Results for SB Cup 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2019 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Storm Melgaard | 2007 | 284 | 31.41 | 1:08.33 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:11.20 | |||||||||
2 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 276 | 33.40 | 1:08.97 | |||||
Roskilde Svømning | 1:10.36 | |||||||||
3 | Magnus Dreyer | 2007 | 275 | 32.38 | 1:09.05 | |||||
Kalundborg SK | 1:09.86 | |||||||||
4 | Christian Quist | 2007 | 262 | 34.02 | 1:10.17 | |||||
SVØM Korsør | 1:11.13 | |||||||||
5 | Frederik Isaksen | 2007 | 240 | 34.17 | 1:12.27 | |||||
Roskilde Svømning | 1:12.30 | |||||||||
6 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | 218 | 35.22 | 1:14.62 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.80 | |||||||||
7 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | 208 | 35.68 | 1:15.74 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.24 | |||||||||
8 | Asger Friis Justesen | 2008 | 199 | 38.21 | 1:16.86 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:20.49 | |||||||||
9 | Sebastian Aunt | 2007 | 196 | 37.70 | 1:17.35 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:19.22 | |||||||||
10 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | 189 | 38.73 | 1:18.24 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:20.63 | |||||||||
11 | Malthe Sommer | 2009 | 187 | 38.21 | 1:18.51 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:16.28 | |||||||||
12 | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | 183 | 37.58 | 1:19.14 | |||||
Kalundborg SK | 1:20.59 | |||||||||
13 | Luca Scharling Pedersen | 2007 | 181 | 37.18 | 1:19.35 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:21.66 | |||||||||
14 | Emil Lejbølle | 2007 | 180 | 38.26 | 1:19.46 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:17.99 | |||||||||
15 | Linus Noe | 2008 | 161 | 40.14 | 1:22.57 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:21.28 | |||||||||
16 | Jonas Scheby Petersen | 2007 | 148 | 39.28 | 1:24.77 | |||||
Kalundborg SK | 1:29.11 | |||||||||
17 | Anton Dam Rydberg | 2007 | 141 | 40.58 | 1:26.21 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:34.86 | |||||||||
18 | Pelle Christian Severin | 2008 | 141 | 40.51 | 1:26.33 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:28.49 | |||||||||
19 | Andreas M. Nielsen | 2008 | 139 | 40.95 | 1:26.60 | |||||
Næstved IF | 1:32.73 | |||||||||
20 | David Larsen | 2007 | 126 | 42.02 | 1:29.62 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:35.67 | |||||||||
21 | Oliver Petersen | 2008 | 124 | 41.90 | 1:29.93 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jonas Løgstrup | 2008 | 117 | 42.82 | 1:31.65 | |||||
SVØM Korsør | 1:33.91 | |||||||||
23 | Julius Thyrrestrup | 2008 | 114 | 42.93 | 1:32.57 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:38.99 | |||||||||
24 | Jonas Bacher | 2008 | 112 | 43.92 | 1:33.18 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:37.23 | |||||||||
25 | Linus Andersen | 2009 | 94 | 45.53 | 1:38.74 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
26 | Mikkel Augustesen | 2008 | 88 | 47.53 | 1:40.81 | |||||
SVØM Korsør | 1:43.73 | |||||||||
27 | Sigurd Poulin Pedersen | 2009 | 67 | 51.06 | 1:50.62 | |||||
Kalundborg SK | 2:00.89 | |||||||||
28 | Benjamin Svenningsen | 2009 | 64 | 50.04 | 1:51.85 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
29 | Sander Y Hansen | 2009 | 63 | 49.98 | 1:52.88 | |||||
Kalundborg SK | 1:47.90 | |||||||||
30 | Mikkel Prüsse-Olsen | 2009 | 61 | 51.01 | 1:53.60 | |||||
SVØM Korsør | 2:09.51 | |||||||||
- | Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | DSQ | sw 4.4 tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:27.84 | |||||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Konrad Clausen | 2005 | 422 | 28.77 | 59.87 | |||||
SVØM Korsør | 59.94 | |||||||||
2 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 399 | 29.22 | 1:01.00 | |||||
Roskilde Svømning | 1:00.86 | |||||||||
3 | Joachim Poulsen | 2006 | 358 | 30.42 | 1:03.27 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:04.46 | |||||||||
4 | Emil Isaksen | 2005 | 355 | 30.73 | 1:03.43 | |||||
Roskilde Svømning | 1:03.03 | |||||||||
5 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | 347 | 31.19 | 1:03.95 | |||||
Næstved IF | 1:07.07 | |||||||||
6 | Lucas Møller Larsen | 2005 | 329 | 31.52 | 1:05.07 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.27 | |||||||||
7 | August Høy | 2005 | 329 | 31.56 | 1:05.09 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:05.54 | |||||||||
8 | Calvin Konge Neess | 2005 | 321 | 31.49 | 1:05.57 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:07.41 | |||||||||
8 | Rasmus Bønsøe | 2006 | 321 | 31.39 | 1:05.57 | |||||
SVØM Korsør | 1:06.59 | |||||||||
10 | Magnus Kiemer | 2005 | 305 | 32.17 | 1:06.70 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:07.55 | |||||||||
11 | Marcus Madsen | 2005 | 294 | 32.35 | 1:07.52 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:06.26 | |||||||||
12 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 291 | 31.85 | 1:07.79 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.46 | |||||||||
13 | Marius Danielsen | 2005 | 281 | 32.52 | 1:08.59 | |||||
Odsherred Svømmeklub | 1:17.43 | |||||||||
14 | William Larsen | 2006 | 255 | 33.09 | 1:10.79 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:13.54 | |||||||||
15 | Aksel Bryde Jørgensen | 2005 | 225 | 35.85 | 1:13.88 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:16.29 | |||||||||
16 | Christian Bruus | 2006 | 185 | 37.68 | 1:18.84 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:20.23 | |||||||||
17 | Mads Sprenger | 2005 | 167 | 36.69 | 1:21.53 | |||||
Odsherred Svømmeklub | 1:26.53 | |||||||||
18 | Kaare Asskildt | 2006 | 165 | 39.27 | 1:21.84 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:23.49 | |||||||||
19 | Sebastian Svenningsen | 2006 | 159 | 39.41 | 1:22.92 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:26.10 | |||||||||
20 | Thor Hoffgaard | 2006 | 119 | 42.95 | 1:31.36 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:32.04 | |||||||||
- | Carl-Emil Echardt | 2005 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 56.84 | |||||||||
- | Viktor Kristiansen | 2006 | DSQ | sw 4.4 tyvstart | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:20.64 | |||||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Noe | 2004 | 482 | 27.45 | 57.30 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 57.42 | |||||||||
2 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 480 | 27.67 | 57.38 | |||||
Næstved IF | 56.93 | |||||||||
3 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 476 | 27.39 | 57.53 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 57.50 | |||||||||
4 | Silas Waterval | 2004 | 437 | 28.48 | 59.22 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.44 | |||||||||
5 | Victor Holm Larsen | 2003 | 429 | 27.92 | 59.56 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 58.46 | |||||||||
6 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 416 | 28.86 | 1:00.16 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.32 | |||||||||
7 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 405 | 29.60 | 1:00.71 | |||||
SVØM Korsør | 1:01.75 | |||||||||
8 | Johannes Forsbæk | 2004 | 399 | 29.02 | 1:01.04 | |||||
SVØM Korsør | 1:00.50 | |||||||||
9 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | 394 | 28.70 | 1:01.26 | |||||
Næstved IF | 1:02.15 | |||||||||
10 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 392 | 29.49 | 1:01.38 | |||||
SVØM Korsør | 1:04.02 | |||||||||
11 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 389 | 28.99 | 1:01.55 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:00.57 | |||||||||
12 | Victor Schnabelrauch | 2003 | 309 | 31.41 | 1:06.47 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:08.45 | |||||||||
13 | Silas Plaetner | 2003 | 301 | 31.99 | 1:07.03 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:11.29 | |||||||||
14 | Mathias Ankersen | 2004 | 294 | 32.09 | 1:07.51 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:07.33 | |||||||||
15 | Thor Bjørn Skinne | 2003 | 278 | 32.01 | 1:08.78 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:10.55 | |||||||||
16 | Christian Skriver | 2004 | 262 | 32.46 | 1:10.20 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:10.95 | |||||||||
17 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | 188 | 36.92 | 1:18.41 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:18.15 | |||||||||
- | Harald Franck | 2003 | DNS | |||||||
Næstved IF | 58.03 | |||||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | 561 | 26.04 | 54.46 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 55.60 | |||||||||
2 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 541 | 26.41 | 55.13 | |||||
Kalundborg SK | 55.25 | |||||||||
3 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 538 | 26.73 | 55.25 | |||||
Næstved IF | 55.15 | |||||||||
4 | Marcus Munkholm | 2001 | 433 | 28.58 | 59.38 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 59.83 | |||||||||
5 | Matti Andersen | 2001 | 417 | 28.81 | 1:00.13 | |||||
Næstved IF | 57.95 | |||||||||
6 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | 404 | 29.25 | 1:00.77 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:00.55 | |||||||||
7 | Mutasem Ahmad | 2001 | 340 | 30.37 | 1:04.38 | |||||
Kalundborg SK | 1:09.03 | |||||||||
8 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 327 | 31.43 | 1:05.20 | |||||
Næstved IF | 1:05.07 | |||||||||
9 | Oliver Skadhauge | 2002 | 319 | 31.46 | 1:05.77 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:05.03 | |||||||||
10 | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | 314 | 31.36 | 1:06.06 | |||||
SVØM Korsør | 1:07.75 | |||||||||
11 | William Jensen | 2002 | 170 | 37.85 | 1:21.07 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:19.39 | |||||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Ingvordsen | 1996 | 506 | 27.12 | 56.38 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 57.46 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 12:36 |