2021-10-25   22:10:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 2 2018-2019, Lödde

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag pass 4 start 15.30

Document
Resultat
UGP 2 SKåne-Blekinge
Arrangör:
Plats: Tolvåkersbadet Skånesim/Simklubben Lödde
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 jan 2019 till den 27 jan 2019
Event 23, 400m Frisim Herrar 17-18 år - Final
SR 3:39.35 Victor Johansson 1998 Jönköpings SS SWE Köpenhamn (DEN) 2017-12-13
SJR 3:39.35 Victor Johansson 1998 Jönköpings SS SWE Köpenhamn (DEN) 2017-12-13
DR 3:47.28 Gustav Åberg Lejdström Helsingborgs S Dubai 2011-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Noel Persson 2002 Simklubben Triton 496 4:28.06
50m: 29.75
100m: 1:03.07
(33.32)
150m: 1:37.02
(33.95)
200m: 2:11.22
(34.20)
250m: 2:45.44
(34.22)
300m: 3:19.61
(34.17)
350m: 3:54.06
(34.45)
400m: 4:28.06
(34.00)
2 Emil Pettersson 2002 Simklubben Poseidon 417 4:43.90 +15.84
50m: 31.41
100m: 1:06.04
(34.63)
150m: 1:41.65
(35.61)
200m: 2:17.73
(36.08)
250m: 2:53.84
(36.11)
300m: 3:30.61
(36.77)
350m: 4:07.67
(37.06)
400m: 4:43.90
(36.23)
Grenen officiell:  2019-01-27 16:21:54
Event 23, 400m Frisim Herrar 16 år - Final
SR 3:39.35 Victor Johansson 1998 Jönköpings SS SWE Köpenhamn (DEN) 2017-12-13
SJR 3:39.35 Victor Johansson 1998 Jönköpings SS SWE Köpenhamn (DEN) 2017-12-13
DR 3:47.28 Gustav Åberg Lejdström Helsingborgs S Dubai 2011-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 David Falk 2003 Malmö Kappsimningsklubb 606 4:10.76
50m: 27.27
100m: 58.54
(31.27)
150m: 1:30.51
(31.97)
200m: 2:02.69
(32.18)
250m: 2:35.11
(32.42)
300m: 3:07.30
(32.19)
350m: 3:39.91
(32.61)
400m: 4:10.76
(30.85)
2 Oscar Nordström 2003 Kiviks Simklubb 486 4:29.92 +19.16
50m: 29.34
100m: 1:03.00
(33.66)
150m: 1:37.72
(34.72)
200m: 2:12.50
(34.78)
250m: 2:47.43
(34.93)
300m: 3:22.52
(35.09)
350m: 3:57.20
(34.68)
400m: 4:29.92
(32.72)
3 Alfred Rosberg 2003 Sjöbo Simsällskap 485 4:30.13 +19.37
50m: 29.61
100m: 1:03.22
(33.61)
150m: 1:37.52
(34.30)
200m: 2:12.82
(35.30)
250m: 2:47.32
(34.50)
300m: 3:22.69
(35.37)
350m: 3:57.17
(34.48)
400m: 4:30.13
(32.96)
4 Carl Elmer 2003 Simklubben Poseidon 463 4:34.33 +23.57
50m: 31.25
100m: 1:05.11
(33.86)
150m: 1:39.72
(34.61)
200m: 2:14.54
(34.82)
250m: 2:49.19
(34.65)
300m: 3:24.60
(35.41)
350m: 3:59.75
(35.15)
400m: 4:34.33
(34.58)
5 Joel Henriksson 2003 Simklubben Poseidon 369 4:55.78 +45.02
50m: 32.05
100m: 1:08.53
(36.48)
150m: 1:46.28
(37.75)
200m: 2:24.66
(38.38)
250m: 3:02.91
(38.25)
300m: 3:41.30
(38.39)
350m: 4:18.83
(37.53)
400m: 4:55.78
(36.95)
6 Joel Bergstrand 2003 Simklubben Poseidon 367 4:56.37 +45.61
50m: 34.28
100m: 1:11.68
(37.40)
150m: 1:52.18
(40.50)
200m: 2:30.14
(37.96)
250m: 3:07.75
(37.61)
300m: 3:45.32
(37.57)
350m: 4:22.36
(37.04)
400m: 4:56.37
(34.01)
7 Andre Wester 2003 Ängelholms Simsällskap 361 4:57.97 +47.21
50m: 33.37
100m: 1:09.63
(36.26)
150m: 1:47.04
(37.41)
200m: 2:25.67
(38.63)
250m: 3:04.08
(38.41)
300m: 3:42.52
(38.44)
350m: 4:20.85
(38.33)
400m: 4:57.97
(37.12)
8 Max Alm 2003 Simklubben Triton 332 5:06.26 +55.50
50m: 34.76
100m: 1:13.63
(38.87)
150m: 1:53.06
(39.43)
200m: 2:32.28
(39.22)
250m: 3:11.04
(38.76)
300m: 3:49.89
(38.85)
350m: 4:29.04
(39.15)
400m: 5:06.26
(37.22)
- Hampus Olsson 2003 Sjöbo Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-01-27 16:21:54
Event 23, 400m Frisim Herrar 15 år - Final
SR 3:39.35 Victor Johansson 1998 Jönköpings SS SWE Köpenhamn (DEN) 2017-12-13
SJR 3:39.35 Victor Johansson 1998 Jönköpings SS SWE Köpenhamn (DEN) 2017-12-13
DR 3:47.28 Gustav Åberg Lejdström Helsingborgs S Dubai 2011-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 David Olofsson 2004 Simklubben Poseidon 503 4:26.71
50m: 29.12
100m: 1:02.58
(33.46)
150m: 1:36.06
(33.48)
200m: 2:10.04
(33.98)
250m: 2:44.23
(34.19)
300m: 3:18.40
(34.17)
350m: 3:52.83
(34.43)
400m: 4:26.71
(33.88)
2 Anton Witzell 2004 Simklubben Lödde 436 4:39.70 +12.99
50m: 31.01
100m: 1:06.18
(35.17)
150m: 1:41.39
(35.21)
200m: 2:16.79
(35.40)
250m: 2:52.77
(35.98)
300m: 3:28.90
(36.13)
350m: 4:04.83
(35.93)
400m: 4:39.70
(34.87)
3 Viktor Spoelstra 2004 Sjöbo Simsällskap 269 5:28.52 +1:01.81
50m: 34.21
100m: 1:14.72
(40.51)
150m: 1:56.94
(42.22)
200m: 2:39.74
(42.80)
250m: 3:22.37
(42.63)
300m: 4:05.10
(42.73)
350m: 4:47.88
(42.78)
400m: 5:28.52
(40.64)
Grenen officiell:  2019-01-27 16:21:54
Event 23, 400m Frisim Herrar 14 år - Final
SR 3:39.35 Victor Johansson 1998 Jönköpings SS SWE Köpenhamn (DEN) 2017-12-13
SJR 3:39.35 Victor Johansson 1998 Jönköpings SS SWE Köpenhamn (DEN) 2017-12-13
DR 3:47.28 Gustav Åberg Lejdström Helsingborgs S Dubai 2011-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Victor Borg 2005 Simklubben Triton 431 4:40.96
50m: 30.75
100m: 1:05.12
(34.37)
150m: 1:40.89
(35.77)
200m: 2:17.37
(36.48)
250m: 2:53.20
(35.83)
300m: 3:29.40
(36.20)
350m: 4:05.92
(36.52)
400m: 4:40.96
(35.04)
2 Philip Björkman 2005 Simklubben Poseidon 418 4:43.67 +2.71
50m: 31.90
100m: 1:06.99
(35.09)
150m: 1:43.21
(36.22)
200m: 2:19.51
(36.30)
250m: 2:55.81
(36.30)
300m: 3:32.03
(36.22)
350m: 4:08.22
(36.19)
400m: 4:43.67
(35.45)
3 Nayan Ljungholm 2005 Simklubben Poseidon 372 4:55.00 +14.04
50m: 32.02
100m: 1:07.13
(35.11)
150m: 1:44.23
(37.10)
200m: 2:22.28
(38.05)
250m: 3:00.22
(37.94)
300m: 3:39.23
(39.01)
350m: 4:17.34
(38.11)
400m: 4:55.00
(37.66)
4 Erik Komstedt 2005 Simklubben Sydsim 316 5:11.50 +30.54
50m: 34.58
100m: 1:14.08
(39.50)
150m: 1:53.76
(39.68)
200m: 2:33.90
(40.14)
250m: 3:13.52
(39.62)
300m: 3:53.39
(39.87)
350m: 4:33.45
(40.06)
400m: 5:11.50
(38.05)
Grenen officiell:  2019-01-27 16:21:54
Event 23, 400m Frisim Herrar 13 år - Final
SR 3:39.35 Victor Johansson 1998 Jönköpings SS SWE Köpenhamn (DEN) 2017-12-13
SJR 3:39.35 Victor Johansson 1998 Jönköpings SS SWE Köpenhamn (DEN) 2017-12-13
DR 3:47.28 Gustav Åberg Lejdström Helsingborgs S Dubai 2011-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Aron Paulsson 2006 Simklubben Lödde 333 5:06.09
50m: 35.08
100m: 1:13.65
(38.57)
150m: 1:52.34
(38.69)
200m: 2:31.70
(39.36)
250m: 3:11.01
(39.31)
300m: 3:50.32
(39.31)
350m: 4:29.22
(38.90)
400m: 5:06.09
(36.87)
2 Emil Flodmark 2006 Ängelholms Simsällskap 302 5:16.35 +10.26
50m: 33.43
100m: 1:12.33
(38.90)
150m: 1:52.57
(40.24)
200m: 2:33.83
(41.26)
250m: 3:15.74
(41.91)
300m: 3:57.85
(42.11)
350m: 4:38.89
(41.04)
400m: 5:16.35
(37.46)
3 Ted Nilsson 2006 Simklubben Lödde 272 5:27.24 +21.15
50m: 35.63
100m: 1:16.15
(40.52)
150m: 1:56.84
(40.69)
200m: 2:38.24
(41.40)
250m: 3:21.85
(43.61)
300m: 4:04.85
(43.00)
350m: 4:47.89
(43.04)
400m: 5:27.24
(39.35)
4 Albin Lundkvist 2006 Simklubben Lödde 218 5:52.33 +46.24
50m: 38.64
100m: 1:22.21
(43.57)
150m: 2:08.35
(46.14)
200m: 2:54.08
(45.73)
250m: 3:42.00
(47.92)
300m: 4:28.86
(46.86)
350m: 5:13.51
(44.65)
400m: 5:52.33
(38.82)
5 Vidar Bentzer 2006 Simklubben Poseidon 188 6:09.87 +1:03.78
50m: 40.67
100m: 1:26.28
(45.61)
150m: 2:13.83
(47.55)
200m: 3:01.02
(47.19)
250m: 3:48.61
(47.59)
300m: 4:37.98
(49.37)
350m: 5:24.79
(46.81)
400m: 6:09.87
(45.08)
- Eliot Högklint 2006 Simklubben Poseidon DSQ
Grenen officiell:  2019-01-27 16:21:54
2019-01-27 16:24:50 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Simklubben Lödde

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner