2021-09-19   07:33:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Färsingadoppet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Färsingadoppet 2019
Arrangör:
Plats: Orebadet Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 14 jun 2019 till den 16 jun 2019
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 11-12 år - Final
Sponsor: Comfort NG Nilssons Rör
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nellie Björkqvist 2007 Sjöbo Simsällskap 432 32.30
2 Maja Gustafsson 2007 Falkenbergs Simklubb 348 34.71 +2.41
3 Agnes Thunberg 2007 Spårvägen Simförening 341 34.94 +2.64
4 Ella Stensgaard 2008 Hovedstadens Svømmeklub 339 35.02 +2.72
5 Nadia Walløe 2007 VAT Copenhagen-MK31 319 35.73 +3.43
6 Isabella Hua 2007 Ringsjö Simklubb 318 35.78 +3.48
7 Betty Bibeyron-Wara 2008 Hovedstadens Svømmeklub 308 36.16 +3.86
8 Karla Bergmann 2007 Rønne Svømme Klub 291 36.83 +4.53
9 Alma Sofie A. Bløcher 2008 Hovedstadens Svømmeklub 277 37.47 +5.17
10 Vigga Jørgensen 2008 Hovedstadens Svømmeklub 276 37.52 +5.22
11 Caroline Hansen 2007 VAT Copenhagen-MK31 271 37.74 +5.44
12 Ella Emilia Soelberg 2007 VAT Copenhagen-MK31 253 38.62 +6.32
13 Elin Alsalim 2007 Simklubben Ran 243 39.14 +6.84
14 Tova Jönsson 2007 Simklubben Ran 224 40.19 +7.89
15 Maya Jacobsen 2007 VAT Copenhagen-MK31 218 40.58 +8.28
16 Maja Palmqvist 2007 S 71 211 40.98 +8.68
17 Frederikke Dyrby Pedersen 2007 VAT Copenhagen-MK31 207 41.26 +8.96
18 Valentina Fanu 2007 S 71 203 41.51 +9.21
19 Ellen Bernhardsson 2008 Osby Simsällskap 200 41.71 +9.41
20 Michaela Malmström 2007 Sjöbo Simsällskap 199 41.80 +9.50
21 Emelie Andersson 2007 Simsällskapet Iden 197 41.92 +9.62
22 Mathilda Andersson 2007 S 71 196 42.05 +9.75
23 Meya Nilsson 2007 Simklubben Hajen 194 42.18 +9.88
24 Caroline Bjerre 2007 VAT Copenhagen-MK31 189 42.53 +10.23
25 Ronja Bjerg 2007 Osby Simsällskap 188 42.64 +10.34
26 Julia Bruér 2007 Simklubben Hajen 187 42.70 +10.40
26 Signe Malmberg 2008 Osby Simsällskap 187 42.70 +10.40
28 Clara Dam Lukowski 2007 Hovedstadens Svømmeklub 182 43.09 +10.79
29 Karla Rosvall 2008 Simklubben Ran 179 43.29 +10.99
30 Fideli Ekstrand 2007 Osby Simsällskap 179 43.32 +11.02
31 Elinor Fröjd 2007 Simklubben Sydsim 170 44.06 +11.76
32 Anna Gutenwik 2008 Simklubben Hajen 169 44.16 +11.86
33 Freja Rosenlund Menné 2007 VAT Copenhagen-MK31 168 44.27 +11.97
34 Signe Olsson 2007 Sjöbo Simsällskap 161 44.90 +12.60
34 Wilda Thorgren 2007 S 71 161 44.90 +12.60
36 Elin Anzelius 2008 S 71 147 46.19 +13.89
37 Thilde Gammelvind 2008 Hovedstadens Svømmeklub 145 46.41 +14.11
38 Matilda Ravn Rehnström 2008 Föreningen Trelleborg Sim 144 46.60 +14.30
39 Wilma Sonesson 2007 Simklubben Ran 143 46.64 +14.34
40 Clara Vestergaard 2008 Hovedstadens Svømmeklub 140 47.01 +14.71
40 Linnea Sjöholm 2007 Simsällskapet Iden 140 47.01 +14.71
42 Matilda Karlsson 2007 Spårvägen Simförening 132 47.88 +15.58
43 Clara Johansen 2008 Rønne Svømme Klub 130 48.12 +15.82
44 Amanda  Pantzar 2008 Simklubben Hajen 126 48.66 +16.36
45 Tilda Montelin 2007 Simklubben Hajen 125 48.81 +16.51
46 Julia Hellberg 2007 Spårvägen Simförening 118 49.80 +17.50
47 Elvira Andersson 2008 Simklubben Sydsim 117 49.83 +17.53
48 Tilde Nyborg 2008 Osby Simsällskap 105 51.78 +19.48
49 Denise Brönjemark 2008 Simsällskapet Delfin 98 52.87 +20.57
50 Matilda Kryger 2007 Sjöbo Simsällskap 93 53.90 +21.60
51 Elsa Mårtensson 2008 Simklubben Hajen 87 55.00 +22.70
52 Vilda Larsson 2008 Sjöbo Simsällskap 87 55.12 +22.82
53 Isabella Stoltz 2008 Sjöbo Simsällskap 59 1:02.75 +30.45
54 Ellen Söberg 2007 Ringsjö Simklubb 53 1:04.94 +32.64
- Ida Gadsbøll 2007 Simklubben Ran DSQ
- Edith Eriksson 2007 Simklubben Hajen DNS
Grenen officiell:  2019-06-14 17:08:45
2019-06-14 17:10:33 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap
Document
Resultat
Färsingadoppet 2019
Arrangör:
Plats: Orebadet Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 14 jun 2019 till den 16 jun 2019
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar 11-12 år - Final
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hans Bjørn Legind 2007 Hovedstadens Svømmeklub 347 31.68
2 Arvid Johansson 2007 Simklubben Ran 324 32.40 +0.72
3 Benjamin Huasson 2007 Ringsjö Simklubb 293 33.50 +1.82
4 Felix Holkenfeldt Be Berg 2007 Hovedstadens Svømmeklub 292 33.55 +1.87
5 Alexander Zhang 2007 Ringsjö Simklubb 217 37.02 +5.34
6 Hugo Östling 2007 Spårvägen Simförening 184 39.15 +7.47
7 Simon Voldmester 2007 Hovedstadens Svømmeklub 183 39.18 +7.50
8 Mattias Sanda 2007 Sjöbo Simsällskap 181 39.31 +7.63
9 Konradas Juska 2007 Hovedstadens Svømmeklub 172 39.99 +8.31
10 Brian Eriksson 2007 Spårvägen Simförening 168 40.30 +8.62
11 Ib Fang Wang 2007 Hovedstadens Svømmeklub 161 40.87 +9.19
12 Kasper Andersson 2008 Simklubben Ran 160 41.02 +9.34
13 Vilgot Andersson 2007 Falkenbergs Simklubb 152 41.67 +9.99
14 Laurits Erichsen 2007 Rønne Svømme Klub 152 41.72 +10.04
15 Daniel Emil Lund Cliff 2007 Hovedstadens Svømmeklub 145 42.31 +10.63
16 Rasmus Öst 2007 Spårvägen Simförening 126 44.35 +12.67
17 Isak Berild Andersen 2007 Sjöbo Simsällskap 93 49.14 +17.46
18 Markus Thorsson 2008 Simklubben Hajen 92 49.24 +17.56
19 Noah Zhang 2008 Ringsjö Simklubb 85 50.49 +18.81
20 Didrik Brönjemark 2007 Simsällskapet Delfin 78 52.07 +20.39
21 Elias Løkken Boss 2008 Rønne Svømme Klub 72 53.45 +21.77
22 Isak Andersson 2007 Osby Simsällskap 68 54.42 +22.74
23 Albin Hedvall 2007 Simsällskapet Delfin 63 55.78 +24.10
24 Rasmus F. Jegård 2007 Rønne Svømme Klub 56 58.00 +26.32
- Hampus Björkdahl 2008 Simsällskapet Iden DSQ
- Elliot Feldt 2007 Simklubben Ran DNS
- Linus Klarskov Vidovic 2007 Hovedstadens Svømmeklub DNS
Grenen officiell:  2019-06-14 17:13:22
2019-06-14 17:15:55 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap
Document
Resultat
Färsingadoppet 2019
Arrangör:
Plats: Orebadet Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 14 jun 2019 till den 16 jun 2019
Gren 3, 50m Ryggsim Damer 13-14 år - Final
Sponsor: Tyr
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alicia Sjögren 2005 Föreningen Trelleborg Sim 566 32.61
2 Erma Duratovic 2005 Föreningen Trelleborg Sim 495 34.10 +1.49
3 Wilma Eld 2005 Spårvägen Simförening 467 34.77 +2.16
4 Julia Henriksson 2005 Simklubben Hajen 464 34.83 +2.22
5 Elina Holgersson 2005 Osby Simsällskap 458 35.00 +2.39
6 Kajsa Salomonsen 2005 VAT Copenhagen-MK31 455 35.06 +2.45
7 Elise Dahlberg 2006 Falkenbergs Simklubb 409 36.32 +3.71
8 Johanna Claesson 2006 Spårvägen Simförening 394 36.78 +4.17
9 Maja Zastrojevic 2006 VAT Copenhagen-MK31 369 37.59 +4.98
10 Filippa Eiler 2005 VAT Copenhagen-MK31 362 37.84 +5.23
11 Alice Bitzén 2006 Simklubben Hajen 356 38.05 +5.44
12 Adelina Gummesson 2005 Lönsboda Simsällskap 331 38.99 +6.38
13 Frida Loqvist 2006 Spårvägen Simförening 325 39.22 +6.61
14 Maja McAdam 2006 Falkenbergs Simklubb 323 39.30 +6.69
15 Ella Holmberg 2006 Spårvägen Simförening 309 39.88 +7.27
16 Thea Qvarnström 2005 Falkenbergs Simklubb 296 40.47 +7.86
17 Cassandra Malmström 2005 Sjöbo Simsällskap 294 40.56 +7.95
18 Saga Tretinjak 2006 Simklubben Hajen 294 40.57 +7.96
19 Hilda Nilsson-Halvardsson 2005 Sjöbo Simsällskap 293 40.60 +7.99
20 Jennifer Geaney 2005 Spårvägen Simförening 293 40.61 +8.00
21 Elsa Winberg 2006 Simklubben Hajen 286 40.92 +8.31
22 Anna Contis Pavel 2006 Simklubben Hajen 283 41.07 +8.46
23 Amelia Johansson Lindkvist 2006 Simklubben Ran 271 41.68 +9.07
24 Jacquline Rengbrandt 2005 Föreningen Trelleborg Sim 270 41.72 +9.11
25 Sarah Højlund 2006 VAT Copenhagen-MK31 267 41.85 +9.24
26 Wilma Groth 2005 Spårvägen Simförening 262 42.14 +9.53
27 Thea Ekstrand 2006 Osby Simsällskap 260 42.27 +9.66
28 Tyra Mårtensson 2006 Simklubben Hajen 254 42.58 +9.97
29 Aya Malling 2006 VAT Copenhagen-MK31 249 42.86 +10.25
30 Mimmi Palm 2005 Sjöbo Simsällskap 246 43.02 +10.41
31 Luna Hein 2005 VAT Copenhagen-MK31 245 43.07 +10.46
32 Livia Landmyr 2006 Eslövs Simsällskap 243 43.21 +10.60
33 Elina Olsson 2006 Kiviks Simklubb 240 43.37 +10.76
34 Bianca Havner 2005 Falkenbergs Simklubb 235 43.72 +11.11
35 Karolina Nivenius 2005 Spårvägen Simförening 234 43.76 +11.15
36 Alva Olofsson 2005 S 71 215 45.01 +12.40
37 Liv Dahl 2005 Spårvägen Simförening 195 46.47 +13.86
38 Anna Malmring 2006 Spårvägen Simförening 188 47.05 +14.44
39 Luna Simonsson 2005 Ringsjö Simklubb 182 47.54 +14.93
40 Celie Rosén 2005 Föreningen Trelleborg Sim 176 48.13 +15.52
41 Moa Lindqvist 2006 Simsällskapet Delfin 171 48.55 +15.94
42 Lisa Danfelter 2005 Spårvägen Simförening 170 48.64 +16.03
43 Cassandra Strömquist Tampell 2006 Spårvägen Simförening 126 53.81 +21.20
- Klara  Kylefors 2006 Simklubben Hajen DSQ
Grenen officiell:  2019-06-14 17:21:02
2019-06-14 17:24:45 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap
Document
Resultat
Färsingadoppet 2019
Arrangör:
Plats: Orebadet Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 14 jun 2019 till den 16 jun 2019
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar 13-14 år - Final
Sponsor: Eriksgården i Sjöbo AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alan Eriksson 2005 Spårvägen Simförening 385 32.99
2 Jonathan Ravn Rehnström 2005 Föreningen Trelleborg Sim 359 33.75 +0.76
3 Oscar Gustafson 2005 Spårvägen Simförening 328 34.78 +1.79
4 Anton Jöngren 2006 Spårvägen Simförening 276 36.83 +3.84
5 Liam Lehtonen Hebert 2006 Spårvägen Simförening 271 37.07 +4.08
6 Oliver Geaney 2006 Spårvägen Simförening 259 37.63 +4.64
7 Erik Moberg 2006 Osby Simsällskap 259 37.64 +4.65
8 David  Holmberg 2005 Spårvägen Simförening 254 37.87 +4.88
9 Elias Albrektsson 2006 Simsällskapet Iden 247 38.25 +5.26
10 William Erneholm 2006 Spårvägen Simförening 246 38.28 +5.29
11 Oscar Nord 2006 Osby Simsällskap 244 38.38 +5.39
12 Vincent Johnson 2006 Osby Simsällskap 239 38.66 +5.67
13 Rasmus Hansson 2005 Kiviks Simklubb 237 38.73 +5.74
14 Alex Jemeljanov 2005 Sjöbo Simsällskap 232 39.01 +6.02
15 Anton Nordström 2006 Kiviks Simklubb 217 39.91 +6.92
16 Jakob Tidén 2006 Eslövs Simsällskap 205 40.68 +7.69
17 Sebastian Nymark-Jessen 2006 VAT Copenhagen-MK31 202 40.90 +7.91
18 Hampus Losell 2005 Kiviks Simklubb 197 41.22 +8.23
19 Adam Malmquist 2006 Eslövs Simsällskap 195 41.35 +8.36
20 August Juel Bragge 2005 VAT Copenhagen-MK31 183 42.23 +9.24
21 Kevin Andersson 2005 Simklubben Ran 146 45.54 +12.55
22 Sebastian Nilsson 2006 Sjöbo Simsällskap 146 45.57 +12.58
23 Axel Krantz 2005 Sjöbo Simsällskap 126 47.84 +14.85
Grenen officiell:  2019-06-14 17:26:08
2019-06-14 17:28:25 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap
Document
Resultat
Färsingadoppet 2019
Arrangör:
Plats: Orebadet Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 14 jun 2019 till den 16 jun 2019
Gren 5, 50m Bröstsim Damer 15-oä - Final
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Josefine B. Pedersen 1999 VAT Copenhagen-MK31 733 32.60
2 Johanna Berthelsen 2000 VAT Copenhagen-MK31 585 35.15 +2.55
3 Olga Schubert 2000 Sjöbo Simsällskap 567 35.52 +2.92
4 Isabella Lagnerup 2000 Simklubben Sydsim 529 36.35 +3.75
5 Lærke Blond 2003 Vallensbæk IF Af 1939 518 36.59 +3.99
6 Hannah Höesch 2003 Hovedstadens Svømmeklub 514 36.69 +4.09
7 Stina Lindberg 2000 Simklubben Poseidon 514 36.70 +4.10
8 Julia Olsson 2004 Kiviks Simklubb 512 36.73 +4.13
9 Ella Laurén 2001 Simklubben Hajen 482 37.48 +4.88
10 Clara Steen 2003 Sjöbo Simsällskap 469 37.84 +5.24
11 Thea Brünjes 2004 Kiviks Simklubb 463 37.98 +5.38
12 Thea Dahlqvist 2003 Simklubben Hajen 462 38.03 +5.43
13 Josephine B. U. Danielsen 2003 Swim Team Taastrup - VATCPH 425 39.09 +6.49
14 Rebecka Ungureanu 2004 S 71 410 39.55 +6.95
15 Emilia Kryger 2004 Sjöbo Simsällskap 405 39.73 +7.13
16 Emilia Eek 2001 Simklubben Sydsim 397 39.98 +7.38
