2021-10-18   18:07:30
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Nuorisouinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

4. jakso sunnuntai 7.4.2019

Document
Heat results
Nuorisouinnit 2019
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Apr 6, 2019 to Apr 7, 2019
Event 35, 50m Freestyle Men - Final 9 and younger
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Peetu Pulkkinen 2010 Oulun Uinti 1906 43.23
2 Eelis Illikainen 2010 Oulun Uinti 1906 44.06 +0.83
3 Hugo Pörhölä 2010 Oulun Uinti 1906 45.96 +2.73
4 Lenni Oskari Peltoniemi 2010 Oulun Uinti 1906 48.03 +4.80
5 Matti Leinonen 2011 Haukiputaan Heitto 48.89 +5.66
6 Nicholas Alapirtti 2010 Kempeleen Pyrintö 50.71 +7.48
Event official at: 7.4.2019 16:16:54
Event 35, 50m Freestyle Men - Final 10 years
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Akseli Ollonen 2009 Oulun Uinti 1906 39.25
2 Veeti Väyrynen 2009 Oulun Uinti 1906 39.76 +0.51
3 Aaron Rantsi 2009 Kemin Uimaseura 41.14 +1.89
4 Iikka Heiko 2009 Oulun Uinti 1906 41.31 +2.06
5 Iisakki Ylikorkala 2009 Oulun Uinti 1906 41.72 +2.47
6 Leevi Rasila 2009 Kempeleen Pyrintö 41.84 +2.59
7 Eero Ranta-Valkama 2009 Swimming Club Rovaniemi 41.94 +2.69
8 Onni Savola 2009 Oulun Uinti 1906 42.88 +3.63
Event official at: 7.4.2019 16:16:54
Event 35, 50m Freestyle Men - Final 11 years
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Oskari Matilainen 2008 Oulun Uinti 1906 37.42
2 Paavo Kilpeläinen 2008 Oulun Uinti 1906 38.68 +1.26
3 Julius Hilli 2008 Kempeleen Pyrintö 39.16 +1.74
4 Eliel Käkelä 2008 Oulun Uinti 1906 39.36 +1.94
5 Jeriko Helanen 2008 Oulun Lohet 39.49 +2.07
6 Emil Järvinen 2008 Oulun Uinti 1906 40.03 +2.61
7 Otto Järvinen 2008 Oulun Uinti 1906 40.05 +2.63
8 Kim Salonen 2008 Oulun Lohet 40.19 +2.77
Event official at: 7.4.2019 16:16:54
Event 35, 50m Freestyle Men - Final 12-13 years
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Kalle Pesälä 2006 Oulun Lohet 29.43
2 Miko Saukkonen 2006 Kemin Uimaseura 30.01 +0.58
3 Tuukka Orre 2007 Kajaanin Uimaseura 31.29 +1.86
4 Erik Peuhkuri 2006 Oulun Uinti 1906 31.61 +2.18
5 Juha-Pekka Heikkinen 2006 Kajaanin Uimaseura 33.12 +3.69
6 Riku Keskiaho 2006 Oulun Uinti 1906 34.57 +5.14
7 Joonas Keränen 2007 Oulun Uinti 1906 35.55 +6.12
8 Alexey Savelyev 2007 Oulun Lohet 37.08 +7.65
Event official at: 7.4.2019 16:16:54
Event 35, 50m Freestyle Men - Final 14-15 years
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Markus Veckman 2004 Swimming Jyväskylä 27.53
2 Jere Hannuksela 2004 Haukiputaan Heitto 27.79 +0.26
3 Cedric Decena 2004 Oulun Lohet 28.09 +0.56
4 Mikko Sihvo 2004 Swimming Jyväskylä 28.59 +1.06
5 Nikolai Em 2004 Oulun Lohet 29.38 +1.85
6 Erblin Latifi 2005 Oulun Uinti 1906 29.66 +2.13
7 Tuomas Orre 2005 Kajaanin Uimaseura 29.69 +2.16
8 Aapo Karjalainen 2004 Kajaanin Uimaseura 32.43 +4.90
Event official at: 7.4.2019 16:16:54
Event 35, 50m Freestyle Men - Final 16-17 years
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Olli-pekka Pietarila 2003 Oulun Uinti 1906 26.13
2 Ville Korpilähde 2002 Swimming Club Rovaniemi 26.51 +0.38
3 Matias Rajavaara 2002 Oulun Uinti 1906 26.54 +0.41
4 Toni Lipponen 2003 Kemin Uimaseura 26.92 +0.79
4 Julius Nyberg 2002 Kampuksen Plaani 26.92 +0.79
4 Valtteri Taskinen 2002 Oulun Uinti 1906 26.92 +0.79
7 Benjamin Evans 2003 Swimming Club Vuokatti 27.18 +1.05
8 Henrik Siltari 2002 Kemin Uimaseura 27.50 +1.37
Event official at: 7.4.2019 16:16:54
2019-04-07 16:17:30 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner