2021-08-02   12:20:00
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Nääsuinnit 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Ns-uinnit 2018    Tulostuspivmr  20 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  15:35   
  Jrjestj  Uinti Tampere ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  20 lokakuu 2018         
 
 
Laji 14, 50m VU T-10, T-13, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veera Mustonen  2008    262          36.30   
  Riihimen Uimaseura  37.60                 
Emma Tieaho  2008    238          37.50   
  Nokian Pyry  39.82                 
Liisi Lehti  2008    233          37.72   
  Lahden Uimaseura  38.06                 
Julia Lampinen  2009    224          38.25   
  Jmsnkosken Ilves  38.60                 
Awa Laukkanen  2008    220          38.49   
  Lahden Uimaseura  39.09                 
Lotta Jrvinen  2008    173          41.66   
  Lahden Uimaseura  41.34                 
Saimi Lanki  2008    172          41.74   
  Hmeenlinnan Uimaseura                   
Saaga Pitknen  2008    147          44.00   
  Lahden Uimaseura  43.88                 
Selma Kipponen  2008    131          45.75   
  Keuruun Toverit  44.25                 
10  Linda From  2008    82          53.31   
  Uinti Tampere  52.08                 
Elviira Onni  2009              DSQ   
  Keuruun Toverit  1:15.79                 
  SW 5.2 Ei kosketusta seinn knnksess               
Moona Pulkkinen  2008              DSQ   
  Lahden Uimaseura  43.21                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
Laji 14, 50m VU T-10, T-13, N, Loppukilpailut 11 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Moona Korpikoski  2005    500          29.28   
  Nokian Pyry  28.61                 
Lumi Luoma  2005    496          29.34   
  Uinti Hyvink  30.45                 
Juulia Sakomaa  2005    489          29.49   
  Lahden Uimaseura  29.79                 
Milla Khknen  2005    486          29.55   
  Lahden Uimaseura  29.64                 
Aino Koskelo  2005    479          29.69   
  Nurmijrven Uinti  30.26                 
Alma Hrkk  2005    459          30.12   
  Simmis Wanda  31.63                 
Tiinu Tamminen  2006    456          30.18   
  Lahden Uimaseura  30.20                 
Elli Lenkkeri  2006    431          30.76   
  Uinti Hyvink  31.94                 
Milana Virtanen  2006    427          30.84   
  Uinti Tampere  33.74                 
10  Eevi-Maria Bogdanova  2005    411          31.25   
  Lahden Uimaseura  30.83                 
11  Kiia Alenius  2005    380          32.06   
  TaTu Tampere  32.76                 
12  Anni Frusti  2007    367          32.44   
  Nokian Pyry  32.85                 
13  Tinka Tamminen  2006    358          32.70   
  Lahden Uimaseura  31.95                 
14  Enni Halttunen  2005    355          32.80   
  Uinti Tampere  34.16                 
15  Elli Kenttl  2006    350          32.97   
  Uinti Tampere  33.51                 
16  Janna Tepsa  2005    321          33.92   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.41                 
17  Heidi Nurminen  2005    317          34.07   
  Hmeenlinnan Uimaseura  32.40                 
18  Cecilia Rnnlund  2006    314          34.17   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
19  Venla Vuorivirta  2005    283          35.37   
  Uinti Tampere  36.55                 
20  Eevi Mkinen  2005    274          35.74   
  Jmsnkosken Ilves  34.97                 
21  Wilma Wallenius  2005    274          35.78   
  Uinti Hyvink  36.02                 
22  Olivia Romo  2005    265          36.18   
  Lahden Uimaseura  36.58                 
23  Milja Laakkonen  2007    263          36.25   
  Keuruun Toverit  39.49                 
24  Aino Jskelinen  2006    249          36.92   
  Uinti Tampere  36.94                 
25  Mimosa Airevuo  2007    245          37.11   
  Uinti Tampere  37.03                 
26  Saaga Kernen  2006    245          37.13   
  Uinti Tampere  34.74                 
27  Erika Ruuskanen  2007    244          37.19   
  Uinti Tampere  36.17                 
28  Stella Laukkanen  2007    238          37.49   
  Uinti Tampere  38.65                 
29  Ella Gylden  2007    218          38.58   
  Uinti Tampere  40.66                 
30  Ida Ojala  2005    213          38.89   
  Uinti Tampere  42.41                 
31  Minea Laakso  2005    207          39.23   
  TaTu Tampere  39.22                 
32  Annika Leppnen  2006    200          39.69   
  Lahden Uimaseura  38.67                 
33  Iina Lamminsaari  2006    199          39.77   
  Uinti Tampere  38.50                 
34  Isabel Rumask  2006    193          40.20   
  Lahden Uimaseura  39.13                 
35  Elli Jalonen  2006    189          40.49   
  Uinti Tampere  39.68                 
36  Netta Halttunen  2007    179          41.19   
  Uinti Tampere  40.28                 
37  Maija Ollikainen  2007    175          41.49   
  Keuruun Toverit  39.12                 
38  Helmi Heinonen  2006    168          42.06   
  Hmeenlinnan Uimaseura  41.01                 
39  Ella Harju  2007    160          42.73   
  Uinti Tampere  42.50                 
40  Venla Bjrkholm  2006    149          43.82   
  Uinti Tampere  41.39                 
41  Neea Vkinen  2006    147          44.02   
  Hmeenlinnan Uimaseura  42.56                 
42  Aino Hannus  2007    133          45.43   
  Keuruun Toverit  43.79                 
43  Oona Hollstrm  2006    132          45.57   
  Keuruun Toverit  47.08                 
44  Emmi Lindholm  2007    123          46.65   
  Uinti Tampere  48.01                 
45  Mona Valkonen  2006    116          47.65   
  Uinti Tampere  46.41                 
Hilda Mkel  2005              DNS   
  Hmeenlinnan Uimaseura  33.20                 
 
Laji 14, 50m VU T-10, T-13, N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Mki  1997    618          27.28   
  Raision Urheilijat  26.77                 
Vilma Iisalo  2001    604          27.48   
  Raision Urheilijat  27.26                 
Kiia Krkkinen  2003    599          27.56   
  Heinolan Isku  26.88                 
Alina Antila  2004    580          27.86   
  Nurmijrven Uinti  28.08                 
Siiri Arjanmaa  2004    565          28.11   
  Uinti Tampere  27.51                 
Adeliina Kaarlenkaski  2004    537          28.59   
  Uinti Tampere  28.04                 
Noora Kylmmets  2004    525          28.79   
  Uinti Tampere  29.61                 
Netta Nyberg  2001    524          28.81   
  TaTu Tampere  28.72                 
Aada Viitamki  2003    523          28.84   
  Hmeenlinnan Uimaseura  28.32                 
10  Nea Mustonen  2004    492          29.43   
  Lahden Uimaseura  29.04                 
11  Aada Hakala  2004    490          29.47   
  Uinti Tampere  30.25                 
12  Noora Poutanen  1999    472          29.84   
  TaTu Tampere  27.72                 
13  Maiju Harju  2002    471          29.86   
  Uinti Tampere  29.26                 
14  Anni Matikainen  2001    470          29.87   
  Nokian Pyry  29.72                 
15  Milla Laiteenmki  2001    468          29.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  29.39                 
16  Maria Yritys  2002    464          30.00   
  Uinti Hyvink  29.90                 
17  Aino Paju  2003    463          30.03   
  Vanders  31.08                 
18  Peppi-Stiina Ahti  2003    445          30.42   
  Hmeenlinnan Uimaseura  28.47                 
19  Venla Pesu  2002    445          30.43   
  Uinti Tampere  31.08                 
20  Siiri Ala-Karvia  2004    440          30.55   
  Uinti Tampere  30.05                 
21  Aino Kontiainen  2002    432          30.73   
  Uinti Hyvink  29.50                 
22  Emilia Majuri  2001    420          31.03   
  Uinti Tampere  30.19                 
23  Janna Salminen  2003    418          31.08   
  Lahden Uimaseura  30.71                 
24  Ronja Myllykallio  2003    417          31.09   
  Uinti Tampere  31.38                 
25  Soile Auvinen  2002    415          31.14   
  Uinti Tampere  31.11                 
26  Aava Mattila  2003    407          31.34   
  Simmis Wanda  30.47                 
27  Jenna Rautava  2003    384          31.95   
  Vesihelmen Uimaseura  32.13                 
28  Julia Romo  2003    381          32.05   
  Lahden Uimaseura  29.72                 
29  Laura Valonen  2003    377          32.15   
  Uinti Tampere  32.18                 
30  Laura Hautamki  2002    373          32.28   
  Simmis Wanda  32.03                 
31  Ilona Halima  2003    347          33.07   
  Uinti Tampere  31.16                 
32  Anni Haavisto  2002    346          33.09   
  Vesihelmen Uimaseura  31.08                 
33  Julia Nelimarkka  2004    339          33.32   
  Keuruun Toverit  33.05                 
34  Veera Vittaniemi  2002    305          34.49   
  Uinti Tampere  34.40                 
35  Iida Jnnes  2004    295          34.88   
  Uinti Tampere  34.26                 
36  Iida Hannus  2001    292          35.03   
  Keuruun Toverit                   
Nanna Tynkkynen  2003              DSQ   
  TaTu Tampere  32.29                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  20 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  15:35 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner