2021-05-13   09:11:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Höstsimiaden 2018, Öjebyn

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  10:15   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Fanny Landstedt Aldengren  2006  Luleå Simsällskap    19.45  44.31  1:10.59    1:35.54   
Elma Lundström  2006  Skellefteå Simklubb    18.48  42.82  1:10.03    1:36.71   
                     
 
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap    14.78  32.47  52.36    1:12.10   
Felicia Hopkins  2005  Skellefteå Simklubb    20.78  48.00  1:17.33    1:45.61   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  10:15 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  10:16   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Valtteri Viitanen  1993  Haparanda Sportklubb Taktik    14.05  30.63  48.51    1:08.80   
Tim Osokin  2000  Haparanda Sportklubb Taktik    14.32  31.76  50.20    1:11.15   
Björn Risberg  2004  Skellefteå Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  10:16 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  10:34   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Miranda Henriksson  2009  Piteå Sim    23.13        47.20   
Nelly Brevemark  2009  Luleå Simsällskap    24.55        50.35   
Tyra Vidman  2009  Luleå Simsällskap    27.50        54.74   
Olivia Granberg  2009  Burträsk Simpolare    29.32        1:01.52   
Kitty Högdahl  2010  Piteå Sim    29.80        1:02.59   
Sigrid Heintz  2010  Luleå Simsällskap    1:03.19        1:03.19   
Viola Franzén  2011  Piteå Sim    29.95        1:03.21   
Vera Pettersson  2009  Dorotea IF            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Molly Hahlin  2008  Dorotea IF    20.69        42.60   
Felicia Bojang  2008  Haparanda Sportklubb Taktik    22.35        48.35   
Elin Bäcklund  2008  Piteå Sim    24.82        50.34   
Kate Karlsson  2008  Dorotea IF    26.57        52.93   
Jixiang Wang  2008  Luleå Simsällskap    26.53        54.35   
Ellen Gotthold  2008  Piteå Sim    26.01        54.39   
Nanna Åström  2008  Burträsk Simpolare    28.63        55.53   
Viktoria Andersson  2008  Burträsk Simpolare    36.13        1:10.25   
Astrid Hägglund  2008  Skellefteå Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Millie Eriksson  2007  Skellefteå Simklubb    19.09        38.06   
Josephine Lindmark  2007  Bureå Simsällskap    24.42        50.95   
Ebba Andersson  2007  Luleå Simsällskap    52.99        52.99   
Molly Nilsson  2007  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Mirjam Edin  2006  Luleå Simsällskap    19.89        40.37   
Kerstin Johansson  2006  Piteå Sim    19.42        40.67   
Alma Marklund  2006  Piteå Sim    42.53        42.53   
Ella Marklund  2006  Piteå Sim    44.26        44.26   
Kamilla Tedestedt  2006  Burträsk Simpolare    21.18        44.28   
Lea Sandbjer Eliasson  2006  Dorotea IF    22.72        45.16   
Klara Åström  2006  Luleå Simsällskap    21.95        45.61   
Maja Westermark  2006  Burträsk Simpolare    46.44        46.44   
Matilda Österberg  2006  Luleå Simsällskap    23.42        46.86   
10  Ester Isaksson  2006  Luleå Simsällskap    54.25        54.25   
Olivia Lindmark  2006  Bureå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Moa Hallberg  2004  Bureå Simsällskap    17.93        35.62   
Felicia Hjälte  2002  Luleå Simsällskap    18.27        36.81   
Heidi Nilsson  2005  Piteå Sim    18.90        37.75   
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap    18.62        37.97   
Emily Cwirzen  2004  Luleå Simsällskap    18.74        38.18   
Kajsa Waller  2005  Burträsk Simpolare    19.84        40.63   
Amanda Hedberg  2004  Bureå Simsällskap    21.13        42.75   
Elina Birk  2004  Luleå Simsällskap    44.06        44.06   
Ebba Forssten  2003  Luleå Simsällskap    22.99        44.95   
10  Elin Häggström  2002  Luleå Simsällskap    21.99        46.13   
11  Alva Sahlin  2005  Luleå Simsällskap    25.72        54.74   
12  Ella Sjöstedt  2005  Skellefteå Simklubb    54.91        54.91   
13  Matilda Johansson  1997  Bodens BK Simklubb    27.39        55.54   
Marina Johansson  2005  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  10:34 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  10:56   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Cewin Nilsson  2011  Piteå Sim    30.00        1:09.37   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Malte Magnusson  2008  Skellefteå Simklubb    23.88        47.04   
Dante Keisu  2008  Luleå Simsällskap    23.71        48.07   
Jack Nyroos  2008  Skellefteå Simklubb    25.19        51.26   
Per Lindqvist  2008  Luleå Simsällskap    23.96        52.02   
Emil Lundkvist  2008  Luleå Simsällskap    25.66        53.83   
Emil Taavo  2008  Luleå Simsällskap    29.49        1:00.71   
Emanuel Hammerin  2008  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Khaled Ahmed  2007  Piteå Sim    20.48        42.28   
Emil Molander  2007  Bodens BK Simklubb    54.15        54.15   
Lucas Berg  2007  Piteå Sim    29.36        1:01.08   
Alex Bojang  2007  Haparanda Sportklubb Taktik            DSQ   
Patrick Rojrung  2007  Luleå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Philip Sandström  2006  Skellefteå Simklubb    21.26        43.11   
Linus Eriksson  2006  Piteå Sim    25.07        51.64   
Aron Svills  2006  Piteå Sim            DSQ   
Emil Juuso  2006  Luleå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Melwin Magnusson  2005  Skellefteå Simklubb    21.94        43.22   
William Granberg  2005  Burträsk Simpolare    21.90        44.28   
Lukas Eklund  2005  Burträsk Simpolare    22.42        46.53   
Hugo Westermark  2004  Burträsk Simpolare    22.49        47.53   
Björn Risberg  2004  Skellefteå Simklubb            DSQ   
Marcus Snäll  2002  Haparanda Sportklubb Taktik            DSQ   
Osama Bahssas  2005  Luleå Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  10:56 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  11:17   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 5, 200m Frisim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Millie Eriksson  2007  Skellefteå Simklubb    36.96  1:17.88  2:01.11    2:40.93   
Ida Mannberg  2007  Piteå Sim    38.35  1:22.98  2:11.48    2:56.97   
                     
 
Gren 5, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Fanny Landstedt Aldengren  2006  Luleå Simsällskap    37.56  1:19.22  2:01.29    2:40.36   
Lea Sandbjer Eliasson  2006  Dorotea IF    42.93  1:31.76  2:21.56    3:06.53   
Nova Markstedt  2006  Piteå Sim    41.27  1:28.89  3:06.97    3:06.97   
Marilyn Devismes  2006  Bureå Simsällskap    39.38  1:27.62  2:19.81    3:08.83   
                     
 
Gren 5, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Heidi Nilsson  2005  Piteå Sim    34.11  1:13.04  1:53.54    2:32.22   
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap    34.73  1:15.01  1:57.68    2:39.86   
Ebba Tjärnberg  2004  Luleå Simsällskap    37.32  1:20.99  2:04.36    2:46.70   
Kajsa Waller  2005  Burträsk Simpolare    37.42  1:21.15  2:06.42    2:49.80   
Nelly Viklund  1997  Piteå Sim    1:01.61  2:38.57      3:01.39   
Inga-Maarit Viitanen  2001  Haparanda Sportklubb Taktik    38.19  1:23.94  2:15.32    3:05.57   
Anna Ollinen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    40.13  1:27.75  3:08.44    3:08.44   
Maria Brännmark  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    40.19  1:27.91  2:20.51    3:11.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  11:17 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  11:28   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 6, 200m Frisim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Khaled Ahmed  2007  Piteå Sim            DNS   
                     
 
Gren 6, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Philip Sandström  2006  Skellefteå Simklubb    40.85  1:27.40  2:14.66    2:57.44   
                     
 
Gren 6, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Snäll  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    38.91  3:09.59      3:09.59   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  11:28 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  11:43   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 7, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vera Pettersson  2009  Dorotea IF            20.81   
Olivia Granberg  2009  Burträsk Simpolare            24.84   
Miranda Henriksson  2009  Piteå Sim            26.29   
                     
 
Gren 7, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Molly Hahlin  2008  Dorotea IF            19.37   
Ellen Gotthold  2008  Piteå Sim            24.87   
Kate Karlsson  2008  Dorotea IF            24.95   
Elin Bäcklund  2008  Piteå Sim            25.46   
Astrid Hägglund  2008  Skellefteå Simklubb            32.21   
Lilly Marklund  2008  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Böttcher Åström  2007  Bodens BK Simklubb            20.62   
Josephine Lindmark  2007  Bureå Simsällskap            21.33   
Astrid Dalberg  2007  Piteå Sim            DSQ   
Molly Nilsson  2007  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Marklund  2006  Piteå Sim            16.23   
Kamilla Tedestedt  2006  Burträsk Simpolare            17.91   
Olivia Lindmark  2006  Bureå Simsällskap            18.07   
Lea Sandbjer Eliasson  2006  Dorotea IF            18.83   
Dahlia Skoglind  2006  Piteå Sim            19.31   
Ella Marklund  2006  Piteå Sim            19.47   
Ester Isaksson  2006  Luleå Simsällskap            20.19   
Maja Westermark  2006  Burträsk Simpolare            20.37   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  11:43 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  11:46   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 8, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Micah Mäki-Ampomah  2009  Haparanda Sportklubb Taktik            21.18   
Edvard Waller  2009  Burträsk Simpolare            22.84   
                     
 
Gren 8, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jack Nyroos  2008  Skellefteå Simklubb            23.75   
Joel Lindmark  2008  Burträsk Simpolare            DSQ   
Johannes Persson  2008  Piteå Sim            DSQ   
Malte Magnusson  2008  Skellefteå Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Khaled Ahmed  2007  Piteå Sim            DNS   
                     
 
Gren 8, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Eriksson  2006  Piteå Sim            23.64   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  11:46 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  12:23   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Elsa Nyberg  2009  Piteå Sim    25.28        53.15   
Miranda Henriksson  2009  Piteå Sim    24.74        53.58   
Vera Pettersson  2009  Dorotea IF    24.38        53.61   
Nelly Brevemark  2009  Luleå Simsällskap    25.33        54.92   
Tyra Vidman  2009  Luleå Simsällskap    28.18        58.65   
Kitty Högdahl  2010  Piteå Sim    31.65        1:06.14   
Leia Ekberg  2009  Piteå Sim    30.71        1:08.86   
Sigrid Heintz  2010  Luleå Simsällskap    37.80        1:19.88   
Enya Holmström  2010  Piteå Sim    36.74        1:25.27   
Lisa Gotthold  2010  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Lilly Marklund  2008  Piteå Sim    23.06        49.61   
Lily Franzén  2008  Piteå Sim    24.85        52.43   
Molly Hahlin  2008  Dorotea IF    24.04        52.98   
Kate Karlsson  2008  Dorotea IF    25.66        53.56   
Elin Bäcklund  2008  Piteå Sim    26.45        55.75   
Jixiang Wang  2008  Luleå Simsällskap    27.63        57.43   
Elvira Öquist  2008  Piteå Sim    27.99        58.29   
Juni Högdahl  2008  Piteå Sim    27.52        59.88   
Felicia Bojang  2008  Haparanda Sportklubb Taktik    26.95        1:01.95   
10  Alma Happonen  2008  Haparanda Sportklubb Taktik    28.42        1:04.28   
11  Nanna Åström  2008  Burträsk Simpolare    31.18        1:07.80   
12  Astrid Hägglund  2008  Skellefteå Simklubb    33.64        1:14.62   
13  Viktoria Andersson  2008  Burträsk Simpolare    35.16        1:18.01   
Ellen Gotthold  2008  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Ida Mannberg  2007  Piteå Sim    21.20        45.97   
Ebba Andersson  2007  Luleå Simsällskap    23.87        52.10   
Ebba Böttcher Åström  2007  Bodens BK Simklubb    24.63        52.60   
Josephine Lindmark  2007  Bureå Simsällskap    28.13        57.07   
Astrid Dalberg  2007  Piteå Sim    26.17        57.92   
Molly Nilsson  2007  Piteå Sim    30.33        1:08.29   
Tove Selin  2007  Piteå Sim    33.69        1:11.34   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Petra Rasmuson  2005  Luleå Simsällskap    18.22        39.16   
Emily Cwirzen  2004  Luleå Simsällskap    18.47        39.86   
Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap    18.30        39.86   
Felicia Hjälte  2002  Luleå Simsällskap    20.47        43.15   
Elma Lundström  2006  Skellefteå Simklubb    20.14        43.39   
Mirjam Edin  2006  Luleå Simsällskap    19.89        43.56   
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap    19.62        43.56   
Victoria Niska  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    20.08        44.05   
Kerstin Johansson  2006  Piteå Sim    19.76        44.11   
10  Elin Häggström  2002  Luleå Simsällskap    20.74        44.60   
11  Nelly Viklund  1997  Piteå Sim    20.10        45.17   
12  Moa Hallberg  2004  Bureå Simsällskap    20.76        45.30   
13  Tyra Eriksson  2005  Luleå Simsällskap    20.62        45.70   
14  Ebba Tjärnberg  2004  Luleå Simsällskap    21.35        46.08   
15  Inga-Maarit Viitanen  2001  Haparanda Sportklubb Taktik    20.99        46.10   
16  Marina Johansson  2005  Piteå Sim    20.93        46.11   
17  Ebba Forssten  2003  Luleå Simsällskap    21.21        46.42   
18  Kamilla Tedestedt  2006  Burträsk Simpolare    20.87        46.47   
19  Lea Sandbjer Eliasson  2006  Dorotea IF    21.73        47.77   
20  Dahlia Skoglind  2006  Piteå Sim    21.96        47.81   
21  Marilyn Devismes  2006  Bureå Simsällskap    23.39        47.83   
22  Klara Åström  2006  Luleå Simsällskap    21.76        47.84   
23  Felicia Hopkins  2005  Skellefteå Simklubb    22.09        47.91   
24  Elina Birk  2004  Luleå Simsällskap    22.22        48.10   
25  Ella Marklund  2006  Piteå Sim    21.77        48.21   
26  Alma Marklund  2006  Piteå Sim    21.80        48.25   
27  Maria Brännmark  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    22.14        48.28   
28  Nova Markstedt  2006  Piteå Sim    22.25        48.44   
29  Olivia Lindmark  2006  Bureå Simsällskap    22.46        49.12   
30  Anna Ollinen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    23.43        49.97   
31  Alva Sahlin  2005  Luleå Simsällskap    23.60        50.96   
32  Amanda Hedberg  2004  Bureå Simsällskap    24.61        52.20   
33  Matilda Österberg  2006  Luleå Simsällskap    23.21        52.34   
34  Ester Isaksson  2006  Luleå Simsällskap    25.74        52.55   
35  Matilda Johansson  1997  Bodens BK Simklubb    24.09        53.68   
36  Maja Westermark  2006  Burträsk Simpolare    26.69        57.13   
37  Wilma Stråmo  2006  Piteå Sim    28.21        1:02.66   
Ella Sjöstedt  2005  Skellefteå Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  12:23 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  12:36   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Micah Mäki-Ampomah  2009  Haparanda Sportklubb Taktik    31.54        1:07.03   
Jens Gotthold  2010  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Jack Nyroos  2008  Skellefteå Simklubb    24.48        51.89   
Per Lindqvist  2008  Luleå Simsällskap    25.96        54.86   
Emil Taavo  2008  Luleå Simsällskap    26.16        55.02   
Malte Magnusson  2008  Skellefteå Simklubb    27.72        56.48   
Emil Lundkvist  2008  Luleå Simsällskap    26.43        58.02   
Johannes Persson  2008  Piteå Sim    28.91        1:01.59   
Joel Lindmark  2008  Burträsk Simpolare    29.11        1:03.90   
Emanuel Hammerin  2008  Piteå Sim    28.49        1:04.01   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Alex Bojang  2007  Haparanda Sportklubb Taktik    24.70        55.20   
Patrick Rojrung  2007  Luleå Simsällskap    27.39        57.45   
Emil Molander  2007  Bodens BK Simklubb    29.24        1:03.72   
Lucas Berg  2007  Piteå Sim    35.54        1:15.57   
Khaled Ahmed  2007  Piteå Sim            DNS   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Emil Juuso  2006  Luleå Simsällskap    22.33        49.12   
Aron Svills  2006  Piteå Sim    24.85        55.01   
Linus Eriksson  2006  Piteå Sim    27.18        58.79   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Valtteri Viitanen  1993  Haparanda Sportklubb Taktik    16.32        36.01   
Melad Bahssas  2002  Luleå Simsällskap    16.63        36.71   
Tim Osokin  2000  Haparanda Sportklubb Taktik    17.36        38.41   
Victor Sundman  1992  Piteå Sim    17.77        39.18   
Melwin Magnusson  2005  Skellefteå Simklubb    18.16        40.83   
Hugo Westermark  2004  Burträsk Simpolare    23.52        50.70   
Marcus Snäll  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    24.12        53.10   
William Granberg  2005  Burträsk Simpolare    27.63        1:01.43   
Osama Bahssas  2005  Luleå Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  12:36 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  12:45   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 11, 4X50m Frisim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Piteå Sim Lag 1  2008  Piteå Sim            3:22.73   
  Lily Franzén  2008      23.20  47.70      47.70   
  Ellen Gotthold  2008      23.29  50.44      1:38.14   
  Elin Bäcklund  2008      22.79  49.24      2:27.38   
  Elvira Öquist  2008      24.39  55.35      3:22.73   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  12:45 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  16:14   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 13, 400m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Fanny Landstedt Aldengren  2006  Luleå Simsällskap    1:23.12  2:52.11  4:21.62    5:44.74   
Nova Markstedt  2006  Piteå Sim    1:33.03        6:54.16   
                     
 
Gren 13, 400m Frisim Damer, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap    1:14.43  2:35.50  3:56.20    5:14.95   
Heidi Nilsson  2005  Piteå Sim    1:16.25  2:41.38  4:05.16    5:25.32   
Emily Cwirzen  2004  Luleå Simsällskap    1:17.67  2:41.99  4:07.49    5:29.96   
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap    1:18.18  2:44.66  4:11.60    5:36.29   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  16:14 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  16:22   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 14, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Philip Sandström  2006  Skellefteå Simklubb    1:57.92  4:30.15  6:12.74    6:35.14   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  16:22 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  16:32   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 15, 25m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miranda Henriksson  2009  Piteå Sim            22.59   
Vera Pettersson  2009  Dorotea IF            23.30   
Elsa Nyberg  2009  Piteå Sim            23.86   
Nelly Brevemark  2009  Luleå Simsällskap            24.90   
Tyra Vidman  2009  Luleå Simsällskap            27.65   
Olivia Granberg  2009  Burträsk Simpolare            29.11   
Sigrid Heintz  2010  Luleå Simsällskap            32.16   
Kitty Högdahl  2010  Piteå Sim            32.41   
Enya Holmström  2010  Piteå Sim            33.66   
10  Lisa Gotthold  2010  Piteå Sim            34.07   
11  Viola Franzén  2011  Piteå Sim            36.61   
Leia Ekberg  2009  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lilly Marklund  2008  Piteå Sim            22.30   
Lily Franzén  2008  Piteå Sim            22.89   
Molly Hahlin  2008  Dorotea IF            23.73   
Kate Karlsson  2008  Dorotea IF            23.77   
Elvira Öquist  2008  Piteå Sim            24.81   
Elin Bäcklund  2008  Piteå Sim            25.57   
Juni Högdahl  2008  Piteå Sim            25.90   
Jixiang Wang  2008  Luleå Simsällskap            26.20   
Ellen Gotthold  2008  Piteå Sim            29.70   
10  Alma Happonen  2008  Haparanda Sportklubb Taktik            30.26   
11  Nanna Åström  2008  Burträsk Simpolare            31.30   
12  Viktoria Andersson  2008  Burträsk Simpolare            34.00   
Astrid Hägglund  2008  Skellefteå Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  16:32 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  16:39   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 16, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edvard Waller  2009  Burträsk Simpolare            25.52   
Micah Mäki-Ampomah  2009  Haparanda Sportklubb Taktik            27.44   
Jens Gotthold  2010  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jack Nyroos  2008  Skellefteå Simklubb            22.83   
Malte Magnusson  2008  Skellefteå Simklubb            24.43   
Per Lindqvist  2008  Luleå Simsällskap            24.64   
Dante Keisu  2008  Luleå Simsällskap            24.70   
Emil Taavo  2008  Luleå Simsällskap            25.97   
Emil Lundkvist  2008  Luleå Simsällskap            26.14   
Joel Lindmark  2008  Burträsk Simpolare            27.38   
Emanuel Hammerin  2008  Piteå Sim            27.54   
Johannes Persson  2008  Piteå Sim            27.67   
10  Malte Lindström  2008  Piteå Sim            30.85   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  16:39 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  17:08   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Millie Eriksson  2007  Skellefteå Simklubb    21.47  46.75  1:13.16    1:38.47   
Ebba Böttcher Åström  2007  Bodens BK Simklubb    24.50  53.84  1:25.70    1:55.18   
Ebba Andersson  2007  Luleå Simsällskap    25.94  55.86  1:26.13    1:55.31   
Josephine Lindmark  2007  Bureå Simsällskap    25.69  55.61  1:26.67    1:56.20   
Astrid Dalberg  2007  Piteå Sim    28.12  59.30  1:34.32    2:07.49   
Molly Nilsson  2007  Piteå Sim    30.92  1:08.76  1:46.54    2:25.61   
Ida Mannberg  2007  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Elma Lundström  2006  Skellefteå Simklubb    20.57  45.97  1:11.63    1:36.38   
Mirjam Edin  2006  Luleå Simsällskap    20.52  44.93  1:11.29    1:36.88   
Ella Marklund  2006  Piteå Sim    22.61  48.14  1:15.99    1:44.05   
Lea Sandbjer Eliasson  2006  Dorotea IF    24.54  51.19  1:18.85    1:45.03   
Dahlia Skoglind  2006  Piteå Sim    22.27  48.94  1:16.84    1:45.23   
Marilyn Devismes  2006  Bureå Simsällskap    22.86  50.08  1:17.74    1:45.42   
Klara Åström  2006  Luleå Simsällskap    22.48  49.30  1:18.39    1:45.86   
Nova Markstedt  2006  Piteå Sim    22.96  50.78  1:19.99    1:48.34   
Olivia Lindmark  2006  Bureå Simsällskap    23.02  52.28  1:21.71    1:50.55   
10  Ester Isaksson  2006  Luleå Simsällskap    26.68  55.04  1:25.56    1:53.30   
11  Matilda Österberg  2006  Luleå Simsällskap    24.93  54.14  1:25.30    1:56.73   
12  Wilma Stråmo  2006  Piteå Sim    28.80  1:01.83  1:35.50    2:12.55   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Petra Rasmuson  2005  Luleå Simsällskap    18.28  40.26  1:02.50    1:25.23   
Emily Cwirzen  2004  Luleå Simsällskap    19.23  41.97  1:05.89    1:29.39   
Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap    19.18  42.97  1:07.50    1:31.93   
Heidi Nilsson  2005  Piteå Sim    20.23  44.73  1:10.11    1:34.60   
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap    20.31  43.96  1:09.80    1:35.70   
Ebba Tjärnberg  2004  Luleå Simsällskap    20.17  44.89  1:10.15    1:36.04   
Victoria Niska  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    20.82  45.69  1:11.72    1:36.57   
Elin Häggström  2002  Luleå Simsällskap    20.41  45.88  1:11.54    1:37.15   
Ebba Forssten  2003  Luleå Simsällskap    21.31  46.67  1:12.96    1:38.96   
10  Moa Hallberg  2004  Bureå Simsällskap    20.88  46.72  1:12.75    1:39.11   
11  Marina Johansson  2005  Piteå Sim    20.95  46.47  1:13.51    1:40.59   
12  Tyra Eriksson  2005  Luleå Simsällskap    22.10  49.85  1:17.05    1:43.10   
13  Anna Ollinen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    22.25  49.17  1:17.09    1:44.25   
14  Nelly Viklund  1997  Piteå Sim    21.56  48.36  1:16.42    1:44.33   
15  Felicia Hopkins  2005  Skellefteå Simklubb    22.46  50.34  1:18.24    1:45.52   
16  Inga-Maarit Viitanen  2001  Haparanda Sportklubb Taktik    20.91  47.51  1:15.23    1:46.24   
17  Maria Brännmark  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    23.40  50.08  1:18.86    1:47.99   
18  Elina Birk  2004  Luleå Simsällskap    24.37  52.39  1:21.42    1:48.91   
19  Ella Sjöstedt  2005  Skellefteå Simklubb    23.29  51.96  1:21.84    1:51.75   
20  Amanda Hedberg  2004  Bureå Simsällskap    25.07  54.35  1:25.02    1:54.76   
21  Alva Sahlin  2005  Luleå Simsällskap    24.73  54.10  1:25.91    1:55.85   
22  Matilda Johansson  1997  Bodens BK Simklubb    24.39  54.94  1:24.79    1:57.16   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  17:08 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  17:22   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Alex Bojang  2007  Haparanda Sportklubb Taktik    25.30  55.45  1:27.76    2:00.60   
Patrick Rojrung  2007  Luleå Simsällskap    27.61  58.76  1:31.52    2:05.18   
Khaled Ahmed  2007  Piteå Sim            DNS   
                     
 
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Emil Juuso  2006  Luleå Simsällskap    22.23  49.43  1:17.44    1:45.18   
Aron Svills  2006  Piteå Sim    25.70  59.01  1:32.03    2:04.92   
Linus Eriksson  2006  Piteå Sim    28.28  1:00.91  1:35.30    2:07.82   
Philip Sandström  2006  Skellefteå Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Melad Bahssas  2002  Luleå Simsällskap    18.05  39.26  1:01.45    1:24.74   
Melwin Magnusson  2005  Skellefteå Simklubb    20.01  43.85  1:08.62    1:33.40   
Björn Risberg  2004  Skellefteå Simklubb    21.59  47.08  1:14.22    1:41.37   
Marcus Snäll  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    23.76  53.79  1:24.34    1:55.39   
Osama Bahssas  2005  Luleå Simsällskap    26.02  59.08  1:33.44    2:09.25   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  17:22 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  17:34   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 19, 4X50m Medley Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Piteå Sim Lag 2  2008  Piteå Sim            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  17:34 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  17:42   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 20, 4X50m Medley Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Luleå SS The A-Team  2008  Luleå Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  17:42 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  17:49   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 21, 4X100m Medley Mixed, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Luleå SS Lag 1  2006  Luleå Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  17:49 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  02 december 2018   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  09:46   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 22, 100m Medley Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Vera Pettersson  2009  Dorotea IF    23.83  51.42  1:21.22    1:47.15   
                     
 
Gren 22, 100m Medley Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Molly Hahlin  2008  Dorotea IF    19.81  42.62  1:13.72    1:39.06   
Elin Bäcklund  2008  Piteå Sim    25.43  55.31  1:27.80    1:54.47   
Kate Karlsson  2008  Dorotea IF    26.46  56.69  1:28.66    1:55.86   
Felicia Bojang  2008  Haparanda Sportklubb Taktik    22.30  49.83  1:27.58    1:59.20   
                     
 
Gren 22, 100m Medley Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Millie Eriksson  2007  Skellefteå Simklubb    19.15  39.97  1:06.42    1:25.34   
Ida Mannberg  2007  Piteå Sim    18.52  42.56  1:09.31    1:31.62   
Josephine Lindmark  2007  Bureå Simsällskap    24.22  53.20  1:25.21    1:53.55   
                     
 
Gren 22, 100m Medley Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Mirjam Edin  2006  Luleå Simsällskap    17.90  39.61  1:06.13    1:25.92   
Fanny Landstedt Aldengren  2006  Luleå Simsällskap    18.52  41.55  1:09.61    1:28.91   
Lea Sandbjer Eliasson  2006  Dorotea IF    19.28  43.93  1:10.44    1:32.23   
Ella Marklund  2006  Piteå Sim    19.86  43.45  1:13.57    1:34.31   
Olivia Lindmark  2006  Bureå Simsällskap    17.92  43.00  1:12.09    1:35.13   
Marilyn Devismes  2006  Bureå Simsällskap    21.79  45.89  1:13.48    1:36.39   
Dahlia Skoglind  2006  Piteå Sim    20.13  46.86  1:14.65    1:37.37   
Kamilla Tedestedt  2006  Burträsk Simpolare    19.41  43.55  1:12.58    1:37.96   
Klara Åström  2006  Luleå Simsällskap    22.25  47.49  1:15.66    1:38.26   
10  Maja Westermark  2006  Burträsk Simpolare    20.89  45.56  1:17.50    1:40.04   
11  Nova Markstedt  2006  Piteå Sim    22.37  48.88  1:17.91    1:40.09   
Elma Lundström  2006  Skellefteå Simklubb            DSQ   
Ester Isaksson  2006  Luleå Simsällskap            DSQ   
Wilma Stråmo  2006  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2018 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  09:46 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  02 december 2018   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  09:52   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 23, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Jack Nyroos  2008  Skellefteå Simklubb    23.98  52.29  1:22.08    1:46.41   
Dante Keisu  2008  Luleå Simsällskap            DSQ   
Malte Magnusson  2008  Skellefteå Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Alex Bojang  2007  Haparanda Sportklubb Taktik    20.74  42.97  1:16.03    1:40.91   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Philip Sandström  2006  Skellefteå Simklubb    19.15  42.26  1:08.93    1:29.92   
Emil Juuso  2006  Luleå Simsällskap    21.64  47.08  1:13.97    1:35.00   
David Wittikka  2006  Luleå Simsällskap    25.77  58.27  1:28.74    1:57.40   
Linus Eriksson  2006  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2018 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  09:52 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  02 december 2018   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  10:04   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 24, 25m Frisim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nelly Brevemark  2009  Luleå Simsällskap            18.28   
Vera Pettersson  2009  Dorotea IF            18.31   
Miranda Henriksson  2009  Piteå Sim            18.60   
Elsa Nyberg  2009  Piteå Sim            20.06   
Tyra Vidman  2009  Luleå Simsällskap            20.23   
Olivia Granberg  2009  Burträsk Simpolare            20.32   
Ester Nilsson  2009  Luleå Simsällskap            22.00   
Viola Franzén  2011  Piteå Sim            23.86   
Leia Ekberg  2009  Piteå Sim            24.54   
10  Sigrid Heintz  2010  Luleå Simsällskap            25.00   
11  Enya Holmström  2010  Piteå Sim            25.59   
12  Lisa Gotthold  2010  Piteå Sim            26.29   
Kitty Högdahl  2010  Piteå Sim            DSQ   
Wilma Fryk  2011  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
Gren 24, 25m Frisim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Molly Hahlin  2008  Dorotea IF            17.58   
Kate Karlsson  2008  Dorotea IF            18.97   
Lily Franzén  2008  Piteå Sim            19.10   
Alma Happonen  2008  Haparanda Sportklubb Taktik            19.56   
Ellen Gotthold  2008  Piteå Sim            19.88   
Jixiang Wang  2008  Luleå Simsällskap            19.97   
Elin Bäcklund  2008  Piteå Sim            20.17   
Selma Berggren  2008  Piteå Sim            21.94   
Nanna Åström  2008  Burträsk Simpolare            22.07   
10  Elvira Öquist  2008  Piteå Sim            23.23   
11  Astrid Hägglund  2008  Skellefteå Simklubb            23.46   
12  Viktoria Andersson  2008  Burträsk Simpolare            29.10   
Lilly Marklund  2008  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2018 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  10:04 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  02 december 2018   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  10:09   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 25, 25m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cewin Nilsson  2011  Piteå Sim            26.79   
Jens Gotthold  2010  Piteå Sim            29.20   
Adrian Henriksson  2011  Piteå Sim            33.31   
Edvard Waller  2009  Burträsk Simpolare            DSQ   
                     
 
Gren 25, 25m Frisim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Per Lindqvist  2008  Luleå Simsällskap            17.35   
Emil Taavo  2008  Luleå Simsällskap            18.75   
Johannes Persson  2008  Piteå Sim            19.13   
Joel Lindmark  2008  Burträsk Simpolare            22.16   
Malte Lindström  2008  Piteå Sim            25.64   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2018 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  10:09 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  02 december 2018   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  10:35   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 26, 50m Frisim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Nelly Brevemark  2009  Luleå Simsällskap    19.66        41.79   
Vera Pettersson  2009  Dorotea IF    20.87        43.35   
Miranda Henriksson  2009  Piteå Sim    20.38        44.01   
Tyra Vidman  2009  Luleå Simsällskap    21.80        46.27   
Elsa Nyberg  2009  Piteå Sim    21.92        47.47   
Ester Nilsson  2009  Luleå Simsällskap    23.01        49.87   
Olivia Granberg  2009  Burträsk Simpolare    23.00        50.68   
Sigrid Heintz  2010  Luleå Simsällskap    54.34        54.34   
Kitty Högdahl  2010  Piteå Sim    26.08        57.69   
10  Leia Ekberg  2009  Piteå Sim    30.09        1:01.29   
11  Viola Franzén  2011  Piteå Sim    26.22        1:01.83   
12  Enya Holmström  2010  Piteå Sim    29.90        1:04.42   
Lisa Gotthold  2010  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
Gren 26, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Lilly Marklund  2008  Piteå Sim    19.40        39.51   
Molly Hahlin  2008  Dorotea IF    18.69        40.46   
Felicia Bojang  2008  Haparanda Sportklubb Taktik    19.90        42.26   
Kate Karlsson  2008  Dorotea IF    20.53        43.80   
Jixiang Wang  2008  Luleå Simsällskap    21.23        44.61   
Alma Happonen  2008  Haparanda Sportklubb Taktik    21.32        45.79   
Ellen Gotthold  2008  Piteå Sim    22.46        47.42   
Selma Berggren  2008  Piteå Sim    23.25        48.04   
Nanna Åström  2008  Burträsk Simpolare    27.18        55.08   
10  Astrid Hägglund  2008  Skellefteå Simklubb    26.85        57.06   
11  Elvira Öquist  2008  Piteå Sim    26.94        57.30   
12  Viktoria Andersson  2008  Burträsk Simpolare    1:01.48        1:01.48   
Elin Bäcklund  2008  Piteå Sim            DNS   
Lily Franzén  2008  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
Gren 26, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Ida Mannberg  2007  Piteå Sim    17.12        34.88   
Ebba Böttcher Åström  2007  Bodens BK Simklubb    18.05        37.90   
Ebba Andersson  2007  Luleå Simsällskap    19.10        41.03   
Josephine Lindmark  2007  Bureå Simsällskap    44.78        44.78   
Hanna Berglönn Persson  2007  Bodens BK Simklubb    23.83        48.63   
Molly Nilsson  2007  Piteå Sim    48.90        48.90   
Astrid Dalberg  2007  Piteå Sim    22.97        51.61   
Tove Selin  2007  Piteå Sim    25.86        56.08   
                     
 
Gren 26, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Fanny Landstedt Aldengren  2006  Luleå Simsällskap    16.60        33.89   
Olivia Lindmark  2006  Bureå Simsällskap    16.53        34.36   
Elma Lundström  2006  Skellefteå Simklubb    16.87        34.79   
Alma Marklund  2006  Piteå Sim    17.18        35.09   
Ella Marklund  2006  Piteå Sim    17.69        35.75   
Kamilla Tedestedt  2006  Burträsk Simpolare    17.51        35.76   
Mirjam Edin  2006  Luleå Simsällskap    17.04        35.93   
Lea Sandbjer Eliasson  2006  Dorotea IF    18.17        36.80   
Nova Markstedt  2006  Piteå Sim    17.85        37.22   
10  Dahlia Skoglind  2006  Piteå Sim    18.26        37.84   
11  Maja Westermark  2006  Burträsk Simpolare    18.28        37.85   
12  Marilyn Devismes  2006  Bureå Simsällskap    18.18        38.60   
13  Klara Åström  2006  Luleå Simsällskap    18.42        38.91   
14  Ester Isaksson  2006  Luleå Simsällskap    19.88        41.06   
15  Matilda Österberg  2006  Luleå Simsällskap    19.82        41.49   
16  Wilma Stråmo  2006  Piteå Sim    26.52        55.12   
Bea Edlund  2006  Piteå Sim            DNS   
                     
 
Gren 26, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap    13.95        28.35   
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap    14.16        29.15   
Petra Rasmuson  2005  Luleå Simsällskap    15.25        31.36   
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap    15.24        31.69   
Felicia Hjälte  2002  Luleå Simsällskap    14.99        32.00   
Lisa Bäcklund  2002  Piteå Sim    15.48        32.08   
Heidi Nilsson  2005  Piteå Sim    15.61        32.13   
Moa Hallberg  2004  Bureå Simsällskap    15.51        32.46   
Iza Bergvall  2001  Piteå Sim    15.90        33.61   
10  Victoria Niska  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    16.07        33.67   
11  Nelly Viklund  1997  Piteå Sim    17.47        34.29   
12  Inga-Maarit Viitanen  2001  Haparanda Sportklubb Taktik    16.67        34.82   
13  Ebba Forssten  2003  Luleå Simsällskap    16.75        35.23   
14  Kajsa Waller  2005  Burträsk Simpolare    17.38        35.30   
15  Elin Häggström  2002  Luleå Simsällskap    17.03        35.40   
16  Elina Birk  2004  Luleå Simsällskap    17.01        35.48   
17  Maria Brännmark  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    16.86        35.62   
18  Tilde Nordholm  2004  Luleå Simsällskap    16.94        35.63   
19  Amanda Hedberg  2004  Bureå Simsällskap    17.69        35.84   
20  Marina Johansson  2005  Piteå Sim    17.62        36.42   
21  Felicia Hopkins  2005  Skellefteå Simklubb    17.58        36.66   
22  Anna Ollinen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    17.91        36.76   
23  Tyra Eriksson  2005  Luleå Simsällskap    17.88        38.51   
24  Ella Sjöstedt  2005  Skellefteå Simklubb    19.68        40.38   
25  Alva Sahlin  2005  Luleå Simsällskap    20.60        44.22   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2018 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  10:35 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  02 december 2018   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  10:49   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 27, 50m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Micah Mäki-Ampomah  2009  Haparanda Sportklubb Taktik    19.39        40.25   
Edvard Waller  2009  Burträsk Simpolare    21.06        44.53   
Cewin Nilsson  2011  Piteå Sim    1:04.14        1:04.14   
Jens Gotthold  2010  Piteå Sim    33.12        1:11.41   
                     
 
Gren 27, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Dante Keisu  2008  Luleå Simsällskap    18.76        37.99   
Malte Magnusson  2008  Skellefteå Simklubb    18.36        38.50   
Jack Nyroos  2008  Skellefteå Simklubb    19.21        41.57   
Per Lindqvist  2008  Luleå Simsällskap    19.20        42.16   
Emil Taavo  2008  Luleå Simsällskap    20.94        44.29   
Johannes Persson  2008  Piteå Sim    22.13        45.77   
Joel Lindmark  2008  Burträsk Simpolare    23.64        51.27   
                     
 
Gren 27, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Alex Bojang  2007  Haparanda Sportklubb Taktik    18.50        40.41   
Emil Molander  2007  Bodens BK Simklubb    20.00        41.78   
Patrick Rojrung  2007  Luleå Simsällskap    21.79        45.78   
Elliot Muelller  2007  Piteå Sim    24.24        48.67   
Lucas Berg  2007  Piteå Sim    29.26        1:01.41   
                     
 
Gren 27, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Emil Juuso  2006  Luleå Simsällskap    17.80        36.10   
Linus Eriksson  2006  Piteå Sim    19.28        41.14   
Aron Svills  2006  Piteå Sim    19.58        41.52   
David Wittikka  2006  Luleå Simsällskap    22.54        48.06   
Philip Sandström  2006  Skellefteå Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 27, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Tim Osokin  2000  Haparanda Sportklubb Taktik    13.53        27.61   
Melad Bahssas  2002  Luleå Simsällskap    14.04        28.73   
Valtteri Viitanen  1993  Haparanda Sportklubb Taktik    14.12        29.10   
Victor Sundman  1992  Piteå Sim    14.73        30.34   
Björn Risberg  2004  Skellefteå Simklubb    16.55        33.96   
Melwin Magnusson  2005  Skellefteå Simklubb    16.63        34.65   
Marcus Snäll  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    17.74        35.68   
William Granberg  2005  Burträsk Simpolare    18.43        37.46   
Hugo Westermark  2004  Burträsk Simpolare    18.31        37.96   
10  Osama Bahssas  2005  Luleå Simsällskap    18.09        39.30   
11  Lukas Eklund  2005  Burträsk Simpolare    19.24        44.04   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2018 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  10:49 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  02 december 2018   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  11:08   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 28, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Millie Eriksson  2007  Skellefteå Simklubb    19.91  41.72  1:03.72    1:23.89   
Ebba Andersson  2007  Luleå Simsällskap    27.09  57.81  1:28.67    1:58.60   
Molly Nilsson  2007  Piteå Sim    27.60  1:00.01  1:33.10    2:02.38   
Hanna Berglönn Persson  2007  Bodens BK Simklubb    31.25  1:07.94  1:45.32    2:20.49   
                     
 
Gren 28, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Kamilla Tedestedt  2006  Burträsk Simpolare    22.42  48.72  1:15.02    1:40.95   
Matilda Österberg  2006  Luleå Simsällskap    24.07  51.08  1:20.26    1:49.73   
Alma Marklund  2006  Piteå Sim            DSQ   
Olivia Lindmark  2006  Bureå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap    17.31  35.25  53.76    1:12.04   
Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap    18.36  39.00  58.96    1:19.12   
Moa Hallberg  2004  Bureå Simsällskap    18.64  38.55  59.94    1:20.74   
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap    19.24  39.84  1:01.54    1:23.06   
Heidi Nilsson  2005  Piteå Sim    19.17  41.15  1:03.15    1:25.14   
Kajsa Waller  2005  Burträsk Simpolare    20.24  42.02  1:05.19    1:26.85   
Marina Johansson  2005  Piteå Sim    21.73  43.19  1:07.20    1:28.98   
Amanda Hedberg  2004  Bureå Simsällskap    22.84  46.37  1:11.05    1:34.19   
Elina Birk  2004  Luleå Simsällskap    22.81  1:36.60      1:36.60   
10  Anna Ollinen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    24.86  1:21.96      1:52.46   
11  Alva Sahlin  2005  Luleå Simsällskap    27.56  1:29.50      1:59.25   
12  Ella Sjöstedt  2005  Skellefteå Simklubb    26.58  57.67  1:30.06    1:59.56   
Felicia Hopkins  2005  Skellefteå Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2018 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  11:08 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  02 december 2018   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  11:17   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 29, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Patrick Rojrung  2007  Luleå Simsällskap    26.08  54.33  1:26.82    1:52.64   
                     
 
Gren 29, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Björn Risberg  2004  Skellefteå Simklubb    20.17  42.82  1:05.87    1:27.83   
William Granberg  2005  Burträsk Simpolare    23.55  48.77  1:15.31    1:40.45   
Melwin Magnusson  2005  Skellefteå Simklubb    23.66  49.38  1:16.56    1:40.85   
Osama Bahssas  2005  Luleå Simsällskap    26.29  57.52  1:29.90    2:02.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2018 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  11:17 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  02 december 2018   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  11:44   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 30, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Bureå SS Lag 1  2006  Bureå Simsällskap            2:01.93   
  Wilma Wenden  2002      13.62  28.14      28.14   
  Moa Hallberg  2004      15.65  33.67      1:01.81   
  Petra Andersson  2001      14.86  30.94      1:32.75   
  Agnes Olsson  2004      14.29  29.18      2:01.93   
                     
Luleå Simsällskap  2004  Luleå Simsällskap            2:09.23   
  Felicia Hjälte  2002      14.88  31.39      31.39   
  Emily Cwirzen  2004      14.92  31.11      1:02.50   
  Tilde Nordholm  2004      16.46  35.52      1:38.02   
  Petra Rasmuson  2005      14.77  31.21      2:09.23   
                     
Luleå Simsällskap Lag 2  2002  Luleå Simsällskap            2:12.69   
  Melad Bahssas  2002      13.84  28.57      28.57   
  Elin Häggström  2002      16.42  34.79      1:03.36   
  Ebba Forssten  2003      16.72  34.90      1:38.26   
  Elina Birk  2004      16.54  34.43      2:12.69   
                     
Haparanda Sportklubb Taktik Sim Lag  2001  Haparanda Sportklubb Taktik            2:21.11   
  Inga-Maarit Viitanen  2001      16.50  34.35      34.35   
  Maria Brännmark  2002      16.77  35.17      1:09.52   
  Anna Ollinen  2005      18.05  37.10      1:46.62   
  Victoria Niska  2005      16.68  34.49      2:21.11   
                     
Haparanda Sportklubb Taktik Sim  2000  Haparanda Sportklubb Taktik            2:23.93   
  Marcus Snäll  2002      17.74  35.86      35.86   
  Micah Mäki-Ampomah  2009      19.21  40.83      1:16.69   
  Alex Bojang  2007      18.45  40.43      1:57.12   
  Tim Osokin  2000      12.70  26.81      2:23.93   
                     
Bureå SS Lag 2  2006  Bureå Simsällskap            2:33.16   
  Marilyn Devismes  2006      18.40  38.43      38.43   
  Josephine Lindmark  2007      20.46  43.37      1:21.80   
  Olivia Lindmark  2006      16.43  35.06      1:56.86   
  Amanda Hedberg  2004      17.83  36.30      2:33.16   
                     
Dorotea IF  2008  Dorotea IF            2:42.43   
  Molly Hahlin  2008      18.32  41.16      41.16   
  Kate Karlsson  2008      20.51  32.36      1:13.52   
  Vera Pettersson  2009      30.66  52.91      2:06.43   
  Lea Sandbjer Eliasson  2006      17.09  36.00      2:42.43   
                     
Luleå Simsällskap Lag 4  2005  Luleå Simsällskap            2:51.38   
  Matilda Österberg  2006      20.69  43.91      43.91   
  Alva Sahlin  2005      21.65  48.81      1:32.72   
  Tyra Eriksson  2005      17.15  28.59      2:01.31   
  Ebba Andersson  2007      28.24  50.07      2:51.38   
                     
Luleå Simsällskap Lag 3  2002  Luleå Simsällskap            2:53.85   
  Osama Bahssas  2005      19.80  41.30      41.30   
  Patrick Rojrung  2007      21.54  48.64      1:29.94   
  Per Lindqvist  2008      40.34  1:23.91      2:53.85   
  Emil Taavo  2008              2:53.85   
                     
10  Piteå Sim Team Lisa  2006  Piteå Sim            2:54.02   
  Selma Berggren  2008      22.34  48.50      48.50   
  Lisa Bäcklund  2002      15.61  32.87      1:21.37   
  Ida Mannberg  2007      16.90  35.31      1:56.68   
  Wilma Stråmo  2006      26.36  57.34      2:54.02   
                     
11  Piteå Sim Team Iza  2005  Piteå Sim            3:00.61   
  Viola Franzén  2011      26.51  1:04.88      1:04.88   
  Elin Bäcklund  2008      20.54  43.43      1:48.31   
  Dahlia Skoglind  2006      18.60  38.61      2:26.92   
  Iza Bergvall  2001      15.89  33.69      3:00.61   
                     
12  Piteå Sim Team Nelly  2006  Piteå Sim            3:03.22   
  Kitty Högdahl  2010      27.86  58.90      58.90   
  Nova Markstedt  2006      17.60  36.84      1:35.74   
  Nelly Viklund  1997      16.36  34.15      2:09.89   
  Elvira Öquist  2008      25.30  53.33      3:03.22   
                     
13  Luleå Simsällskap Lag 5  2005  Luleå Simsällskap            3:09.86   
  Nelly Brevemark  2009      19.58  41.98      41.98   
  Sigrid Heintz  2010      25.63  54.20      1:36.18   
  Jixiang Wang  2008      21.17  45.56      2:21.74   
  Tyra Vidman  2009      22.71  48.12      3:09.86   
                     
14  Piteå Sim Team Marina  2006  Piteå Sim            3:11.46   
  Leia Ekberg  2009      29.80  1:03.41      1:03.41   
  Marina Johansson  2005      17.46  37.02      1:40.43   
  Miranda Henriksson  2009      20.29  44.50      2:24.93   
  Elsa Nyberg  2009      20.67  46.53      3:11.46   
                     
Piteå Sim Team Heidi  2006  Piteå Sim            DSQ   
                     
Piteå Sim Team Victor  2006  Piteå Sim            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2018 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  11:44 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  02 december 2018   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  11:50   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 31, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Luleå Simsällskap T2 Damer  2006  Luleå Simsällskap            2:49.85   
  Mirjam Edin  2006      19.87  41.06      41.06   
  Klara Åström  2006      21.10  47.39      1:28.45   
  Fanny Landstedt Aldengren  2006      18.38  41.78      2:10.23   
  Ester Isaksson  2006      19.41  39.62      2:49.85   
                     
Piteå Sim Team Girl Power  2007  Piteå Sim            2:54.36   
  Ella Marklund  2006      45.44  1:34.06      1:34.06   
  Nova Markstedt  2006      45.47  1:20.30      2:54.36   
  Dahlia Skoglind  2006                 
  Ida Mannberg  2007        2:54.36      2:54.36   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2018 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  11:50 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  02 december 2018   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  15:16   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 33, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Millie Eriksson  2007  Skellefteå Simklubb    16.69  35.88  55.90    1:14.80   
Ida Mannberg  2007  Piteå Sim    17.87  38.09  59.90    1:20.00   
Ebba Böttcher Åström  2007  Bodens BK Simklubb    19.43  42.64  1:04.82    1:26.31   
Josephine Lindmark  2007  Bureå Simsällskap    22.82  50.46  1:18.65    1:40.50   
Ebba Andersson  2007  Luleå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 33, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Fanny Landstedt Aldengren  2006  Luleå Simsällskap    16.92  36.06  56.27    1:14.58   
Kerstin Johansson  2006  Piteå Sim    16.12  35.14  55.62    1:15.75   
Olivia Lindmark  2006  Bureå Simsällskap    17.92  39.56  1:01.77    1:21.81   
Lea Sandbjer Eliasson  2006  Dorotea IF    18.42  39.87  1:02.24    1:22.04   
Ella Marklund  2006  Piteå Sim    18.48  38.76  1:01.35    1:22.65   
Kamilla Tedestedt  2006  Burträsk Simpolare    18.08  39.58  1:01.80    1:23.97   
Nova Markstedt  2006  Piteå Sim    18.31  39.74  1:02.56    1:24.47   
Dahlia Skoglind  2006  Piteå Sim    18.53  39.80  1:02.64    1:24.53   
Maja Westermark  2006  Burträsk Simpolare    19.31  40.37  1:04.62    1:26.46   
10  Marilyn Devismes  2006  Bureå Simsällskap    18.85  40.18  1:04.88    1:27.12   
11  Klara Åström  2006  Luleå Simsällskap    19.63  43.07  1:07.38    1:30.07   
12  Ester Isaksson  2006  Luleå Simsällskap    21.79  46.29  1:12.53    1:35.70   
13  Matilda Österberg  2006  Luleå Simsällskap    20.98  46.34  1:15.60    1:40.88   
                     
 
Gren 33, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap    14.44  30.38  47.34    1:03.14   
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap    14.53  30.44  46.95    1:03.38   
Petra Rasmuson  2005  Luleå Simsällskap    15.19  32.71  50.75    1:08.81   
Heidi Nilsson  2005  Piteå Sim    16.18  33.62  52.36    1:10.59   
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap    15.46  33.32  52.71    1:11.77   
Felicia Hjälte  2002  Luleå Simsällskap    16.12  34.33  53.90    1:12.82   
Moa Hallberg  2004  Bureå Simsällskap    16.58  35.99  56.10    1:17.61   
Nelly Viklund  1997  Piteå Sim    17.37  37.38  57.79    1:18.01   
Kajsa Waller  2005  Burträsk Simpolare    17.41  37.67  58.89    1:19.05   
10  Elin Häggström  2002  Luleå Simsällskap    17.92  38.13  58.85    1:19.27   
11  Amanda Hedberg  2004  Bureå Simsällskap    18.22  38.66  59.14    1:19.46   
12  Tilde Nordholm  2004  Luleå Simsällskap    18.40  38.52  1:00.28    1:21.18   
13  Ebba Forssten  2003  Luleå Simsällskap    17.78  38.00  59.86    1:21.27   
14  Elina Birk  2004  Luleå Simsällskap    18.19  39.13  1:00.99    1:21.83   
15  Felicia Hopkins  2005  Skellefteå Simklubb    17.84  38.70  1:00.74    1:22.05   
16  Tyra Eriksson  2005  Luleå Simsällskap    19.03  42.68  1:07.16    1:30.35   
17  Ella Sjöstedt  2005  Skellefteå Simklubb    20.78  46.48  1:14.25    1:39.04   
18  Alva Sahlin  2005  Luleå Simsällskap    22.16  48.29  1:45.07    1:45.07   
Marina Johansson  2005  Piteå Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2018 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  15:16 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  02 december 2018   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  15:25   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 34, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Alex Bojang  2007  Haparanda Sportklubb Taktik    18.79  39.70  1:03.47    1:25.72   
Patrick Rojrung  2007  Luleå Simsällskap    23.06  49.79  1:18.54    1:46.13   
Elliot Muelller  2007  Piteå Sim    25.12  59.19  1:45.49    2:21.27   
Emil Molander  2007  Bodens BK Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 34, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Philip Sandström  2006  Skellefteå Simklubb    17.78  37.72  59.32    1:18.97   
Emil Juuso  2006  Luleå Simsällskap    18.07  38.64  59.96    1:21.37   
Aron Svills  2006  Piteå Sim    20.11  45.47  1:10.67    1:36.88   
Linus Eriksson  2006  Piteå Sim    22.19  47.13  1:36.94    1:36.94   
David Wittikka  2006  Luleå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 34, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Valtteri Viitanen  1993  Haparanda Sportklubb Taktik    14.29  30.16  46.51    1:02.45   
Melad Bahssas  2002  Luleå Simsällskap    14.42  30.57  48.16    1:05.91   
Björn Risberg  2004  Skellefteå Simklubb    16.64  36.42  58.08    1:18.25   
William Granberg  2005  Burträsk Simpolare    20.11  42.77  1:04.82    1:26.08   
Marcus Snäll  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    40.27  1:26.28      1:26.28   
Hugo Westermark  2004  Burträsk Simpolare    18.96  40.31  1:04.10    1:27.34   
Osama Bahssas  2005  Luleå Simsällskap    21.66  47.13  1:13.96    1:33.84   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2018 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  15:25 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  02 december 2018   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  15:40   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 35, 25m Ryggsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miranda Henriksson  2009  Piteå Sim            21.00   
Nelly Brevemark  2009  Luleå Simsällskap            22.32   
Vera Pettersson  2009  Dorotea IF            23.01   
Tyra Vidman  2009  Luleå Simsällskap            23.68   
Elsa Nyberg  2009  Piteå Sim            25.82   
Olivia Granberg  2009  Burträsk Simpolare            26.27   
Sigrid Heintz  2010  Luleå Simsällskap            30.38   
Enya Holmström  2010  Piteå Sim            30.93   
Lisa Gotthold  2010  Piteå Sim            32.65   
10  Leia Ekberg  2009  Piteå Sim            33.41   
Ester Nilsson  2009  Luleå Simsällskap            DSQ   
Kitty Högdahl  2010  Piteå Sim            DSQ   
Viola Franzén  2011  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
Gren 35, 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Molly Hahlin  2008  Dorotea IF            20.31   
Felicia Bojang  2008  Haparanda Sportklubb Taktik            22.13   
Lilly Marklund  2008  Piteå Sim            23.67   
Kate Karlsson  2008  Dorotea IF            24.63   
Ellen Gotthold  2008  Piteå Sim            24.80   
Alma Happonen  2008  Haparanda Sportklubb Taktik            25.20   
Lily Franzén  2008  Piteå Sim            25.67   
Selma Berggren  2008  Piteå Sim            25.92   
Jixiang Wang  2008  Luleå Simsällskap            26.29   
10  Astrid Hägglund  2008  Skellefteå Simklubb            29.07   
11  Viktoria Andersson  2008  Burträsk Simpolare            32.56   
Elin Bäcklund  2008  Piteå Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2018 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  15:40 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  02 december 2018   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  15:47   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 36, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edvard Waller  2009  Burträsk Simpolare            25.69   
Jens Gotthold  2010  Piteå Sim            31.47   
Cewin Nilsson  2011  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
Gren 36, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malte Magnusson  2008  Skellefteå Simklubb            20.92   
Dante Keisu  2008  Luleå Simsällskap            22.31   
Per Lindqvist  2008  Luleå Simsällskap            22.95   
Jack Nyroos  2008  Skellefteå Simklubb            23.25   
Emil Taavo  2008  Luleå Simsällskap            25.70   
Malte Lindström  2008  Piteå Sim            33.27   
Johannes Persson  2008  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2018 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  15:47 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  02 december 2018   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  16:02   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 37, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Molly Hahlin  2008  Dorotea IF    19.77        49.10   
Kate Karlsson  2008  Dorotea IF    29.33        1:02.96   
                     
 
Gren 37, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Millie Eriksson  2007  Skellefteå Simklubb    18.75        41.83   
Ida Mannberg  2007  Piteå Sim    18.66        42.13   
Josephine Lindmark  2007  Bureå Simsällskap    22.01        51.38   
                     
 
Gren 37, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Kerstin Johansson  2006  Piteå Sim    16.00        36.63   
Alma Marklund  2006  Piteå Sim    17.37        38.23   
Elma Lundström  2006  Skellefteå Simklubb    17.28        39.30   
Kamilla Tedestedt  2006  Burträsk Simpolare    18.56        41.63   
Olivia Lindmark  2006  Bureå Simsällskap    18.08        42.75   
Maja Westermark  2006  Burträsk Simpolare    21.39        45.65   
Dahlia Skoglind  2006  Piteå Sim    20.02        46.23   
Ella Marklund  2006  Piteå Sim    21.32        46.71   
Lea Sandbjer Eliasson  2006  Dorotea IF    22.60        49.76   
10  Nova Markstedt  2006  Piteå Sim    22.05        52.67   
                     
 
Gren 37, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap    14.31        31.13   
Felicia Hjälte  2002  Luleå Simsällskap    16.04        34.50   
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap    16.06        34.82   
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap    15.95        35.72   
Petra Rasmuson  2005  Luleå Simsällskap    16.65        37.41   
Moa Hallberg  2004  Bureå Simsällskap    17.72        38.20   
Iza Bergvall  2001  Piteå Sim    17.57        39.35   
Nelly Viklund  1997  Piteå Sim    17.51        39.72   
Kajsa Waller  2005  Burträsk Simpolare    18.14        39.86   
10  Ebba Forssten  2003  Luleå Simsällskap    20.23        43.68   
10  Tilde Nordholm  2004  Luleå Simsällskap    19.25        43.68   
12  Felicia Hopkins  2005  Skellefteå Simklubb    20.31        44.28   
13  Amanda Hedberg  2004  Bureå Simsällskap    21.48        46.48   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2018 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  16:02 
 
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  02 december 2018   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  16:07   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 38, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Jack Nyroos  2008  Skellefteå Simklubb    57.41        57.41   
                     
 
Gren 38, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
David Wittikka  2006  Luleå Simsällskap    26.90        1:00.10   
                     
 
Gren 38, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Tim Osokin  2000  Haparanda Sportklubb Taktik    13.67        29.72   
Valtteri Viitanen  1993  Haparanda Sportklubb Taktik    13.78        29.81   
Victor Sundman  1992  Piteå Sim    14.83        31.83   
Melad Bahssas  2002  Luleå Simsällskap    15.84        35.09   
Björn Risberg  2004  Skellefteå Simklubb    19.41        42.42   
William Granberg  2005  Burträsk Simpolare    20.84        46.86   
Hugo Westermark  2004  Burträsk Simpolare    21.21        48.40   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2018 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  16:07 
 
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  02 december 2018   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  16:24   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 39, 200m Medley Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mirjam Edin  2006  Luleå Simsällskap    39.26  1:26.56  2:21.50    3:04.81   
Fanny Landstedt Aldengren  2006  Luleå Simsällskap    42.89  1:34.10  2:32.99    3:12.71   
Elma Lundström  2006  Skellefteå Simklubb    43.48  1:34.33  2:30.03    3:13.40   
Marilyn Devismes  2006  Bureå Simsällskap    49.39  1:43.91  2:41.10    3:28.43   
                     
 
Gren 39, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap    36.52  1:16.27  2:06.97    2:42.41   
Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap    33.16  1:16.84  2:07.74    2:43.86   
Emily Cwirzen  2004  Luleå Simsällskap    39.75  1:23.78  2:15.10    2:55.44   
Heidi Nilsson  2005  Piteå Sim    41.41  1:29.67  2:22.54    3:03.07   
Victoria Niska  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    41.50  1:27.20  2:22.33    3:06.80   
Kajsa Waller  2005  Burträsk Simpolare    43.69  1:31.44  2:33.23    3:17.44   
Maria Brännmark  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    43.03  1:36.13  2:37.85    3:28.07   
Inga-Maarit Viitanen  2001  Haparanda Sportklubb Taktik    42.55  1:39.31  2:40.53    3:35.50   
Anna Ollinen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    47.86  1:47.53  2:48.00    3:37.03   
Marina Johansson  2005  Piteå Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2018 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  16:24 
 
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  02 december 2018   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  16:31   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 40, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Philip Sandström  2006  Skellefteå Simklubb    45.05  1:35.98  2:30.35    3:13.90   
                     
 
Gren 40, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Valtteri Viitanen  1993  Haparanda Sportklubb Taktik    33.64  1:17.18  2:04.19    2:41.81   
Melwin Magnusson  2005  Skellefteå Simklubb    46.10  1:41.34  2:33.55    3:16.12   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2018 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  16:31 
 
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  02 december 2018   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  16:35   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 41, 4X50m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Luleå Simsällskap T2 Damer  2006  Luleå Simsällskap            2:40.26   
  Mirjam Edin  2006      17.01  35.73      35.73   
  Ebba Andersson  2007      20.11  41.49      1:17.22   
  Klara Åström  2006      19.04  41.01      1:58.23   
  Ester Isaksson  2006      20.09  42.03      2:40.26   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2018 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  16:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner