2021-08-06   05:04:17
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Arena Sprint Meet 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 6 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Arena Sprint Meet    Utskriftsdatum  02 februari 2019   
  Tvlingsort  Arlv    Utskriftstid  14:29   
  Arrangr  SK Sydsim         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  02 februari 2019         
 
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Frsk 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon    34.75        1:11.23   
Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsllskap    35.11        1:11.82   
Seth Nillund  2005  Malm Kappsimningsklubb    36.25        1:13.47   
Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran    36.54        1:14.73   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsllskap    36.13        1:14.74   
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS    36.74        1:14.88   
William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsllskap    36.01        1:15.41   
Stefan Bondzic-Rasic  2005  Vellinge-Nsets Simklubb    37.39        1:15.68   
Casper Kristensen  2005  Landskrona Simsllskap    37.94        1:16.96   
10  Victor Borg  2005  Simklubben Triton    37.24        1:16.98   
11  Axel Carlius  2006  Simklubben Poseidon    37.87        1:17.51   
12  Mattias Jnsson  2006  Vxj Simsllskap    38.02        1:17.66   
13  Philip Bjrkman  2005  Simklubben Poseidon    37.59        1:18.14   
14  Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran    38.66        1:18.23   
15  Liam Nilsson  2006  Vxj Simsllskap    38.21        1:18.25   
16  Nikolas Koumbaros  2006  Simklubben Ran    38.51        1:18.56   
17  Aron Paulsson  2006  Simklubben Ldde    38.01        1:19.75   
18  Filip Lnnerfors  2006  Simklubben Poseidon    39.48        1:20.65   
18  Yaser Sultan  2005  Simklubben Ran    39.12        1:20.65   
20  Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran    40.16        1:21.62   
21  Karl Oredsson  2006  Simsllskapet Delfin    39.95        1:23.82   
22  Alfred Pettersson  2005  Simklubben Poseidon    40.35        1:24.54   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Frsk 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Anton Witzell  2004  Simklubben Ldde    31.82        1:04.96   
Jacob Sderberg  2003  Helsingborgs Simsllskap    31.81        1:05.30   
Lucas rmon  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    32.89        1:06.78   
Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton    32.21        1:06.80   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsllskap    32.86        1:07.82   
Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsllskap    32.79        1:07.96   
Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsllskap    33.34        1:08.83   
Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton    33.65        1:09.04   
Eskil Ramng  2004  Vellinge-Nsets Simklubb    34.02        1:09.08   
10  Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim    33.75        1:10.58   
11  Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon    34.01        1:11.73   
12  Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS    34.61        1:11.89   
13  Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon    34.85        1:11.90   
14  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsllskap    34.96        1:11.99   
15  Jacob Baxmann  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    35.42        1:12.13   
16  Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon    35.02        1:12.97   
17  Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran    35.74        1:13.88   
18  Carl Elmer  2003  Simklubben Poseidon    36.75        1:14.29   
19  Jonathan Frjd  2004  Simklubben Sydsim    37.66        1:16.28   
Jakob Strmland  2003  Malm Kappsimningsklubb            DNS   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Frsk 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Henriksen  2002  Sprvgen Simfrening    29.42        1:00.79   
Christoffer Dellhede  2001  Landskrona Simsllskap    29.59        1:01.76  Deltar ej i final 
Dante Vollmer  2001  Helsingborgs Simsllskap    30.56        1:02.20   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsllskap    30.47        1:02.85   
Johannes Strmberg  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    30.83        1:04.02   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Ldde    31.46        1:04.35   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    31.39        1:04.60   
Isak Larsson  2000  Sjbo Simsllskap    30.84        1:04.71   
Sten Ludvigsson  1998  Malm Kappsimningsklubb    32.18        1:06.54  Deltar ej i final 
10  Emanuel Tidsen  2002  Vxj Simsllskap    32.02        1:06.60   
11  Karl Liljegren  2001  Malm Kappsimningsklubb    32.48        1:06.64   
12  Bo Beckman  2002  Malm Kappsimningsklubb    32.26        1:07.29   
13  Emil Svensson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    32.18        1:07.73   
14  Nicolas Noln  2000  Simklubben Poseidon    32.79        1:08.05   
15  Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon    33.16        1:08.55   
16  Tim Berthelsson  2000  Simsllskapet Delfin    32.63        1:08.97   
17  Alfred Persson  2000  Sjbo Simsllskap    33.30        1:09.78   
18  Elliot Larsson  2000  Simklubben Ldde    32.79        1:09.99   
19  Birkan Ates  2002  Simsllskapet Delfin    34.30        1:10.81   
20  Oskar Axandersson  2002  Vxj Simsllskap    33.50        1:10.86   
Filip Hinderup  2001  Malm Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 februari 2019 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  14:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner