2021-11-28   00:37:11
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Nuorisouinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

2. jakso lauantai 6.4.2019

Document
Results
Nuorisouinnit 2019
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Apr 6, 2019 to Apr 7, 2019
Event 21, 100m Breaststroke Women 11 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Lotta Torppa 2008 Oulun Uinti 1906 1:46.16
50m: 48.11
100m: 1:46.16
(58.05)
2 Saana Kalasniemi 2009 Kemin Uimaseura 1:49.08 +2.92
50m: 51.88
100m: 1:49.08
(57.20)
3 Mira Marttila 2009 Kempeleen Pyrintö 1:52.06 +5.90
50m: 54.61
100m: 1:52.06
(57.45)
4 Iida Niemi 2008 Kemin Uimaseura 1:52.63 +6.47
50m: 53.47
100m: 1:52.63
(59.16)
5 Minea Mäentausta 2008 Oulun Uinti 1906 1:54.91 +8.75
50m: 54.84
100m: 1:54.91
(1:00.07)
6 Helka Honka 2008 Kemin Uimaseura 1:55.19 +9.03
50m: 56.06
100m: 1:55.19
(59.13)
7 Eerika Häcklin 2008 Haukiputaan Heitto 1:55.51 +9.35
50m: 56.15
100m: 1:55.51
(59.36)
8 Nevia Viuhkola 2009 Oulun Lohet 1:59.32 +13.16
50m: 57.11
100m: 1:59.32
(1:02.21)
9 Milla Mikkonen 2008 Kempeleen Pyrintö 1:59.56 +13.40
50m: 59.12
100m: 1:59.56
(1:00.44)
10 Neela Poropudas 2009 Kempeleen Pyrintö 2:04.74 +18.58
50m: 59.08
100m: 2:04.74
(1:05.66)
11 Noora Haikola 2011 Kempeleen Pyrintö 2:05.20 +19.04
50m: 59.98
100m: 2:05.20
(1:05.22)
12 Sanna Törmä 2008 Kempeleen Pyrintö 2:05.38 +19.22
50m: 1:01.18
100m: 2:05.38
(1:04.20)
13 Julia Sarajärvi 2009 Kempeleen Pyrintö 2:06.38 +20.22
50m: 59.70
100m: 2:06.38
(1:06.68)
14 Laura Haikola 2009 Kempeleen Pyrintö 2:08.83 +22.67
50m: 1:01.28
100m: 2:08.83
(1:07.55)
15 Eveliina Seppänen 2008 Kempeleen Pyrintö 2:11.86 +25.70
50m: 1:03.46
100m: 2:11.86
(1:08.40)
16 Anni Jylhä 2008 Oulun Uinti 1906 2:15.89 +29.73
50m: 1:06.16
100m: 2:15.89
(1:09.73)
17 Minka Torvikoski 2011 Kemin Uimaseura 2:16.20 +30.04
50m: 1:04.83
100m: 2:16.20
(1:11.37)
18 Enna Alasuutari 2009 Oulun Lohet 2:25.73 +39.57
50m: 1:09.56
100m: 2:25.73
(1:16.17)
Event official at: 6.4.2019 18:32:43
Event 21, 100m Breaststroke Women 12-13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Lotta Moilanen 2006 Oulun Uinti 1906 1:15.76
50m: 36.37
100m: 1:15.76
(39.39)
2 Kaisa Keränen 2007 Oulun Lohet 1:27.68 +11.92
50m: 42.73
100m: 1:27.68
(44.95)
3 Iinu Tiainen 2007 Oulun Lohet 1:31.03 +15.27
50m: 43.47
100m: 1:31.03
(47.56)
4 Edith Ervasti 2007 Oulun Uinti 1906 1:31.44 +15.68
50m: 44.09
100m: 1:31.44
(47.35)
5 Armi Aurora Tavi 2007 Kemin Uimaseura 1:32.72 +16.96
50m: 43.81
100m: 1:32.72
(48.91)
6 Ülle Harjaks 2006 Oulun Uinti 1906 1:32.73 +16.97
50m: 44.86
100m: 1:32.73
(47.87)
7 Ellen Krüger 2007 Oulun Lohet 1:35.36 +19.60
50m: 46.01
100m: 1:35.36
(49.35)
8 Hanna Saarenpää 2007 Haukiputaan Heitto 1:36.53 +20.77
50m: 46.00
100m: 1:36.53
(50.53)
9 Iita Kimpimäki 2007 Haukiputaan Heitto 1:36.61 +20.85
50m: 46.51
100m: 1:36.61
(50.10)
10 Iina Tapaninen 2006 Oulun Lohet 1:37.84 +22.08
50m: 47.43
100m: 1:37.84
(50.41)
11 Oona Lipponen 2006 Kemin Uimaseura 1:38.01 +22.25
50m: 47.03
100m: 1:38.01
(50.98)
12 Venla Hauvala 2007 Swimming Jyväskylä 1:40.29 +24.53
50m: 49.12
100m: 1:40.29
(51.17)
13 Mea Prykäri 2007 Oulun Lohet 1:40.37 +24.61
50m: 49.66
100m: 1:40.37
(50.71)
14 Iida Häcklin 2006 Haukiputaan Heitto 1:41.01 +25.25
50m: 48.15
100m: 1:41.01
(52.86)
15 Oosa Tourunen 2007 Swimming Jyväskylä 1:41.20 +25.44
50m: 48.92
100m: 1:41.20
(52.28)
16 Noona Hyrkäs 2006 Kajaanin Uimaseura 1:41.21 +25.45
50m: 48.64
100m: 1:41.21
(52.57)
17 Pinja Niskanen 2007 Oulun Lohet 1:41.23 +25.47
50m: 49.31
100m: 1:41.23
(51.92)
18 Ronja Halinen 2007 Swimming Jyväskylä 1:43.90 +28.14
50m: 50.27
100m: 1:43.90
(53.63)
19 Noora Tuominen 2007 Haukiputaan Heitto 1:44.17 +28.41
50m: 49.26
100m: 1:44.17
(54.91)
20 Sara Lappalainen 2007 Swimming Club Rovaniemi 1:45.41 +29.65
50m: 49.52
100m: 1:45.41
(55.89)
21 Emma Autio 2007 Oulun Lohet 1:46.03 +30.27
50m: 49.57
100m: 1:46.03
(56.46)
22 Meeri Uusitalo 2007 Oulun Lohet 1:46.68 +30.92
50m: 52.39
100m: 1:46.68
(54.29)
23 Aada-julia Laakso 2007 Kampuksen Plaani 1:47.53 +31.77
50m: 51.14
100m: 1:47.53
(56.39)
24 Riia Aho 2007 Oulun Lohet 1:49.31 +33.55
50m: 52.51
100m: 1:49.31
(56.80)
25 Emma Olivia Mattila 2007 Oulun Uinti 1906 1:51.85 +36.09
50m: 52.81
100m: 1:51.85
(59.04)
26 Silja Sipovaara 2007 Haukiputaan Heitto 1:52.43 +36.67
50m: 55.03
100m: 1:52.43
(57.40)
27 Maija Sofia Lyly-Yrjänäinen 2007 Oulun Lohet 1:53.26 +37.50
50m: 55.52
100m: 1:53.26
(57.74)
28 Nelli Vilppola 2007 Oulun Lohet 1:53.73 +37.97
50m: 55.32
100m: 1:53.73
(58.41)
29 Heta Hirvonen 2007 Kajaanin Uimaseura 1:54.66 +38.90
50m: 56.37
100m: 1:54.66
(58.29)
30 Aino Lamminpää 2007 Oulun Lohet 1:55.75 +39.99
50m: 56.66
100m: 1:55.75
(59.09)
31 Aino Kauppinen 2006 Kemin Uimaseura 1:56.85 +41.09
50m: 57.27
100m: 1:56.85
(59.58)
32 Lotta Tonteri 2007 Oulun Uinti 1906 2:07.46 +51.70
50m: 1:01.28
100m: 2:07.46
(1:06.18)
33 Sunna Rasmus 2007 Oulun Lohet 2:17.14 +1:01.38
50m: 1:05.15
100m: 2:17.14
(1:11.99)
- Ronja Hautamäki 2007 Oulun Uinti 1906 DSQ 4.4.
Event official at: 6.4.2019 18:32:43
Event 21, 100m Breaststroke Women 14-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Saara Niemi 2005 Oulun Uinti 1906 1:21.29
50m: 37.84
100m: 1:21.29
(43.45)
2 Iiris Jämsä 2004 Swimming Jyväskylä 1:22.11 +0.82
50m: 38.57
100m: 1:22.11
(43.54)
3 Vilma Kiviniemi 2005 Oulun Uinti 1906 1:23.46 +2.17
50m: 40.10
100m: 1:23.46
(43.36)
4 Nea Parkatti 2004 Swimming Jyväskylä 1:24.05 +2.76
50m: 39.81
100m: 1:24.05
(44.24)
5 Inka Karjalainen 2004 Oulun Uinti 1906 1:26.55 +5.26
50m: 40.60
100m: 1:26.55
(45.95)
6 Iida Heiko 2004 Oulun Uinti 1906 1:27.81 +6.52
50m: 42.68
100m: 1:27.81
(45.13)
7 Lotta Kaarre 2005 Kempeleen Pyrintö 1:29.61 +8.32
50m: 41.12
100m: 1:29.61
(48.49)
8 Aada Suotula 2004 Oulun Uinti 1906 1:30.18 +8.89
50m: 43.77
100m: 1:30.18
(46.41)
9 Sani Nätynki 2005 Swimming Club Rovaniemi 1:31.23 +9.94
50m: 44.82
100m: 1:31.23
(46.41)
10 Katariina Koivuranta 2005 Oulun Uinti 1906 1:32.87 +11.58
50m: 44.89
100m: 1:32.87
(47.98)
11 Siiri Rahikkala 2004 Oulun Uinti 1906 1:34.34 +13.05
50m: 44.58
100m: 1:34.34
(49.76)
12 Lidia Evans 2005 Swimming Club Vuokatti 1:34.37 +13.08
50m: 43.79
100m: 1:34.37
(50.58)
13 Roosa Hautamäki 2005 Oulun Uinti 1906 1:34.80 +13.51
50m: 46.08
100m: 1:34.80
(48.72)
14 Sofia Kivelä 2005 Kempeleen Pyrintö 1:35.93 +14.64
50m: 44.16
100m: 1:35.93
(51.77)
15 Veera Kinnunen 2004 Swimming Jyväskylä 1:37.18 +15.89
50m: 46.11
100m: 1:37.18
(51.07)
16 Juuli Kinnunen 2004 Swimming Jyväskylä 1:37.55 +16.26
50m: 46.15
100m: 1:37.55
(51.40)
17 Ella Sipola 2005 Haukiputaan Heitto 1:37.67 +16.38
50m: 47.21
100m: 1:37.67
(50.46)
18 Anniina Törmi 2005 Oulun Uinti 1906 1:47.25 +25.96
50m: 49.16
100m: 1:47.25
(58.09)
19 Martta Ryynänen 2005 Oulun Lohet 1:47.73 +26.44
50m: 51.09
100m: 1:47.73
(56.64)
20 Tiina Alatalo 2005 Oulun Uinti 1906 1:48.47 +27.18
50m: 50.94
100m: 1:48.47
(57.53)
- Eeva Partanen 2005 Kajaanin Uimaseura DSQ 7.4.
- Saana Lauhava 2005 Swimming Club Rovaniemi DNS
Event official at: 6.4.2019 18:32:43
Event 21, 100m Breaststroke Women 16-17 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Siiri Pellinen 2003 Swimming Jyväskylä 1:18.23
50m: 37.05
100m: 1:18.23
(41.18)
2 Martta Ruuska 2003 Swimming Jyväskylä 1:18.42 +0.19
50m: 36.93
100m: 1:18.42
(41.49)
3 Carola Huntus 2003 Swimming Jyväskylä 1:20.41 +2.18
50m: 37.01
100m: 1:20.41
(43.40)
4 Satu Immonen 2003 Swimming Club Vuokatti 1:22.45 +4.22
50m: 38.96
100m: 1:22.45
(43.49)
5 Ella Uusitalo 2003 Kampuksen Plaani 1:24.84 +6.61
50m: 39.07
100m: 1:24.84
(45.77)
6 Pauliina Lohilahti 2002 Oulun Lohet 1:24.98 +6.75
50m: 39.46
100m: 1:24.98
(45.52)
7 Iiris Isokoski 2003 Oulun Lohet 1:25.12 +6.89
50m: 40.51
100m: 1:25.12
(44.61)
8 Saana Järvinen 2003 Kampuksen Plaani 1:26.88 +8.65
50m: 40.20
100m: 1:26.88
(46.68)
9 Ruusu Nieminen 2002 Swimming Jyväskylä 1:28.03 +9.80
50m: 40.42
100m: 1:28.03
(47.61)
10 Sanni Taskinen 2003 Swimming Jyväskylä 1:32.79 +14.56
50m: 44.30
100m: 1:32.79
(48.49)
11 Helmi Viertorinne 2003 Swimming Jyväskylä 1:40.15 +21.92
50m: 48.02
100m: 1:40.15
(52.13)
Event official at: 6.4.2019 18:32:43
Event 21, 100m Breaststroke Women 18 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Jenna Laukkanen 1995 Swimming Club Vuokatti 1:10.43
50m: 32.60
100m: 1:10.43
(37.83)
2 Riika Huttula 2001 Oulun Lohet 1:17.57 +7.14
50m: 37.37
100m: 1:17.57
(40.20)
Event official at: 6.4.2019 18:32:43
2019-04-06 18:34:35 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner