Resultat för FynRundt2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt2 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | FREM Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Svensmark Jensen | 2005 | 328 | 38.00 | 1:20.63 | |||||
Tommerup Svømme Klub | 1:25.41 | |||||||||
2 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 298 | 39.27 | 1:23.23 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:26.01 | |||||||||
3 | Christoffer Mejdal | 2005 | 276 | 40.29 | 1:25.33 | |||||
Frem Odense | 1:26.50 | |||||||||
4 | Piotr Stadnicki | 2004 | 267 | 39.72 | 1:26.31 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:34.07 | |||||||||
5 | William Romer Jørgensen | 2005 | 265 | 40.02 | 1:26.57 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:32.12 | |||||||||
6 | Ludvig L. Møller | 2006 | 250 | 41.11 | 1:28.16 | |||||
H2Odense | 1:32.73 | |||||||||
8 | Mads Kristensen | 2005 | 217 | 43.56 | 1:32.41 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:32.13 | |||||||||
9 | Josef Assing Hvidt | 2006 | 195 | 45.13 | 1:35.79 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
10 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 191 | 46.38 | 1:36.51 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:44.89 | |||||||||
11 | Sebastian N Andersen | 2004 | 175 | 45.21 | 1:39.24 | |||||
H2Odense | 1:50.60 | |||||||||
12 | Malthe Bak Wallentin | 2008 | 152 | 49.17 | 1:44.12 | |||||
Frem Odense | 1:51.21 | |||||||||
13 | Nicklas Bay Rasmussen | 2007 | 136 | 50.40 | 1:47.88 | |||||
H2Odense | 1:53.01 | |||||||||
14 | Malthe Petersen | 2008 | 115 | 54.36 | 1:54.27 | |||||
Frem Odense | 2:08.66 | |||||||||
15 | Gilbert Eskildsen | 2008 | 111 | 55.75 | 1:55.53 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | 110 | 54.71 | 1:55.90 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Thor Nymark Pedersen | 2006 | 102 | 55.59 | 1:58.83 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
18 | Christian Lind Petersen | 2007 | 99 | 55.06 | 2:00.04 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
19 | Adrian Vaarning | 2007 | 99 | 55.94 | 2:00.10 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 3:03.19 | |||||||||
20 | Bertram Poser Jensen | 2008 | 94 | 57.09 | 2:02.15 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 2:08.96 | |||||||||
21 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | 86 | 59.26 | 2:05.66 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
22 | Gustav Nørregaard Jensen | 2008 | 82 | 1:00.97 | 2:07.96 | |||||
Ringe Svømme Klub | 2:13.86 | |||||||||
23 | Asbjørn Skovmand | 2007 | 74 | 1:04.27 | 2:12.44 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
24 | Zander Finsen | 2007 | 73 | 1:02.85 | 2:12.77 | |||||
Frem Odense | 2:30.77 | |||||||||
25 | Magnus Jeppesen | 2008 | 48 | 11.65 | 2:32.63 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Alexander Kirk | 2008 | DSQ | Asykron ben10m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:42.23 | |||||||||
- | Asger Østergaard | 2005 | DSQ | Asykron ben90m | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | DSQ | Asykron ben | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Danilo Vaarning | 2009 | DSQ | Asykron ben10m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Hjalmer Lunden | 2008 | DSQ | Fl armetag v vend50m | ||||||
H2Odense | ||||||||||
- | Johannes Erik Geisler | 2006 | DSQ | Asykron ben30m | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | DSQ | Fl flyben v start | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Højsgaard Hansen | 2007 | DSQ | Fl flyben 75m | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Philip Park-Nielsen | 2007 | DSQ | Asykron ben 5m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Silas Elving Kristiansen | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
H2Odense | ||||||||||
- | Villads Thrane | 2009 | DSQ | Ej samt berør75m | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 12:37 |