2021-05-08   16:18:32
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Åkeshov Invitational

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Pass 3,Söndag 9dec

Document
Resultat
Åkeshov invitational
Arrangör:
Plats: Åkeshov simhall SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 8 dec 2018 till den 9 dec 2018
Event 26, 100m Fjärilsim Damer 13-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Astrid Nilsson 2003 Turebergs Simklubb 1:09.47
50m: 32.77
100m: 1:09.47
(36.70)
2 Ella  Bolmstrand 2004 Stockholms Kappsimningsklubb 1:09.84 +0.37
50m: 32.96
100m: 1:09.84
(36.88)
3 Klara Svenheim 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:10.07 +0.60
50m: 32.50
100m: 1:10.07
(37.57)
4 Filippa Hammarén 2002 Simklubben Neptun 1:10.47 +1.00
50m: 31.97
100m: 1:10.47
(38.50)
5 Madicken Eriksson 2003 Simklubben Neptun 1:11.63 +2.16
50m: 32.97
100m: 1:11.63
(38.66)
6 Elsa  Kärvestedt 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:13.26 +3.79
50m: 33.80
100m: 1:13.26
(39.46)
7 Selma Holmer 2004 Turebergs Simklubb 1:13.83 +4.36
50m: 33.05
100m: 1:13.83
(40.78)
8 Freja Nordeman 2003 Simklubben Neptun 1:14.12 +4.65
50m: 33.75
100m: 1:14.12
(40.37)
9 Elsa Lövquist 2004 Simklubben Neptun 1:14.17 +4.70
50m: 33.98
100m: 1:14.17
(40.19)
10 Emma Lundmark 2003 Solna Sundbyberg SS 04 1:14.57 +5.10
50m: 33.31
100m: 1:14.57
(41.26)
11 Agnes  Behrenfeldt 2004 Simklubben Neptun 1:16.04 +6.57
50m: 35.43
100m: 1:16.04
(40.61)
12 Amanda Bäck 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:16.94 +7.47
50m: 35.01
100m: 1:16.94
(41.93)
13 Ella Engelgren 2004 Stockholms Kappsimningsklubb 1:17.00 +7.53
50m: 35.98
100m: 1:17.00
(41.02)
14 Mimmi Krekula 2003 Väsby Simsällskap 1:17.96 +8.49
50m: 36.43
100m: 1:17.96
(41.53)
15 Lilly Eriksson 2004 Simklubben Neptun 1:19.69 +10.22
50m: 36.43
100m: 1:19.69
(43.26)
16 Li Elveskog 2004 Simklubben Neptun 1:19.93 +10.46
50m: 35.73
100m: 1:19.93
(44.20)
17 Cecilia Krans 2005 Solna Sundbyberg SS 04 1:21.90 +12.43
50m: 37.14
100m: 1:21.90
(44.76)
18 Linn Lynch 2005 Solna Sundbyberg SS 04 1:33.52 +24.05
50m: 39.60
100m: 1:33.52
(53.92)
Grenen officiell:  2018-12-09 10:28:15
Event 26, 100m Fjärilsim Damer 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Therese Baltzarsson 2001 Solna Sundbyberg SS 04 1:09.49
50m: 32.61
100m: 1:09.49
(36.88)
2 Rebecca Höglind 1998 Solna Sundbyberg SS 04 1:10.43 +0.94
50m: 32.99
100m: 1:10.43
(37.44)
3 Amanda Bekkewold 2001 Simklubben Neptun 1:11.02 +1.53
50m: 32.29
100m: 1:11.02
(38.73)
Grenen officiell:  2018-12-09 10:28:15
2018-12-09 10:34:30 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner