2021-08-03   23:07:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Höstsimmet 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Hstsimmet    Utskriftsdatum  19 oktober 2019   
  Tvlingsort  Lule    Utskriftstid  11:33   
  Arrangr  LSS         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  19 oktober 2019         
 
 
Gren 8, 50m Brstsim Damer, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Kitty Hgdahl  2010  Pite Sim            57.80   
Julia Pettersson  2010  Lule Simsllskap            58.54   
Stina Ahlstrm  2010  Lule Simsllskap            59.52   
Astrid Isaksson  2010  Lule Simsllskap            1:02.01   
Ottilia Persson  2010  Bure Simsllskap            1:02.05   
Alexia Henriksson  2010  Lule Simsllskap            1:05.52   
Viola Franzn  2011  Pite Sim            1:09.51   
Enya Holmstrm  2010  Pite Sim            1:12.48   
Lisa Gotthold  2010  Pite Sim            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Brstsim Damer, Finaler 10 - 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Iida Pennanen  2008  TaTu Tampere            45.51   
Minttu Mkihannu  2008  TaTu Tampere            46.07   
Miranda Henriksson  2009  Pite Sim            46.41   
Elsa Nyberg  2009  Pite Sim            49.04   
Elin Bcklund  2008  Pite Sim            49.10   
Amanda Synnes  2008  Lule Simsllskap            50.71   
Jixiang Wang  2008  Lule Simsllskap            53.08   
Hanna Svan  2009  Bure Simsllskap            53.38   
Ellen Gotthold  2008  Pite Sim            55.67   
10  Manna Moradi  2009  Lule Simsllskap            56.62   
11  Cornelia Lundstedt  2008  Pite Sim            57.24   
12  Emilia Renberg  2008  Lule Simsllskap            58.57   
13  Selma Berggren  2008  Pite Sim            58.90   
14  Lova Grimborg  2009  Gllivare Sportklubb            1:00.51   
15  Aina Lejon  2008  Lule Simsllskap            1:00.63   
16  Leia Horn  2008  Lule Simsllskap            1:01.81   
17  Ebba Synnes  2008  Lule Simsllskap            1:02.33   
18  Felicia Mki  2009  Lule Simsllskap            1:08.00   
Leia Ekberg  2009  Pite Sim            DSQ   
Lilly Marklund  2008  Pite Sim            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Brstsim Damer, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Mirjam Edin  2006  Lule Simsllskap            42.57   
Linnea Larsson  2006  Skellefte Simklubb            43.07   
Felicia Svan  2007  Bure Simsllskap            44.43   
Klara strm  2006  Lule Simsllskap            46.03   
Ebba Bttcher strm  2007  Bodens BK Simklubb            47.91   
Stina Westerlund  2007  Skellefte Simklubb            48.03   
Nova Markstedt  2006  Pite Sim            48.18   
Adina Persson  2007  Bure Simsllskap            48.56   
Hanna Berglnn Persson  2007  Bodens BK Simklubb            52.91   
10  Elvira Naess  2007  Lule Simsllskap            56.17   
11  Astrid Dalberg  2007  Pite Sim            56.52   
12  Freja Sahlin  2007  Lule Simsllskap            58.30   
13  Molly Nilsson  2007  Pite Sim            1:03.39   
Agnes Axheim  2007  Lule Simsllskap            DSQ   
Ella Marklund  2006  Pite Sim            DSQ   
Vera Norrblom  2007  Lule Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Brstsim Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Randi Arnesen  2005  Lule Simsllskap            35.13   
Petra Rasmuson  2005  Lule Simsllskap            36.70   
Selma Westerlund  2004  Skellefte Simklubb            41.30   
Felicia Hopkins  2005  Skellefte Simklubb            41.82   
Tyra Eriksson  2005  Lule Simsllskap            42.35   
Cornelia Fjllman  2005  Lule Simsllskap            44.92   
Amanda Hedberg  2004  Bure Simsllskap            48.85   
Thyra Eriksson  2005  Lule Simsllskap            49.37   
                     
 
Gren 8, 50m Brstsim Damer, Finaler 16 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsllskap            35.29   
Wilma Wenden  2002  Bure Simsllskap            38.23   
Felicia Hjlte  2002  Lule Simsllskap            39.78   
Astrid Lvgren  2002  Skellefte Simklubb            39.81   
Ebba Lundstrm  2001  Skellefte Simklubb            40.62   
Petra Andersson  2001  Bure Simsllskap            41.00   
Matilda Johansson  1997  Bodens BK Simklubb            54.57   
Nelly Viklund  1997  Pite Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 oktober 2019 
Licensierad till: Lule Simsllskap  Utskriftstid  11:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner