntynen | 2007 | 229 | 43.37 | 1:29.94 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:35.00 | |||||||||
13 | Armi Aurora Tavi | 2007 | 219 | 44.22 | 1:31.26 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:31.36 | |||||||||
14 | Emma Autio | 2007 | 215 | 44.62 | 1:31.77 | |||||
Oulun Lohet | 1:34.07 | |||||||||
15 | Juuli Uusitalo | 2007 | 215 | 44.90 | 1:31.81 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
16 | Maija Leinonen | 2007 | 214 | 44.94 | 1:32.00 | |||||
Haukiputaan Heitto | 1:33.48 | |||||||||
17 | Iida Kemppainen | 2007 | 212 | 46.29 | 1:32.22 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:32.11 | |||||||||
18 | Meeri Uusitalo | 2007 | 201 | 46.14 | 1:33.90 | |||||
Oulun Lohet | 1:35.48 | |||||||||
19 | Sara Lappalainen | 2007 | 200 | 45.20 | 1:34.03 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:36.66 | |||||||||
20 | Olivia Loukkola | 2007 | 200 | 47.20 | 1:34.07 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:30.99 | |||||||||
21 | Elina Jaako | 2007 | 195 | 48.23 | 1:34.75 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:35.26 | |||||||||
22 | Saimi Kiviniemi | 2007 | 192 | 47.10 | 1:35.33 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:34.82 | |||||||||
23 | Mea Prykäri | 2007 | 175 | 48.34 | 1:38.28 | |||||
Oulun Lohet | 1:45.17 | |||||||||
24 | Tiia Liuski | 2007 | 171 | 48.46 | 1:39.11 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:45.61 | |||||||||
25 | Aino Leinonen | 2007 | 157 | 49.40 | 1:41.87 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:43.90 | |||||||||
26 | Maija Sofia Lyly-Yrjänäinen | 2007 | 132 | 51.83 | 1:48.06 | |||||
Oulun Lohet | 1:53.50 | |||||||||
27 | Riia Aho | 2007 | 129 | 53.75 | 1:48.84 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
28 | Iisa Mattila | 2007 | 129 | 54.20 | 1:48.87 | |||||
Oulun Lohet | 1:57.15 | |||||||||
- | Ellen Krüger | 2007 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | 1:26.06 | |||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Salli Sepponen | 2007 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 1:28.36 | |||||||||
SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 20, T11,12,13,14,15 100m SU, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lotta Moilanen | 2006 | 523 | 33.40 | 1:08.29 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:09.27 | |||||||||
2 | Reeta Ollonen | 2006 | 493 | 33.80 | 1:09.62 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:09.98 | |||||||||
3 | Ülle Harjaks | 2006 | 459 | 35.63 | 1:11.30 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:14.44 | |||||||||
4 | Sara Seppänen | 2006 | 388 | 36.44 | 1:15.41 | |||||
Oulun Lohet | 1:20.64 | |||||||||
5 | Pinja Junttari | 2006 | 293 | 39.72 | 1:22.77 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:22.38 | |||||||||
6 | Vilja Takalo | 2006 | 277 | 40.73 | 1:24.33 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:27.40 | |||||||||
7 | Venla Talvensaari | 2006 | 263 | 41.64 | 1:25.87 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:29.17 | |||||||||
8 | Janina Paakkolanvaara | 2006 | 259 | 41.58 | 1:26.30 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:27.42 | |||||||||
9 | Anette Kärkkäinen | 2006 | 258 | 41.82 | 1:26.38 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:29.21 | |||||||||
10 | Iiris Uusitalo | 2006 | 247 | 43.18 | 1:27.70 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:30.77 | |||||||||
11 | Angelica Kärki | 2006 | 225 | 44.74 | 1:30.42 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:27.75 | |||||||||
12 | Maria Issakainen | 2006 | 220 | 44.16 | 1:31.15 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:28.93 | |||||||||
13 | Anni Moilanen | 2006 | 217 | 45.44 | 1:31.56 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:33.22 | |||||||||
14 | Oona Lipponen | 2006 | 213 | 44.50 | 1:32.10 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:34.72 | |||||||||
15 | Noona Hyrkäs | 2006 | 212 | 45.86 | 1:32.16 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:31.57 | |||||||||
16 | Iina Tapaninen | 2006 | 201 | 45.51 | 1:33.88 | |||||
Oulun Lohet | 1:28.94 | |||||||||
17 | Milla Haapamäki | 2006 | 199 | 45.75 | 1:34.24 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:32.09 | |||||||||
18 | Lilja Polojärvi | 2006 | 195 | 44.61 | 1:34.79 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
19 | Viivi Häikiö | 2006 | 184 | 47.15 | 1:36.58 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
20 | Iida Ryhänen | 2006 | 179 | 46.22 | 1:37.53 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:41.43 | |||||||||
21 | Anni Backman | 2006 | 161 | 49.27 | 1:41.05 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Saga Mikkonen | 2006 | DSQ | 25m | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 20, T11,12,13,14,15 100m SU, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Rajavaara | 2005 | 472 | 33.51 | 1:10.63 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:12.56 | |||||||||
2 | Maiju Huttunen | 2005 | 370 | 37.40 | 1:16.64 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:18.72 | |||||||||
3 | Jutta Mört | 2005 | 366 | 36.70 | 1:16.90 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:18.98 | |||||||||
4 | Milla Marttila | 2005 | 351 | 37.58 | 1:18.01 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:18.82 | |||||||||
5 | Essi Vilhelmiina Virta | 2005 | 345 | 37.63 | 1:18.40 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:16.99 | |||||||||
6 | Lidia Evans | 2005 | 340 | 38.40 | 1:18.77 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:19.12 | |||||||||
7 | Saana Uusitalo | 2005 | 286 | 40.49 | 1:23.48 | |||||
Oulun Lohet | 1:22.66 | |||||||||
8 | Mandi Vuoristo | 2005 | 271 | 40.15 | 1:24.99 | |||||
Oulun Lohet | 1:26.53 | |||||||||
9 | Vilma Madetoja | 2005 | 262 | 41.63 | 1:25.93 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:28.40 | |||||||||
10 | Pinja Lohiniva | 2005 | 253 | 42.14 | 1:26.99 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:25.99 | |||||||||
11 | Emilia Pelto | 2005 | 245 | 42.02 | 1:27.86 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Saga Tuisku | 2005 | 238 | 42.59 | 1:28.71 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:29.23 | |||||||||
13 | Erika Ruotsalainen | 2005 | 234 | 44.63 | 1:29.25 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:29.95 | |||||||||
14 | Teresa Pulkkinen | 2005 | 220 | 44.57 | 1:31.03 | |||||
Oulun Lohet | 1:32.51 | |||||||||
15 | Selja Lahti | 2005 | 187 | 45.89 | 1:36.19 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:38.17 | |||||||||
- | Kerttu Törmälä | 2005 | DSQ | |||||||
Kempeleen Pyrintö | 1:26.07 | |||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 20, T11,12,13,14,15 100m SU, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Helmi Jouhten | 2004 | 602 | 31.80 | 1:05.15 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:04.88 | |||||||||
2 | Inka Elamaa | 2004 | 471 | 34.05 | 1:10.71 | |||||
Oulun Lohet | 1:10.92 | |||||||||
3 | Anni Ranta-Valkama | 2004 | 418 | 35.21 | 1:13.58 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:12.50 | |||||||||
4 | Inka Lytz | 2004 | 396 | 36.13 | 1:14.91 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:14.59 | |||||||||
5 | Henna Moilanen | 2004 | 370 | 38.11 | 1:16.59 | |||||
Oulun Lohet | 1:18.28 | |||||||||
6 | Petra Laukkanen | 2004 | 339 | 38.12 | 1:18.86 | |||||
Oulun Lohet | 1:18.55 | |||||||||
7 | Emma Tolonen | 2004 | 317 | 39.19 | 1:20.64 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:26.91 | |||||||||
8 | Kiia Junttari | 2004 | 307 | 38.33 | 1:21.51 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:23.91 | |||||||||
9 | Wenla Niemi | 2004 | 235 | 44.71 | 1:29.08 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:30.46 | |||||||||
10 | Reetta Piira | 2004 | 234 | 43.99 | 1:29.30 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:32.82 | |||||||||
Laji 20, T11,12,13,14,15 100m SU, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Martta Nygård | 2003 | 625 | 31.46 | 1:04.36 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:04.92 | |||||||||
2 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 542 | 32.84 | 1:07.46 | |||||
Oulun Lohet | 1:08.68 | |||||||||
3 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 538 | 32.32 | 1:07.63 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:05.68 | |||||||||
4 | Malla Juutinen | 2003 | 444 | 34.93 | 1:12.09 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:10.35 | |||||||||
5 | Satu Immonen | 2003 | 410 | 35.79 | 1:14.06 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:16.65 | |||||||||
6 | Sara Ylimäki | 2003 | 321 | 38.60 | 1:20.35 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:21.41 | |||||||||
7 | Greta Suorsa | 2003 | 242 | 42.78 | 1:28.26 | |||||
Oulun Lohet | 1:31.01 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 03 marraskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 18:37 |