Resultater for Åkeshov Invitational
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Pass 2,Lördag 8dec
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshov simhall |
SKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 100m Frisim Herrar 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
54.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Michael Stille |
2002 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
58.31 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
59.38 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
59.51 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vincent Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
59.75 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:00.68 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:00.84 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:09.02 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jakob Khaytan |
2003 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
1:10.92 |
+16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oscar Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:12.90 |
+18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Felix Norlin |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:12.97 |
+18.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonas Harju |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:13.69 |
+19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victor Taghikhani |
2003 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
1:15.18 |
+20.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jakob Fridsell |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:20.80 |
+26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adi Holjas |
2004 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
Felaktig start |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 17:38:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 100m Frisim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
54.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
55.16 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Schönning |
1993 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
56.55 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Philip Björklund |
1992 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
56.77 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isak Gustafsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
|
57.94 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicolas Jernberg |
2001 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
59.54 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-08 17:38:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-08 17:38:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|