Results for Aquarena Race 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lördag 30 Mars Klockan 15.30 (Insim kl. 14.30-15.15)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Aquarena Hällåsen |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Bröstsim Pojkar A-E 10 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Ö & B |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elis Nilsson |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
89 |
56.45 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edvin Bengtsson |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
84 |
57.55 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albin Domeij |
2009 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
-.-- |
72 |
1:00.45 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
André Palmén |
2011 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
-.-- |
69 |
1:01.48 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Phoenix Stenling |
2010 |
Sundsvalls Simsällskap |
-.-- |
67 |
1:02.01 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nils Andersson |
2011 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
28 |
1:22.36 |
+25.91 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tim Ku-Ringström |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 16:08:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Bröstsim Pojkar A-E 11-12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ö & B |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
186 |
44.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
167 |
45.77 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nils Edberg |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
161 |
46.38 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
155 |
46.99 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eric Viker |
2008 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
130 |
49.73 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eduards Drozdovs |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
128 |
50.02 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erik Sjökvist |
2007 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
122 |
50.89 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Filip Jaworski Lindström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
117 |
51.60 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
97 |
54.81 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Calle Herthelius |
2007 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
79 |
58.73 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viking Månsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
78 |
58.85 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Andrej Antonuk |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
53 |
1:07.11 |
+22.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joel Täljsten |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
|
39.84 |
-4.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 16:08:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Bröstsim Pojkar A-E 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ö & B |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
313 |
37.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joppe Berglin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
265 |
39.30 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Sundman |
2005 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
259 |
39.58 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
240 |
40.63 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albin Glaas |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
227 |
41.38 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
-.-- |
162 |
46.31 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Tibbling |
2006 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
142 |
48.32 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linus Almberg |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
-.-- |
139 |
48.66 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linus Bäcke |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
132 |
49.55 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Andersson |
2006 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
131 |
49.61 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
128 |
50.08 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 16:08:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Bröstsim Pojkar A-E 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ö & B |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Sölveskog |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
-.-- |
409 |
34.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Blomberg |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
254 |
39.82 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin Riljak |
2004 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
233 |
40.99 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viggo Reit |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
-.-- |
232 |
41.09 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-30 16:08:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-30 16:09:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|