17 Ella Gutenwik 2004 Simklubben Hajen 397 40.00 +7.40
18 Sara Nobrell 2002 Simklubben Hajen 392 40.14 +7.54
19 Olivia Pantzar 2004 Simklubben Hajen 387 40.32 +7.72
20 Vera Staun Hansen 1999 Hovedstadens Svømmeklub 385 40.38 +7.78
21 Laura Kristensen 2004 VAT Copenhagen-MK31 384 40.44 +7.84
22 Clara Hartvig-Olsen 2004 Vallensbæk IF Af 1939 368 41.00 +8.40
23 Alma Mårtensson 2004 Simklubben Hajen 357 41.43 +8.83
24 Jennie Christiansen 2004 Simklubben Sydsim 356 41.46 +8.86
25 Elin Lundberg 2003 Kiviks Simklubb 350 41.71 +9.11
26 Lina Nilsson 2002 Osby Simsällskap 345 41.88 +9.28 SB14
27 Therese Svensson 1991 Sjöbo Simsällskap 314 43.25 +10.65
28 Isabell Tretinjak 2003 Simklubben Hajen 310 43.42 +10.82
29 Nora Kejser 2004 VAT Copenhagen-MK31 309 43.46 +10.86
30 Kristin Johannesson 2004 Falkenbergs Simklubb 241 47.23 +14.63
31 Emma Erntsson 2004 Osby Simsällskap 184 51.69 +19.09
- Sabina Rosengren 2003 Sjöbo Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-06-14 17:29:24
2019-06-14 17:30:09 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap
Document
Resultat
Färsingadoppet 2019
Arrangör:
Plats: Orebadet Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 14 jun 2019 till den 16 jun 2019
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar 15-oä - Final
Sponsor: Sjöbo Gästgivaregård
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Antoine Montier 1993 VAT Copenhagen-MK31 588 30.96
2 Carl Terp Larsen 2001 VAT Copenhagen-MK31 509 32.49 +1.53
3 Vincent Hua 2004 Ringsjö Simklubb 498 32.73 +1.77
4 Carl Emil Hertz Bugge 2003 Hovedstadens Svømmeklub 478 33.17 +2.21
5 Jens Christiansen 2001 Simklubben Sydsim 460 33.60 +2.64
6 Hampus Olsson 2003 Sjöbo Simsällskap 439 34.14 +3.18
7 Mads Ørsted Nielsen 1999 Swim Team Taastrup - VATCPH 432 34.31 +3.35
8 Anthon Huasson 2004 Ringsjö Simklubb 407 35.01 +4.05
9 David Kristensen 2003 VAT Copenhagen-MK31 406 35.02 +4.06
10 Mathias Hatting Petersen 2000 Swim Team Taastrup - VATCPH 398 35.25 +4.29
11 Mohammed Ghizzaui 2003 Vallensbæk IF Af 1939 398 35.26 +4.30
12 Peter Vinge-Maigaard 2003 Vallensbæk IF Af 1939 392 35.44 +4.48
13 Malte Laurén 2004 Simklubben Hajen 362 36.39 +5.43
14 Alexander Nilsson 2003 Sjöbo Simsällskap 359 36.50 +5.54
15 Markus Annas 2004 Spårvägen Simförening 355 36.63 +5.67
16 Rasmus Hatting Petersen 2002 Swim Team Taastrup - VATCPH 351 36.77 +5.81
17 Gabriel Agardh 2003 Simklubben Hajen 338 37.23 +6.27
18 Malte Rasch 2004 Rønne Svømme Klub 327 37.65 +6.69
19 Louie Hermansen 2004 VAT Copenhagen-MK31 313 38.20 +7.24
20 Alfred Rosberg 2003 Sjöbo Simsällskap 307 38.45 +7.49
21 Andreas Nordh 1991 Osby Simsällskap 304 38.58 +7.62 SB14
22 Måns Burmester-Lysell 2004 Simklubben Hajen 302 38.66 +7.70
23 Melvin Andersson 2003 Simklubben Sydsim 296 38.93 +7.97
24 Viktor Spoelstra 2004 Sjöbo Simsällskap 288 39.28 +8.32
25 Jacob Hansson 2002 Simklubben Hajen 258 40.72 +9.76
26 Fabian Claeson 2002 Osby Simsällskap 202 44.18 +13.22 SB8
- Erik Koch 2004 Simklubben Hajen DNS
- Oscar Nordström 2003 Kiviks Simklubb DNS
- Carl Rogmark 2004 Simklubben Hajen DNS
Grenen officiell:  2019-06-14 17:33:06
2019-06-14 17:34:00 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap
Document
Resultat
Färsingadoppet 2019
Arrangör:
Plats: Orebadet Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 14 jun 2019 till den 16 jun 2019
Gren 7, 50m Ryggsim Damer 11-12 år - Final
Sponsor: Tyr
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nadia Walløe 2007 VAT Copenhagen-MK31 405 36.46
2 Nellie Björkqvist 2007 Sjöbo Simsällskap 350 38.25 +1.79
3 Maja Gustafsson 2007 Falkenbergs Simklubb 344 38.49 +2.03
4 Valentina Fanu 2007 S 71 343 38.51 +2.05
5 Tova Jönsson 2007 Simklubben Ran 342 38.58 +2.12
6 Isabella Hua 2007 Ringsjö Simklubb 341 38.61 +2.15
7 Alma Sofie A. Bløcher 2008 Hovedstadens Svømmeklub 314 39.68 +3.22
8 Alma Persson 2008 Föreningen Österlen Sim 311 39.78 +3.32
9 Julia Bruér 2007 Simklubben Hajen 306 40.00 +3.54
10 Vigga Jørgensen 2008 Hovedstadens Svømmeklub 305 40.07 +3.61
11 Mathilda Andersson 2007 S 71 299 40.33 +3.87
12 Maya Jacobsen 2007 VAT Copenhagen-MK31 291 40.69 +4.23
13 Alma Gummesson 2008 Föreningen Österlen Sim 285 40.96 +4.50
14 Ella Stensgaard 2008 Hovedstadens Svømmeklub 281 41.17 +4.71
15 Frederikke Dyrby Pedersen 2007 VAT Copenhagen-MK31 265 41.97 +5.51
16 Signe Malmberg 2008 Osby Simsällskap 262 42.16 +5.70
17 Edith Eriksson 2007 Simklubben Hajen 259 42.30 +5.84
18 Ariella Bondesson 2007 Sjöbo Simsällskap 257 42.43 +5.97
19 Mie Bysand 2007 VAT Copenhagen-MK31 248 42.92 +6.46
20 Ronja Bjerg 2007 Osby Simsällskap 242 43.26 +6.80
21 Emelie Andersson 2007 Simsällskapet Iden 242 43.29 +6.83
22 Caroline Bjerre 2007 VAT Copenhagen-MK31 238 43.50 +7.04
23 Wilma Sonesson 2007 Simklubben Ran 235 43.66 +7.20
24 Meya Nilsson 2007 Simklubben Hajen 234 43.77 +7.31
25 Clara Dam Lukowski 2007 Hovedstadens Svømmeklub 231 43.92 +7.46
26 Alice Christensen 2008 Helsingborgs Simsällskap 231 43.94 +7.48
27 Maja Palmqvist 2007 S 71 224 44.37 +7.91
28 Ellen Lyse 2007 VAT Copenhagen-MK31 224 44.38 +7.92
29 Ellen Bernhardsson 2008 Osby Simsällskap 224 44.39 +7.93
30 Michaela Malmström 2007 Sjöbo Simsällskap 221 44.57 +8.11
31 Moa Sandin 2008 Helsingborgs Simsällskap 219 44.75 +8.29
32 Linnea Sjöholm 2007 Simsällskapet Iden 219 44.76 +8.30
33 Klara Singvall 2007 Simklubben Hajen 217 44.84 +8.38
34 Amanda  Pantzar 2008 Simklubben Hajen 213 45.11 +8.65
35 Sanna Bankert 2008 Helsingborgs Simsällskap 212 45.21 +8.75
36 Emma Kestenholz 2007 VAT Copenhagen-MK31 210 45.38 +8.92
37 Freja Rosenlund Menné 2007 VAT Copenhagen-MK31 209 45.40 +8.94
38 Elin Yavuz 2007 Spårvägen Simförening 207 45.60 +9.14
39 Anna Gutenwik 2008 Simklubben Hajen 206 45.63 +9.17
40 Elinor Fröjd 2007 Simklubben Sydsim 204 45.78 +9.32
41 Regitze Wojtaszewski 2007 VAT Copenhagen-MK31 188 47.06 +10.60
42 Eyla Lidberg 2008 Helsingborgs Simsällskap 186 47.19 +10.73
43 Signe Olsson 2007 Sjöbo Simsällskap 183 47.46 +11.00
44 Fideli Ekstrand 2007 Osby Simsällskap 180 47.77 +11.31
45 Matilda Kryger 2007 Sjöbo Simsällskap 176 48.07 +11.61
46 Karla Rosvall 2008 Simklubben Ran 175 48.19 +11.73
47 Tova Karlsson 2008 Helsingborgs Simsällskap 174 48.30 +11.84
48 Elin Alsalim 2007 Simklubben Ran 173 48.40 +11.94
49 Hanna Jönsson Andersson 2008 Sjöbo Simsällskap 172 48.43 +11.97
50 Julia Hellberg 2007 Spårvägen Simförening 172 48.46 +12.00
51 Clara Vestergaard 2008 Hovedstadens Svømmeklub 172 48.48 +12.02
52 Tilda Montelin 2007 Simklubben Hajen 169 48.77 +12.31
53 Siri Fältman 2008 Helsingborgs Simsällskap 165 49.13 +12.67
54 Thilde Gammelvind 2008 Hovedstadens Svømmeklub 163 49.35 +12.89
55 Matilda Karlsson 2007 Spårvägen Simförening 160 49.69 +13.23
56 Wilda Thorgren 2007 S 71 157 49.94 +13.48
57 Isabella Stoltz 2008 Sjöbo Simsällskap 153 50.40 +13.94
58 Sofia Pojmark 2008 Helsingborgs Simsällskap 151 50.63 +14.17
59 Elsa Mårtensson 2008 Simklubben Hajen 144 51.46 +15.00
60 Vilda Larsson 2008 Sjöbo Simsällskap 143 51.48 +15.02
61 Matilda Ravn Rehnström 2008 Föreningen Trelleborg Sim 138 52.10 +15.64
62 Alice Nilsson 2008 Helsingborgs Simsällskap 136 52.44 +15.98
63 Tilde Nyborg 2008 Osby Simsällskap 130 53.15 +16.69
64 Jenny Rappe 2007 Eslövs Simsällskap 127 53.60 +17.14
65 Lovha Signal 2007 Sjöbo Simsällskap 113 55.73 +19.27
66 Denise Brönjemark 2008 Simsällskapet Delfin 100 57.94 +21.48
67 Ellen Söberg 2007 Ringsjö Simklubb 98 58.39 +21.93
- Liv Dahlqvist 2010 Simklubben Hajen 86 1:00.98 +24.52
- Felicia Jönsson 2009 Helsingborgs Simsällskap 185 47.31 +10.85
- Kajsa Berg 2009 Helsingborgs Simsällskap 204 45.77 +9.31
- Molly Andersson 2009 Simklubben Hajen 98 58.51 +22.05
- Filippa Lock 2007 Spårvägen Simförening DSQ
- Rebecka Agardh 2007 Simklubben Hajen DSQ
- Ida Gadsbøll 2007 Simklubben Ran DNS
Grenen officiell:  2019-06-14 17:46:45
2019-06-14 17:53:02 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap
Document
Resultat
Färsingadoppet 2019
Arrangör:
Plats: Orebadet Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 14 jun 2019 till den 16 jun 2019
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar 11-12 år - Final
Sponsor: Scanjet Marine AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hans Bjørn Legind 2007 Hovedstadens Svømmeklub 328 34.77
2 Lucas Goulet 2008 Spårvägen Simförening 289 36.27 +1.50
3 Arvid Johansson 2007 Simklubben Ran 268 37.20 +2.43
4 Brian Eriksson 2007 Spårvägen Simförening 258 37.69 +2.92
5 Felix Holkenfeldt Be Berg 2007 Hovedstadens Svømmeklub 240 38.60 +3.83
6 Alexander Zhang 2007 Ringsjö Simklubb 209 40.41 +5.64
7 Benjamin Huasson 2007 Ringsjö Simklubb 200 41.01 +6.24
8 Filip Jälminger 2008 Helsingborgs Simsällskap 184 42.12 +7.35
9 Wille Zetterström 2008 Helsingborgs Simsällskap 184 42.18 +7.41
10 Konradas Juska 2007 Hovedstadens Svømmeklub 184 42.19 +7.42
11 Kasper Andersson 2008 Simklubben Ran 182 42.34 +7.57
12 Ib Fang Wang 2007 Hovedstadens Svømmeklub 181 42.42 +7.65
13 Ludvig Bartolek 2008 Helsingborgs Simsällskap 178 42.66 +7.89
14 Kasper Prahl 2008 Helsingborgs Simsällskap 177 42.74 +7.97
15 Vilgot Andersson 2007 Falkenbergs Simklubb 173 43.00 +8.23
16 Vidar Karlström 2007 Spårvägen Simförening 166 43.59 +8.82
17 Elliot Sandberg 2008 Helsingborgs Simsällskap 155 44.64 +9.87
18 Sigge Modee 2008 Eslövs Simsällskap 154 44.68 +9.91
19 Noel Ardenvik 2008 Helsingborgs Simsällskap 146 45.53 +10.76
20 Mattias Sanda 2007 Sjöbo Simsällskap 142 45.98 +11.21
21 Markus Thorsson 2008 Simklubben Hajen 138 46.34 +11.57
22 Hampus Björkdahl 2008 Simsällskapet Iden 130 47.27 +12.50
23 Rasmus Öst 2007 Spårvägen Simförening 126 47.83 +13.06
24 Pontus Lindahl 2008 Helsingborgs Simsällskap 121 48.45 +13.68
25 Noah Zhang 2008 Ringsjö Simklubb 112 49.67 +14.90
26 Isak Berild Andersen 2007 Sjöbo Simsällskap 107 50.41 +15.64
27 Anton Kindborg 2008 Sjöbo Simsällskap 107 50.52 +15.75
28 Didrik Brönjemark 2007 Simsällskapet Delfin 98 51.94 +17.17
29 Isak Andersson 2007 Osby Simsällskap 88 53.80 +19.03
30 Albin Hedvall 2007 Simsällskapet Delfin 87 53.97 +19.20
31 Rasmus F. Jegård 2007 Rønne Svømme Klub 85 54.40 +19.63
32 Christoffer Andersen 2007 Rønne Svømme Klub 74 57.13 +22.36
33 David Sylvan 2007 Simklubben Hajen 71 57.91 +23.14
34 Oscar Andersson 2008 S 71 65 59.61 +24.84
- Elias Ozmec 2008 Helsingborgs Simsällskap DSQ
- Linus Klarskov Vidovic 2007 Hovedstadens Svømmeklub DNS
- Elliot Feldt 2007 Simklubben Ran DNS
Grenen officiell:  2019-06-14 17:51:41
2019-06-14 17:52:49 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap
Document
Resultat
Färsingadoppet 2019
Arrangör:
Plats: Orebadet Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 14 jun 2019 till den 16 jun 2019
Gren 9, 50m Bröstsim Damer 13-14 år - Final
Sponsor: Teleservice
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Cassandra Malmström 2005 Sjöbo Simsällskap 537 36.17
2 Alicia Sjögren 2005 Föreningen Trelleborg Sim 528 36.36 +0.19
3 Cille Kirketerp 2005 VAT Copenhagen-MK31 490 37.27 +1.10
4 Hannah B. Pedersen 2005 VAT Copenhagen-MK31 475 37.67 +1.50
5 Alexandra Alkas Alias 2006 Spårvägen Simförening 468 37.86 +1.69
6 Erma Duratovic 2005 Föreningen Trelleborg Sim 450 38.35 +2.18
7 Elina Holgersson 2005 Osby Simsällskap 376 40.73 +4.56
8 Jacquline Rengbrandt 2005 Föreningen Trelleborg Sim 374 40.80 +4.63
9 Elise Dahlberg 2006 Falkenbergs Simklubb 373 40.81 +4.64
10 Johanna Rasmussen 2006 VAT Copenhagen-MK31 353 41.58 +5.41
11 Luna Luminari 2005 VAT Copenhagen-MK31 351 41.67 +5.50
12 Elsa Winberg 2006 Simklubben Hajen 327 42.64 +6.47
13 Lisa Danfelter 2005 Spårvägen Simförening 314 43.25 +7.08
14 Lisa Uddeholt 2005 Spårvägen Simförening 313 43.26 +7.09
15 Wilma Groth 2005 Spårvägen Simförening 305 43.66 +7.49
16 Klara  Kylefors 2006 Simklubben Hajen 285 44.63 +8.46
17 Alice Bitzén 2006 Simklubben Hajen 280 44.90 +8.73
18 Ella Holmberg 2006 Spårvägen Simförening 274 45.24 +9.07
19 Liv Dahl 2005 Spårvägen Simförening 261 45.99 +9.82
20 Bianca Havner 2005 Falkenbergs Simklubb 241 47.19 +11.02
21 Tyra Mårtensson 2006 Simklubben Hajen 238 47.39 +11.22
22 Elina Olsson 2006 Kiviks Simklubb 238 47.43 +11.26
23 Jennifer Geaney 2005 Spårvägen Simförening 232 47.79 +11.62
24 Celie Rosén 2005 Föreningen Trelleborg Sim 227 48.17 +12.00
25 Luna Hein 2005 VAT Copenhagen-MK31 225 48.33 +12.16
26 Maja McAdam 2006 Falkenbergs Simklubb 208 49.56 +13.39
27 Amelia Johansson Lindkvist 2006 Simklubben Ran 207 49.70 +13.53
28 Moa Lindqvist 2006 Simsällskapet Delfin 202 50.10 +13.93
29 Alva Olofsson 2005 S 71 197 50.52 +14.35
30 Anna Contis Pavel 2006 Simklubben Hajen 194 50.76 +14.59
31 Luna Simonsson 2005 Ringsjö Simklubb 193 50.83 +14.66
32 Mimmi Palm 2005 Sjöbo Simsällskap 190 51.08 +14.91
33 Anna Malmring 2006 Spårvägen Simförening 166 53.41 +17.24
- Saga Tretinjak 2006 Simklubben Hajen DSQ
- Thea Ekstrand 2006 Osby Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-06-14 17:57:33
2019-06-14 17:58:27 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap
Document
Resultat
Färsingadoppet 2019
Arrangör:
Plats: Orebadet Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 14 jun 2019 till den 16 jun 2019
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar 13-14 år - Final
Sponsor: Epcon Konsult AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Einar Styrman 2005 Spårvägen Simförening 426 34.47
2 Oscar Gustafson 2005 Spårvägen Simförening 341 37.13 +2.66
3 Vincent Johnson 2006 Osby Simsällskap 340 37.15 +2.68
4 Elias Albrektsson 2006 Simsällskapet Iden 340 37.18 +2.71
5 Jonathan Ravn Rehnström 2005 Föreningen Trelleborg Sim 334 37.38 +2.91
6 William Erneholm 2006 Spårvägen Simförening 256 40.82 +6.35
7 Sebastian Nilsson 2006 Sjöbo Simsällskap 230 42.32 +7.85
8 Alex Jemeljanov 2005 Sjöbo Simsällskap 212 43.49 +9.02
8 Hampus Losell 2005 Kiviks Simklubb 212 43.49 +9.02
10 Erik Moberg 2006 Osby Simsällskap 205 43.96 +9.49
11 Nathanael Alexandersson 2006 Spårvägen Simförening 190 45.08 +10.61
12 Kevin Andersson 2005 Simklubben Ran 186 45.44 +10.97
13 Oliver Geaney 2006 Spårvägen Simförening 182 45.78 +11.31
14 Axel Krantz 2005 Sjöbo Simsällskap 174 46.41 +11.94
15 Anton Nordström 2006 Kiviks Simklubb 147 49.06 +14.59
- Asbjørn Brandt-Lassen 2006 VAT Copenhagen-MK31 DNS
- August Juel Bragge 2005 VAT Copenhagen-MK31 DNS
Grenen officiell:  2019-06-14 18:00:43
2019-06-14 18:02:42 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap
Document
Resultat
Färsingadoppet 2019
Arrangör:
Plats: Orebadet Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 14 jun 2019 till den 16 jun 2019
Gren 11, 50m Frisim Damer 15-oä - Final
Sponsor: Sjöbo Järn
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olivia Hansson 2003 Kiviks Simklubb 609 27.92
2 Vera Staun Hansen 1999 Hovedstadens Svømmeklub 597 28.11 +0.19
3 Johanna Berthelsen 2000 VAT Copenhagen-MK31 585 28.29 +0.37
4 Sara Nobrell 2002 Simklubben Hajen 572 28.50 +0.58
5 Stina Lindberg 2000 Simklubben Poseidon 563 28.65 +0.73
6 Thea Brünjes 2004 Kiviks Simklubb 563 28.66 +0.74
7 Isabella Lagnerup 2000 Simklubben Sydsim 548 28.92 +1.00
8 Sofie Maagøe 2003 Hovedstadens Svømmeklub 536 29.13 +1.21
9 Vilma Andersson 2004 Föreningen Trelleborg Sim 528 29.27 +1.35
9 Clara Steen 2003 Sjöbo Simsällskap 528 29.27 +1.35
11 Julia Olsson 2004 Kiviks Simklubb 528 29.28 +1.36
12 Ella Gutenwik 2004 Simklubben Hajen 525 29.34 +1.42
13 Josefine B. Pedersen 1999 VAT Copenhagen-MK31 524 29.35 +1.43
14 Emilia C. R. Olsen 2004 VAT Copenhagen-MK31 511 29.59 +1.67
15 Thippe De Neergaard 2003 VAT Copenhagen-MK31 510 29.61 +1.69
16 Ella Laurén 2001 Simklubben Hajen 510 29.62 +1.70
17 Emilie Krog 2002 Hovedstadens Svømmeklub 502 29.78 +1.86
18 Esther Else Grubert 2003 Hovedstadens Svømmeklub 500 29.82 +1.90
19 Olivia Augustinus 2004 Hovedstadens Svømmeklub 494 29.94 +2.02
20 Emmy Johnsson 2001 Sjöbo Simsällskap 480 30.22 +2.30
21 Olivia Callesen 2004 Hovedstadens Svømmeklub 479 30.25 +2.33
22 Josefine Zebitz 2004 Hovedstadens Svømmeklub 471 30.42 +2.50
23 Jasmin Philip 2004 Hovedstadens Svømmeklub 468 30.48 +2.56
24 Mia Lindberg 2003 Hovedstadens Svømmeklub 467 30.50 +2.58
25 Lærke Blond 2003 Vallensbæk IF Af 1939 460 30.66 +2.74
26 Ulrika von Buxhoeveden 2001 Sjöbo Simsällskap 459 30.68 +2.76
27 Elin Lundberg 2003 Kiviks Simklubb 456 30.74 +2.82
28 Johanna Melin 2003 Simklubben Sydsim 451 30.85 +2.93
29 Tilde Anderberg-Richard 1999 Sjöbo Simsällskap 451 30.86 +2.94
30 Kristin Johannesson 2004 Falkenbergs Simklubb 450 30.88 +2.96
31 Olga Schubert 2000 Sjöbo Simsällskap 449 30.90 +2.98
32 Josephine B. U. Danielsen 2003 Swim Team Taastrup - VATCPH 445 30.99 +3.07
33 Therese Svensson 1991 Sjöbo Simsällskap 445 31.00 +3.08
34 Thea Dahlqvist 2003 Simklubben Hajen 443 31.03 +3.11
35 Clara Hartvig-Olsen 2004 Vallensbæk IF Af 1939 440 31.11 +3.19
36 Rebecka Ungureanu 2004 S 71 434 31.24 +3.32
37 Isabell Tretinjak 2003 Simklubben Hajen 421 31.56 +3.64
38 Mette Toftte Jørgensen 2003 Rønne Svømme Klub 421 31.57 +3.65
39 Olivia Pantzar 2004 Simklubben Hajen 417 31.68 +3.76
39 Lova Persson 2004 Simklubben Hajen 417 31.68 +3.76
41 Laura Kristensen 2004 VAT Copenhagen-MK31 414 31.74 +3.82
42 Lovisa Rohlin 2004 S 71 393 32.31 +4.39
43 Elisabeth Roskær 2004 VAT Copenhagen-MK31 386 32.49 +4.57
44 Alma Mårtensson 2004 Simklubben Hajen 374 32.83 +4.91
44 Lina Nilsson 2002 Osby Simsällskap 374 32.83 +4.91 S14
46 Emilia Eek 2001 Simklubben Sydsim 358 33.33 +5.41
47 Jennie Christiansen 2004 Simklubben Sydsim 331 34.19 +6.27
48 Nora Kejser 2004 VAT Copenhagen-MK31 320 34.60 +6.68
49 Emilia Kryger 2004 Sjöbo Simsällskap 293 35.62 +7.70
50 Emma Erntsson 2004 Osby Simsällskap 214 39.57 +11.65
- Sabina Rosengren 2003 Sjöbo Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-06-14 18:07:26
2019-06-14 18:09:18 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap
Document
Resultat
Färsingadoppet 2019
Arrangör:
Plats: Orebadet Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 14 jun 2019 till den 16 jun 2019
Gren 12, 50m Frisim Herrar 15-oä - Final
Sponsor: Tyr
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Östlund 2000 Simklubben Poseidon 609 24.66
1 Jens Christiansen 2001 Simklubben Sydsim 609 24.66 =
3 Oliver Søgaard-Andersen 2003 Hovedstadens Svømmeklub 569 25.23 +0.57
4 Valdemar Brøns 2003 Hovedstadens Svømmeklub 548 25.55 +0.89
5 Mads Ørsted Nielsen 1999 Swim Team Taastrup - VATCPH 528 25.87 +1.21
6 Bertram Dreyer Riis 2002 Hovedstadens Svømmeklub 526 25.89 +1.23
7 Jet Li Fuhrmann 2004 Hovedstadens Svømmeklub 518 26.03 +1.37
8 Jens Bomgaard 2002 Hovedstadens Svømmeklub 501 26.31 +1.65
9 Antoine Montier 1993 VAT Copenhagen-MK31 496 26.40 +1.74
10 Marcus Skøtt Haslev 2002 Hovedstadens Svømmeklub 496 26.41 +1.75
11 Phillip Quist 2003 Rønne Svømme Klub 473 26.83 +2.17
12 Carl Terp Larsen 2001 VAT Copenhagen-MK31 468 26.93 +2.27
13 Rasmus Hatting Petersen 2002 Swim Team Taastrup - VATCPH 460 27.07 +2.41
14 Mathias Hatting Petersen 2000 Swim Team Taastrup - VATCPH 452 27.24 +2.58
15 Gabriel Agardh 2003 Simklubben Hajen 443 27.42 +2.76
16 Vilhelm Andersson 2002 Simklubben Sydsim 442 27.45 +2.79
17 Felix Rosenkvist 2004 Simklubben Sydsim 421 27.88 +3.22
18 William Studsgaard 2004 Rønne Svømme Klub 420 27.90 +3.24
19 Hampus Olsson 2003 Sjöbo Simsällskap 402 28.32 +3.66
20 Vincent Hua 2004 Ringsjö Simklubb 399 28.38 +3.72
21 Mohammed Ghizzaui 2003 Vallensbæk IF Af 1939 396 28.47 +3.81
22 Louie Hermansen 2004 VAT Copenhagen-MK31 390 28.60 +3.94
23 Alex Baes Maidens 2004 VAT Copenhagen-MK31 389 28.62 +3.96
24 Anthon Huasson 2004 Ringsjö Simklubb 389 28.63 +3.97
25 Peter Vinge-Maigaard 2003 Vallensbæk IF Af 1939