2022-01-28   18:36:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP3 2018-2019, Eriksdalsbadet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 3 (tävlingsstart kl 09.00)

Document
Resultat
UGP3 (Eriksdal)
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Stockholms Simförbund/SPIF
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2019 till den 10 sep 2019
Gren 19, 1500m Frisim Damer Klass A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Louise Larsson 2002 Järfälla Simsällskap +0.72 19:19.64
50m: 33.45
100m: 1:10.36
(36.91)
150m: 1:47.48
(37.12)
200m: 2:25.16
(37.68)
250m: 3:02.57
(37.41)
300m: 3:40.23
(37.66)
350m: 4:18.05
(37.82)
400m: 4:56.27
(38.22)
450m: 5:34.48
(38.21)
500m: 6:13.08
(38.60)
550m: 6:51.47
(38.39)
600m: 7:30.34
(38.87)
650m: 8:08.95
(38.61)
700m: 8:48.07
(39.12)
750m: 9:27.06
(38.99)
800m: 10:06.45
(39.39)
850m: 10:45.47
(39.02)
900m: 11:25.06
(39.59)
950m: 12:04.15
(39.09)
1000m: 12:43.97
(39.82)
1050m: 13:23.42
(39.45)
1100m: 14:03.22
(39.80)
1150m: 14:43.10
(39.88)
1200m: 15:22.75
(39.65)
1250m: 16:02.55
(39.80)
1300m: 16:42.62
(40.07)
1350m: 17:22.34
(39.72)
1400m: 18:02.02
(39.68)
1450m: 18:41.07
(39.05)
1500m: 19:19.64
(38.57)
Grenen officiell:  2019-03-10 11:56:40
Gren 19, 1500m Frisim Damer Klass B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa Fogelsjöö 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.75 19:05.63
50m: 33.47
100m: 1:09.90
(36.43)
150m: 1:47.15
(37.25)
200m: 2:25.16
(38.01)
250m: 3:03.48
(38.32)
300m: 3:42.00
(38.52)
350m: 4:20.65
(38.65)
400m: 4:59.45
(38.80)
450m: 5:38.08
(38.63)
500m: 6:16.80
(38.72)
550m: 6:55.45
(38.65)
600m: 7:34.21
(38.76)
650m: 8:12.70
(38.49)
700m: 8:51.29
(38.59)
750m: 9:29.76
(38.47)
800m: 10:08.52
(38.76)
850m: 10:46.94
(38.42)
900m: 11:25.79
(38.85)
950m: 12:04.23
(38.44)
1000m: 12:42.73
(38.50)
1050m: 13:21.32
(38.59)
1100m: 13:59.82
(38.50)
1150m: 14:38.24
(38.42)
1200m: 15:16.69
(38.45)
1250m: 15:54.91
(38.22)
1300m: 16:33.39
(38.48)
1350m: 17:11.79
(38.40)
1400m: 17:50.23
(38.44)
1450m: 18:28.32
(38.09)
1500m: 19:05.63
(37.31)
2 Tuva Björkén 2003 Väsby Simsällskap +0.87 19:48.39 +42.76
50m: 34.28
100m: 1:12.64
(38.36)
150m: 1:51.53
(38.89)
200m: 2:30.56
(39.03)
250m: 3:10.05
(39.49)
300m: 3:49.83
(39.78)
350m: 4:28.79
(38.96)
400m: 5:08.07
(39.28)
450m: 5:47.62
(39.55)
500m: 6:27.16
(39.54)
550m: 7:06.58
(39.42)
600m: 7:45.72
(39.14)
650m: 8:25.56
(39.84)
700m: 9:05.24
(39.68)
750m: 9:44.60
(39.36)
800m: 10:24.42
(39.82)
850m: 11:04.79
(40.37)
900m: 11:44.89
(40.10)
950m: 12:25.56
(40.67)
1000m: 13:06.47
(40.91)
1050m: 13:46.61
(40.14)
1100m: 14:26.42
(39.81)
1150m: 15:06.61
(40.19)
1200m: 15:47.25
(40.64)
1250m: 16:26.92
(39.67)
1300m: 17:07.57
(40.65)
1350m: 17:47.41
(39.84)
1400m: 18:27.65
(40.24)
1450m: 19:07.82
(40.17)
1500m: 19:48.39
(40.57)
Grenen officiell:  2019-03-10 11:56:40
Gren 19, 1500m Frisim Damer Klass C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Takala 2004 Väsby Simsällskap +0.77 19:31.12
50m: 34.10
100m: 1:12.49
(38.39)
150m: 1:51.40
(38.91)
200m: 2:29.93
(38.53)
250m: 3:08.94
(39.01)
300m: 3:47.88
(38.94)
350m: 4:26.69
(38.81)
400m: 5:05.65
(38.96)
450m: 5:44.73
(39.08)
500m: 6:23.87
(39.14)
550m: 7:02.76
(38.89)
600m: 7:41.07
(38.31)
650m: 8:19.66
(38.59)
700m: 8:58.55
(38.89)
750m: 9:37.29
(38.74)
800m: 10:16.51
(39.22)
850m: 10:55.57
(39.06)
900m: 11:34.93
(39.36)
950m: 12:14.13
(39.20)
1000m: 12:53.57
(39.44)
1050m: 13:32.75
(39.18)
1100m: 14:12.82
(40.07)
1150m: 14:52.56
(39.74)
1200m: 15:32.13
(39.57)
1250m: 16:12.30
(40.17)
1300m: 16:52.66
(40.36)
1350m: 17:32.52
(39.86)
1400m: 18:12.54
(40.02)
1450m: 18:52.92
(40.38)
1500m: 19:31.12
(38.20)
2 Felicia Göthberg 2004 Järfälla Simsällskap +0.67 21:39.76 +2:08.64
50m: 35.22
100m: 1:14.95
(39.73)
150m: 1:57.00
(42.05)
200m: 2:38.97
(41.97)
250m: 3:21.81
(42.84)
300m: 4:04.40
(42.59)
350m: 4:47.22
(42.82)
400m: 5:30.48
(43.26)
450m: 6:14.61
(44.13)
500m: 6:58.12
(43.51)
550m: 7:42.07
(43.95)
600m: 8:25.77
(43.70)
650m: 9:09.82
(44.05)
700m: 9:53.80
(43.98)
750m: 10:38.63
(44.83)
800m: 11:22.87
(44.24)
850m: 12:06.98
(44.11)
900m: 12:51.35
(44.37)
950m: 13:36.57
(45.22)
1000m: 14:20.99
(44.42)
1050m: 15:06.04
(45.05)
1100m: 15:50.59
(44.55)
1150m: 16:35.23
(44.64)
1200m: 17:19.54
(44.31)
1250m: 18:03.52
(43.98)
1300m: 18:47.96
(44.44)
1350m: 19:31.57
(43.61)
1400m: 20:14.67
(43.10)
1450m: 20:58.46
(43.79)
1500m: 21:39.76
(41.30)
Grenen officiell:  2019-03-10 11:56:40
Gren 19, 1500m Frisim Damer Klass D - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Roosa Tuomainen 2005 Salon Swimming club +0.74 19:38.04
50m: 35.26
100m: 1:13.39
(38.13)
150m: 1:52.37
(38.98)
200m: 2:30.95
(38.58)
250m: 3:10.27
(39.32)
300m: 3:49.78
(39.51)
350m: 4:28.39
(38.61)
400m: 5:07.35
(38.96)
450m: 5:47.16
(39.81)
500m: 6:27.00
(39.84)
550m: 7:06.32
(39.32)
600m: 7:45.68
(39.36)
650m: 8:25.16
(39.48)
700m: 9:04.50
(39.34)
750m: 9:43.78
(39.28)
800m: 10:23.22
(39.44)
850m: 11:02.61
(39.39)
900m: 11:42.68
(40.07)
950m: 12:22.32
(39.64)
1000m: 13:02.13
(39.81)
1050m: 13:41.73
(39.60)
1100m: 14:21.67
(39.94)
1150m: 15:01.49
(39.82)
1200m: 15:41.79
(40.30)
1250m: 16:21.47
(39.68)
1300m: 17:01.60
(40.13)
1350m: 17:41.25
(39.65)
1400m: 18:21.11
(39.86)
1450m: 19:00.08
(38.97)
1500m: 19:38.04
(37.96)
2 Hanna Sköld 2005 Väsby Simsällskap +0.78 21:52.71 +2:14.67
50m: 38.27
100m: 1:21.26
(42.99)
150m: 2:05.32
(44.06)
200m: 2:48.98
(43.66)
250m: 3:33.47
(44.49)
300m: 4:18.31
(44.84)
350m: 5:02.84
(44.53)
400m: 5:47.39
(44.55)
450m: 6:32.49
(45.10)
500m: 7:17.28
(44.79)
550m: 8:02.25
(44.97)
600m: 8:47.24
(44.99)
650m: 9:32.42
(45.18)
700m: 10:16.88
(44.46)
750m: 11:01.73
(44.85)
800m: 11:46.18
(44.45)
850m: 12:29.99
(43.81)
900m: 13:14.49
(44.50)
950m: 13:59.26
(44.77)
1000m: 14:43.66
(44.40)
1050m: 15:27.70
(44.04)
1100m: 16:12.13
(44.43)
1150m: 16:55.87
(43.74)
1200m: 17:39.53
(43.66)
1250m: 18:22.84
(43.31)
1300m: 19:06.72
(43.88)
1350m: 19:50.16
(43.44)
1400m: 20:32.90
(42.74)
1450m: 21:14.70
(41.80)
1500m: 21:52.71
(38.01)
3 Signe Lundh 2005 Väsby Simsällskap +0.79 22:13.26 +2:35.22
50m: 39.31
100m: 1:22.51
(43.20)
150m: 2:07.08
(44.57)
200m: 2:50.99
(43.91)
250m: 3:36.00
(45.01)
300m: 4:21.05
(45.05)
350m: 5:06.35
(45.30)
400m: 5:51.60
(45.25)
450m: 6:37.32
(45.72)
500m: 7:23.07
(45.75)
550m: 8:08.15
(45.08)
600m: 8:52.92
(44.77)
650m: 9:37.61
(44.69)
700m: 10:22.76
(45.15)
750m: 11:07.60
(44.84)
800m: 11:52.73
(45.13)
850m: 12:38.55
(45.82)
900m: 13:23.28
(44.73)
950m: 14:08.81
(45.53)
1000m: 14:53.71
(44.90)
1050m: 15:38.82
(45.11)
1100m: 16:23.27
(44.45)
1150m: 17:07.36
(44.09)
1200m: 17:51.42
(44.06)
1250m: 18:36.61
(45.19)
1300m: 19:21.38
(44.77)
1350m: 20:05.99
(44.61)
1400m: 20:49.68
(43.69)
1450m: 21:32.62
(42.94)
1500m: 22:13.26
(40.64)
4 Frida Steen 2005 Väsby Simsällskap +0.90 22:45.61 +3:07.57
50m: 40.15
100m: 1:24.84
(44.69)
150m: 2:10.04
(45.20)
200m: 2:55.09
(45.05)
250m: 3:40.57
(45.48)
300m: 4:26.72
(46.15)
350m: 5:13.03
(46.31)
400m: 5:59.23
(46.20)
450m: 6:44.96
(45.73)
500m: 7:31.69
(46.73)
550m: 8:17.58
(45.89)
600m: 9:03.90
(46.32)
650m: 9:51.10
(47.20)
700m: 10:37.09
(45.99)
750m: 11:23.54
(46.45)
800m: 12:09.72
(46.18)
850m: 12:55.75
(46.03)
900m: 13:42.28
(46.53)
950m: 14:28.71
(46.43)
1000m: 15:15.43
(46.72)
1050m: 16:01.18
(45.75)
1100m: 16:46.19
(45.01)
1150m: 17:33.11
(46.92)
1200m: 18:18.68
(45.57)
1250m: 19:04.42
(45.74)
1300m: 19:50.53
(46.11)
1350m: 20:35.15
(44.62)
1400m: 21:19.80
(44.65)
1450m: 22:03.04
(43.24)
1500m: 22:45.61
(42.57)
5 Alexandra Ward 2005 Väsby Simsällskap +0.79 23:02.50 +3:24.46
50m: 37.78
100m: 1:22.50
(44.72)
150m: 2:08.01
(45.51)
200m: 2:53.14
(45.13)
250m: 3:38.94
(45.80)
300m: 4:25.22
(46.28)
350m: 5:11.60
(46.38)
400m: 5:57.25
(45.65)
450m: 6:44.27
(47.02)
500m: 7:30.89
(46.62)
550m: 8:16.99
(46.10)
600m: 9:03.56
(46.57)
650m: 9:49.93
(46.37)
700m: 10:36.76
(46.83)
750m: 11:23.24
(46.48)
800m: 12:09.79
(46.55)
850m: 12:57.46
(47.67)
900m: 13:44.76
(47.30)
950m: 14:31.70
(46.94)
1000m: 15:18.84
(47.14)
1050m: 16:05.87
(47.03)
1100m: 16:53.78
(47.91)
1150m: 17:40.09
(46.31)
1200m: 18:28.10
(48.01)
1250m: 19:14.97
(46.87)
1300m: 20:01.74
(46.77)
1350m: 20:47.75
(46.01)
1400m: 21:33.64
(45.89)
1450m: 22:18.84
(45.20)
1500m: 23:02.50
(43.66)
6 Elin Höök 2005 Väsby Simsällskap +0.77 23:13.75 +3:35.71
50m: 39.85
100m: 1:24.51
(44.66)
150m: 2:10.03
(45.52)
200m: 2:55.63
(45.60)
250m: 3:42.66
(47.03)
300m: 4:29.43
(46.77)
350m: 5:15.99
(46.56)
400m: 6:02.10
(46.11)
450m: 6:49.57
(47.47)
500m: 7:35.46
(45.89)
550m: 8:21.61
(46.15)
600m: 9:07.64
(46.03)
650m: 9:54.05
(46.41)
700m: 10:40.12
(46.07)
750m: 11:26.82
(46.70)
800m: 12:13.57
(46.75)
850m: 13:00.09
(46.52)
900m: 13:46.39
(46.30)
950m: 14:33.11
(46.72)
1000m: 15:20.46
(47.35)
1050m: 16:08.00
(47.54)
1100m: 16:56.51
(48.51)
1150m: 17:43.94
(47.43)
1200m: 18:31.68
(47.74)
1250m: 19:19.48
(47.80)
1300m: 20:06.71
(47.23)
1350m: 20:54.79
(48.08)
1400m: 21:42.01
(47.22)
1450m: 22:29.54
(47.53)
1500m: 23:13.75
(44.21)
Grenen officiell:  2019-03-10 11:56:40
Gren 19, 1500m Frisim Damer Klass E - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Johansson 2006 Väsby Simsällskap +0.73 21:51.39
50m: 37.14
100m: 1:19.48
(42.34)
150m: 2:02.38
(42.90)
200m: 2:45.91
(43.53)
250m: 3:28.86
(42.95)
300m: 4:13.15
(44.29)
350m: 4:57.31
(44.16)
400m: 5:41.26
(43.95)
450m: 6:25.57
(44.31)
500m: 7:09.44
(43.87)
550m: 7:53.29
(43.85)
600m: 8:37.61
(44.32)
650m: 9:22.14
(44.53)
700m: 10:05.75
(43.61)
750m: 10:49.91
(44.16)
800m: 11:34.31
(44.40)
850m: 12:18.25
(43.94)
900m: 13:02.91
(44.66)
950m: 13:46.86
(43.95)
1000m: 14:31.74
(44.88)
1050m: 15:16.18
(44.44)
1100m: 16:01.15
(44.97)
1150m: 16:45.70
(44.55)
1200m: 17:30.35
(44.65)
1250m: 18:14.88
(44.53)
1300m: 18:59.00
(44.12)
1350m: 19:43.11
(44.11)
1400m: 20:27.66
(44.55)
1450m: 21:10.33
(42.67)
1500m: 21:51.39
(41.06)
2 Ella Renholm 2006 Väsby Simsällskap +0.86 22:46.14 +54.75
50m: 38.77
100m: 1:22.56
(43.79)
150m: 2:07.61
(45.05)
200m: 2:53.04
(45.43)
250m: 3:39.39
(46.35)
300m: 4:24.74
(45.35)
350m: 5:10.72
(45.98)
400m: 5:56.63
(45.91)
450m: 6:42.98
(46.35)
500m: 7:28.96
(45.98)
550m: 8:13.45
(44.49)
600m: 8:58.55
(45.10)
650m: 9:45.14
(46.59)
700m: 10:31.50
(46.36)
750m: 11:18.83
(47.33)
800m: 12:04.82
(45.99)
850m: 12:52.07
(47.25)
900m: 13:38.82
(46.75)
950m: 14:26.02
(47.20)
1000m: 15:11.61
(45.59)
1050m: 15:57.38
(45.77)
1100m: 16:43.97
(46.59)
1150m: 17:29.95
(45.98)
1200m: 18:15.43
(45.48)
1250m: 19:01.29
(45.86)
1300m: 19:46.78
(45.49)
1350m: 20:33.25
(46.47)
1400m: 21:18.18
(44.93)
1450m: 22:03.62
(45.44)
1500m: 22:46.14
(42.52)
3 Tindra Funke 2006 Väsby Simsällskap +0.83 24:24.97 +2:33.58
50m: 39.95
100m: 1:25.31
(45.36)
150m: 2:11.70
(46.39)
200m: 2:59.11
(47.41)
250m: 3:46.28
(47.17)
300m: 4:34.64
(48.36)
350m: 5:23.15
(48.51)
400m: 6:11.85
(48.70)
450m: 7:01.46
(49.61)
500m: 7:50.12
(48.66)
550m: 8:39.47
(49.35)
600m: 9:29.73
(50.26)
650m: 10:19.67
(49.94)
700m: 11:09.11
(49.44)
750m: 11:58.04
(48.93)
800m: 12:48.10
(50.06)
850m: 13:37.19
(49.09)
900m: 14:27.90
(50.71)
950m: 15:17.55
(49.65)
1000m: 16:08.44
(50.89)
1050m: 16:58.71
(50.27)
1100m: 17:48.88
(50.17)
1150m: 18:39.51
(50.63)
1200m: 19:28.97
(49.46)
1250m: 20:20.20
(51.23)
1300m: 21:10.95
(50.75)
1350m: 22:01.96
(51.01)
1400m: 22:51.07
(49.11)
1450m: 23:38.41
(47.34)
1500m: 24:24.97
(46.56)
Grenen officiell:  2019-03-10 11:56:40
2019-03-10 11:57:51 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner