2021-09-17   23:47:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för blueseventy Sprint Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1. Start 9:00, insim 8:00

Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider 
 
  Tvling  blueseventy Sprint Cup    Utskriftsdatum  05 maj 2019   
  Tvlingsort  Motala    Utskriftstid  10:55   
  Arrangr  Motala Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  05 maj 2019         
 
 
Gren 6, 200m Medley Damer, Finaler 0 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Frening  Anmtid    Code             











 
Sofia Henningsson  2004    595  32.32  1:11.79  1:52.83    2:24.84   
  Skvde Simsllskap  2:22.61                 
                     
Thilde Smedbck  2004    564  31.24  1:09.53  1:52.67    2:27.44   
  Linkpings Allmnna SS  2:23.69                 
                     
Mrta Hgfeldt  2005    539  33.40  1:11.77  1:54.76    2:29.65   
  Linkpings Allmnna SS  2:30.58                 
                     
Felicia Jrvikari  2002    533  32.77  1:11.00  1:54.98    2:30.26   
  Linkpings Allmnna SS  2:29.21                 
                     
Magdalena Hagsten Skarda  2003    521  33.47  1:11.85  1:57.31    2:31.36   
  rebro Simallians  2:30.08                 
                     
Nicole Modigh  1999    459  33.79  1:14.56  2:00.70    2:37.96   
  Motala Simsllskap  2:49.36                 
                     
Darja Koutchinskaia  2003    457  33.28  1:14.28  2:01.18    2:38.18   
  Linkpings Allmnna SS  2:33.17                 
                     
Tilda Carlsson  2003    452  33.58  1:15.74  2:02.30    2:38.73   
  Motala Simsllskap  2:40.81                 
                     
Alina Umbaeva  2005    428  33.81  1:16.12  2:04.43    2:41.66   
  rebro Simallians  2:41.68                 
                     
10  Jennifer Titus  2002    405  34.72  1:19.02  2:04.65    2:44.67   
  rebro Simallians  2:41.00                 
                     
11  Martina Karlsson  2003    393  35.81  1:20.83  2:06.53    2:46.24   
  Linkpings Allmnna SS  2:43.05                 
                     
12  Ellen Lovinge  2004    363  37.34  1:21.84  2:12.79    2:50.77   
  Norrkpings Kappsimningsklubb  2:53.65                 
                     
13  Emmy Ericson  2003    353  38.60  1:24.38  2:13.93    2:52.34   
  Linkpings Allmnna SS  2:51.33                 
                     
14  Hanna Manninen  2006    305  40.69  1:27.89  2:21.24    3:00.99   
  Motala Simsllskap  2:54.94                 
                     
15  Anesa Gacic  2002    283  42.64  1:27.78  2:21.12    3:05.52   
  rebro Simallians  3:12.14                 
                     
16  Emmy Dyrkell  2004    261  40.38  1:29.66  2:25.69    3:10.49   
  Finspngs Simklubb  3:09.89                 
                     
17  Hanna Johansson  2005    242  43.71  1:35.14  2:30.67    3:15.49   
  Finspngs Simklubb  3:23.90                 
                     
18  Smilla Holgersson Eliasson  2003    229  43.74  1:32.81  2:30.25    3:18.92   
  rebro Simallians  3:06.57                 
                     
19  Jessica Sandstrm  2003    220  43.81  1:33.59  2:35.39    3:21.71   
  rebro Simallians  3:20.82                 
                     
Ella Hagstrm  2007              DSQ   
  Norrkpings Kappsimningsklubb  3:12.90                 
                     
Hanna Persson  2004              DSQ   
  Linkpings Allmnna SS  2:40.04                 
                     
Wilma Holmertz  2003              DSQ   
  Linkpings Allmnna SS  2:28.70                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 maj 2019 
Licensierad till: Motala Simsllskap  Utskriftstid  10:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner