2021-08-02   11:16:58
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Nääsuinnit 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Ns-uinnit 2018    Tulostuspivmr  20 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:08   
  Jrjestj  Uinti Tampere ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  20 lokakuu 2018         
 
 
Laji 4, 50m RU T-10, T-13, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: Kauppi Sports Center 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veera Mustonen  2008    263          44.92   
  Riihimen Uimaseura  49.06                 
Matilda Saarinen  2008    219          47.71   
  Salon Uimarit  48.67                 
Liisi Lehti  2008    200          49.19   
  Lahden Uimaseura  49.07                 
Saaga Pitknen  2008    198          49.39   
  Lahden Uimaseura  49.39                 
Janna Saloniemi  2009    197          49.47   
  TaTu Tampere  49.86                 
Awa Laukkanen  2008    175          51.46   
  Lahden Uimaseura  50.65                 
Lotta Jrvinen  2008    169          52.03   
  Lahden Uimaseura  51.56                 
Saimi Lanki  2008    164          52.54   
  Hmeenlinnan Uimaseura  53.78                 
Olivia Saukko  2009    156          53.47   
  TaTu Tampere  55.73                 
10  Moona Pulkkinen  2008    141          55.23   
  Lahden Uimaseura  52.36                 
11  Elviira Onni  2009    114          59.39   
  Keuruun Toverit  1:02.23                 
12  Linda From  2008    101          1:01.82   
  Uinti Tampere  1:04.47                 
13  Ida Hamilton  2008    99          1:02.23   
  TaTu Tampere  58.88                 
14  Miisa Yltv  2008    90          1:04.09   
  TaTu Tampere  1:05.04                 
Helka Knknen  2008              DSQ   
  Porin Uimaseura  47.60                 
  SW 7.1 P ei rikkonut veden pintaa ennen toisen ksivedon leveint kohtaa lhdn / knnksen jlkeen               
Oona Valtonen  2008              DSQ   
  TaTu Tampere  47.91                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
Selma Kipponen  2008              DSQ   
  Keuruun Toverit  1:04.03                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeit               
 
Laji 4, 50m RU T-10, T-13, N, Loppukilpailut 11 - 13 v 
Sponsori: Kauppi Sports Center 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maija Hinkkala  2005    480          36.76   
  Riihimen Uimaseura  36.90                 
Aino Ollikainen  2005    479          36.79   
  Keuruun Toverit  35.37                 
Nelli Lehmijoki  2005    450          37.56   
  Nokian Pyry  38.44                 
Aino Koskelo  2005    435          38.00   
  Nurmijrven Uinti  38.44                 
Tinka Tamminen  2006    435          38.00   
  Lahden Uimaseura  38.83                 
Pihla kkinen  2005    427          38.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  38.41                 
Veera Vlivainio  2005    420          38.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  38.43                 
Kaisu Leinonen  2005    359          40.49   
  Uinti Tampere  39.53                 
Ida Ekebohm  2005    358          40.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  43.89                 
10  Jenna Luoma  2005    351          40.80   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  40.83                 
11  Laura Sofia Oksakari  2005    347          40.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  43.70                 
12  Aada Lehtoniemi  2005    337          41.35   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  42.98                 
13  Aino Kunelius  2005    333          41.51   
  Hmeenlinnan Uimaseura  40.88                 
13  Nea Elomaa  2006    333          41.51   
  Uinti Tampere  41.08                 
15  Silva Salonniemi  2006    323          41.96   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  42.90                 
16  Eeva Toroi  2005    321          42.05   
  Uinti Tampere  40.99                 
17  Ippi Ranta  2006    318          42.19   
  Uinti Tampere  41.85                 
18  Aino Ruottinen  2007    309          42.56   
  Uinti Tampere  43.48                 
19  Lila Niskala  2006    270          44.53   
  Uinti Tampere  44.22                 
20  Veera Viskari  2005    259          45.15   
  Hmeenlinnan Uimaseura  48.10                 
21  Sonja Heikkil  2006    258          45.19   
  Salon Uimarit  49.75                 
22  Inger Isaksen  2005    254          45.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  45.37                 
23  Aurora nkkl  2007    248          45.83   
  Salon Uimarit  49.23                 
24  Sofia Mustonen  2006    241          46.26   
  TaTu Tampere  45.33                 
25  Milja Laakkonen  2007    232          46.86   
  Keuruun Toverit  48.78                 
26  Jenna Myllyntausta  2006    215          48.05   
  Uinti Tampere  48.20                 
27  Veera Nurmikolu  2007    210          48.41   
  Uinti Tampere  50.70                 
28  Mimosa Airevuo  2007    204          48.86   
  Uinti Tampere  56.92                 
29  Olivia Porter  2007    201          49.16   
  Lahden Uimaseura  49.50                 
30  Amanda Lng  2006    199          49.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  53.69                 
31  Maija Ollikainen  2007    197          49.48   
  Keuruun Toverit  52.09                 
32  Netta Halttunen  2007    192          49.84   
  Uinti Tampere  51.40                 
33  Aino Mustonen  2007    192          49.86   
  Uinti Tampere  48.60                 
34  Ella Gylden  2007    175          51.41   
  Uinti Tampere                   
35  Helmi Heinonen  2006    171          51.85   
  Hmeenlinnan Uimaseura  52.55                 
36  Isabel Rumask  2006    169          52.07   
  Lahden Uimaseura  51.79                 
37  Neea Vkinen  2006    140          55.40   
  Hmeenlinnan Uimaseura                   
38  Ida Ojala  2005    139          55.50   
  Uinti Tampere  53.23                 
39  Minea Laakso  2005    138          55.64   
  TaTu Tampere  57.11                 
40  Aino Hannus  2007    132          56.51   
  Keuruun Toverit  57.55                 
41  Oona Hollstrm  2006    104          1:01.16   
  Keuruun Toverit  1:02.51                 
Vilma Paajanen  2006              DNS   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  45.54                 
Saaga Kernen  2006              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.2 Eriaikaisia ksiliikkeit               
 
Laji 4, 50m RU T-10, T-13, N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
Sponsori: Kauppi Sports Center 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aada Hakala  2004    610          33.95   
  Uinti Tampere  34.06                 
Julia Sairanen  2003    577          34.58   
  Lahden Uimaseura  33.52                 
Aada Taiponen  2004    564          34.84   
  Riihimen Uimaseura  35.34                 
Julia Sottinen  2000    558          34.97   
  Porin Uimaseura  33.90                 
Aino Kontiainen  2002    530          35.58   
  Uinti Hyvink  34.92                 
Siiri Mtsjrvi  2004    474          36.92   
  Uinti Tampere  38.82                 
Pirita Hautala  2004    467          37.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  39.61                 
Emmi Manninen  2004    467          37.12   
  Uinti Tampere  36.96                 
Essi Loponen  2004    458          37.34   
  Simmis Wanda  37.68                 
10  Siiri Reinonen  2004    442          37.79   
  Hmeenlinnan Uimaseura  36.57                 
11  Peppi-Stiina Ahti  2003    439          37.87   
  Hmeenlinnan Uimaseura  36.76                 
12  Hanni Riikonen  2002    433          38.05   
  Hmeenlinnan Uimaseura  36.76                 
12  Ida Tyryl  2004    433          38.05   
  Uinti Tampere  40.39                 
14  Emilia Myllykoski  2003    422          38.37   
  Simmis Wanda  39.08                 
15  Salla Rantala  2004    420          38.43   
  Uinti Tampere  38.28                 
16  Maisa Berg  2003    405          38.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  40.94                 
17  Kiona Inkil  2004    404          38.94   
  Uinti Tampere  39.51                 
18  Gitta Nukala  2004    400          39.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  38.70                 
19  Julie Nikkil  2003    382          39.68   
  Vanders  39.55                 
20  Ella Ekman  2003    355          40.64   
  Uinti Tampere  39.46                 
21  Siiri Tiilikka  2004    345          41.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  41.60                 
22  Ida Rantala  2002    336          41.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  40.61                 
23  Noora Kekola  2004    335          41.43   
  Seinjoen Uimarit-58  40.18                 
24  Peppi Siurola  2004    288          43.57   
  Simmis Wanda  42.32                 
25  Reetta Haara  2004    244          46.08   
  Simmis Wanda  45.77                 
26  Laura Valonen  2003    235          46.64   
  Uinti Tampere  45.67                 
27  Iida Hannus  2001    224          47.38   
  Keuruun Toverit                   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  20 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:08 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner