2022-01-27   20:39:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vest Årgang 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag 1000

Resultat Lb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Vest rgang 2019    Udskriftsdato  31 marts 2019   
  Stvne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  15:49   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion & Thisted Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  29 marts 2019         
 
 
Lb 26, 4X100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m      Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aarhus Swim Drenge 1  2004              3:47.55   
  Aarhus Swim  3:52.85                 
  Mads Mikkelsen  2004      26.68  56.11      56.11   
  Viktor Lei Lamberg  2004      27.26  57.66      1:53.77   
  Lucas Rosenborg  2004      28.08  58.65      2:52.42   
  Frederik Lindholm  2004      26.49  55.13      3:47.55   
                     
As Drenge 1  2004              3:48.76   
  Aalborg Svmmeklub  3:54.09                 
  Asgar Knakkergaard  2004      27.32  57.23      57.23   
  Casper Johannesen  2004      27.63  57.97      1:55.20   
  Sebastian Jacobsen  2004      28.06  58.28      2:53.48   
  Morten H. Kobbelgaard  2005      26.40  55.28      3:48.76   
                     
Thisted Drenge 1  2004              3:51.88   
  Thisted Svmmeklub  3:57.57                 
  Sebastian Jrgensen  2005      27.13  55.77      55.77   
  Gustav Hansen  2004      27.55  58.94      1:54.71   
  Viktor Enevold Srensen  2004      27.23  57.98      2:52.69   
  Kristian Kjr  2005      27.85  59.19      3:51.88   
                     
Esbjerg Drenge  2004              4:00.03   
  Esbjerg Svmmeklub  4:01.74                 
  Mathias Marbk Nielsen  2004      27.95  58.89      58.89   
  Elias Marius Elsgaard  2004      26.85  55.78      1:54.67   
  Anders Mose  2004      29.37  1:01.44      2:56.11   
  Carl Clausen  2005      30.20  1:03.92      4:00.03   
                     
Agf Drenge 1  2004              4:00.23   
  Agfs Svmmeafdeling  4:05.68                 
  Sren Have  2004      28.67  59.17      59.17   
  Linus Folke Jensen  2004      29.28  1:00.61      1:59.78   
  Thor Bruun Bisgaard  2005      30.09  1:03.19      3:02.97   
  Anders Sanggaard  2005      27.43  57.26      4:00.23   
                     
Vejle Drenge  2004              4:00.71   
  Vejle Svmmeklub  3:59.41                 
  Mads Iversen  2004      29.33  59.71      59.71   
  Sebastian K Eriksen  2005      28.24  59.36      1:59.07   
  Thor Majgrd  2005      29.87  1:01.61      3:00.68   
  Sebastian Neesgaard  2004      28.67  1:00.03      4:00.71   
                     
H2Odense Drenge  2004              4:01.10   
  H2Odense  4:02.45                 
  Jonathan Nejmann  2004      29.29  1:01.32      1:01.32   
  Mathias E. Kristiansen  2004      29.12  1:01.22      2:02.54   
  Alex Fogt  2004      28.84  1:01.16      3:03.70   
  Christoffer R.s. Pedersen  2004      27.23  57.40      4:01.10   
                     
As Drenge 2  2004              4:01.51   
  Aalborg Svmmeklub  4:11.50                 
  Christoffer P. Voldbjerg  2005      27.89  58.10      58.10   
  Mikkel K. Kristensen  2005      29.62  1:03.38      2:01.48   
  Inas Ilic  2005      28.54  1:00.05      3:01.53   
  Joost Rijkhoff  2004      28.58  59.98      4:01.51   
                     
Isk Drenge  2004              4:06.29   
  Ikast Svmmeklub  4:08.00                 
  Rasmus Hkonsson  2004      27.93  58.58      58.58   
  Theis Nelander  2005      30.09  1:03.24      2:01.82   
  Kasper Jensen  2005      30.79  1:03.46      3:05.28   
  Anton Christiansen  2004      28.87  1:01.01      4:06.29   
                     
10  Team Bacon  2004              4:09.57   
  Viborg Svmme Klub  4:15.25                 
  Kristian Svenstrup  2005      31.75  1:06.06      1:06.06   
  Tobias Jakobsen  2005      29.65  1:01.66      2:07.72   
  Kasper Henriksen  2004      30.01  1:03.12      3:10.84   
  Andreas Weis Kallese  2004      28.30  58.73      4:09.57   
                     
11  Delta Drenge  2005              4:11.04   
  DeltaSwim  4:16.64                 
  Mikkel Holme Madsen  2005      30.90  1:05.49      1:05.49   
  Johan Erdmann Christensen  2005      30.13  1:03.23      2:08.72   
  Kresten Skau Hansen  2005      29.25  1:03.21      3:11.93   
  Christian Damborg Thomsen  2005      59.11  59.11      4:11.04   
                     
12  Aarhus Swim Drenge 2  2005              4:15.93   
  Aarhus Swim  4:22.02                 
  Gustav Dalby sterberg  2005      29.67  1:02.49      1:02.49   
  Magnus Fogh  2005      30.94  1:05.98      2:08.47   
  David Kilsgaard Andersen  2005      30.36  1:05.00      3:13.47   
  Casper Boest  2005      29.17  1:02.46      4:15.93   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  31 marts 2019 
Licens til Thisted Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner