Resultat för Danish Open 2019 & DMJ-L 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Indledende bedste heat mandag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
5. apr 2019 to 9. apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 46, 100m Butterfly Damer, DO - Indledende |
|
|
|
56.51 |
|
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Lyngby Svø |
DEN |
Berlin, Tyskland |
|
22-08-2014 |
|
|
|
|
|
JR |
59.15 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Aalborg Sv |
DEN |
Netanya, Israel |
|
30-06-2017 |
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Farum Svømmeklub |
+0.65 |
824 |
59.17 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Beckmann |
1997 |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
+0.73 |
798 |
59.81 |
+0.64 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
763 |
1:00.70 |
+1.53 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Erichsen |
1998 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.68 |
749 |
1:01.09 |
+1.92 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
734 |
1:01.50 |
+2.33 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mia Steen Duus |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.68 |
688 |
1:02.83 |
+3.66 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luna Donde Feilberg |
2000 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
678 |
1:03.13 |
+3.96 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
+0.68 |
662 |
1:03.64 |
+4.47 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cecilie Wiuff |
2000 |
JGI Svømning |
+0.68 |
644 |
1:04.22 |
+5.05 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cecilie Daluiso Salmonsen |
2001 |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
+0.75 |
644 |
1:04.23 |
+5.06 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Signe Villumsen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.73 |
632 |
1:04.63 |
+5.46 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victoria Vorm |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
627 |
1:04.80 |
+5.63 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eva Sofie Larsen Stangeland |
2002 |
Sandnes SLK |
+0.67 |
616 |
1:05.18 |
+6.01 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lisa Schøn |
1999 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
614 |
1:05.25 |
+6.08 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Liva Schmid |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
607 |
1:05.50 |
+6.33 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.83 |
604 |
1:05.61 |
+6.44 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lisa Rijkhoff |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
602 |
1:05.67 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vera Staun Hansen |
1999 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
602 |
1:05.69 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.79 |
547 |
1:07.82 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Laura Lange |
2001 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.88 |
534 |
1:08.38 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
+0.75 |
527 |
1:08.68 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ida Maria Nielsen |
2000 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.85 |
524 |
1:08.79 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Freja A. Skov |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.71 |
515 |
1:09.21 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emma Maagøe |
1999 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.81 |
514 |
1:09.24 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elin Meling |
2002 |
Sandnes SLK |
+0.72 |
508 |
1:09.52 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Diane Gussing |
2004 |
Bryne Symjeklubb |
+0.75 |
507 |
1:09.57 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sofie Louise Nimb |
2001 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.80 |
504 |
1:09.67 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Cecilie Elkjær |
2001 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.65 |
493 |
1:10.19 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Kristin Nygård Magnussen |
2002 |
Bryne Symjeklubb |
+0.73 |
424 |
1:13.80 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 08-04-2019 10:10:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-04-2019 10:10.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|