2021-12-07   04:26:37
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Brøndby Sommer Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Brndby Sommer Cup 2019    Udskriftsdato  15 juni 2019   
  Stvne by  Brndby    Udskriftstidspunkt  10:53   
  Arrangr  Vest-Brndby         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  15 juni 2019         
 
 
Lb 4, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2019 
Sponsor: Lagkagelb 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
David Bergmann  2008    223          36.64   
  Hovedstadens Svmmeklub  38.07                 
Arthur Nddekr  2009    159          40.94   
  Hovedstadens Svmmeklub  44.48                 
Laust Madsen  2008    157          41.16   
  Hovedstadens Svmmeklub  46.03                 
Carl Hertel  2009    157          41.18   
  Hovedstadens Svmmeklub  43.67                 
William Bugge  2008    154          41.45   
  Glostrup Svmmeklub  44.75                 
Silas Falktoft Bojsen  2009    141          42.63   
  Hovedstadens Svmmeklub  55.64                 
Buster Watkin  2008    122          44.74   
  Hovedstadens Svmmeklub  53.41                 
Oliver Petersen  2008    120          45.02   
  Herlufsholm Svmmeklub  49.59                 
Anders Koch Jensen  2008    119          45.11   
  Glostrup Svmmeklub  46.30                 
10  Alfred N. G. Lindberg  2009    110          46.31   
  Hovedstadens Svmmeklub  49.78                 
11  Adam Hardt Andersen  2008    107          46.73   
  Ringsted Svmme Klub  50.83                 
12  Oliver Hentzen Tordrup  2008    105          47.03   
  Vest-Brndby  47.51                 
13  Louis Pries  2008    102          47.43   
  Hovedstadens Svmmeklub  49.80                 
14  Jonathan H. Pedersen  2008    102          47.51   
  Hovedstadens Svmmeklub  50.82                 
15  Mathias Drygaard  2008    101          47.56   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  46.72                 
16  Albert Singer  2008    100          47.83   
  Hovedstadens Svmmeklub  46.25                 
17  Silas Oktay Usta-Klle  2009    98          48.12   
  Hovedstadens Svmmeklub  53.47                 
18  Gustav Jrgensen  2009    96          48.38   
  Glostrup Svmmeklub  46.54                 
19  Villum Alstrm  2008    95          48.56   
  Hovedstadens Svmmeklub  48.98                 
20  August Spellerberg  2009    94          48.78   
  Hovedstadens Svmmeklub  52.10                 
21  Manlio Pesci  2009    82          51.11   
  Hovedstadens Svmmeklub  52.39                 
22  Magnus Kleis  2010    60          56.48   
  Vest-Brndby  56.69                 
23  Theodor Reino Ikkala  2009    60          56.55   
  Frederiksvrk Svmmeklub  52.57                 
24  Jonas Packert-Frandsen  2009    54          58.70   
  Vest-Brndby  57.94                 
25  Alexander Birk Lund  2010    52          59.27   
  Vest-Brndby  1:04.03                 
26  Noah Kobbernagel  2011    44          1:02.84   
  Vest-Brndby  1:02.88                 
27  Mads Ulslev Parbst  2008    41          1:04.24   
  Vest-Brndby  53.54                 
28  Ronas Cetinkaya  2010    37          1:06.49   
  Vest-Brndby  1:05.79                 
Elias Sirag  2011              DNS   
  Vest-Brndby                   
Marcus Albjerg  2009              DNS   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  49.08                 
 
Lb 4, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2007 
Sponsor: Lagkagelb 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl Emil Ljungdahl  2006    344          31.71   
  Vest-Brndby  33.69                 
Magnus Rasmussen  2006    265          34.59   
  Vest-Brndby  36.98                 
Rasmus Egholm  2006    241          35.66   
  Glostrup Svmmeklub  35.28                 
Jonas Wilms Jensen  2007    231          36.19   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  36.78                 
Jacob Koch Larsen  2006    228          36.33   
  Frederiksvrk Svmmeklub  38.36                 
Oscar Serizawa  2006    215          37.04   
  Glostrup Svmmeklub  37.01                 
Alexander Oxenbll  2006    205          37.67   
  Glostrup Svmmeklub  39.09                 
Sebastian Svenningsen  2006    162          40.73   
  Herlufsholm Svmmeklub  42.32                 
August Juul-Andersen  2007    122          44.70   
  Ringsted Svmme Klub  44.67                 
10  Jonas Hennings Lindhardt  2007    114          45.74   
  VAT Copenhagen-MK31  46.87                 
11  Esben Trrup Andersen  2007    101          47.69   
  Hovedstadens Svmmeklub  49.38                 
Alexander Nielsen  2006              DNS   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  53.70                 
David Plough  2006              DNS   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  51.57                 
 
Lb 4, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2005 
Sponsor: Lagkagelb 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Bornhft Nielsen  2004    376          30.76   
  Vest-Brndby  31.23                 
Lau Lykke Wennicke  2004    321          32.42   
  Frederikssund Svmmeklub  31.93                 
Tobias Wiegaard Hansen  2004    310          32.83   
  SVM Korsr  34.33                 
Bertram Olesen  2005    309          32.86   
  Frederikssund Svmmeklub  34.90                 
Anton Skov Grell  2004    279          33.98   
  Glostrup Svmmeklub  33.40                 
Mads Srensen  2005    274          34.20   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  35.03                 
Christian Se Jepsen  2005    273          34.25   
  SVM Korsr  34.00                 
Martin Svendson  2005    246          35.43   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  35.25                 
Jakob Strmose  2005    223          36.62   
  Ringsted Svmme Klub  37.56                 
 
Lb 4, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 1920-2003 
Sponsor: Lagkagelb 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Tornow Rasmussen  2000    503          27.93   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  27.07                 
Sebastian Bidstrup Lantz  1999    466          28.65   
  Vest-Brndby  26.20                 
Mikkel Hjelm  2003    434          29.33   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  28.77                 
Frederik Emil Bkgaard  2002    404          30.05   
  Vest-Brndby  29.91                 
Asbjrn Floor-Bjden  2002    399          30.18   
  Vest-Brndby  30.07                 
Magnus Aasberg  2001    346          31.64   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  30.82                 
Magnus Ravn Borch  2003    301          33.12   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  32.14                 
Thorbjrn Jari Ikkala  2002    286          33.69   
  Frederiksvrk Svmmeklub  34.43                 
Asger Johansen  2003    261          34.74   
  Glostrup Svmmeklub  35.32                 
10  Carl-Anton Drauschke  2003    246          35.43   
  Hovedstadens Svmmeklub  37.06                 
11  Carl Johan Zahll Larsen  2003    194          38.35   
  Hovedstadens Svmmeklub  42.35                 
12  Marius Hornshj Skov  2003    160          40.90   
  Hovedstadens Svmmeklub  45.70                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 juni 2019 
Licens til Svmmeklubben Vest Brndby  Udskriftstidspunkt  10:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner