2021-12-04   12:35:35
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Øst Børne medley

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 11.00

Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  st Brn Medley    Udskriftsdato  30 marts 2019   
  Stvne by  Brndby    Udskriftstidspunkt  13:18   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion & Vest Brndby         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  30 marts 2019         
 
 
Lb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victor Juhl Hansen  2007    385          32.26   
  Gladsaxe Svmmeklub  32.48                 
Hans Bjrn Legind  2007    373          32.59   
  Hovedstadens Svmmeklub  33.14                 
Oscar Vinge-Maigaard  2007    344          33.48   
  Vallensbk IF Af 1939  33.53                 
Frederik Kepp Jensen  2007    330          33.96   
  JGI Svmning  34.06                 
Lucas Misander  2007    329          33.99   
  Gentofte Svmme Klub  32.23                 
Marius Hedvang Segato  2007    327          34.05   
  Tune I.F. Svmmeafdeling  34.86                 
Asger Hvilsom  2007    324          34.17   
  Helsingr Svmmeklub  33.42                 
Sander F. Hyrup Johnsen  2007    323          34.21   
  Lyngby Svmmeklub  33.97                 
Nikolai Stender-Petersen  2007    320          34.32   
  Gladsaxe Svmmeklub  33.64                 
10  Max Bendixen  2007    319          34.35   
  Lyngby Svmmeklub  34.42                 
11  Felix Holkenfeldt Be Berg  2007    317          34.41   
  Hovedstadens Svmmeklub  33.81                 
12  Jonas Wilms Jensen  2007    306          34.84   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  34.86                 
13  Marinus Leisvig  2007    299          35.10   
  Vallensbk IF Af 1939  35.05                 
14  Victor Bjrneborg  2007    296          35.23   
  Greve Svmmeklub  36.45                 
15  Sebastian R. Bjerg  2007    289          35.48   
  Sllerd Svmmeklub  34.62                 
16  Harald Rasmus Svendsen  2007    284          35.72   
  Slangerup Svmmeklub  37.33                 
17  Lukas Peacock  2007    283          35.73   
  Gladsaxe Svmmeklub  35.30                 
18  Jonas Lykke Hergaard  2007    282          35.79   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  38.05                 
19  Thor Andersen  2007    278          35.94   
  Sllerd Svmmeklub  35.78                 
20  Jonathan Nyegaard  2007    278          35.95   
  Roskilde Svmning  37.24                 
21  Christian Quist  2007    273          36.19   
  SVM Korsr  36.84                 
22  Lucas Linderoth  2007    265          36.52   
  Sigma Swim Allerd  35.84                 
23  Hjalte Lildballe Mller  2007    262          36.65   
  Kge Svmmeklub  36.95                 
24  Frederik Isaksen  2007    259          36.81   
  Roskilde Svmning  37.47                 
25  Frederik William Holm  2007    257          36.90   
  Ishj Svmme Klub  36.68                 
25  Magnus Gimsing hman  2007    257          36.90   
  Gladsaxe Svmmeklub  35.25                 
27  William Hvid  2007    250          37.26   
  Vallensbk IF Af 1939  36.83                 
28  Jonas Tornow Rasmussen  2007    239          37.81   
  Slangerup Svmmeklub  40.81                 
29  Marcus Munk  2007    238          37.86   
  Helsingr Svmmeklub  36.22                 
30  Storm Melgaard  2007    232          38.20   
  Kge Svmmeklub  40.00                 
31  Jacob Riiber Hvid  2007    222          38.73   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  37.18                 
32  Herman Plehn Prehn  2007    220          38.88   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  41.71                 
33  William Bendixen  2007    208          39.61   
  Gladsaxe Svmmeklub  38.29                 
34  Loui Krag  2007    197          40.32   
  Frederikssund Svmmeklub  39.90                 
35  Thorkild Bjrn  2007    197          40.35   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  43.14                 
36  Mathias Garset Petersen  2007    191          40.72   
  Sllerd Svmmeklub  39.49                 
37  Sebastian Aunt  2007    166          42.69   
  Herlufsholm Svmmeklub  42.28                 
38  Daniel Emil Lund Cliff  2007    158          43.40   
  Hovedstadens Svmmeklub  44.28                 
39  Nikolaj Nielsen  2007    150          44.17   
  Vallensbk IF Af 1939  44.31                 
Simon Voldmester  2007              DNS   
  Hovedstadens Svmmeklub  39.17                 
Andreas Bendtsen  2007              DSQ  SW4.4 Tyvstart 
  Helsingr Svmmeklub  34.71                 
Christoffer Bo Andersen  2007              DSQ  SW 6.4 ESB 
  Roskilde Svmning  36.72                 
 
Lb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sean Petersen  2006    551          28.64   
  Vallensbk IF Af 1939  29.01                 
Petar Trkulja  2006    503          29.52   
  Nstved IF  30.47                 
Elias Elmedyb  2006    457          30.48   
  Herlev Svmning  30.83                 
Anders Gaard  2006    445          30.74   
  Vallensbk IF Af 1939  30.52                 
Gustav Steen Andersen  2006    440          30.86   
  Hovedstadens Svmmeklub  32.27                 
Frederik Aarup-Andersen  2006    426          31.19   
  Gentofte Svmme Klub  31.24                 
Linus Heinrichsen  2006    418          31.40   
  Helsingr Svmmeklub  33.22                 
Hector Kaltoft  2006    412          31.53   
  Sigma Swim Birkerd  31.24                 
Aksel Thuesen Gsmer  2006    411          31.56   
  Hovedstadens Svmmeklub  32.81                 
10  Mads Mrkhj Hartington  2006    408          31.65   
  Greve Svmmeklub  31.78                 
11  Zacharias Houman  2006    401          31.84   
  Ringsted Svmme Klub  31.38                 
12  Joachim Poulsen  2006    388          32.18   
  Kge Svmmeklub  34.53                 
13  Maximillian Udar  2006    387          32.21   
  Gentofte Svmme Klub  30.90                 
14  Rasmus Bnse  2006    382          32.36   
  SVM Korsr  33.52                 
15  Emil Schmidt  2006    373          32.61   
  Slangerup Svmmeklub  31.73                 
16  Karl Korfix Barlebo  2006    372          32.63   
  Hovedstadens Svmmeklub  34.94                 
17  Andreas Hammer Dohn  2006    371          32.67   
  Lyngby Svmmeklub  32.99                 
18  Noah Anker-Mller  2006    368          32.74   
  Sigma Swim Allerd  33.45                 
19  Magnus Rasmussen  2006    365          32.84   
  Vest-Brndby  32.83                 
20  Mikkel Retbll-Bauer  2006    356          33.12   
  Hrsholm Svmmeforening  33.63                 
21  Magnus Steen Andersen  2006    355          33.13   
  Hovedstadens Svmmeklub  33.22                 
22  Tristan Jensen  2006    350          33.30   
  Hovedstadens Svmmeklub  36.12                 
23  Nicklas Reinstrup  2006    348          33.38   
  Helsingr Svmmeklub  32.99                 
24  Peter K. M. Petersen  2006    344          33.49   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  32.63                 
25  Halfdan Dahl Jespersen  2006    344          33.50   
  Hovedstadens Svmmeklub  34.00                 
25  Rodi Cetinkaya  2006    344          33.50   
  Vest-Brndby  33.11                 
27  Carl Emil Ljungdahl  2006    333          33.85   
  Vest-Brndby  34.98                 
28  Peter Bjerre Olsen  2006    329          33.98   
  Gentofte Svmme Klub  32.97                 
29  Hugo Haakansson  2006    327          34.06   
  Vest-Brndby  35.68                 
30  Andreas Mlbak  2006    324          34.16   
  Ringsted Svmme Klub  36.78                 
31  August Taul  2006    320          34.31   
  Gentofte Svmme Klub  33.33                 
32  Victor Hemmingsen  2006    319          34.36   
  Ringsted Svmme Klub  36.01                 
33  Elias Jensen  2006    318          34.38   
  Hillerd Svmmeklub  36.01                 
34  Frederik Gersby  2006    317          34.43   
  Sigma Swim Allerd  35.44                 
35  Magnus Jacobsen  2006    313          34.55   
  Sigma Swim Birkerd  33.63                 
36  Simon Hejbroch  2006    311          34.65   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  34.31                 
37  Sebastian Roesen Larsen  2006    310          34.67   
  Hillerd Svmmeklub  37.26                 
38  Oliver Holst Bgeskov  2006    307          34.78   
  Tune I.F. Svmmeafdeling  35.35                 
39  Vincent Borup Schrer  2006    303          34.92   
  Greve Svmmeklub  36.83                 
40  Xander Ravn Grnholt  2006    302          34.99   
  Glostrup Svmmeklub  34.56                 
41  Christian Moefelt  2006    295          35.26   
  Gladsaxe Svmmeklub  33.44                 
42  Alexander Nrby  2006    294          35.28   
  Hrsholm Svmmeforening  34.52                 
43  Emil Espinoza  2006    281          35.82   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  36.67                 
44  Mads Emil Christiansen  2006    280          35.87   
  Lyngby Svmmeklub  34.94                 
45  Sebastian Hjer ster  2006    268          36.41   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  35.37                 
46  Jens Krogh Hermansen  2006    251          37.20   
  Gladsaxe Svmmeklub  34.75                 
47  Gustav Krabbe Heldgaard  2006    245          37.49   
  Gladsaxe Svmmeklub  35.92                 
48  Alexander Oxenbll  2006    244          37.54   
  Glostrup Svmmeklub  38.12                 
49  Jacob Koch Larsen  2006    239          37.80   
  Frederiksvrk Svmmeklub  39.40                 
50  Laurits Poulsen  2006    222          38.75   
  Kge Svmmeklub  38.71                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 marts 2019 
Licens til Svmmeklubben Vest Brndby  Udskriftstidspunkt  13:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner