Results for RSK International
Below are all results from the competition shown by session.
Direkte Finale
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2018 | Udskriftsdato | 25 november 2018 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 13:27 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 34.94 | 1:15.30 | 2:05.26 | 2:45.61 | |||
2 | Julie Krog Christensen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 35.11 | 1:16.79 | 2:05.89 | 2:46.24 | |||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 31.90 | 1:10.37 | 1:54.16 | 2:29.43 | |||
2 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | H2Odense | 35.15 | 1:17.22 | 2:04.87 | 2:43.86 | |||
3 | Maria Bech Andersen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 37.86 | 1:22.87 | 2:10.78 | 2:47.42 | |||
4 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 36.00 | 1:22.39 | 2:15.22 | 2:55.74 | |||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | H2Odense | 34.28 | 1:15.20 | 2:04.83 | 2:40.69 | |||
2 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 36.08 | 1:16.92 | 2:07.06 | 2:45.01 | |||
3 | Josefine S Jørgensen | 2004 | H2Odense | 36.34 | 1:21.29 | 2:17.43 | 2:58.48 | |||
4 | Naya Blyn | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 40.91 | 1:26.26 | 2:18.42 | 3:01.63 | |||
5 | Laura B. Nielsen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 45.65 | 1:33.59 | 2:27.77 | 3:10.24 | |||
6 | Kathrine Hvidberg | 2004 | Ringe Svømme Klub | 44.63 | 1:34.56 | 2:32.05 | 3:17.53 | |||
7 | Mille Heise | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 50.20 | 1:50.24 | 2:51.17 | 3:42.65 | |||
8 | Anna Dørk | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 47.86 | 1:48.39 | 2:47.31 | 3:43.09 | |||
- | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 33.30 | 1:13.13 | 1:57.50 | 2:34.56 | |||
2 | Agnete Habermann | 2005 | H2Odense | 36.11 | 1:17.03 | 2:03.77 | 2:39.88 | |||
3 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | H2Odense | 34.71 | 1:17.45 | 2:08.30 | 2:48.18 | |||
4 | Flora Fogh Rubenius | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 36.67 | 2:11.76 | 2:50.43 | 2:50.43 | |||
5 | Sophie Møller Madsen | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 38.45 | 1:22.77 | 2:13.73 | 2:51.70 | |||
6 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 36.28 | 1:21.34 | 2:14.97 | 2:53.96 | |||
7 | Emma Nygaard | 2005 | Frem Odense | 40.52 | 1:25.27 | 2:13.65 | 2:55.20 | |||
8 | Anne Kølby Christensen | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 43.62 | 1:30.46 | 2:23.96 | 3:02.15 | |||
9 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 40.39 | 1:26.77 | 2:21.13 | 3:02.16 | |||
10 | Signe Vinding Sørensen | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 43.87 | 1:29.85 | 2:21.85 | 3:03.68 | |||
11 | Nikoline Thygesen | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 45.41 | 1:32.75 | 2:30.32 | 3:15.10 | |||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Olivia Hemmeløff | 2006 | Ringe Svømme Klub | 40.84 | 1:27.10 | 2:16.94 | 2:56.51 | |||
2 | Christine Mols | 2006 | Ringe Svømme Klub | 44.26 | 1:33.02 | 2:23.59 | 3:01.51 | |||
3 | Amalie F. Piiters | 2006 | H2Odense | 37.64 | 1:29.56 | 2:25.02 | 3:08.21 | |||
4 | Vigga Londero | 2006 | Frem Odense | 45.44 | 1:36.40 | 2:30.62 | 3:13.24 | |||
5 | Victoria Juul Larsen | 2006 | Frem Odense | 45.93 | 1:36.55 | 2:33.96 | 3:15.10 | |||
6 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | Ringe Svømme Klub | 49.88 | 1:38.04 | 2:36.96 | 3:16.80 | |||
7 | Mille A. B. Buch | 2006 | H2Odense | 43.30 | 1:35.08 | 2:28.13 | 3:17.35 | |||
8 | Anna Mathilde Kruse | 2006 | Frem Odense | 48.22 | 1:40.08 | 2:36.66 | 3:21.03 | |||
9 | Celina Klæsøe | 2006 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 53.66 | 1:50.76 | 2:49.84 | 3:35.09 | |||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Hvidberg | 2007 | Ringe Svømme Klub | 39.59 | 1:28.35 | 2:23.42 | 3:05.43 | |||
2 | Anne Bruun-Petersen | 2007 | Tommerup Svømme Klub | 41.36 | 1:30.81 | 2:28.16 | 3:08.11 | |||
3 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 44.39 | 1:35.72 | 2:30.17 | 3:13.82 | |||
4 | Frida Ploug | 2007 | Ringe Svømme Klub | 43.59 | 1:36.28 | 2:40.83 | 3:26.80 | |||
5 | Dagmar Stahl | 2007 | H2Odense | 54.28 | 1:47.24 | 2:47.61 | 3:34.50 | |||
6 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 56.53 | 1:54.47 | 2:51.42 | 3:36.30 | |||
7 | Amalie Thomsen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 52.76 | 1:46.23 | 2:50.99 | 3:40.33 | |||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | Ringe Svømme Klub | 46.72 | 1:36.85 | 2:36.39 | 3:21.39 | |||
2 | Matilde A. B. Buch | 2008 | H2Odense | 1:55.72 | 3:03.73 | 3:55.18 | 3:55.18 | |||
- | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | Frem Odense | DSQ | ej forts.bev.75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 november 2018 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:27 |