2021-12-05   06:52:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Nytårsstævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Lb 1 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 1 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Nytrsstvne    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  13:23   
  Arrangr  Ringe Svmme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  05 januar 2019         
 
 
Lb 1, 50m Rygsvmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Agnete Habermann  2005  H2Odense  UK          35.05   
Maja Lve Nielsen  2006  Ringe Svmme Klub          38.77   
Mille A. B. Buch  2006  H2Odense          41.87   
Atalie R. L. Pedersen  2007  H2Odense          45.29   
Freja Zaugg Rasmussen  2008  Ringe Svmme Klub          47.49   
Lea Romer Jrgensen  2008  Svendborg Svmme Klub          48.69   
Trine Larsen  2009  Frem Odense          50.45   
Katrine Vlund  2008  Nyborg Svmmeklub          51.76   
Amalie Jrgensen  2010  Frem Odense          53.55   
10  Ellen Gramstrup Madsen  2010  Nyborg Svmmeklub          1:05.84   
11  Luna Tanggaard  2006  Frem Odense          1:10.72   
12  Alberte Hummelhoff  2010  Nyborg Svmmeklub          1:10.92   
Mille Lundgreen  2010  Ringe Svmme Klub          DSQ  sv.p mave 25m 
Sofie Trolle Larsen  2009  Ringe Svmme Klub          DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Ringe Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  13:23 
 
Resultat Lb 2 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 2 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Nytrsstvne    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  13:28   
  Arrangr  Ringe Svmme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  05 januar 2019         
 
 
Lb 2, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Alexander R. S. Pedersen  2006  H2Odense          38.09   
Niklas Bay Rasmussen  2007  H2Odense          39.67   
Kristoffer S. Haue  2006  Frem Odense          44.73   
Mathias Mller Nielsen  2008  Ringe Svmme Klub          45.45   
Gustav Bttiger  2008  H2Odense          45.72   
Thor Nymark Pedersen  2006  Frem Odense          46.46   
Oliver Jrgensen  2008  Frem Odense          48.87   
Conrad Elsborg Gorecki  2008  Frem Odense          50.63   
Emil Almind  2008  H2Odense          51.44   
10  Benjamin Grann Madsen  2008  Ringe Svmme Klub          51.52   
11  Magnus Jeppesen  2008  Frem Odense          51.54   
12  Danilo Vaarning  2009  Nyborg Svmmeklub          55.48   
13  Jonathan R. S. Pedersen  2011  H2Odense          56.70   
14  Felix Nrgaard  2006  Nyborg Svmmeklub          56.87   
15  Martin Stokholm  2007  Nyborg Svmmeklub          56.92   
16  Louis Kessler Bierbaum  2009  Ringe Svmme Klub          57.74   
17  Thomas Mcgovern  2007  Frem Odense          58.27   
18  Hjalte Mller Carlsen  2008  Nyborg Svmmeklub          59.04   
19  Hjalte Monberg Witzel  2010  Nyborg Svmmeklub          59.10   
20  Marcus Korsholm Gaster  2010  Nyborg Svmmeklub          1:01.50   
20  Mikkel M. Pedersen  2008  Nyborg Svmmeklub          1:01.50   
22  Magnus Krog Jrgensen  2008  Nyborg Svmmeklub          1:02.92   
23  Andreas Krog Jrgensen  2008  Nyborg Svmmeklub          1:03.89   
24  Emil Borup  2008  Frem Odense          1:10.44   
Anders Beier  2007  H2Odense          DSQ  sv.p mave 50m 
Filip Stadnicki  2009  Nyborg Svmmeklub          DSQ  tyvstart 
Marcus Rollmann  2008  Frem Odense          DSQ  ej forts.bev.25m 
Villads Birk  2009  H2Odense          DSQ  sv.p mave 50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Ringe Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  13:28 
 
Resultat Lb 3 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 3 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Nytrsstvne    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  13:43   
  Arrangr  Ringe Svmme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  05 januar 2019         
 
 
Lb 3, 50m Frisvmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Dagmar Stahl  2007  H2Odense          34.31   
Sava Mathilde Simonsen  2008  Frem Odense          34.82   
Sofie Bak  2008  Ringe Svmme Klub          35.45   
Monica Munkbjerg  2006  Frem Odense          37.88   
Matilde A. B. Buch  2008  H2Odense          39.33   
Luna Gilling  2008  H2Odense          41.22   
Freja Zaugg Rasmussen  2008  Ringe Svmme Klub          41.96   
Rebekka Elholm  2009  H2Odense          42.44   
Maya K. Alstrup-Lopez  2007  Frem Odense          43.18   
10  Nanna Steen Mhring  2009  Nyborg Svmmeklub          43.30   
11  Lisa Bergmann Jensen  2007  Frem Odense          44.72   
12  Elvira Kstner Kristensen  2008  Frem Odense          46.18   
13  Sofie Trolle Larsen  2009  Ringe Svmme Klub          47.65   
14  Ida Gellert Junge  2007  Svendborg Svmme Klub          48.70   
15  Josefine Knudsen  2009  H2Odense          49.44   
16  Ella Krogshede  2009  Nyborg Svmmeklub          50.28   
17  Julie Dyrelund Rasmussen  2010  Ringe Svmme Klub          51.05   
18  Sarah Tranekjer  2008  H2Odense          51.28   
19  Emily Knudsen  2006  H2Odense          51.73   
20  Trine Larsen  2009  Frem Odense          53.84   
21  Luna Tanggaard  2006  Frem Odense          53.97   
22  Ida Friis Mikkelsen  2010  Nyborg Svmmeklub          55.88   
23  Ellen Gramstrup Madsen  2010  Nyborg Svmmeklub          56.97   
24  Tilde L. Andreasen  2009  Nyborg Svmmeklub          1:04.08   
25  Karoline-Valborg Nissen  2010  Nyborg Svmmeklub          1:09.19   
26  Alberte Hummelhoff  2010  Nyborg Svmmeklub          1:11.13   
27  Freja Kjellerup  2010  Nyborg Svmmeklub          1:35.02   
Ella Broby Henriksen  2009  Ringe Svmme Klub          DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Ringe Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  13:43 
 
Resultat Lb 4 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 4 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Nytrsstvne    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  13:52   
  Arrangr  Ringe Svmme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  05 januar 2019         
 
 
Lb 4, 50m Frisvmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Rasmus Brene Jensen  2005  H2Odense          36.27   
Jonas Bergmann  2006  H2Odense          36.67   
Gustav Bttiger  2008  H2Odense          38.86   
Kasper Cludts  2006  Ringe Svmme Klub          39.01   
Jacob Landtved  2006  Ringe Svmme Klub          39.65   
Marius Lundsfryd  2008  Ringe Svmme Klub          40.58   
Zander Finsen  2007  Frem Odense          41.17   
Benjamin Grann Madsen  2008  Ringe Svmme Klub          43.70   
Marcus Rollmann  2008  Frem Odense          44.91   
10  Hjalte Vinther-Okholm  2008  H2Odense          45.03   
11  Khamik C. Nielsen  2008  Nyborg Svmmeklub          45.89   
12  Silas Elving Kristiansen  2008  H2Odense          46.60   
13  Emil Almind  2008  H2Odense          47.57   
14  Bille Stokbk  2009  H2Odense          48.15   
15  Villads Andersen  2009  H2Odense          48.98   
16  Hjalte Mller Carlsen  2008  Nyborg Svmmeklub          49.33   
17  Anders Beier  2007  H2Odense          50.85   
18  Louis Kessler Bierbaum  2009  Ringe Svmme Klub          51.30   
19  Filip Stadnicki  2009  Nyborg Svmmeklub          52.84   
20  Jonathan R. S. Pedersen  2011  H2Odense          53.53   
21  Emil Borup  2008  Frem Odense          53.88   
22  Mikkel M. Pedersen  2008  Nyborg Svmmeklub          55.56   
23  Marcus Korsholm Gaster  2010  Nyborg Svmmeklub          58.49   
24  Otto Thuelund  2010  Nyborg Svmmeklub          1:10.61   
Hjalte Monberg Witzel  2010  Nyborg Svmmeklub          DNS   
Laurits S. Petersen  2010  Nyborg Svmmeklub          DNS   
Milas Hjorth  2009  Ringe Svmme Klub          DNS   
Hjalmer Lunden  2008  H2Odense          DSQ  tyvstart 
Martin Kjeldsen  2007  H2Odense          DSQ  tyvstart 
Pelle Svanberg  2006  Svendborg Svmme Klub          DSQ  tyvstart 
Villads Birk  2009  H2Odense          DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Ringe Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  13:52 
 
Resultat Lb 5 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 5 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Nytrsstvne    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  13:56   
  Arrangr  Ringe Svmme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  05 januar 2019         
 
 
Lb 5, 100m Brystsvmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Kim Hanh Vu  2004  Frem Odense  43.44        1:37.03   
Anna Mathilde Kruse  2006  Frem Odense  49.16        1:43.55   
Helena Bett Andersen  2007  Frem Odense  51.82        1:50.59   
Maya Grntved Gilling  2006  H2Odense  53.78        1:56.49   
Thea Keinicke  2007  Ringe Svmme Klub  58.13        2:03.64   
Ella Krogager Jensen  2008  Svendborg Svmme Klub  56.72        2:04.23   
Cornelia Gardias Peters  2008  H2Odense  58.98        2:05.55   
Elvira Kstner Kristensen  2008  Frem Odense  1:00.42        2:05.84   
Liv Emilie Poulsen  2007  Svendborg Svmme Klub  1:01.09        2:08.16   
Freja Funder  2002  Svendborg Svmme Klub          DNS   
Freja Knutson  2006  Svendborg Svmme Klub          DSQ  forkert svmmestil 
Johanne Terkelsen  2007  Svendborg Svmme Klub          DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Ringe Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  13:56 
 
Resultat Lb 6 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 6 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Nytrsstvne    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  13:58   
  Arrangr  Ringe Svmme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  05 januar 2019         
 
 
Lb 6, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Josef Assing Hvidt  2006  Frem Odense  45.22        1:37.57   
William Pors  2006  Ringe Svmme Klub  56.04        1:58.70   
Laurits Damsted Lund  2007  Ringe Svmme Klub  56.51        1:58.85   
Oliver Jrgensen  2008  Frem Odense  57.03        2:04.21   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Ringe Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  13:58 
 
Resultat Lb 7 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 7 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Nytrsstvne    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  14:29   
  Arrangr  Ringe Svmme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  05 januar 2019         
 
 
Lb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Sara Lund Larsen  2008  Ringe Svmme Klub  1:02.56        2:17.23   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Ringe Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  14:29 
 
Resultat Lb 8 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 8 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Nytrsstvne    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  14:29   
  Arrangr  Ringe Svmme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  05 januar 2019         
 
 
Lb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Harald Heyde Engvad  2007  Frem Odense  43.98        1:34.78   
Anders Hammam Saayda  2006  Frem Odense  44.64        1:44.06   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Ringe Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  14:29 
 
Resultat Lb 9 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 9 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Nytrsstvne    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  14:28   
  Arrangr  Ringe Svmme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  05 januar 2019         
 
 
Lb 9, 50m Brystsvmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Mejse Vinther-Okholm  2006  H2Odense  UK          40.63   
Kim Hanh Vu  2004  Frem Odense          43.43   
Alvina Vahala Hvass  2006  Svendborg Svmme Klub          48.80   
Monique Thorbech Hansen  2007  Svendborg Svmme Klub          49.14   
Helena Bett Andersen  2007  Frem Odense          50.59   
Amalie Jrgensen  2010  Frem Odense          1:02.65   
Ida Gellert Junge  2007  Svendborg Svmme Klub          1:03.24   
Kamilla Hrbl  2008  Nyborg Svmmeklub          1:07.12   
Julie Dyrelund Rasmussen  2010  Ringe Svmme Klub          1:13.55   
Emily Knudsen  2006  H2Odense          DSQ  tyvstart 
Josefine Knudsen  2009  H2Odense          DSQ  async.ben 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Ringe Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  14:28 
 
Resultat Lb 10 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 10 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Nytrsstvne    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  14:28   
  Arrangr  Ringe Svmme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  05 januar 2019         
 
 
Lb 10, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Kasper Cludts  2006  Ringe Svmme Klub          47.52   
Malthe Petersen  2008  Frem Odense          52.68   
William Pors  2006  Ringe Svmme Klub          53.62   
Mathias Hjsgaard Hansen  2007  Frem Odense          55.32   
Thomas Mcgovern  2007  Frem Odense          59.85   
Milas Hjorth  2009  Ringe Svmme Klub          DNS   
Aksel Damsted Lund  2009  Ringe Svmme Klub          DSQ  tyvstart 
Philips Park-Nielsen  2007  Nyborg Svmmeklub          DSQ  async.ben 
Silas Elving Kristiansen  2008  H2Odense          DSQ  ej samt.ber.50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Ringe Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  14:28 
 
Resultat Lb 11 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 11 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Nytrsstvne    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  14:42   
  Arrangr  Ringe Svmme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  05 januar 2019         
 
 
Lb 11, 100m Rygsvmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Liva Vangsgaard  2006  Frem Odense  41.55        1:27.85   
Sofie Bak  2008  Ringe Svmme Klub  45.59        1:31.43   
Isabella Aurbo Herold  2007  Svendborg Svmme Klub  45.78        1:35.26   
Caroline Sgaard  2006  Ringe Svmme Klub  53.03        1:48.40   
Luna Gilling  2008  H2Odense  54.48        1:49.93   
Daphne Kessler Bierbaum  2007  Ringe Svmme Klub  54.03        1:54.24   
Ghezal Fahim  2005  Frem Odense          1:55.69   
Lisa Bergmann Jensen  2007  Frem Odense          1:58.11   
Olivia Funder  2006  Svendborg Svmme Klub          DSQ  ej forts.bev.50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Ringe Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  14:42 
 
Resultat Lb 12 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 12 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Nytrsstvne    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:01   
  Arrangr  Ringe Svmme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  05 januar 2019         
 
 
Lb 12, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Alexander R. S. Pedersen  2006  H2Odense  41.10        1:26.30   
Lucas Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svmme Klub  47.44        1:35.85   
Mathias Mller Nielsen  2008  Ringe Svmme Klub  48.43        1:38.31   
Noah Fltti Thomsen  2007  Ringe Svmme Klub  48.69        1:38.68   
Louis Sthr Bentsen  2010  H2Odense  50.08        1:43.25   
Christian Lind Pedersen  2007  Frem Odense  52.75        1:49.02   
Mathias Hjsgaard Hansen  2007  Frem Odense  54.30        1:49.36   
Vitus Sthr Bentsen  2012  H2Odense  52.52        1:50.44   
Besian Selaci  2008  H2Odense  53.56        1:52.58   
10  Jannik Kjellerup  2009  Ringe Svmme Klub  1:55.35        1:55.35   
11  Otto Thuelund  2010  Nyborg Svmmeklub  1:11.31        2:25.12   
12  Noah Andersen  2009  Nyborg Svmmeklub  1:14.87        2:31.77   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Ringe Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  15:01 
 
Resultat Lb 13 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 13 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Nytrsstvne    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:01   
  Arrangr  Ringe Svmme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  05 januar 2019         
 
 
Lb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Agnete Habermann  2005  H2Odense  UK          32.30   
Mejse Vinther-Okholm  2006  H2Odense  UK          34.36   
Mille A. B. Buch  2006  H2Odense          40.23   
Sava Mathilde Simonsen  2008  Frem Odense          44.24   
Andrea Hi Rasmusssen  2007  Frem Odense          46.49   
Frida Steen Mhring  2009  Nyborg Svmmeklub          48.01   
Sara Lund Larsen  2008  Ringe Svmme Klub          54.99   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Ringe Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  15:01 
 
Resultat Lb 14 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 14 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Nytrsstvne    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:01   
  Arrangr  Ringe Svmme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  05 januar 2019         
 
 
Lb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Conrad Elsborg Gorecki  2008  Frem Odense          50.17   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Ringe Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  15:01 
 
Resultat Lb 15 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 15 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Nytrsstvne    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:23   
  Arrangr  Ringe Svmme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  05 januar 2019         
 
 
Lb 15, 100m Frisvmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Maja Lve Nielsen  2006  Ringe Svmme Klub  36.38        1:17.78   
Monica Munkbjerg  2006  Frem Odense  40.81        1:26.25   
Matilde A. B. Buch  2008  H2Odense  40.94        1:27.01   
Alvina Vahala Hvass  2006  Svendborg Svmme Klub  40.58        1:29.00   
Atalie R. L. Pedersen  2007  H2Odense  43.17        1:31.23   
Freja Knutson  2006  Svendborg Svmme Klub  43.49        1:32.39   
Rebekka Elholm  2009  H2Odense  44.91        1:35.31   
Johanne Terkelsen  2007  Svendborg Svmme Klub  45.62        1:35.63   
Frida Steen Mhring  2009  Nyborg Svmmeklub  45.35        1:35.73   
10  Ella Krogager Jensen  2008  Svendborg Svmme Klub  45.13        1:35.74   
11  Maya Grntved Gilling  2006  H2Odense  45.82        1:36.97   
12  Ella Broby Henriksen  2009  Ringe Svmme Klub  46.98        1:40.73   
13  Daphne Kessler Bierbaum  2007  Ringe Svmme Klub  47.17        1:41.03   
14  Thea Keinicke  2007  Ringe Svmme Klub  50.70        1:43.49   
15  Liv Emilie Poulsen  2007  Svendborg Svmme Klub  51.41        1:46.30   
16  Sarah Tranekjer  2008  H2Odense  56.34        2:08.01   
17  Mille Lundgreen  2010  Ringe Svmme Klub  1:07.79        2:31.01   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Ringe Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  15:23 
 
Resultat Lb 16 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 16 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Nytrsstvne    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:33   
  Arrangr  Ringe Svmme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  05 januar 2019         
 
 
Lb 16, 100m Frisvmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Anders Hammam Saayda  2006  Frem Odense  39.33        1:21.66   
Sylvester Neto  2007  Frem Odense  39.48        1:22.14   
Noah Fltti Thomsen  2007  Ringe Svmme Klub  39.98        1:26.39   
Rasmus Bjerre  2008  Ringe Svmme Klub  40.09        1:26.71   
Rasmus Brene Jensen  2005  H2Odense  40.49        1:26.76   
Christian Lind Pedersen  2007  Frem Odense  41.66        1:30.12   
Thor Nymark Pedersen  2006  Frem Odense  1:30.32        1:30.32   
Marius Lundsfryd  2008  Ringe Svmme Klub  1:30.42        1:30.42   
Kristoffer S. Haue  2006  Frem Odense  42.23        1:30.59   
10  Emil A. Larsen  2007  Frem Odense  46.03        1:31.26   
11  Philips Park-Nielsen  2007  Nyborg Svmmeklub  43.26        1:32.84   
12  Louis Sthr Bentsen  2010  H2Odense  44.42        1:35.39   
13  Besian Selaci  2008  H2Odense  45.26        1:36.40   
14  Christoffer Rose Skaastru  2005  Ringe Svmme Klub  44.91        1:37.49   
15  Jacob Landtved  2006  Ringe Svmme Klub  48.12        1:38.36   
16  Magnus Jeppesen  2008  Frem Odense  48.31        1:42.81   
17  Hjalte Vinther-Okholm  2008  H2Odense  50.87        1:45.76   
18  Vitus Sthr Bentsen  2012  H2Odense  50.83        1:49.02   
19  Khamik C. Nielsen  2008  Nyborg Svmmeklub  50.81        1:51.30   
20  Martin Stokholm  2007  Nyborg Svmmeklub  52.05        1:52.43   
21  Bille Stokbk  2009  H2Odense  52.50        1:52.52   
22  Martin Kjeldsen  2007  H2Odense  51.45        1:52.95   
23  Magnus Krog Jrgensen  2008  Nyborg Svmmeklub  56.12        1:54.02   
24  Felix Nrgaard  2006  Nyborg Svmmeklub  54.59        1:54.94   
25  Aksel Damsted Lund  2009  Ringe Svmme Klub  55.22        1:59.87   
26  Andreas Krog Jrgensen  2008  Nyborg Svmmeklub  55.89        2:03.99   
27  Noah Andersen  2009  Nyborg Svmmeklub  1:07.69        2:20.86   
Hjalmer Lunden  2008  H2Odense          DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Ringe Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  15:33 
 
Resultat Lb 17 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 17 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Nytrsstvne    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:42   
  Arrangr  Ringe Svmme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  05 januar 2019         
 
 
Lb 17, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Liva Vangsgaard  2006  Frem Odense  42.08        1:27.58   
Anna Mathilde Kruse  2006  Frem Odense  43.51        1:29.74   
Andrea Hi Rasmusssen  2007  Frem Odense  44.82        1:34.57   
Isabella Aurbo Herold  2007  Svendborg Svmme Klub  46.11        1:36.49   
Lea Romer Jrgensen  2008  Svendborg Svmme Klub  49.26        1:44.45   
Olivia Funder  2006  Svendborg Svmme Klub  52.75        1:48.70   
Caroline Sgaard  2006  Ringe Svmme Klub  52.45        1:49.41   
Cornelia Gardias Peters  2008  H2Odense  1:50.47        1:50.47   
Nanna Steen Mhring  2009  Nyborg Svmmeklub  51.19        1:50.63   
10  Ghezal Fahim  2005  Frem Odense  52.42        1:51.06   
11  Katrine Vlund  2008  Nyborg Svmmeklub  52.47        1:51.64   
12  Maya K. Alstrup-Lopez  2007  Frem Odense  50.02        1:52.73   
13  Kamilla Hrbl  2008  Nyborg Svmmeklub  58.58        2:05.43   
Freja Funder  2002  Svendborg Svmme Klub          DNS   
Dagmar Stahl  2007  H2Odense          DSQ  sv.p mave 26m 
Monique Thorbech Hansen  2007  Svendborg Svmme Klub          DSQ  brysttag v. 76m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Ringe Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  15:42 
 
Resultat Lb 18 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 18 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Nytrsstvne    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:43   
  Arrangr  Ringe Svmme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  05 januar 2019         
 
 
Lb 18, 100m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Josef Assing Hvidt  2006  Frem Odense  38.26        1:24.27   
Harald Heyde Engvad  2007  Frem Odense  42.03        1:29.24   
Niklas Bay Rasmussen  2007  H2Odense  42.18        1:33.07   
Sylvester Neto  2007  Frem Odense  48.43        1:42.42   
Jonas Bergmann  2006  H2Odense  48.31        1:43.19   
Malthe Petersen  2008  Frem Odense  50.45        1:44.61   
Laurits Damsted Lund  2007  Ringe Svmme Klub  52.70        1:46.15   
Rasmus Bjerre  2008  Ringe Svmme Klub  52.43        1:48.52   
Zander Finsen  2007  Frem Odense  53.23        1:51.20   
10  Christoffer Rose Skaastru  2005  Ringe Svmme Klub  55.32        1:57.07   
11  Danilo Vaarning  2009  Nyborg Svmmeklub  54.59        1:59.29   
12  Jannik Kjellerup  2009  Ringe Svmme Klub  53.49        1:59.95   
Emil A. Larsen  2007  Frem Odense          DSQ  ej rygl.afsl.50m 
Lucas Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svmme Klub          DSQ  ej afslt.p ryg 50m 
Pelle Svanberg  2006  Svendborg Svmme Klub          DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Ringe Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  15:43 
 
Resultat Lb 19 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 19 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Nytrsstvne    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  16:19   
  Arrangr  Ringe Svmme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  05 januar 2019         
 
 
Lb 19, 4X50m Frisvmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Frem rgangspiger 1  Frem Odense          2:27.90   
  Kim Hanh Vu  2004      38.18        38.18   
  Anna Mathilde Kruse  2006      37.76        1:15.94   
  Liva Vangsgaard  2006      1:11.96        2:27.90   
  Sava Mathilde Simonsen  2008              2:27.90   
                     
Frem rgangspiger 2  Frem Odense          2:38.96   
  Andrea Hi Rasmusssen  2007      35.91        35.91   
  Helena Bett Andersen  2007      38.48        1:14.39   
  Monica Munkbjerg  2006      40.11        1:54.50   
  Maya K. Alstrup-Lopez  2007      44.46        2:38.96   
                     
O Girls  H2Odense          2:46.84   
  Emily Knudsen  2006      54.59        54.59   
  Dagmar Stahl  2007      34.97        1:29.56   
  Mille A. B. Buch  2006      35.42        2:04.98   
  Atalie R. L. Pedersen  2007      41.86        2:46.84   
                     
Rsk Gruppe B Piger  Ringe Svmme Klub          2:49.22   
  Freja Zaugg Rasmussen  2008      42.81        42.81   
  Sara Lund Larsen  2008      44.43        1:27.24   
  Caroline Sgaard  2006      41.00        2:08.24   
  Thea Keinicke  2007      40.98        2:49.22   
                     
O Girls 1  H2Odense          3:00.22   
  Cornelia Gardias Peters  2008      42.47        42.47   
  Josefine Knudsen  2009      51.49        1:33.96   
  Matilde A. B. Buch  2008      44.96        2:18.92   
  Rebekka Elholm  2009      41.30        3:00.22   
                     
Nyborg Piger 1  Nyborg Svmmeklub          3:09.92   
  Nanna Steen Mhring  2009      47.68        47.68   
  Frida Steen Mhring  2009      43.16        1:30.84   
  Kamilla Hrbl  2008      51.84        2:22.68   
  Katrine Vlund  2008      47.24        3:09.92   
                     
Nyborg Piger 2  Nyborg Svmmeklub          DSQ  sv.1 tyvstart 
                     
Rsk Gruppe A Piger  Ringe Svmme Klub          DSQ  sv.3 tyvstart 
  Daphne Kessler Bierbaum  2007      44.04        44.04   
  Julie Dyrelund Rasmussen  2010      52.22        1:36.26   
                     
Svendborg K3  Svendborg Svmme Klub          DSQ  sv.4 tyvstart 
  Alvina Vahala Hvass  2006      38.60        38.60   
  Ella Krogager Jensen  2008      39.62        1:18.22   
  Freja Knutson  2006      42.32        2:00.54   
                     
Svendborg Piger 1  Svendborg Svmme Klub          DSQ  sv. 1 tyvstart 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Ringe Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  16:19 
 
Resultat Lb 20 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 20 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Nytrsstvne    Udskriftsdato  05 januar 2019   
  Stvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  16:20   
  Arrangr  Ringe Svmme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  05 januar 2019         
 
 
Lb 20, 4X50m Frisvmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Frem rgangsdrenge 1  Frem Odense          2:22.34   
  Anders Hammam Saayda  2006      36.35        36.35   
  Harald Heyde Engvad  2007      33.83        1:10.18   
  Josef Assing Hvidt  2006      34.38        1:44.56   
  Thor Nymark Pedersen  2006      37.78        2:22.34   
                     
O Boys  H2Odense          2:26.99   
  Alexander R. S. Pedersen  2006      35.68        35.68   
  Rasmus Brene Jensen  2005      36.86        1:12.54   
  Jonas Bergmann  2006      37.86        1:50.40   
  Niklas Bay Rasmussen  2007      36.59        2:26.99   
                     
Rsk Gruppe C Drenge  Ringe Svmme Klub          2:42.18   
  Laurits Damsted Lund  2007      41.14        41.14   
  Jacob Landtved  2006      40.17        1:21.31   
  Lucas Dyrelund Rasmussen  2007      39.39        2:00.70   
  Christoffer Rose Skaastru  2005      41.48        2:42.18   
                     
Rsk Gruppe B Drenge  Ringe Svmme Klub          2:43.88   
  Rasmus Bjerre  2008      41.74        41.74   
  Mathias Mller Nielsen  2008      42.99        1:24.73   
  Marius Lundsfryd  2008      40.84        2:05.57   
  Noah Fltti Thomsen  2007      38.31        2:43.88   
                     
frem Talent 2  Frem Odense          2:44.92   
  Sylvester Neto  2007      38.20        38.20   
  Emil A. Larsen  2007      42.39        1:20.59   
  Malthe Petersen  2008      42.70        2:03.29   
  Zander Finsen  2007      41.63        2:44.92   
                     
O Boys 1  H2Odense          2:47.80   
  Louis Sthr Bentsen  2010      42.12        42.12   
  Besian Selaci  2008      43.27        1:25.39   
  Gustav Bttiger  2008      37.72        2:03.11   
  Villads Birk  2009      44.69        2:47.80   
                     
Rsk Gruppe A Drenge  Ringe Svmme Klub          2:53.69   
  Jannik Kjellerup  2009      48.40        48.40   
  William Pors  2006      43.47        1:31.87   
  Benjamin Grann Madsen  2008      43.46        2:15.33   
  Kasper Cludts  2006      38.36        2:53.69   
                     
O Boys 2  H2Odense          3:06.98   
  Hjalte Vinther-Okholm  2008      46.89        46.89   
  Hjalmer Lunden  2008      43.82        1:30.71   
  Vitus Sthr Bentsen  2012      47.91        2:18.62   
  Bille Stokbk  2009      48.36        3:06.98   
                     
Nyborg Drenge 1  Nyborg Svmmeklub          3:08.30   
  Philips Park-Nielsen  2007      39.91        39.91   
  Danilo Vaarning  2009      46.57        1:26.48   
  Hjalte Mller Carlsen  2008      48.99        2:15.47   
  Martin Stokholm  2007      52.83        3:08.30   
                     
10  Nyborg Drenge 2  Nyborg Svmmeklub          3:17.19   
  Khamik C. Nielsen  2008      43.25        43.25   
  Felix Nrgaard  2006      51.65        1:34.90   
  Mikkel M. Pedersen  2008      53.01        2:27.91   
  Hjalte Monberg Witzel  2010      49.28        3:17.19   
                     
11  Nyborg Drenge 3  Nyborg Svmmeklub          3:49.72   
  Magnus Krog Jrgensen  2008      1:01.02        1:01.02   
  Marcus Korsholm Gaster  2010      1:00.27        2:01.29   
  Filip Stadnicki  2009      56.49        2:57.78   
  Andreas Krog Jrgensen  2008      51.94        3:49.72   
                     
Frem Talent 1  Frem Odense            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 januar 2019 
Licens til Ringe Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  16:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner