2021-05-08   16:17:48
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Aquarena Race 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lördag 30 Mars Klockan 15.30 (Insim kl. 14.30-15.15)

Document
Resultat
Aquarena Race 2019
Arrangör:
Plats: Aquarena Hällåsen Söderhamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019
Gren 12, 200m Frisim Flickor D 11-12 år - Final
Sponsor: Ö & B
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Edith Wallberg 2007 Bollnäs Simsällskap -.-- 367 2:34.22
50m: 33.25
100m: 1:12.23
(38.98)
150m: 1:53.30
(41.07)
200m: 2:34.22
(40.92)
2 Astrid Lönn 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 318 2:41.64 +7.42
50m: 35.84
100m: 1:17.51
(41.67)
150m: 2:00.29
(42.78)
200m: 2:41.64
(41.35)
3 Junie Mattsson 2007 Gävle Simsällskap -.-- 302 2:44.47 +10.25
50m: 35.83
100m: 1:18.34
(42.51)
150m: 2:02.12
(43.78)
200m: 2:44.47
(42.35)
4 Alice Lundin 2007 Falu Simsällskap -.-- 271 2:50.60 +16.38
50m: 38.39
100m: 1:22.39
(44.00)
150m: 2:08.32
(45.93)
200m: 2:50.60
(42.28)
5 Doris von Hofsten 2008 Falu Simsällskap -.-- 271 2:50.62 +16.40
50m: 38.95
100m: 1:23.63
(44.68)
150m: 2:09.20
(45.57)
200m: 2:50.62
(41.42)
6 Maja Modin 2008 Njurunda Simsällskap -.-- 267 2:51.41 +17.19
50m: 37.89
100m: 1:22.29
(44.40)
150m: 2:06.77
(44.48)
200m: 2:51.41
(44.64)
7 Alexandra Blomqvist 2007 Njurunda Simsällskap -.-- 251 2:54.92 +20.70
50m: 40.09
100m: 1:25.34
(45.25)
150m: 2:12.29
(46.95)
200m: 2:54.92
(42.63)
8 Tindra Byqvist 2008 Bollnäs Simsällskap -.-- 244 2:56.56 +22.34
50m: 39.87
100m: 1:24.74
(44.87)
150m: 2:12.00
(47.26)
200m: 2:56.56
(44.56)
9 Emma Bergqvist 2008 Njurunda Simsällskap -.-- 243 2:56.89 +22.67
50m: 42.78
100m: 1:30.32
(47.54)
150m: 2:14.36
(44.04)
200m: 2:56.89
(42.53)
10 Maja Nyström 2007 Falu Simsällskap -.-- 236 2:58.67 +24.45
50m: 39.52
100m: 1:26.20
(46.68)
150m: 2:13.63
(47.43)
200m: 2:58.67
(45.04)
11 Alva Brandt 2007 Söderhamns Simsällskap -.-- 198 3:09.33 +35.11
50m: 42.14
100m: 1:30.76
(48.62)
150m: 2:20.78
(50.02)
200m: 3:09.33
(48.55)
12 Olivia Palin 2008 Njurunda Simsällskap -.-- 180 3:15.32 +41.10
50m: 43.02
100m: 1:33.38
(50.36)
150m: 2:25.54
(52.16)
200m: 3:15.32
(49.78)
13 Emilia Sundholm 2007 Njurunda Simsällskap -.-- 161 3:22.62 +48.40
50m: 46.25
100m: 1:38.03
(51.78)
150m: 2:31.51
(53.48)
200m: 3:22.62
(51.11)
14 Lilly Utterström 2007 Njurunda Simsällskap -.-- 143 3:30.77 +56.55
50m: 47.07
100m: 1:40.75
(53.68)
150m: 2:37.12
(56.37)
200m: 3:30.77
(53.65)
Grenen officiell:  2019-03-30 15:39:33
2019-03-30 15:40:03 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner