2021-10-26   15:10:30
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Höstsimiaden 2018, Öjebyn

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  10:15   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 1, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Fanny Landstedt Aldengren  2006  Lule Simsllskap    19.45  44.31  1:10.59    1:35.54   
Elma Lundstrm  2006  Skellefte Simklubb    18.48  42.82  1:10.03    1:36.71   
                     
 
Gren 1, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 13 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Wilma Wenden  2002  Bure Simsllskap    14.78  32.47  52.36    1:12.10   
Felicia Hopkins  2005  Skellefte Simklubb    20.78  48.00  1:17.33    1:45.61   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  10:15 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  10:16   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 2, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 13 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Valtteri Viitanen  1993  Haparanda Sportklubb Taktik    14.05  30.63  48.51    1:08.80   
Tim Osokin  2000  Haparanda Sportklubb Taktik    14.32  31.76  50.20    1:11.15   
Bjrn Risberg  2004  Skellefte Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  10:16 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  10:34   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Miranda Henriksson  2009  Pite Sim    23.13        47.20   
Nelly Brevemark  2009  Lule Simsllskap    24.55        50.35   
Tyra Vidman  2009  Lule Simsllskap    27.50        54.74   
Olivia Granberg  2009  Burtrsk Simpolare    29.32        1:01.52   
Kitty Hgdahl  2010  Pite Sim    29.80        1:02.59   
Sigrid Heintz  2010  Lule Simsllskap    1:03.19        1:03.19   
Viola Franzn  2011  Pite Sim    29.95        1:03.21   
Vera Pettersson  2009  Dorotea IF            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Molly Hahlin  2008  Dorotea IF    20.69        42.60   
Felicia Bojang  2008  Haparanda Sportklubb Taktik    22.35        48.35   
Elin Bcklund  2008  Pite Sim    24.82        50.34   
Kate Karlsson  2008  Dorotea IF    26.57        52.93   
Jixiang Wang  2008  Lule Simsllskap    26.53        54.35   
Ellen Gotthold  2008  Pite Sim    26.01        54.39   
Nanna strm  2008  Burtrsk Simpolare    28.63        55.53   
Viktoria Andersson  2008  Burtrsk Simpolare    36.13        1:10.25   
Astrid Hgglund  2008  Skellefte Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Millie Eriksson  2007  Skellefte Simklubb    19.09        38.06   
Josephine Lindmark  2007  Bure Simsllskap    24.42        50.95   
Ebba Andersson  2007  Lule Simsllskap    52.99        52.99   
Molly Nilsson  2007  Pite Sim            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Mirjam Edin  2006  Lule Simsllskap    19.89        40.37   
Kerstin Johansson  2006  Pite Sim    19.42        40.67   
Alma Marklund  2006  Pite Sim    42.53        42.53   
Ella Marklund  2006  Pite Sim    44.26        44.26   
Kamilla Tedestedt  2006  Burtrsk Simpolare    21.18        44.28   
Lea Sandbjer Eliasson  2006  Dorotea IF    22.72        45.16   
Klara strm  2006  Lule Simsllskap    21.95        45.61   
Maja Westermark  2006  Burtrsk Simpolare    46.44        46.44   
Matilda sterberg  2006  Lule Simsllskap    23.42        46.86   
10  Ester Isaksson  2006  Lule Simsllskap    54.25        54.25   
Olivia Lindmark  2006  Bure Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Moa Hallberg  2004  Bure Simsllskap    17.93        35.62   
Felicia Hjlte  2002  Lule Simsllskap    18.27        36.81   
Heidi Nilsson  2005  Pite Sim    18.90        37.75   
Petra Andersson  2001  Bure Simsllskap    18.62        37.97   
Emily Cwirzen  2004  Lule Simsllskap    18.74        38.18   
Kajsa Waller  2005  Burtrsk Simpolare    19.84        40.63   
Amanda Hedberg  2004  Bure Simsllskap    21.13        42.75   
Elina Birk  2004  Lule Simsllskap    44.06        44.06   
Ebba Forssten  2003  Lule Simsllskap    22.99        44.95   
10  Elin Hggstrm  2002  Lule Simsllskap    21.99        46.13   
11  Alva Sahlin  2005  Lule Simsllskap    25.72        54.74   
12  Ella Sjstedt  2005  Skellefte Simklubb    54.91        54.91   
13  Matilda Johansson  1997  Bodens BK Simklubb    27.39        55.54   
Marina Johansson  2005  Pite Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  10:34 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  10:56   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Cewin Nilsson  2011  Pite Sim    30.00        1:09.37   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Malte Magnusson  2008  Skellefte Simklubb    23.88        47.04   
Dante Keisu  2008  Lule Simsllskap    23.71        48.07   
Jack Nyroos  2008  Skellefte Simklubb    25.19        51.26   
Per Lindqvist  2008  Lule Simsllskap    23.96        52.02   
Emil Lundkvist  2008  Lule Simsllskap    25.66        53.83   
Emil Taavo  2008  Lule Simsllskap    29.49        1:00.71   
Emanuel Hammerin  2008  Pite Sim            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Khaled Ahmed  2007  Pite Sim    20.48        42.28   
Emil Molander  2007  Bodens BK Simklubb    54.15        54.15   
Lucas Berg  2007  Pite Sim    29.36        1:01.08   
Alex Bojang  2007  Haparanda Sportklubb Taktik            DSQ   
Patrick Rojrung  2007  Lule Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Philip Sandstrm  2006  Skellefte Simklubb    21.26        43.11   
Linus Eriksson  2006  Pite Sim    25.07        51.64   
Aron Svills  2006  Pite Sim            DSQ   
Emil Juuso  2006  Lule Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Melwin Magnusson  2005  Skellefte Simklubb    21.94        43.22   
William Granberg  2005  Burtrsk Simpolare    21.90        44.28   
Lukas Eklund  2005  Burtrsk Simpolare    22.42        46.53   
Hugo Westermark  2004  Burtrsk Simpolare    22.49        47.53   
Bjrn Risberg  2004  Skellefte Simklubb            DSQ   
Marcus Snll  2002  Haparanda Sportklubb Taktik            DSQ   
Osama Bahssas  2005  Lule Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  10:56 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  11:17   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 5, 200m Frisim Damer, Finaler 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Millie Eriksson  2007  Skellefte Simklubb    36.96  1:17.88  2:01.11    2:40.93   
Ida Mannberg  2007  Pite Sim    38.35  1:22.98  2:11.48    2:56.97   
                     
 
Gren 5, 200m Frisim Damer, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Fanny Landstedt Aldengren  2006  Lule Simsllskap    37.56  1:19.22  2:01.29    2:40.36   
Lea Sandbjer Eliasson  2006  Dorotea IF    42.93  1:31.76  2:21.56    3:06.53   
Nova Markstedt  2006  Pite Sim    41.27  1:28.89  3:06.97    3:06.97   
Marilyn Devismes  2006  Bure Simsllskap    39.38  1:27.62  2:19.81    3:08.83   
                     
 
Gren 5, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Heidi Nilsson  2005  Pite Sim    34.11  1:13.04  1:53.54    2:32.22   
Petra Andersson  2001  Bure Simsllskap    34.73  1:15.01  1:57.68    2:39.86   
Ebba Tjrnberg  2004  Lule Simsllskap    37.32  1:20.99  2:04.36    2:46.70   
Kajsa Waller  2005  Burtrsk Simpolare    37.42  1:21.15  2:06.42    2:49.80   
Nelly Viklund  1997  Pite Sim    1:01.61  2:38.57      3:01.39   
Inga-Maarit Viitanen  2001  Haparanda Sportklubb Taktik    38.19  1:23.94  2:15.32    3:05.57   
Anna Ollinen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    40.13  1:27.75  3:08.44    3:08.44   
Maria Brnnmark  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    40.19  1:27.91  2:20.51    3:11.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  11:17 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  11:28   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 6, 200m Frisim Herrar, Finaler 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Khaled Ahmed  2007  Pite Sim            DNS   
                     
 
Gren 6, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Philip Sandstrm  2006  Skellefte Simklubb    40.85  1:27.40  2:14.66    2:57.44   
                     
 
Gren 6, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Snll  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    38.91  3:09.59      3:09.59   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  11:28 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  11:43   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 7, 25m Fjrilsim Damer, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Vera Pettersson  2009  Dorotea IF            20.81   
Olivia Granberg  2009  Burtrsk Simpolare            24.84   
Miranda Henriksson  2009  Pite Sim            26.29   
                     
 
Gren 7, 25m Fjrilsim Damer, Finaler 10 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Molly Hahlin  2008  Dorotea IF            19.37   
Ellen Gotthold  2008  Pite Sim            24.87   
Kate Karlsson  2008  Dorotea IF            24.95   
Elin Bcklund  2008  Pite Sim            25.46   
Astrid Hgglund  2008  Skellefte Simklubb            32.21   
Lilly Marklund  2008  Pite Sim            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Fjrilsim Damer, Finaler 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Ebba Bttcher strm  2007  Bodens BK Simklubb            20.62   
Josephine Lindmark  2007  Bure Simsllskap            21.33   
Astrid Dalberg  2007  Pite Sim            DSQ   
Molly Nilsson  2007  Pite Sim            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Fjrilsim Damer, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Alma Marklund  2006  Pite Sim            16.23   
Kamilla Tedestedt  2006  Burtrsk Simpolare            17.91   
Olivia Lindmark  2006  Bure Simsllskap            18.07   
Lea Sandbjer Eliasson  2006  Dorotea IF            18.83   
Dahlia Skoglind  2006  Pite Sim            19.31   
Ella Marklund  2006  Pite Sim            19.47   
Ester Isaksson  2006  Lule Simsllskap            20.19   
Maja Westermark  2006  Burtrsk Simpolare            20.37   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  11:43 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  11:46   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 8, 25m Fjrilsim Herrar, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Micah Mki-Ampomah  2009  Haparanda Sportklubb Taktik            21.18   
Edvard Waller  2009  Burtrsk Simpolare            22.84   
                     
 
Gren 8, 25m Fjrilsim Herrar, Finaler 10 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Jack Nyroos  2008  Skellefte Simklubb            23.75   
Joel Lindmark  2008  Burtrsk Simpolare            DSQ   
Johannes Persson  2008  Pite Sim            DSQ   
Malte Magnusson  2008  Skellefte Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Fjrilsim Herrar, Finaler 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Khaled Ahmed  2007  Pite Sim            DNS   
                     
 
Gren 8, 25m Fjrilsim Herrar, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Linus Eriksson  2006  Pite Sim            23.64   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  11:46 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  12:23   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 9, 50m Brstsim Damer, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Elsa Nyberg  2009  Pite Sim    25.28        53.15   
Miranda Henriksson  2009  Pite Sim    24.74        53.58   
Vera Pettersson  2009  Dorotea IF    24.38        53.61   
Nelly Brevemark  2009  Lule Simsllskap    25.33        54.92   
Tyra Vidman  2009  Lule Simsllskap    28.18        58.65   
Kitty Hgdahl  2010  Pite Sim    31.65        1:06.14   
Leia Ekberg  2009  Pite Sim    30.71        1:08.86   
Sigrid Heintz  2010  Lule Simsllskap    37.80        1:19.88   
Enya Holmstrm  2010  Pite Sim    36.74        1:25.27   
Lisa Gotthold  2010  Pite Sim            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Brstsim Damer, Finaler 10 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Lilly Marklund  2008  Pite Sim    23.06        49.61   
Lily Franzn  2008  Pite Sim    24.85        52.43   
Molly Hahlin  2008  Dorotea IF    24.04        52.98   
Kate Karlsson  2008  Dorotea IF    25.66        53.56   
Elin Bcklund  2008  Pite Sim    26.45        55.75   
Jixiang Wang  2008  Lule Simsllskap    27.63        57.43   
Elvira quist  2008  Pite Sim    27.99        58.29   
Juni Hgdahl  2008  Pite Sim    27.52        59.88   
Felicia Bojang  2008  Haparanda Sportklubb Taktik    26.95        1:01.95   
10  Alma Happonen  2008  Haparanda Sportklubb Taktik    28.42        1:04.28   
11  Nanna strm  2008  Burtrsk Simpolare    31.18        1:07.80   
12  Astrid Hgglund  2008  Skellefte Simklubb    33.64        1:14.62   
13  Viktoria Andersson  2008  Burtrsk Simpolare    35.16        1:18.01   
Ellen Gotthold  2008  Pite Sim            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Brstsim Damer, Finaler 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Ida Mannberg  2007  Pite Sim    21.20        45.97   
Ebba Andersson  2007  Lule Simsllskap    23.87        52.10   
Ebba Bttcher strm  2007  Bodens BK Simklubb    24.63        52.60   
Josephine Lindmark  2007  Bure Simsllskap    28.13        57.07   
Astrid Dalberg  2007  Pite Sim    26.17        57.92   
Molly Nilsson  2007  Pite Sim    30.33        1:08.29   
Tove Selin  2007  Pite Sim    33.69        1:11.34   
                     
 
Gren 9, 50m Brstsim Damer, Finaler 12 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Petra Rasmuson  2005  Lule Simsllskap    18.22        39.16   
Emily Cwirzen  2004  Lule Simsllskap    18.47        39.86   
Wilma Wenden  2002  Bure Simsllskap    18.30        39.86   
Felicia Hjlte  2002  Lule Simsllskap    20.47        43.15   
Elma Lundstrm  2006  Skellefte Simklubb    20.14        43.39   
Mirjam Edin  2006  Lule Simsllskap    19.89        43.56   
Petra Andersson  2001  Bure Simsllskap    19.62        43.56   
Victoria Niska  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    20.08        44.05   
Kerstin Johansson  2006  Pite Sim    19.76        44.11   
10  Elin Hggstrm  2002  Lule Simsllskap    20.74        44.60   
11  Nelly Viklund  1997  Pite Sim    20.10        45.17   
12  Moa Hallberg  2004  Bure Simsllskap    20.76        45.30   
13  Tyra Eriksson  2005  Lule Simsllskap    20.62        45.70   
14  Ebba Tjrnberg  2004  Lule Simsllskap    21.35        46.08   
15  Inga-Maarit Viitanen  2001  Haparanda Sportklubb Taktik    20.99        46.10   
16  Marina Johansson  2005  Pite Sim    20.93        46.11   
17  Ebba Forssten  2003  Lule Simsllskap    21.21        46.42   
18  Kamilla Tedestedt  2006  Burtrsk Simpolare    20.87        46.47   
19  Lea Sandbjer Eliasson  2006  Dorotea IF    21.73        47.77   
20  Dahlia Skoglind  2006  Pite Sim    21.96        47.81   
21  Marilyn Devismes  2006  Bure Simsllskap    23.39        47.83   
22  Klara strm  2006  Lule Simsllskap    21.76        47.84   
23  Felicia Hopkins  2005  Skellefte Simklubb    22.09        47.91   
24  Elina Birk  2004  Lule Simsllskap    22.22        48.10   
25  Ella Marklund  2006  Pite Sim    21.77        48.21   
26  Alma Marklund  2006  Pite Sim    21.80        48.25   
27  Maria Brnnmark  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    22.14        48.28   
28  Nova Markstedt  2006  Pite Sim    22.25        48.44   
29  Olivia Lindmark  2006  Bure Simsllskap    22.46        49.12   
30  Anna Ollinen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    23.43        49.97   
31  Alva Sahlin  2005  Lule Simsllskap    23.60        50.96   
32  Amanda Hedberg  2004  Bure Simsllskap    24.61        52.20   
33  Matilda sterberg  2006  Lule Simsllskap    23.21        52.34   
34  Ester Isaksson  2006  Lule Simsllskap    25.74        52.55   
35  Matilda Johansson  1997  Bodens BK Simklubb    24.09        53.68   
36  Maja Westermark  2006  Burtrsk Simpolare    26.69        57.13   
37  Wilma Strmo  2006  Pite Sim    28.21        1:02.66   
Ella Sjstedt  2005  Skellefte Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  12:23 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  12:36   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 10, 50m Brstsim Herrar, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Micah Mki-Ampomah  2009  Haparanda Sportklubb Taktik    31.54        1:07.03   
Jens Gotthold  2010  Pite Sim            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Brstsim Herrar, Finaler 10 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Jack Nyroos  2008  Skellefte Simklubb    24.48        51.89   
Per Lindqvist  2008  Lule Simsllskap    25.96        54.86   
Emil Taavo  2008  Lule Simsllskap    26.16        55.02   
Malte Magnusson  2008  Skellefte Simklubb    27.72        56.48   
Emil Lundkvist  2008  Lule Simsllskap    26.43        58.02   
Johannes Persson  2008  Pite Sim    28.91        1:01.59   
Joel Lindmark  2008  Burtrsk Simpolare    29.11        1:03.90   
Emanuel Hammerin  2008  Pite Sim    28.49        1:04.01   
                     
 
Gren 10, 50m Brstsim Herrar, Finaler 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Alex Bojang  2007  Haparanda Sportklubb Taktik    24.70        55.20   
Patrick Rojrung  2007  Lule Simsllskap    27.39        57.45   
Emil Molander  2007  Bodens BK Simklubb    29.24        1:03.72   
Lucas Berg  2007  Pite Sim    35.54        1:15.57   
Khaled Ahmed  2007  Pite Sim            DNS   
                     
 
Gren 10, 50m Brstsim Herrar, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Emil Juuso  2006  Lule Simsllskap    22.33        49.12   
Aron Svills  2006  Pite Sim    24.85        55.01   
Linus Eriksson  2006  Pite Sim    27.18        58.79   
                     
 
Gren 10, 50m Brstsim Herrar, Finaler 13 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Valtteri Viitanen  1993  Haparanda Sportklubb Taktik    16.32        36.01   
Melad Bahssas  2002  Lule Simsllskap    16.63        36.71   
Tim Osokin  2000  Haparanda Sportklubb Taktik    17.36        38.41   
Victor Sundman  1992  Pite Sim    17.77        39.18   
Melwin Magnusson  2005  Skellefte Simklubb    18.16        40.83   
Hugo Westermark  2004  Burtrsk Simpolare    23.52        50.70   
Marcus Snll  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    24.12        53.10   
William Granberg  2005  Burtrsk Simpolare    27.63        1:01.43   
Osama Bahssas  2005  Lule Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  12:36 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  12:45   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 11, 4X50m Frisim Damer, Finaler 10 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m      Tid  Status 











 
Pite Sim Lag 1  2008  Pite Sim            3:22.73   
  Lily Franzn  2008      23.20  47.70      47.70   
  Ellen Gotthold  2008      23.29  50.44      1:38.14   
  Elin Bcklund  2008      22.79  49.24      2:27.38   
  Elvira quist  2008      24.39  55.35      3:22.73   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  12:45 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  16:14   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 13, 400m Frisim Damer, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Fanny Landstedt Aldengren  2006  Lule Simsllskap    1:23.12  2:52.11  4:21.62    5:44.74   
Nova Markstedt  2006  Pite Sim    1:33.03        6:54.16   
                     
 
Gren 13, 400m Frisim Damer, Finaler 13 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Wilma Wenden  2002  Bure Simsllskap    1:14.43  2:35.50  3:56.20    5:14.95   
Heidi Nilsson  2005  Pite Sim    1:16.25  2:41.38  4:05.16    5:25.32   
Emily Cwirzen  2004  Lule Simsllskap    1:17.67  2:41.99  4:07.49    5:29.96   
Petra Andersson  2001  Bure Simsllskap    1:18.18  2:44.66  4:11.60    5:36.29   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  16:14 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  16:22   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 14, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Philip Sandstrm  2006  Skellefte Simklubb    1:57.92  4:30.15  6:12.74    6:35.14   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  16:22 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  16:32   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 15, 25m Brstsim Damer, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Miranda Henriksson  2009  Pite Sim            22.59   
Vera Pettersson  2009  Dorotea IF            23.30   
Elsa Nyberg  2009  Pite Sim            23.86   
Nelly Brevemark  2009  Lule Simsllskap            24.90   
Tyra Vidman  2009  Lule Simsllskap            27.65   
Olivia Granberg  2009  Burtrsk Simpolare            29.11   
Sigrid Heintz  2010  Lule Simsllskap            32.16   
Kitty Hgdahl  2010  Pite Sim            32.41   
Enya Holmstrm  2010  Pite Sim            33.66   
10  Lisa Gotthold  2010  Pite Sim            34.07   
11  Viola Franzn  2011  Pite Sim            36.61   
Leia Ekberg  2009  Pite Sim            DSQ   
                     
 
Gren 15, 25m Brstsim Damer, Finaler 10 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Lilly Marklund  2008  Pite Sim            22.30   
Lily Franzn  2008  Pite Sim            22.89   
Molly Hahlin  2008  Dorotea IF            23.73   
Kate Karlsson  2008  Dorotea IF            23.77   
Elvira quist  2008  Pite Sim            24.81   
Elin Bcklund  2008  Pite Sim            25.57   
Juni Hgdahl  2008  Pite Sim            25.90   
Jixiang Wang  2008  Lule Simsllskap            26.20   
Ellen Gotthold  2008  Pite Sim            29.70   
10  Alma Happonen  2008  Haparanda Sportklubb Taktik            30.26   
11  Nanna strm  2008  Burtrsk Simpolare            31.30   
12  Viktoria Andersson  2008  Burtrsk Simpolare            34.00   
Astrid Hgglund  2008  Skellefte Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  16:32 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  16:39   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 16, 25m Brstsim Herrar, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Edvard Waller  2009  Burtrsk Simpolare            25.52   
Micah Mki-Ampomah  2009  Haparanda Sportklubb Taktik            27.44   
Jens Gotthold  2010  Pite Sim            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Brstsim Herrar, Finaler 10 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Jack Nyroos  2008  Skellefte Simklubb            22.83   
Malte Magnusson  2008  Skellefte Simklubb            24.43   
Per Lindqvist  2008  Lule Simsllskap            24.64   
Dante Keisu  2008  Lule Simsllskap            24.70   
Emil Taavo  2008  Lule Simsllskap            25.97   
Emil Lundkvist  2008  Lule Simsllskap            26.14   
Joel Lindmark  2008  Burtrsk Simpolare            27.38   
Emanuel Hammerin  2008  Pite Sim            27.54   
Johannes Persson  2008  Pite Sim            27.67   
10  Malte Lindstrm  2008  Pite Sim            30.85   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  16:39 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  17:08   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 17, 100m Brstsim Damer, Finaler 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Millie Eriksson  2007  Skellefte Simklubb    21.47  46.75  1:13.16    1:38.47   
Ebba Bttcher strm  2007  Bodens BK Simklubb    24.50  53.84  1:25.70    1:55.18   
Ebba Andersson  2007  Lule Simsllskap    25.94  55.86  1:26.13    1:55.31   
Josephine Lindmark  2007  Bure Simsllskap    25.69  55.61  1:26.67    1:56.20   
Astrid Dalberg  2007  Pite Sim    28.12  59.30  1:34.32    2:07.49   
Molly Nilsson  2007  Pite Sim    30.92  1:08.76  1:46.54    2:25.61   
Ida Mannberg  2007  Pite Sim            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Brstsim Damer, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Elma Lundstrm  2006  Skellefte Simklubb    20.57  45.97  1:11.63    1:36.38   
Mirjam Edin  2006  Lule Simsllskap    20.52  44.93  1:11.29    1:36.88   
Ella Marklund  2006  Pite Sim    22.61  48.14  1:15.99    1:44.05   
Lea Sandbjer Eliasson  2006  Dorotea IF    24.54  51.19  1:18.85    1:45.03   
Dahlia Skoglind  2006  Pite Sim    22.27  48.94  1:16.84    1:45.23   
Marilyn Devismes  2006  Bure Simsllskap    22.86  50.08  1:17.74    1:45.42   
Klara strm  2006  Lule Simsllskap    22.48  49.30  1:18.39    1:45.86   
Nova Markstedt  2006  Pite Sim    22.96  50.78  1:19.99    1:48.34   
Olivia Lindmark  2006  Bure Simsllskap    23.02  52.28  1:21.71    1:50.55   
10  Ester Isaksson  2006  Lule Simsllskap    26.68  55.04  1:25.56    1:53.30   
11  Matilda sterberg  2006  Lule Simsllskap    24.93  54.14  1:25.30    1:56.73   
12  Wilma Strmo  2006  Pite Sim    28.80  1:01.83  1:35.50    2:12.55   
                     
 
Gren 17, 100m Brstsim Damer, Finaler 13 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Petra Rasmuson  2005  Lule Simsllskap    18.28  40.26  1:02.50    1:25.23   
Emily Cwirzen  2004  Lule Simsllskap    19.23  41.97  1:05.89    1:29.39   
Wilma Wenden  2002  Bure Simsllskap    19.18  42.97  1:07.50    1:31.93   
Heidi Nilsson  2005  Pite Sim    20.23  44.73  1:10.11    1:34.60   
Petra Andersson  2001  Bure Simsllskap    20.31  43.96  1:09.80    1:35.70   
Ebba Tjrnberg  2004  Lule Simsllskap    20.17  44.89  1:10.15    1:36.04   
Victoria Niska  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    20.82  45.69  1:11.72    1:36.57   
Elin Hggstrm  2002  Lule Simsllskap    20.41  45.88  1:11.54    1:37.15   
Ebba Forssten  2003  Lule Simsllskap    21.31  46.67  1:12.96    1:38.96   
10  Moa Hallberg  2004  Bure Simsllskap    20.88  46.72  1:12.75    1:39.11   
11  Marina Johansson  2005  Pite Sim    20.95  46.47  1:13.51    1:40.59   
12  Tyra Eriksson  2005  Lule Simsllskap    22.10  49.85  1:17.05    1:43.10   
13  Anna Ollinen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    22.25  49.17  1:17.09    1:44.25   
14  Nelly Viklund  1997  Pite Sim    21.56  48.36  1:16.42    1:44.33   
15  Felicia Hopkins  2005  Skellefte Simklubb    22.46  50.34  1:18.24    1:45.52   
16  Inga-Maarit Viitanen  2001  Haparanda Sportklubb Taktik    20.91  47.51  1:15.23    1:46.24   
17  Maria Brnnmark  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    23.40  50.08  1:18.86    1:47.99   
18  Elina Birk  2004  Lule Simsllskap    24.37  52.39  1:21.42    1:48.91   
19  Ella Sjstedt  2005  Skellefte Simklubb    23.29  51.96  1:21.84    1:51.75   
20  Amanda Hedberg  2004  Bure Simsllskap    25.07  54.35  1:25.02    1:54.76   
21  Alva Sahlin  2005  Lule Simsllskap    24.73  54.10  1:25.91    1:55.85   
22  Matilda Johansson  1997  Bodens BK Simklubb    24.39  54.94  1:24.79    1:57.16   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  17:08 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  17:22   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 18, 100m Brstsim Herrar, Finaler 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Alex Bojang  2007  Haparanda Sportklubb Taktik    25.30  55.45  1:27.76    2:00.60   
Patrick Rojrung  2007  Lule Simsllskap    27.61  58.76  1:31.52    2:05.18   
Khaled Ahmed  2007  Pite Sim            DNS   
                     
 
Gren 18, 100m Brstsim Herrar, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Emil Juuso  2006  Lule Simsllskap    22.23  49.43  1:17.44    1:45.18   
Aron Svills  2006  Pite Sim    25.70  59.01  1:32.03    2:04.92   
Linus Eriksson  2006  Pite Sim    28.28  1:00.91  1:35.30    2:07.82   
Philip Sandstrm  2006  Skellefte Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Brstsim Herrar, Finaler 13 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Melad Bahssas  2002  Lule Simsllskap    18.05  39.26  1:01.45    1:24.74   
Melwin Magnusson  2005  Skellefte Simklubb    20.01  43.85  1:08.62    1:33.40   
Bjrn Risberg  2004  Skellefte Simklubb    21.59  47.08  1:14.22    1:41.37   
Marcus Snll  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    23.76  53.79  1:24.34    1:55.39   
Osama Bahssas  2005  Lule Simsllskap    26.02  59.08  1:33.44    2:09.25   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  17:22 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  17:34   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 19, 4X50m Medley Damer, Finaler 10 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m      Tid  Status 











 
Pite Sim Lag 2  2008  Pite Sim            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  17:34 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  17:42   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 20, 4X50m Medley Herrar, Finaler 10 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m      Tid  Status 











 
Lule SS The A-Team  2008  Lule Simsllskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  17:42 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  01 december 2018   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  17:49   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 21, 4X100m Medley Mixed, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m      Tid  Status 











 
Lule SS Lag 1  2006  Lule Simsllskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 december 2018 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  17:49 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  02 december 2018   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  09:46   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 22, 100m Medley Damer, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Vera Pettersson  2009  Dorotea IF    23.83  51.42  1:21.22    1:47.15   
                     
 
Gren 22, 100m Medley Damer, Finaler 10 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Molly Hahlin  2008  Dorotea IF    19.81  42.62  1:13.72    1:39.06   
Elin Bcklund  2008  Pite Sim    25.43  55.31  1:27.80    1:54.47   
Kate Karlsson  2008  Dorotea IF    26.46  56.69  1:28.66    1:55.86   
Felicia Bojang  2008  Haparanda Sportklubb Taktik    22.30  49.83  1:27.58    1:59.20   
                     
 
Gren 22, 100m Medley Damer, Finaler 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Millie Eriksson  2007  Skellefte Simklubb    19.15  39.97  1:06.42    1:25.34   
Ida Mannberg  2007  Pite Sim    18.52  42.56  1:09.31    1:31.62   
Josephine Lindmark  2007  Bure Simsllskap    24.22  53.20  1:25.21    1:53.55   
                     
 
Gren 22, 100m Medley Damer, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Mirjam Edin  2006  Lule Simsllskap    17.90  39.61  1:06.13    1:25.92   
Fanny Landstedt Aldengren  2006  Lule Simsllskap    18.52  41.55  1:09.61    1:28.91   
Lea Sandbjer Eliasson  2006  Dorotea IF    19.28  43.93  1:10.44    1:32.23   
Ella Marklund  2006  Pite Sim    19.86  43.45  1:13.57    1:34.31   
Olivia Lindmark  2006  Bure Simsllskap    17.92  43.00  1:12.09    1:35.13   
Marilyn Devismes  2006  Bure Simsllskap    21.79  45.89  1:13.48    1:36.39   
Dahlia Skoglind  2006  Pite Sim    20.13  46.86  1:14.65    1:37.37   
Kamilla Tedestedt  2006  Burtrsk Simpolare    19.41  43.55  1:12.58    1:37.96   
Klara strm  2006  Lule Simsllskap    22.25  47.49  1:15.66    1:38.26   
10  Maja Westermark  2006  Burtrsk Simpolare    20.89  45.56  1:17.50    1:40.04   
11  Nova Markstedt  2006  Pite Sim    22.37  48.88  1:17.91    1:40.09   
Elma Lundstrm  2006  Skellefte Simklubb            DSQ   
Ester Isaksson  2006  Lule Simsllskap            DSQ   
Wilma Strmo  2006  Pite Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2018 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  09:46 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  02 december 2018   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  09:52   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 23, 100m Medley Herrar, Finaler 10 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Jack Nyroos  2008  Skellefte Simklubb    23.98  52.29  1:22.08    1:46.41   
Dante Keisu  2008  Lule Simsllskap            DSQ   
Malte Magnusson  2008  Skellefte Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Herrar, Finaler 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Alex Bojang  2007  Haparanda Sportklubb Taktik    20.74  42.97  1:16.03    1:40.91   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Herrar, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Philip Sandstrm  2006  Skellefte Simklubb    19.15  42.26  1:08.93    1:29.92   
Emil Juuso  2006  Lule Simsllskap    21.64  47.08  1:13.97    1:35.00   
David Wittikka  2006  Lule Simsllskap    25.77  58.27  1:28.74    1:57.40   
Linus Eriksson  2006  Pite Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2018 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  09:52 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  02 december 2018   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  10:04   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 24, 25m Frisim Damer, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Nelly Brevemark  2009  Lule Simsllskap            18.28   
Vera Pettersson  2009  Dorotea IF            18.31   
Miranda Henriksson  2009  Pite Sim            18.60   
Elsa Nyberg  2009  Pite Sim            20.06   
Tyra Vidman  2009  Lule Simsllskap            20.23   
Olivia Granberg  2009  Burtrsk Simpolare            20.32   
Ester Nilsson  2009  Lule Simsllskap            22.00   
Viola Franzn  2011  Pite Sim            23.86   
Leia Ekberg  2009  Pite Sim            24.54   
10  Sigrid Heintz  2010  Lule Simsllskap            25.00   
11  Enya Holmstrm  2010  Pite Sim            25.59   
12  Lisa Gotthold  2010  Pite Sim            26.29   
Kitty Hgdahl  2010  Pite Sim            DSQ   
Wilma Fryk  2011  Pite Sim            DSQ   
                     
 
Gren 24, 25m Frisim Damer, Finaler 10 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Molly Hahlin  2008  Dorotea IF            17.58   
Kate Karlsson  2008  Dorotea IF            18.97   
Lily Franzn  2008  Pite Sim            19.10   
Alma Happonen  2008  Haparanda Sportklubb Taktik            19.56   
Ellen Gotthold  2008  Pite Sim            19.88   
Jixiang Wang  2008  Lule Simsllskap            19.97   
Elin Bcklund  2008  Pite Sim            20.17   
Selma Berggren  2008  Pite Sim            21.94   
Nanna strm  2008  Burtrsk Simpolare            22.07   
10  Elvira quist  2008  Pite Sim            23.23   
11  Astrid Hgglund  2008  Skellefte Simklubb            23.46   
12  Viktoria Andersson  2008  Burtrsk Simpolare            29.10   
Lilly Marklund  2008  Pite Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2018 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  10:04 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  02 december 2018   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  10:09   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 25, 25m Frisim Herrar, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Cewin Nilsson  2011  Pite Sim            26.79   
Jens Gotthold  2010  Pite Sim            29.20   
Adrian Henriksson  2011  Pite Sim            33.31   
Edvard Waller  2009  Burtrsk Simpolare            DSQ   
                     
 
Gren 25, 25m Frisim Herrar, Finaler 10 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Per Lindqvist  2008  Lule Simsllskap            17.35   
Emil Taavo  2008  Lule Simsllskap            18.75   
Johannes Persson  2008  Pite Sim            19.13   
Joel Lindmark  2008  Burtrsk Simpolare            22.16   
Malte Lindstrm  2008  Pite Sim            25.64   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2018 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  10:09 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  02 december 2018   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  10:35   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 26, 50m Frisim Damer, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Nelly Brevemark  2009  Lule Simsllskap    19.66        41.79   
Vera Pettersson  2009  Dorotea IF    20.87        43.35   
Miranda Henriksson  2009  Pite Sim    20.38        44.01   
Tyra Vidman  2009  Lule Simsllskap    21.80        46.27   
Elsa Nyberg  2009  Pite Sim    21.92        47.47   
Ester Nilsson  2009  Lule Simsllskap    23.01        49.87   
Olivia Granberg  2009  Burtrsk Simpolare    23.00        50.68   
Sigrid Heintz  2010  Lule Simsllskap    54.34        54.34   
Kitty Hgdahl  2010  Pite Sim    26.08        57.69   
10  Leia Ekberg  2009  Pite Sim    30.09        1:01.29   
11  Viola Franzn  2011  Pite Sim    26.22        1:01.83   
12  Enya Holmstrm  2010  Pite Sim    29.90        1:04.42   
Lisa Gotthold  2010  Pite Sim            DSQ   
                     
 
Gren 26, 50m Frisim Damer, Finaler 10 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Lilly Marklund  2008  Pite Sim    19.40        39.51   
Molly Hahlin  2008  Dorotea IF    18.69        40.46   
Felicia Bojang  2008  Haparanda Sportklubb Taktik    19.90        42.26   
Kate Karlsson  2008  Dorotea IF    20.53        43.80   
Jixiang Wang  2008  Lule Simsllskap    21.23        44.61   
Alma Happonen  2008  Haparanda Sportklubb Taktik    21.32        45.79   
Ellen Gotthold  2008  Pite Sim    22.46        47.42   
Selma Berggren  2008  Pite Sim    23.25        48.04   
Nanna strm  2008  Burtrsk Simpolare    27.18        55.08   
10  Astrid Hgglund  2008  Skellefte Simklubb    26.85        57.06   
11  Elvira quist  2008  Pite Sim    26.94        57.30   
12  Viktoria Andersson  2008  Burtrsk Simpolare    1:01.48        1:01.48   
Elin Bcklund  2008  Pite Sim            DNS   
Lily Franzn  2008  Pite Sim            DSQ   
                     
 
Gren 26, 50m Frisim Damer, Finaler 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Ida Mannberg  2007  Pite Sim    17.12        34.88   
Ebba Bttcher strm  2007  Bodens BK Simklubb    18.05        37.90   
Ebba Andersson  2007  Lule Simsllskap    19.10        41.03   
Josephine Lindmark  2007  Bure Simsllskap    44.78        44.78   
Hanna Berglnn Persson  2007  Bodens BK Simklubb    23.83        48.63   
Molly Nilsson  2007  Pite Sim    48.90        48.90   
Astrid Dalberg  2007  Pite Sim    22.97        51.61   
Tove Selin  2007  Pite Sim    25.86        56.08   
                     
 
Gren 26, 50m Frisim Damer, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Fanny Landstedt Aldengren  2006  Lule Simsllskap    16.60        33.89   
Olivia Lindmark  2006  Bure Simsllskap    16.53        34.36   
Elma Lundstrm  2006  Skellefte Simklubb    16.87        34.79   
Alma Marklund  2006  Pite Sim    17.18        35.09   
Ella Marklund  2006  Pite Sim    17.69        35.75   
Kamilla Tedestedt  2006  Burtrsk Simpolare    17.51        35.76   
Mirjam Edin  2006  Lule Simsllskap    17.04        35.93   
Lea Sandbjer Eliasson  2006  Dorotea IF    18.17        36.80   
Nova Markstedt  2006  Pite Sim    17.85        37.22   
10  Dahlia Skoglind  2006  Pite Sim    18.26        37.84   
11  Maja Westermark  2006  Burtrsk Simpolare    18.28        37.85   
12  Marilyn Devismes  2006  Bure Simsllskap    18.18        38.60   
13  Klara strm  2006  Lule Simsllskap    18.42        38.91   
14  Ester Isaksson  2006  Lule Simsllskap    19.88        41.06   
15  Matilda sterberg  2006  Lule Simsllskap    19.82        41.49   
16  Wilma Strmo  2006  Pite Sim    26.52        55.12   
Bea Edlund  2006  Pite Sim            DNS   
                     
 
Gren 26, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Wilma Wenden  2002  Bure Simsllskap    13.95        28.35   
Agnes Olsson  2004  Bure Simsllskap    14.16        29.15   
Petra Rasmuson  2005  Lule Simsllskap    15.25        31.36   
Petra Andersson  2001  Bure Simsllskap    15.24        31.69   
Felicia Hjlte  2002  Lule Simsllskap    14.99        32.00   
Lisa Bcklund  2002  Pite Sim    15.48        32.08   
Heidi Nilsson  2005  Pite Sim    15.61        32.13   
Moa Hallberg  2004  Bure Simsllskap    15.51        32.46   
Iza Bergvall  2001  Pite Sim    15.90        33.61   
10  Victoria Niska  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    16.07        33.67   
11  Nelly Viklund  1997  Pite Sim    17.47        34.29   
12  Inga-Maarit Viitanen  2001  Haparanda Sportklubb Taktik    16.67        34.82   
13  Ebba Forssten  2003  Lule Simsllskap    16.75        35.23   
14  Kajsa Waller  2005  Burtrsk Simpolare    17.38        35.30   
15  Elin Hggstrm  2002  Lule Simsllskap    17.03        35.40   
16  Elina Birk  2004  Lule Simsllskap    17.01        35.48   
17  Maria Brnnmark  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    16.86        35.62   
18  Tilde Nordholm  2004  Lule Simsllskap    16.94        35.63   
19  Amanda Hedberg  2004  Bure Simsllskap    17.69        35.84   
20  Marina Johansson  2005  Pite Sim    17.62        36.42   
21  Felicia Hopkins  2005  Skellefte Simklubb    17.58        36.66   
22  Anna Ollinen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    17.91        36.76   
23  Tyra Eriksson  2005  Lule Simsllskap    17.88        38.51   
24  Ella Sjstedt  2005  Skellefte Simklubb    19.68        40.38   
25  Alva Sahlin  2005  Lule Simsllskap    20.60        44.22   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2018 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  10:35 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  02 december 2018   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  10:49   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 27, 50m Frisim Herrar, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Micah Mki-Ampomah  2009  Haparanda Sportklubb Taktik    19.39        40.25   
Edvard Waller  2009  Burtrsk Simpolare    21.06        44.53   
Cewin Nilsson  2011  Pite Sim    1:04.14        1:04.14   
Jens Gotthold  2010  Pite Sim    33.12        1:11.41   
                     
 
Gren 27, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Dante Keisu  2008  Lule Simsllskap    18.76        37.99   
Malte Magnusson  2008  Skellefte Simklubb    18.36        38.50   
Jack Nyroos  2008  Skellefte Simklubb    19.21        41.57   
Per Lindqvist  2008  Lule Simsllskap    19.20        42.16   
Emil Taavo  2008  Lule Simsllskap    20.94        44.29   
Johannes Persson  2008  Pite Sim    22.13        45.77   
Joel Lindmark  2008  Burtrsk Simpolare    23.64        51.27   
                     
 
Gren 27, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Alex Bojang  2007  Haparanda Sportklubb Taktik    18.50        40.41   
Emil Molander  2007  Bodens BK Simklubb    20.00        41.78   
Patrick Rojrung  2007  Lule Simsllskap    21.79        45.78   
Elliot Muelller  2007  Pite Sim    24.24        48.67   
Lucas Berg  2007  Pite Sim    29.26        1:01.41   
                     
 
Gren 27, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Emil Juuso  2006  Lule Simsllskap    17.80        36.10   
Linus Eriksson  2006  Pite Sim    19.28        41.14   
Aron Svills  2006  Pite Sim    19.58        41.52   
David Wittikka  2006  Lule Simsllskap    22.54        48.06   
Philip Sandstrm  2006  Skellefte Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 27, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Tim Osokin  2000  Haparanda Sportklubb Taktik    13.53        27.61   
Melad Bahssas  2002  Lule Simsllskap    14.04        28.73   
Valtteri Viitanen  1993  Haparanda Sportklubb Taktik    14.12        29.10   
Victor Sundman  1992  Pite Sim    14.73        30.34   
Bjrn Risberg  2004  Skellefte Simklubb    16.55        33.96   
Melwin Magnusson  2005  Skellefte Simklubb    16.63        34.65   
Marcus Snll  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    17.74        35.68   
William Granberg  2005  Burtrsk Simpolare    18.43        37.46   
Hugo Westermark  2004  Burtrsk Simpolare    18.31        37.96   
10  Osama Bahssas  2005  Lule Simsllskap    18.09        39.30   
11  Lukas Eklund  2005  Burtrsk Simpolare    19.24        44.04   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2018 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  10:49 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  02 december 2018   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  11:08   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 28, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Millie Eriksson  2007  Skellefte Simklubb    19.91  41.72  1:03.72    1:23.89   
Ebba Andersson  2007  Lule Simsllskap    27.09  57.81  1:28.67    1:58.60   
Molly Nilsson  2007  Pite Sim    27.60  1:00.01  1:33.10    2:02.38   
Hanna Berglnn Persson  2007  Bodens BK Simklubb    31.25  1:07.94  1:45.32    2:20.49   
                     
 
Gren 28, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Kamilla Tedestedt  2006  Burtrsk Simpolare    22.42  48.72  1:15.02    1:40.95   
Matilda sterberg  2006  Lule Simsllskap    24.07  51.08  1:20.26    1:49.73   
Alma Marklund  2006  Pite Sim            DSQ   
Olivia Lindmark  2006  Bure Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Agnes Olsson  2004  Bure Simsllskap    17.31  35.25  53.76    1:12.04   
Wilma Wenden  2002  Bure Simsllskap    18.36  39.00  58.96    1:19.12   
Moa Hallberg  2004  Bure Simsllskap    18.64  38.55  59.94    1:20.74   
Petra Andersson  2001  Bure Simsllskap    19.24  39.84  1:01.54    1:23.06   
Heidi Nilsson  2005  Pite Sim    19.17  41.15  1:03.15    1:25.14   
Kajsa Waller  2005  Burtrsk Simpolare    20.24  42.02  1:05.19    1:26.85   
Marina Johansson  2005  Pite Sim    21.73  43.19  1:07.20    1:28.98   
Amanda Hedberg  2004  Bure Simsllskap    22.84  46.37  1:11.05    1:34.19   
Elina Birk  2004  Lule Simsllskap    22.81  1:36.60      1:36.60   
10  Anna Ollinen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    24.86  1:21.96      1:52.46   
11  Alva Sahlin  2005  Lule Simsllskap    27.56  1:29.50      1:59.25   
12  Ella Sjstedt  2005  Skellefte Simklubb    26.58  57.67  1:30.06    1:59.56   
Felicia Hopkins  2005  Skellefte Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2018 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  11:08 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  02 december 2018   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  11:17   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 29, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Patrick Rojrung  2007  Lule Simsllskap    26.08  54.33  1:26.82    1:52.64   
                     
 
Gren 29, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Bjrn Risberg  2004  Skellefte Simklubb    20.17  42.82  1:05.87    1:27.83   
William Granberg  2005  Burtrsk Simpolare    23.55  48.77  1:15.31    1:40.45   
Melwin Magnusson  2005  Skellefte Simklubb    23.66  49.38  1:16.56    1:40.85   
Osama Bahssas  2005  Lule Simsllskap    26.29  57.52  1:29.90    2:02.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2018 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  11:17 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  02 december 2018   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  11:44   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 30, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 0 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m      Tid  Status 











 
Bure SS Lag 1  2006  Bure Simsllskap            2:01.93   
  Wilma Wenden  2002      13.62  28.14      28.14   
  Moa Hallberg  2004      15.65  33.67      1:01.81   
  Petra Andersson  2001      14.86  30.94      1:32.75   
  Agnes Olsson  2004      14.29  29.18      2:01.93   
                     
Lule Simsllskap  2004  Lule Simsllskap            2:09.23   
  Felicia Hjlte  2002      14.88  31.39      31.39   
  Emily Cwirzen  2004      14.92  31.11      1:02.50   
  Tilde Nordholm  2004      16.46  35.52      1:38.02   
  Petra Rasmuson  2005      14.77  31.21      2:09.23   
                     
Lule Simsllskap Lag 2  2002  Lule Simsllskap            2:12.69   
  Melad Bahssas  2002      13.84  28.57      28.57   
  Elin Hggstrm  2002      16.42  34.79      1:03.36   
  Ebba Forssten  2003      16.72  34.90      1:38.26   
  Elina Birk  2004      16.54  34.43      2:12.69   
                     
Haparanda Sportklubb Taktik Sim Lag  2001  Haparanda Sportklubb Taktik            2:21.11   
  Inga-Maarit Viitanen  2001      16.50  34.35      34.35   
  Maria Brnnmark  2002      16.77  35.17      1:09.52   
  Anna Ollinen  2005      18.05  37.10      1:46.62   
  Victoria Niska  2005      16.68  34.49      2:21.11   
                     
Haparanda Sportklubb Taktik Sim  2000  Haparanda Sportklubb Taktik            2:23.93   
  Marcus Snll  2002      17.74  35.86      35.86   
  Micah Mki-Ampomah  2009      19.21  40.83      1:16.69   
  Alex Bojang  2007      18.45  40.43      1:57.12   
  Tim Osokin  2000      12.70  26.81      2:23.93   
                     
Bure SS Lag 2  2006  Bure Simsllskap            2:33.16   
  Marilyn Devismes  2006      18.40  38.43      38.43   
  Josephine Lindmark  2007      20.46  43.37      1:21.80   
  Olivia Lindmark  2006      16.43  35.06      1:56.86   
  Amanda Hedberg  2004      17.83  36.30      2:33.16   
                     
Dorotea IF  2008  Dorotea IF            2:42.43   
  Molly Hahlin  2008      18.32  41.16      41.16   
  Kate Karlsson  2008      20.51  32.36      1:13.52   
  Vera Pettersson  2009      30.66  52.91      2:06.43   
  Lea Sandbjer Eliasson  2006      17.09  36.00      2:42.43   
                     
Lule Simsllskap Lag 4  2005  Lule Simsllskap            2:51.38   
  Matilda sterberg  2006      20.69  43.91      43.91   
  Alva Sahlin  2005      21.65  48.81      1:32.72   
  Tyra Eriksson  2005      17.15  28.59      2:01.31   
  Ebba Andersson  2007      28.24  50.07      2:51.38   
                     
Lule Simsllskap Lag 3  2002  Lule Simsllskap            2:53.85   
  Osama Bahssas  2005      19.80  41.30      41.30   
  Patrick Rojrung  2007      21.54  48.64      1:29.94   
  Per Lindqvist  2008      40.34  1:23.91      2:53.85   
  Emil Taavo  2008              2:53.85   
                     
10  Pite Sim Team Lisa  2006  Pite Sim            2:54.02   
  Selma Berggren  2008      22.34  48.50      48.50   
  Lisa Bcklund  2002      15.61  32.87      1:21.37   
  Ida Mannberg  2007      16.90  35.31      1:56.68   
  Wilma Strmo  2006      26.36  57.34      2:54.02   
                     
11  Pite Sim Team Iza  2005  Pite Sim            3:00.61   
  Viola Franzn  2011      26.51  1:04.88      1:04.88   
  Elin Bcklund  2008      20.54  43.43      1:48.31   
  Dahlia Skoglind  2006      18.60  38.61      2:26.92   
  Iza Bergvall  2001      15.89  33.69      3:00.61   
                     
12  Pite Sim Team Nelly  2006  Pite Sim            3:03.22   
  Kitty Hgdahl  2010      27.86  58.90      58.90   
  Nova Markstedt  2006      17.60  36.84      1:35.74   
  Nelly Viklund  1997      16.36  34.15      2:09.89   
  Elvira quist  2008      25.30  53.33      3:03.22   
                     
13  Lule Simsllskap Lag 5  2005  Lule Simsllskap            3:09.86   
  Nelly Brevemark  2009      19.58  41.98      41.98   
  Sigrid Heintz  2010      25.63  54.20      1:36.18   
  Jixiang Wang  2008      21.17  45.56      2:21.74   
  Tyra Vidman  2009      22.71  48.12      3:09.86   
                     
14  Pite Sim Team Marina  2006  Pite Sim            3:11.46   
  Leia Ekberg  2009      29.80  1:03.41      1:03.41   
  Marina Johansson  2005      17.46  37.02      1:40.43   
  Miranda Henriksson  2009      20.29  44.50      2:24.93   
  Elsa Nyberg  2009      20.67  46.53      3:11.46   
                     
Pite Sim Team Heidi  2006  Pite Sim            DSQ   
                     
Pite Sim Team Victor  2006  Pite Sim            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2018 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  11:44 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  02 december 2018   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  11:50   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 31, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m      Tid  Status 











 
Lule Simsllskap T2 Damer  2006  Lule Simsllskap            2:49.85   
  Mirjam Edin  2006      19.87  41.06      41.06   
  Klara strm  2006      21.10  47.39      1:28.45   
  Fanny Landstedt Aldengren  2006      18.38  41.78      2:10.23   
  Ester Isaksson  2006      19.41  39.62      2:49.85   
                     
Pite Sim Team Girl Power  2007  Pite Sim            2:54.36   
  Ella Marklund  2006      45.44  1:34.06      1:34.06   
  Nova Markstedt  2006      45.47  1:20.30      2:54.36   
  Dahlia Skoglind  2006                 
  Ida Mannberg  2007        2:54.36      2:54.36   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2018 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  11:50 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  02 december 2018   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  15:16   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 33, 100m Frisim Damer, Finaler 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Millie Eriksson  2007  Skellefte Simklubb    16.69  35.88  55.90    1:14.80   
Ida Mannberg  2007  Pite Sim    17.87  38.09  59.90    1:20.00   
Ebba Bttcher strm  2007  Bodens BK Simklubb    19.43  42.64  1:04.82    1:26.31   
Josephine Lindmark  2007  Bure Simsllskap    22.82  50.46  1:18.65    1:40.50   
Ebba Andersson  2007  Lule Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 33, 100m Frisim Damer, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Fanny Landstedt Aldengren  2006  Lule Simsllskap    16.92  36.06  56.27    1:14.58   
Kerstin Johansson  2006  Pite Sim    16.12  35.14  55.62    1:15.75   
Olivia Lindmark  2006  Bure Simsllskap    17.92  39.56  1:01.77    1:21.81   
Lea Sandbjer Eliasson  2006  Dorotea IF    18.42  39.87  1:02.24    1:22.04   
Ella Marklund  2006  Pite Sim    18.48  38.76  1:01.35    1:22.65   
Kamilla Tedestedt  2006  Burtrsk Simpolare    18.08  39.58  1:01.80    1:23.97   
Nova Markstedt  2006  Pite Sim    18.31  39.74  1:02.56    1:24.47   
Dahlia Skoglind  2006  Pite Sim    18.53  39.80  1:02.64    1:24.53   
Maja Westermark  2006  Burtrsk Simpolare    19.31  40.37  1:04.62    1:26.46   
10  Marilyn Devismes  2006  Bure Simsllskap    18.85  40.18  1:04.88    1:27.12   
11  Klara strm  2006  Lule Simsllskap    19.63  43.07  1:07.38    1:30.07   
12  Ester Isaksson  2006  Lule Simsllskap    21.79  46.29  1:12.53    1:35.70   
13  Matilda sterberg  2006  Lule Simsllskap    20.98  46.34  1:15.60    1:40.88   
                     
 
Gren 33, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Wilma Wenden  2002  Bure Simsllskap    14.44  30.38  47.34    1:03.14   
Agnes Olsson  2004  Bure Simsllskap    14.53  30.44  46.95    1:03.38   
Petra Rasmuson  2005  Lule Simsllskap    15.19  32.71  50.75    1:08.81   
Heidi Nilsson  2005  Pite Sim    16.18  33.62  52.36    1:10.59   
Petra Andersson  2001  Bure Simsllskap    15.46  33.32  52.71    1:11.77   
Felicia Hjlte  2002  Lule Simsllskap    16.12  34.33  53.90    1:12.82   
Moa Hallberg  2004  Bure Simsllskap    16.58  35.99  56.10    1:17.61   
Nelly Viklund  1997  Pite Sim    17.37  37.38  57.79    1:18.01   
Kajsa Waller  2005  Burtrsk Simpolare    17.41  37.67  58.89    1:19.05   
10  Elin Hggstrm  2002  Lule Simsllskap    17.92  38.13  58.85    1:19.27   
11  Amanda Hedberg  2004  Bure Simsllskap    18.22  38.66  59.14    1:19.46   
12  Tilde Nordholm  2004  Lule Simsllskap    18.40  38.52  1:00.28    1:21.18   
13  Ebba Forssten  2003  Lule Simsllskap    17.78  38.00  59.86    1:21.27   
14  Elina Birk  2004  Lule Simsllskap    18.19  39.13  1:00.99    1:21.83   
15  Felicia Hopkins  2005  Skellefte Simklubb    17.84  38.70  1:00.74    1:22.05   
16  Tyra Eriksson  2005  Lule Simsllskap    19.03  42.68  1:07.16    1:30.35   
17  Ella Sjstedt  2005  Skellefte Simklubb    20.78  46.48  1:14.25    1:39.04   
18  Alva Sahlin  2005  Lule Simsllskap    22.16  48.29  1:45.07    1:45.07   
Marina Johansson  2005  Pite Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2018 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  15:16 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  02 december 2018   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  15:25   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 34, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Alex Bojang  2007  Haparanda Sportklubb Taktik    18.79  39.70  1:03.47    1:25.72   
Patrick Rojrung  2007  Lule Simsllskap    23.06  49.79  1:18.54    1:46.13   
Elliot Muelller  2007  Pite Sim    25.12  59.19  1:45.49    2:21.27   
Emil Molander  2007  Bodens BK Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 34, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Philip Sandstrm  2006  Skellefte Simklubb    17.78  37.72  59.32    1:18.97   
Emil Juuso  2006  Lule Simsllskap    18.07  38.64  59.96    1:21.37   
Aron Svills  2006  Pite Sim    20.11  45.47  1:10.67    1:36.88   
Linus Eriksson  2006  Pite Sim    22.19  47.13  1:36.94    1:36.94   
David Wittikka  2006  Lule Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 34, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Valtteri Viitanen  1993  Haparanda Sportklubb Taktik    14.29  30.16  46.51    1:02.45   
Melad Bahssas  2002  Lule Simsllskap    14.42  30.57  48.16    1:05.91   
Bjrn Risberg  2004  Skellefte Simklubb    16.64  36.42  58.08    1:18.25   
William Granberg  2005  Burtrsk Simpolare    20.11  42.77  1:04.82    1:26.08   
Marcus Snll  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    40.27  1:26.28      1:26.28   
Hugo Westermark  2004  Burtrsk Simpolare    18.96  40.31  1:04.10    1:27.34   
Osama Bahssas  2005  Lule Simsllskap    21.66  47.13  1:13.96    1:33.84   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2018 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  15:25 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  02 december 2018   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  15:40   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 35, 25m Ryggsim Damer, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Miranda Henriksson  2009  Pite Sim            21.00   
Nelly Brevemark  2009  Lule Simsllskap            22.32   
Vera Pettersson  2009  Dorotea IF            23.01   
Tyra Vidman  2009  Lule Simsllskap            23.68   
Elsa Nyberg  2009  Pite Sim            25.82   
Olivia Granberg  2009  Burtrsk Simpolare            26.27   
Sigrid Heintz  2010  Lule Simsllskap            30.38   
Enya Holmstrm  2010  Pite Sim            30.93   
Lisa Gotthold  2010  Pite Sim            32.65   
10  Leia Ekberg  2009  Pite Sim            33.41   
Ester Nilsson  2009  Lule Simsllskap            DSQ   
Kitty Hgdahl  2010  Pite Sim            DSQ   
Viola Franzn  2011  Pite Sim            DSQ   
                     
 
Gren 35, 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Molly Hahlin  2008  Dorotea IF            20.31   
Felicia Bojang  2008  Haparanda Sportklubb Taktik            22.13   
Lilly Marklund  2008  Pite Sim            23.67   
Kate Karlsson  2008  Dorotea IF            24.63   
Ellen Gotthold  2008  Pite Sim            24.80   
Alma Happonen  2008  Haparanda Sportklubb Taktik            25.20   
Lily Franzn  2008  Pite Sim            25.67   
Selma Berggren  2008  Pite Sim            25.92   
Jixiang Wang  2008  Lule Simsllskap            26.29   
10  Astrid Hgglund  2008  Skellefte Simklubb            29.07   
11  Viktoria Andersson  2008  Burtrsk Simpolare            32.56   
Elin Bcklund  2008  Pite Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2018 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  15:40 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  02 december 2018   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  15:47   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 36, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Edvard Waller  2009  Burtrsk Simpolare            25.69   
Jens Gotthold  2010  Pite Sim            31.47   
Cewin Nilsson  2011  Pite Sim            DSQ   
                     
 
Gren 36, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Malte Magnusson  2008  Skellefte Simklubb            20.92   
Dante Keisu  2008  Lule Simsllskap            22.31   
Per Lindqvist  2008  Lule Simsllskap            22.95   
Jack Nyroos  2008  Skellefte Simklubb            23.25   
Emil Taavo  2008  Lule Simsllskap            25.70   
Malte Lindstrm  2008  Pite Sim            33.27   
Johannes Persson  2008  Pite Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2018 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  15:47 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  02 december 2018   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  16:02   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 37, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 10 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Molly Hahlin  2008  Dorotea IF    19.77        49.10   
Kate Karlsson  2008  Dorotea IF    29.33        1:02.96   
                     
 
Gren 37, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Millie Eriksson  2007  Skellefte Simklubb    18.75        41.83   
Ida Mannberg  2007  Pite Sim    18.66        42.13   
Josephine Lindmark  2007  Bure Simsllskap    22.01        51.38   
                     
 
Gren 37, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Kerstin Johansson  2006  Pite Sim    16.00        36.63   
Alma Marklund  2006  Pite Sim    17.37        38.23   
Elma Lundstrm  2006  Skellefte Simklubb    17.28        39.30   
Kamilla Tedestedt  2006  Burtrsk Simpolare    18.56        41.63   
Olivia Lindmark  2006  Bure Simsllskap    18.08        42.75   
Maja Westermark  2006  Burtrsk Simpolare    21.39        45.65   
Dahlia Skoglind  2006  Pite Sim    20.02        46.23   
Ella Marklund  2006  Pite Sim    21.32        46.71   
Lea Sandbjer Eliasson  2006  Dorotea IF    22.60        49.76   
10  Nova Markstedt  2006  Pite Sim    22.05        52.67   
                     
 
Gren 37, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 13 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Wilma Wenden  2002  Bure Simsllskap    14.31        31.13   
Felicia Hjlte  2002  Lule Simsllskap    16.04        34.50   
Agnes Olsson  2004  Bure Simsllskap    16.06        34.82   
Petra Andersson  2001  Bure Simsllskap    15.95        35.72   
Petra Rasmuson  2005  Lule Simsllskap    16.65        37.41   
Moa Hallberg  2004  Bure Simsllskap    17.72        38.20   
Iza Bergvall  2001  Pite Sim    17.57        39.35   
Nelly Viklund  1997  Pite Sim    17.51        39.72   
Kajsa Waller  2005  Burtrsk Simpolare    18.14        39.86   
10  Ebba Forssten  2003  Lule Simsllskap    20.23        43.68   
10  Tilde Nordholm  2004  Lule Simsllskap    19.25        43.68   
12  Felicia Hopkins  2005  Skellefte Simklubb    20.31        44.28   
13  Amanda Hedberg  2004  Bure Simsllskap    21.48        46.48   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2018 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  16:02 
 
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  02 december 2018   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  16:07   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 38, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 10 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Jack Nyroos  2008  Skellefte Simklubb    57.41        57.41   
                     
 
Gren 38, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
David Wittikka  2006  Lule Simsllskap    26.90        1:00.10   
                     
 
Gren 38, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 13 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Tim Osokin  2000  Haparanda Sportklubb Taktik    13.67        29.72   
Valtteri Viitanen  1993  Haparanda Sportklubb Taktik    13.78        29.81   
Victor Sundman  1992  Pite Sim    14.83        31.83   
Melad Bahssas  2002  Lule Simsllskap    15.84        35.09   
Bjrn Risberg  2004  Skellefte Simklubb    19.41        42.42   
William Granberg  2005  Burtrsk Simpolare    20.84        46.86   
Hugo Westermark  2004  Burtrsk Simpolare    21.21        48.40   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2018 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  16:07 
 
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  02 december 2018   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  16:24   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 39, 200m Medley Damer, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mirjam Edin  2006  Lule Simsllskap    39.26  1:26.56  2:21.50    3:04.81   
Fanny Landstedt Aldengren  2006  Lule Simsllskap    42.89  1:34.10  2:32.99    3:12.71   
Elma Lundstrm  2006  Skellefte Simklubb    43.48  1:34.33  2:30.03    3:13.40   
Marilyn Devismes  2006  Bure Simsllskap    49.39  1:43.91  2:41.10    3:28.43   
                     
 
Gren 39, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Agnes Olsson  2004  Bure Simsllskap    36.52  1:16.27  2:06.97    2:42.41   
Wilma Wenden  2002  Bure Simsllskap    33.16  1:16.84  2:07.74    2:43.86   
Emily Cwirzen  2004  Lule Simsllskap    39.75  1:23.78  2:15.10    2:55.44   
Heidi Nilsson  2005  Pite Sim    41.41  1:29.67  2:22.54    3:03.07   
Victoria Niska  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    41.50  1:27.20  2:22.33    3:06.80   
Kajsa Waller  2005  Burtrsk Simpolare    43.69  1:31.44  2:33.23    3:17.44   
Maria Brnnmark  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    43.03  1:36.13  2:37.85    3:28.07   
Inga-Maarit Viitanen  2001  Haparanda Sportklubb Taktik    42.55  1:39.31  2:40.53    3:35.50   
Anna Ollinen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    47.86  1:47.53  2:48.00    3:37.03   
Marina Johansson  2005  Pite Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2018 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  16:24 
 
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  02 december 2018   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  16:31   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 40, 200m Medley Herrar, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Philip Sandstrm  2006  Skellefte Simklubb    45.05  1:35.98  2:30.35    3:13.90   
                     
 
Gren 40, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Valtteri Viitanen  1993  Haparanda Sportklubb Taktik    33.64  1:17.18  2:04.19    2:41.81   
Melwin Magnusson  2005  Skellefte Simklubb    46.10  1:41.34  2:33.55    3:16.12   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2018 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  16:31 
 
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimiaden 2018    Utskriftsdatum  02 december 2018   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  16:35   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  01 december 2018         
 
 
Gren 41, 4X50m Frisim Damer, Finaler 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m      Tid  Status 











 
Lule Simsllskap T2 Damer  2006  Lule Simsllskap            2:40.26   
  Mirjam Edin  2006      17.01  35.73      35.73   
  Ebba Andersson  2007      20.11  41.49      1:17.22   
  Klara strm  2006      19.04  41.01      1:58.23   
  Ester Isaksson  2006      20.09  42.03      2:40.26   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 december 2018 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  16:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner