2021-10-27   11:27:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 2 2018-2019, Lödde

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag pass 4 start 15.30

Document
Resultat
UGP 2 SKåne-Blekinge
Arrangör:
Plats: Tolvåkersbadet Skånesim/Simklubben Lödde
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 jan 2019 till den 27 jan 2019
Event 25, 200m Ryggsim Herrar 17-18 år - Final
SR 1:54.31 Mattias Carlsson 1990 Uddevalla Sim SWE Upplands Väsby 2009-11-08
SJR 1:54.31 Mattias Carlsson 1990 Uddevalla Sim SWE Upplands-Väsby 2009-11-08
DR 1:54.60 Kristian Kron Helsingborgs S Stockholm 2010-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Pettersson 2002 Simklubben Poseidon 436 2:19.23
50m: 33.12
100m: 1:08.16
(35.04)
150m: 1:43.85
(35.69)
200m: 2:19.23
(35.38)
Grenen officiell:  2019-01-27 17:20:39
Event 25, 200m Ryggsim Herrar 16 år - Final
SR 1:54.31 Mattias Carlsson 1990 Uddevalla Sim SWE Upplands Väsby 2009-11-08
SJR 1:54.31 Mattias Carlsson 1990 Uddevalla Sim SWE Upplands-Väsby 2009-11-08
DR 1:54.60 Kristian Kron Helsingborgs S Stockholm 2010-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arvid Nilsson 2003 Simklubben Triton 423 2:20.62
50m: 32.36
100m: 1:08.28
(35.92)
150m: 1:44.63
(36.35)
200m: 2:20.62
(35.99)
2 Joel Henriksson 2003 Simklubben Poseidon 343 2:30.76 +10.14
50m: 34.92
100m: 1:12.71
(37.79)
150m: 1:51.51
(38.80)
200m: 2:30.76
(39.25)
3 Carl Elmer 2003 Simklubben Poseidon 338 2:31.51 +10.89
50m: 36.23
100m: 1:15.07
(38.84)
150m: 1:53.88
(38.81)
200m: 2:31.51
(37.63)
4 Joel Bergstrand 2003 Simklubben Poseidon 265 2:44.26 +23.64
50m: 40.25
100m: 1:23.21
(42.96)
150m: 2:05.19
(41.98)
200m: 2:44.26
(39.07)
- Oscar Nordström 2003 Kiviks Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2019-01-27 17:20:39
Event 25, 200m Ryggsim Herrar 15 år - Final
SR 1:54.31 Mattias Carlsson 1990 Uddevalla Sim SWE Upplands Väsby 2009-11-08
SJR 1:54.31 Mattias Carlsson 1990 Uddevalla Sim SWE Upplands-Väsby 2009-11-08
DR 1:54.60 Kristian Kron Helsingborgs S Stockholm 2010-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Witzell 2004 Simklubben Lödde 441 2:18.71
50m: 32.50
100m: 1:08.14
(35.64)
150m: 1:44.42
(36.28)
200m: 2:18.71
(34.29)
2 Felix Rosenkvist 2004 Simklubben Sydsim 391 2:24.40 +5.69
50m: 33.69
100m: 1:10.25
(36.56)
150m: 1:47.78
(37.53)
200m: 2:24.40
(36.62)
3 Elias Löfström 2004 Simklubben Poseidon 302 2:37.32 +18.61
50m: 37.42
100m: 1:17.11
(39.69)
150m: 1:56.99
(39.88)
200m: 2:37.32
(40.33)
4 Edvin Dahlén 2004 Simklubben Poseidon 274 2:42.49 +23.78
50m: 37.44
100m: 1:19.11
(41.67)
150m: 2:02.04
(42.93)
200m: 2:42.49
(40.45)
Grenen officiell:  2019-01-27 17:20:39
Event 25, 200m Ryggsim Herrar 14 år - Final
SR 1:54.31 Mattias Carlsson 1990 Uddevalla Sim SWE Upplands Väsby 2009-11-08
SJR 1:54.31 Mattias Carlsson 1990 Uddevalla Sim SWE Upplands-Väsby 2009-11-08
DR 1:54.60 Kristian Kron Helsingborgs S Stockholm 2010-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Bontidean 2005 Simklubben Poseidon 339 2:31.44
50m: 35.10
100m: 1:13.35
(38.25)
150m: 1:52.97
(39.62)
200m: 2:31.44
(38.47)
2 Victor Borg 2005 Simklubben Triton 305 2:36.85 +5.41
50m: 35.92
100m: 1:16.45
(40.53)
150m: 1:57.64
(41.19)
200m: 2:36.85
(39.21)
3 Martin Pettersson 2005 Simklubben Poseidon 291 2:39.39 +7.95
50m: 36.61
100m: 1:17.81
(41.20)
150m: 1:59.28
(41.47)
200m: 2:39.39
(40.11)
4 Axel Rydström 2005 Simklubben Poseidon 226 2:53.19 +21.75
50m: 40.65
100m: 1:24.42
(43.77)
150m: 2:09.18
(44.76)
200m: 2:53.19
(44.01)
Grenen officiell:  2019-01-27 17:20:39
Event 25, 200m Ryggsim Herrar 13 år - Final
SR 1:54.31 Mattias Carlsson 1990 Uddevalla Sim SWE Upplands Väsby 2009-11-08
SJR 1:54.31 Mattias Carlsson 1990 Uddevalla Sim SWE Upplands-Väsby 2009-11-08
DR 1:54.60 Kristian Kron Helsingborgs S Stockholm 2010-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Aron Paulsson 2006 Simklubben Lödde 294 2:38.71
50m: 38.15
100m: 1:19.07
(40.92)
150m: 1:59.62
(40.55)
200m: 2:38.71
(39.09)
2 Axel Carlius 2006 Simklubben Poseidon 280 2:41.44 +2.73
50m: 37.76
100m: 1:18.47
(40.71)
150m: 2:00.63
(42.16)
200m: 2:41.44
(40.81)
3 Emil Flodmark 2006 Ängelholms Simsällskap 258 2:45.84 +7.13
50m: 38.70
100m: 1:20.87
(42.17)
150m: 2:05.42
(44.55)
200m: 2:45.84
(40.42)
4 Filip Lönnerfors 2006 Simklubben Poseidon 251 2:47.31 +8.60
50m: 40.36
100m: 1:23.97
(43.61)
150m: 2:05.80
(41.83)
200m: 2:47.31
(41.51)
5 Axel Wergeland 2006 Simklubben Lödde 249 2:47.75 +9.04
50m: 39.72
100m: 1:22.65
(42.93)
150m: 2:06.36
(43.71)
200m: 2:47.75
(41.39)
- Albin Lundkvist 2006 Simklubben Lödde DSQ
Grenen officiell:  2019-01-27 17:20:39
2019-01-27 17:24:06 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Simklubben Lödde

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner