Resultater for DM (50 m) 2019, Stockholm
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 4X100m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Stockholmspolisens IF Simföre |
26 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
3:35.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Niclas Eriksson |
1998 |
AL2398 |
|
26.77 |
56.28 |
|
|
|
56.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Nilsson |
1993 |
AL6793 |
+0.20 |
24.46 |
52.72 |
|
|
|
1:49.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Dennis Wilkman |
1998 |
AE6198 |
+0.22 |
26.03 |
53.82 |
|
|
|
2:42.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Danielsson |
1998 |
AB9798 |
+0.10 |
24.68 |
52.84 |
|
|
|
3:35.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simklubben Neptun |
20 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
3:36.42 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
Oskar Iwarsson |
2000 |
AI0300 |
|
26.55 |
55.18 |
|
|
|
55.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wiggo Frohde |
2000 |
AX3300 |
+0.16 |
25.98 |
53.29 |
|
|
|
1:48.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Rehn |
2001 |
AF5101 |
+0.19 |
26.32 |
55.16 |
|
|
|
2:43.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tor Leander |
1999 |
AA5999 |
+0.13 |
25.16 |
52.79 |
|
|
|
3:36.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Spårvägen Simförening |
23 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
3:37.18 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Isak Eliasson |
1996 |
AJ5596 |
|
24.55 |
50.57 |
|
|
|
50.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Karlsson |
2000 |
AK5900 |
+0.29 |
25.71 |
53.07 |
|
|
|
1:43.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Malmring |
2001 |
AO1701 |
+0.40 |
26.24 |
55.80 |
|
|
|
2:39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Erneholm |
2003 |
AO4503 |
+0.35 |
27.21 |
57.74 |
|
|
|
3:37.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Järfälla S Herrar Lag 1 |
21 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:39.59 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
Elias Fröde |
2001 |
AE9901 |
|
26.77 |
55.68 |
|
|
|
55.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robin Hanson |
2001 |
AA2701 |
+0.30 |
24.90 |
52.22 |
|
|
|
1:47.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Swanepoel |
1998 |
AW5198 |
+0.29 |
26.49 |
55.24 |
|
|
|
2:43.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nils Malmberg |
2004 |
AI3504 |
+0.28 |
26.78 |
56.45 |
|
|
|
3:39.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Väsby Simsällskap |
22 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:40.25 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
Gustav Frödeberg |
1997 |
AA5197 |
|
26.68 |
55.32 |
|
|
|
55.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Sundberg |
1999 |
AS5399 |
-0.03 |
26.18 |
54.78 |
|
|
|
1:50.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Frylmark |
1999 |
AK6599 |
+0.17 |
26.11 |
55.84 |
|
|
|
2:45.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Brandt |
2000 |
AJ4700 |
+0.19 |
26.09 |
54.31 |
|
|
|
3:40.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
18 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
3:46.40 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
Johan Hennert |
2001 |
AL6901 |
|
27.56 |
56.80 |
|
|
|
56.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kalle Voigt |
2001 |
AK8901 |
+0.35 |
27.43 |
56.03 |
|
|
|
1:52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leonardo Montes |
2002 |
AN2902 |
+0.43 |
27.29 |
56.32 |
|
|
|
2:49.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Jakobsson |
2002 |
AG4302 |
+0.29 |
27.34 |
57.25 |
|
|
|
3:46.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
19 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:46.43 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
Martin Melinder |
2001 |
AG1301 |
|
27.23 |
55.84 |
|
|
|
55.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Göransson |
2000 |
AQ8300 |
+0.19 |
26.55 |
56.18 |
|
|
|
1:52.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christopher Lindholm |
2002 |
AQ1702 |
+0.46 |
27.18 |
56.92 |
|
|
|
2:48.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eric Hansson |
2002 |
AD0302 |
+0.37 |
27.54 |
57.49 |
|
|
|
3:46.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 lag 2 |
18 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
3:48.89 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
Philip Bentzer |
2001 |
AH6701 |
|
26.76 |
55.88 |
|
|
|
55.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isac Böschen |
2002 |
AF3102 |
+0.27 |
26.73 |
57.34 |
|
|
|
1:53.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Fridsell |
2003 |
AS7503 |
+0.11 |
27.61 |
58.55 |
|
|
|
2:51.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
AM1302 |
+0.27 |
27.65 |
57.12 |
|
|
|
3:48.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Spårvägen Simförening lag 2 |
17 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
3:53.55 |
+17.89 |
|
|
|
|
|
Andreas Wallén |
2002 |
AP9302 |
|
27.40 |
57.63 |
|
|
|
57.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakub Majta |
2003 |
AV9703 |
+0.31 |
28.15 |
58.35 |
|
|
|
1:55.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Neuhardt |
2003 |
AU6103 |
+0.43 |
27.97 |
58.43 |
|
|
|
2:54.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Styrman |
2002 |
AQ2502 |
+0.25 |
28.18 |
59.14 |
|
|
|
3:53.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Danderyds Simförening |
21 |
Danderyds Simförening |
|
|
|
|
|
3:53.73 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
Joel Hambraeus |
1998 |
AL8198 |
|
26.65 |
55.05 |
|
|
|
55.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl-Åke Willberg |
1998 |
AG1398 |
+0.19 |
25.84 |
56.08 |
|
|
|
1:51.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Wickström |
2003 |
AK8303 |
+0.37 |
28.68 |
1:01.52 |
|
|
|
2:52.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Sundström Curstedt |
2002 |
AT3902 |
+0.20 |
28.41 |
1:01.08 |
|
|
|
3:53.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Järfälla S Herrar Lag 2 |
18 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:54.20 |
+18.54 |
|
|
|
|
|
Marcus Nykvist |
2004 |
AB1504 |
|
27.83 |
59.05 |
|
|
|
59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Nykvist |
2001 |
AH3701 |
+0.24 |
27.15 |
57.34 |
|
|
|
1:56.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Malmberg |
2001 |
AH9701 |
+0.37 |
27.95 |
59.16 |
|
|
|
2:55.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
John Zetterqvist |
2004 |
AH6504 |
+0.38 |
27.91 |
58.65 |
|
|
|
3:54.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Täby Sim lag 2 |
20 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
3:54.86 |
+19.20 |
|
|
|
|
|
Niklas Nyblom |
1999 |
AK2999 |
|
27.46 |
57.28 |
|
|
|
57.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Alin |
1999 |
AP0799 |
+0.20 |
27.51 |
58.62 |
|
|
|
1:55.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel von Goës |
2002 |
AP1502 |
+0.35 |
28.00 |
59.19 |
|
|
|
2:55.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andres Pöllänen |
2001 |
AM5901 |
+0.21 |
28.07 |
59.77 |
|
|
|
3:54.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Väsby Simsällskap lag 3 |
20 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:55.03 |
+19.37 |
|
|
|
|
|
William Lernå |
2002 |
AF4102 |
|
27.77 |
58.56 |
|
|
|
58.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Areblad |
2004 |
AI9504 |
+0.38 |
28.18 |
58.61 |
|
|
|
1:57.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Widholm |
1999 |
AE6199 |
+0.30 |
27.38 |
58.72 |
|
|
|
2:55.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ivar Simonsson |
2002 |
AO9502 |
+0.36 |
28.30 |
59.14 |
|
|
|
3:55.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Stockholmspolisens IF Simföre |
18 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
3:55.77 |
+20.11 |
|
|
|
|
|
Pijus Guvenius |
2003 |
AO0303 |
|
28.18 |
58.43 |
|
|
|
58.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Seemann |
2003 |
AT0703 |
+0.14 |
27.43 |
59.59 |
|
|
|
1:58.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Frisendahl |
2003 |
AV8303 |
+0.75 |
27.99 |
1:00.27 |
|
|
|
2:58.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
David MacLeod |
2001 |
BA1701 |
+0.23 |
26.08 |
57.48 |
|
|
|
3:55.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Täby Sim Lag 1 |
29 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Linus Magnusson |
1990 |
AB4790 |
|
26.18 |
54.02 |
|
|
|
54.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Räisänen |
1999 |
AE0199 |
-0.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Holmberg |
1991 |
AG9391 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Törnqvist |
1997 |
AI6197 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Södertälje Simsällskap lag 2 |
17 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Erik Lööw |
2003 |
AH1303 |
|
26.95 |
56.69 |
|
|
|
56.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juan Esbjörnsson |
2002 |
AQ6902 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Oerther |
2003 |
AF0503 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Fällman |
2003 |
AM5103 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 09:16:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 4X100m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Väsby Simsällskap |
26 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:00.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Andersson |
2001 |
AL2601 |
+0.78 |
29.15 |
1:00.92 |
|
|
|
1:00.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefin Lindkvist |
1993 |
AK4493 |
+0.35 |
28.19 |
58.53 |
|
|
|
1:59.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Miram |
1999 |
AG7299 |
+0.38 |
28.92 |
59.97 |
|
|
|
2:59.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Peng |
2003 |
AJ7603 |
+0.28 |
29.27 |
1:01.10 |
|
|
|
4:00.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simklubben Neptun |
24 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
4:03.74 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
AI0699 |
+0.70 |
29.09 |
59.28 |
|
|
|
59.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Mattsson |
1995 |
AQ0295 |
+0.30 |
29.33 |
1:02.26 |
|
|
|
2:01.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Gyllberg |
2000 |
AL4800 |
+0.12 |
29.30 |
1:01.77 |
|
|
|
3:03.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Brolund |
2001 |
AO9801 |
+0.23 |
29.02 |
1:00.43 |
|
|
|
4:03.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Täby Sim Lag 1 |
19 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
4:04.62 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
Cornelia Jerresand |
2000 |
AG6800 |
+0.71 |
28.82 |
1:00.13 |
|
|
|
1:00.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
BN8801 |
+0.35 |
29.02 |
59.95 |
|
|
|
2:00.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Thilda Ström |
2003 |
AT5803 |
+0.36 |
29.38 |
1:01.95 |
|
|
|
3:02.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristina Isacson |
2001 |
BH5601 |
+0.02 |
29.72 |
1:02.59 |
|
|
|
4:04.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Södertälje Simsällskap |
20 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:05.67 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Emma Sundstrand |
2001 |
AJ3201 |
+0.74 |
29.37 |
1:00.44 |
|
|
|
1:00.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hilma Ramdén |
2000 |
AF4600 |
|
29.04 |
1:01.26 |
|
|
|
2:01.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Lindberg |
2004 |
AL9204 |
+0.21 |
30.07 |
1:04.31 |
|
|
|
3:06.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Christiansen |
1999 |
AL8499 |
+0.36 |
28.59 |
59.66 |
|
|
|
4:05.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stockholms Kappsimningsklub |
17 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
4:09.90 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
Nora Segerström |
2002 |
BM0802 |
|
29.39 |
1:02.14 |
|
|
|
1:02.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
BR5804 |
+0.22 |
29.49 |
1:02.09 |
|
|
|
2:04.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Torstensson |
2004 |
AW3604 |
+0.15 |
30.02 |
1:02.16 |
|
|
|
3:06.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Bagelius |
2004 |
BB4604 |
+0.30 |
30.38 |
1:03.51 |
|
|
|
4:09.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
18 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
4:12.00 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
Sofia Voigt |
2003 |
BF0803 |
|
30.06 |
1:01.57 |
|
|
|
1:01.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabel Nordström |
2001 |
BH1801 |
+0.33 |
30.21 |
1:02.51 |
|
|
|
2:04.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naomi Sterling |
2002 |
BN1402 |
+0.11 |
30.82 |
1:05.28 |
|
|
|
3:09.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Velden |
2005 |
AO2405 |
+0.07 |
29.15 |
1:02.64 |
|
|
|
4:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Järfälla S Damer Lag 1 |
21 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:13.63 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
Linnea Gipperth |
2003 |
AA6403 |
+0.72 |
30.29 |
1:02.53 |
|
|
|
1:02.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Rotstam |
1998 |
AF7498 |
+0.28 |
29.05 |
1:01.27 |
|
|
|
2:03.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tone Sandsjö |
2003 |
AF5403 |
+0.42 |
31.20 |
1:05.09 |
|
|
|
3:08.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Iwarson |
2003 |
AT1603 |
+0.21 |
30.85 |
1:04.74 |
|
|
|
4:13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stockholms Kappsimningsklub |
18 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
4:14.27 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
AQ0801 |
|
29.98 |
1:01.30 |
|
|
|
1:01.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
AD9606 |
+0.33 |
29.88 |
1:03.34 |
|
|
|
2:04.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Eklöf |
2002 |
AH2202 |
+0.18 |
30.44 |
1:03.79 |
|
|
|
3:08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Schei |
2003 |
AZ4603 |
+0.37 |
30.52 |
1:05.84 |
|
|
|
4:14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tyresö Simsällskap |
20 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:14.49 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
Sofia Björkman |
2002 |
AL8802 |
|
31.04 |
1:05.10 |
|
|
|
1:05.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Törnqvist |
2003 |
AQ1603 |
-0.01 |
31.16 |
1:04.89 |
|
|
|
2:09.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefin Alm |
2001 |
AJ8201 |
+0.09 |
30.09 |
1:04.43 |
|
|
|
3:14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Olsson |
1999 |
AR6899 |
+0.09 |
28.33 |
1:00.07 |
|
|
|
4:14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Spårvägen Simförening lag 2 |
21 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
4:15.93 |
+15.41 |
|
|
|
|
|
Isabelle Hanson |
1998 |
AB4298 |
|
30.09 |
1:03.39 |
|
|
|
1:03.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Viinapuu |
2000 |
AH8400 |
+0.42 |
29.98 |
1:03.41 |
|
|
|
2:06.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Thunberg |
2005 |
AV1605 |
+0.57 |
30.36 |
1:04.11 |
|
|
|
3:10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexandra Alkas Alias |
2006 |
AE2406 |
+0.47 |
30.47 |
1:05.02 |
|
|
|
4:15.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Simklubben Neptun ung 1 |
17 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
4:16.09 |
+15.57 |
|
|
|
|
|
Filippa Hammarén |
2002 |
BY2602 |
|
30.48 |
1:04.33 |
|
|
|
1:04.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Djuphammar |
2003 |
AU0403 |
+0.15 |
29.53 |
1:03.31 |
|
|
|
2:07.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madicken Eriksson |
2003 |
AX8203 |
+0.31 |
30.48 |
1:05.23 |
|
|
|
3:12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Hagström |
2003 |
AU1203 |
+0.19 |
29.87 |
1:03.22 |
|
|
|
4:16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Stockholmspolisens IF Simföre |
17 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
4:16.81 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
Sofia Lindqvist |
2004 |
BK3404 |
|
30.99 |
1:05.81 |
|
|
|
1:05.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Asp Olsson |
2005 |
AH3205 |
+0.40 |
30.08 |
1:03.18 |
|
|
|
2:08.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heidi Saluveer |
2003 |
AM5303 |
+0.31 |
30.36 |
1:04.64 |
|
|
|
3:13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Walsh |
2002 |
AF3402 |
+0.32 |
29.95 |
1:03.18 |
|
|
|
4:16.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Väsby Simsällskap lag 3 |
19 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:17.68 |
+17.16 |
|
|
|
|
|
Tuva Björkén |
2003 |
AC0603 |
|
30.63 |
1:05.24 |
|
|
|
1:05.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Lindgren |
2005 |
AK3405 |
-0.03 |
29.54 |
1:02.71 |
|
|
|
2:07.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Takala |
2004 |
AP3804 |
+0.34 |
30.72 |
1:04.38 |
|
|
|
3:12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katherina Gkioni |
2000 |
BT0200 |
+0.59 |
31.37 |
1:05.35 |
|
|
|
4:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
21 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:18.09 |
+17.57 |
|
|
|
|
|
Julia Björkén |
2001 |
AL1601 |
+0.72 |
30.99 |
1:05.47 |
|
|
|
1:05.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Ristl |
1999 |
AD1499 |
+0.08 |
31.12 |
1:04.95 |
|
|
|
2:10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Peacock |
2001 |
AL3601 |
+0.18 |
31.78 |
1:06.21 |
|
|
|
3:16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Halldén |
1998 |
AW2498 |
+0.04 |
29.47 |
1:01.46 |
|
|
|
4:18.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Täby Sim lag 2 |
17 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
4:20.25 |
+19.73 |
|
|
|
|
|
Olivia Svensson |
2003 |
CA4203 |
+0.74 |
30.40 |
1:04.63 |
|
|
|
1:04.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Embla Börjesson |
2002 |
AZ1802 |
+0.23 |
30.72 |
1:06.04 |
|
|
|
2:10.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jennie Ewerbring |
2003 |
AT6603 |
+0.08 |
30.23 |
1:03.82 |
|
|
|
3:14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Bolling |
2004 |
BA8404 |
+0.19 |
30.81 |
1:05.76 |
|
|
|
4:20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Spårvägen Simförening |
21 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Fährlin |
1998 |
AR1498 |
+0.73 |
30.91 |
1:06.52 |
|
|
|
1:06.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Sundstedt |
1998 |
BE7498 |
-0.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Augustsson |
2000 |
BC9200 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linn Herlin |
2002 |
AU6402 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 09:28:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Bröstsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
+0.68 |
|
2:20.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tor Leander |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
|
2:20.96 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Skagius |
1995 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
|
2:24.18 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karl Frylmark |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.64 |
|
2:28.21 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Patric Ridell |
1993 |
Simklubben Neptun |
+0.63 |
|
2:30.67 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Täby Sim |
+0.64 |
|
2:31.47 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
David Neuhardt |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
|
2:34.00 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leonardo Montes |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
|
2:37.48 |
+16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
|
2:37.87 |
+17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.62 |
|
2:37.99 |
+17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
|
2:38.17 |
+17.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anton Widholm |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.65 |
|
2:40.59 |
+19.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
|
2:41.09 |
+20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marcus Nykvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.69 |
|
2:41.47 |
+20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isak Alin |
1999 |
Täby Sim |
+0.65 |
|
2:43.01 |
+22.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alexander Bergström |
2002 |
Täby Sim |
+0.65 |
|
2:45.65 |
+24.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Theodor Sköld |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
|
2:46.16 |
+25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-25 09:41:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 09:41:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
|
2:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
Täby Sim |
+0.79 |
|
2:09.69 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Rotstam |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
+0.70 |
|
2:11.32 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Sundstedt |
1998 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
|
2:12.63 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Louise Halldén |
1998 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
|
2:12.69 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
|
2:12.87 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Gyllberg |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
|
2:13.42 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Voigt |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.81 |
|
2:14.00 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elin Peng |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
|
2:14.03 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
|
2:15.70 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
+0.69 |
|
2:15.86 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Thilda Ström |
2003 |
Täby Sim |
+0.67 |
|
2:16.08 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.83 |
|
2:16.17 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isabelle Hanson |
1998 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
|
2:16.66 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.72 |
|
2:17.44 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.74 |
|
2:18.26 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Felicia Brännbäck |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
|
2:18.43 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Iris Martinsson |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.86 |
|
2:18.83 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
|
2:19.68 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.81 |
|
2:20.56 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Louise Hertegren |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.75 |
|
2:21.11 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Embla Börjesson |
2002 |
Täby Sim |
+0.70 |
|
2:21.21 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Amanda Takala |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.78 |
|
2:21.36 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jennifer Bergström |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.72 |
|
2:21.51 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Maja Frejd |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.70 |
|
2:21.54 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.67 |
|
2:21.55 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Anna Viinapuu |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
|
2:21.89 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Linn Melander |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
|
2:22.06 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
|
2:22.30 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.77 |
|
2:22.36 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Filippa Hammarén |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
|
2:22.65 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Elsa Kärvestedt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.72 |
|
2:23.02 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.72 |
|
2:24.65 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Jennie Ewerbring |
2003 |
Täby Sim |
+0.69 |
|
2:25.63 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Sofia Björkman |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.76 |
|
2:25.87 |
+17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Filippa Bolling |
2004 |
Täby Sim |
+0.79 |
|
2:26.29 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Olivia Svensson |
2003 |
Täby Sim |
+0.72 |
|
2:27.22 |
+19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
Täby Sim |
+0.70 |
|
2:28.44 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
|
2:29.05 |
+21.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.75 |
|
2:29.49 |
+21.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Julia Björkén |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.78 |
|
2:29.50 |
+21.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Josefine Iwarson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.68 |
|
2:29.97 |
+22.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Täby Sim |
-.-- |
|
2:39.93 |
+32.01 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Djuphammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-25 10:02:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 10:03:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
+0.68 |
|
4:06.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wiggo Frohde |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.60 |
|
4:09.34 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriel Henkel |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
|
4:14.55 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.65 |
|
4:16.09 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
|
4:17.78 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eric Hansson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
|
4:18.77 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joel Hambraeus |
1998 |
Danderyds Simförening |
+0.85 |
|
4:20.03 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
|
4:22.39 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carl Göransson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
|
4:22.45 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Simon Brandt |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
|
4:24.20 |
+17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isak Gustafsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
|
4:25.93 |
+19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Niclas Eriksson |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.72 |
|
4:27.36 |
+20.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ivar Simonsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.64 |
|
4:28.28 |
+21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Linus Areblad |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
|
4:29.11 |
+22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Max Sundberg |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
|
4:29.65 |
+23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
|
4:30.83 |
+24.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.62 |
|
4:34.09 |
+27.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jakub Majta |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.67 |
|
4:35.73 |
+29.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
John Zetterqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.75 |
|
4:36.54 |
+30.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nils Malmberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.71 |
|
4:36.89 |
+30.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.63 |
|
4:37.56 |
+31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Erik Åstrand |
2003 |
Täby Sim |
+0.77 |
|
4:38.83 |
+32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Axel Lewander |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.66 |
|
4:41.64 |
+35.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Linus Thörn |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.81 |
|
4:44.80 |
+38.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Andres Pöllänen |
2001 |
Täby Sim |
+0.82 |
|
4:45.88 |
+39.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
|
4:50.42 |
+44.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sid Lundgren |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.73 |
|
4:51.93 |
+45.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wilhelm Muzikants |
2001 |
Täby Sim |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-25 10:23:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 10:23:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Ryggsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Miram |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
|
30.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
+0.67 |
|
31.64 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alice Velden |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
|
31.78 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cornelia Jerresand |
2000 |
Täby Sim |
+0.72 |
|
32.34 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Sundstrand |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
|
32.51 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hilma Ramdén |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.67 |
|
32.58 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Gipperth |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.60 |
|
32.81 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilia Viberg |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.73 |
|
32.98 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Walsh |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.60 |
|
33.10 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elvira Montes |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
|
33.22 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isabel Nordström |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.62 |
|
33.23 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rebecca Sandström |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.75 |
|
33.24 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elsa Djuphammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
|
33.27 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liv Asp Olsson |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.69 |
|
33.27 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.75 |
|
33.33 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.61 |
|
33.46 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Cornelia Eklund |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
|
33.51 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kristina Isacson |
2001 |
Täby Sim |
+0.77 |
|
33.53 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alice Lindgren |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
|
33.56 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
+0.63 |
|
33.59 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alida Ramdén |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
|
33.89 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elin Ristl |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.65 |
|
34.26 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.61 |
|
34.37 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.81 |
|
34.38 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Louise Peacock |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
|
34.64 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sophie Bladin |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
|
35.36 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Rebecca Gustafsson |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
|
35.68 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Täby Sim |
+0.76 |
|
39.23 |
+8.28 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-25 10:31:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 10:31:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Ryggsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Törnqvist |
1997 |
Täby Sim |
+0.65 |
|
2:08.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tor Leander |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
|
2:12.77 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Fröde |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
+0.61 |
|
2:13.37 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus Nykvist |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
+0.56 |
|
2:17.39 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
|
2:18.30 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Philip Bentzer |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
|
2:18.85 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
|
2:18.96 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Skyving |
2003 |
Norrtälje Simklubb |
+0.59 |
|
2:19.02 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.60 |
|
2:19.83 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
|
2:21.35 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
|
2:23.52 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Guillermo Illanes |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.67 |
|
2:24.13 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-25 10:49:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 10:49:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Fjärilsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefin Lindkvist |
1993 |
Väsby Simsällskap |
+0.65 |
|
28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Miram |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
|
29.17 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
|
29.39 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hilma Ramdén |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.61 |
|
29.47 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rebecca Mattsson |
1995 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
|
29.72 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexandra Jensen |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
|
29.86 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Sundstrand |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
+0.75 |
|
29.93 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Moa Zetterström |
2005 |
Norrtälje Simklubb |
+0.67 |
|
30.01 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Tossavainen |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.68 |
|
30.06 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linn Melander |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.79 |
|
30.09 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.67 |
|
30.22 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Agnes Fährlin |
1998 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
|
30.42 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alma Thunberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.90 |
|
30.45 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alice Velden |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
|
30.54 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Rotstam |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
+0.66 |
|
30.63 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jennie Ewerbring |
2003 |
Täby Sim |
+0.71 |
|
30.69 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rebecca Policastro |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.66 |
|
30.72 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.66 |
|
30.79 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
|
30.83 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
|
30.86 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sara Olsson |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
+0.71 |
|
30.86 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alida Ramdén |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
|
31.01 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sofia Voigt |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.81 |
|
31.02 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sofia Walsh |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.74 |
|
31.23 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Cornelia Jerresand |
2000 |
Täby Sim |
+0.74 |
|
31.34 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
|
31.42 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Liv Asp Olsson |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.79 |
|
31.45 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Heidi Saluveer |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.71 |
|
31.66 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Tone Sandsjö |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.72 |
|
32.49 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Julia Björkén |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.78 |
|
33.82 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-25 10:54:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 10:54:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Fjärilsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Holmberg |
1991 |
Täby Sim |
+0.66 |
|
24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
+0.62 |
|
24.80 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Danielsson |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.65 |
|
25.45 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes Skagius |
1995 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
|
25.71 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linus Magnusson |
1990 |
Täby Sim |
+0.65 |
|
25.89 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Iwarsson |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
|
26.19 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
+0.67 |
|
26.20 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.65 |
|
26.48 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Patric Ridell |
1993 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
|
26.60 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
|
26.64 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Frödeberg |
1997 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
|
26.65 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.68 |
|
26.66 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Täby Sim |
+0.61 |
|
26.70 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.64 |
|
26.84 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
|
26.89 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lukas Steiner |
1998 |
Västerås Simsällskap |
+0.64 |
|
26.95 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oscar Gullberg |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.61 |
|
27.16 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Karl Frylmark |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.62 |
|
27.23 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Noah Stenström |
2000 |
Lidingö Simklubb |
+0.70 |
|
27.51 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Karl Palmqvist |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
|
27.60 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
|
27.78 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Gabriel Henkel |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.70 |
|
27.87 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
|
27.97 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Isak Alin |
1999 |
Täby Sim |
+0.63 |
|
28.01 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
David MacLeod |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.71 |
|
28.18 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emil Tikkanen |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.61 |
|
28.18 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
|
28.25 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Anton Widholm |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.64 |
|
28.65 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Theodor Sköld |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
|
28.69 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Guillermo Illanes |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
|
30.94 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Björn Seeliger |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-25 11:00:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 11:00:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 1500m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christine Ekman |
1994 |
Simklubben Neptun |
+0.81 |
|
17:25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katherina Gkioni |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
|
18:24.63 |
+58.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thilda Ström |
2003 |
Täby Sim |
+0.69 |
|
18:41.64 |
+1:15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Gipperth |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.79 |
|
18:50.58 |
+1:24.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alida Ramdén |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
+0.77 |
|
19:13.14 |
+1:47.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jennifer Bergström |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.78 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-25 11:26:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 11:26:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 4X100m Medley Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Täby Sim Lag 1 |
29 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
3:51.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Törnqvist |
1997 |
AI6197 |
+0.63 |
27.53 |
57.30 |
|
|
|
57.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Räisänen |
1999 |
AE0199 |
+0.06 |
29.77 |
1:04.45 |
|
|
|
2:01.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Holmberg |
1991 |
AG9391 |
+0.45 |
25.20 |
56.64 |
|
|
|
2:58.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Magnusson |
1990 |
AB4790 |
+0.30 |
24.84 |
52.70 |
|
|
|
3:51.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simklubben Neptun lag 1 |
25 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
3:52.81 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
Gustav Hökfelt |
1994 |
AS1594 |
+0.57 |
27.23 |
56.79 |
|
|
|
56.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Skagius |
1995 |
AH8595 |
+0.27 |
28.61 |
1:01.42 |
|
|
|
1:58.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Blom |
1999 |
AQ9199 |
+0.50 |
28.27 |
1:00.65 |
|
|
|
2:58.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
AG9599 |
+0.18 |
25.61 |
53.95 |
|
|
|
3:52.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Spårvägen Simförening |
23 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
4:00.18 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
Jonas Malmring |
2001 |
AO1701 |
+0.74 |
29.81 |
1:02.14 |
|
|
|
1:02.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
David Neuhardt |
2003 |
AU6103 |
+0.26 |
32.54 |
1:09.66 |
|
|
|
2:11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Karlsson |
2000 |
AK5900 |
+0.60 |
27.05 |
58.02 |
|
|
|
3:09.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Eliasson |
1996 |
AJ5596 |
+0.33 |
24.39 |
50.36 |
|
|
|
4:00.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simklubben Neptun lag 2 |
20 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
4:00.26 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
Oliver Rehn |
2001 |
AF5101 |
+0.66 |
30.65 |
1:03.79 |
|
|
|
1:03.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tor Leander |
1999 |
AA5999 |
+0.24 |
30.48 |
1:05.42 |
|
|
|
2:09.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Iwarsson |
2000 |
AI0300 |
+0.23 |
26.79 |
57.84 |
|
|
|
3:07.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wiggo Frohde |
2000 |
AX3300 |
+0.14 |
25.85 |
53.21 |
|
|
|
4:00.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Järfälla S Herrar Lag 1 |
21 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:01.23 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
Linus Nykvist |
2001 |
AH3701 |
+0.54 |
30.60 |
1:03.78 |
|
|
|
1:03.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Swanepoel |
1998 |
AW5198 |
+0.32 |
30.49 |
1:04.50 |
|
|
|
2:08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robin Hanson |
2001 |
AA2701 |
+0.39 |
26.04 |
56.63 |
|
|
|
3:04.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Fröde |
2001 |
AE9901 |
+0.33 |
26.29 |
56.32 |
|
|
|
4:01.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
18 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
4:06.45 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
Philip Bentzer |
2001 |
AH6701 |
+0.64 |
29.95 |
1:02.75 |
|
|
|
1:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leonardo Montes |
2002 |
AN2902 |
+0.31 |
31.58 |
1:08.08 |
|
|
|
2:10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kalle Voigt |
2001 |
AK8901 |
+0.23 |
27.23 |
1:00.16 |
|
|
|
3:10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Hennert |
2001 |
AL6901 |
+0.31 |
26.25 |
55.46 |
|
|
|
4:06.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Väsby Simsällskap |
29 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:07.67 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
Simon Brandt |
2000 |
AJ4700 |
+0.67 |
30.94 |
1:04.61 |
|
|
|
1:04.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Fürst |
1990 |
AE1990 |
+0.30 |
30.41 |
1:08.21 |
|
|
|
2:12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Frödeberg |
1997 |
AA5197 |
+0.11 |
26.80 |
1:00.05 |
|
|
|
3:12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Sundberg |
1999 |
AS5399 |
+0.20 |
26.36 |
54.80 |
|
|
|
4:07.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 lag 2 |
17 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
4:16.85 |
+25.76 |
|
|
|
|
|
Oskar Fridsell |
2003 |
AS7503 |
+0.62 |
31.73 |
1:05.46 |
|
|
|
1:05.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
AM1302 |
+0.30 |
33.44 |
1:11.72 |
|
|
|
2:17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Jakobsson |
2002 |
AG4302 |
+0.17 |
28.76 |
1:02.00 |
|
|
|
3:19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isac Böschen |
2002 |
AF3102 |
+0.32 |
27.03 |
57.67 |
|
|
|
4:16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
20 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:17.34 |
+26.25 |
|
|
|
|
|
Anton Widholm |
1999 |
AE6199 |
+0.60 |
32.16 |
1:06.56 |
|
|
|
1:06.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Melinder |
2001 |
AG1301 |
+0.33 |
34.38 |
1:13.74 |
|
|
|
2:20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christopher Lindholm |
2002 |
AQ1702 |
+0.19 |
27.74 |
59.91 |
|
|
|
3:20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eric Hansson |
2002 |
AD0302 |
+0.44 |
27.36 |
57.13 |
|
|
|
4:17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Spårvägen Simförening lag 2 |
17 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
4:18.88 |
+27.79 |
|
|
|
|
|
Nils Backlund |
2002 |
AX9302 |
+0.59 |
33.26 |
1:08.40 |
|
|
|
1:08.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakub Majta |
2003 |
AV9703 |
+0.28 |
33.20 |
1:12.17 |
|
|
|
2:20.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Wallén |
2002 |
AP9302 |
+0.15 |
27.64 |
1:00.82 |
|
|
|
3:21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Erneholm |
2003 |
AO4503 |
+0.24 |
27.28 |
57.49 |
|
|
|
4:18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Järfälla S Herrar Lag 2 |
18 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:20.25 |
+29.16 |
|
|
|
|
|
Henry Israelsson |
2006 |
AK9706 |
+0.65 |
30.90 |
1:05.40 |
|
|
|
1:05.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Nykvist |
2004 |
AB1504 |
+0.23 |
32.33 |
1:11.02 |
|
|
|
2:16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nils Malmberg |
2004 |
AI3504 |
+0.36 |
30.23 |
1:05.15 |
|
|
|
3:21.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Malmberg |
2001 |
AH9701 |
+0.49 |
27.70 |
58.68 |
|
|
|
4:20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Väsby Simsällskap lag 3 |
18 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:25.45 |
+34.36 |
|
|
|
|
|
William Lernå |
2002 |
AF4102 |
+0.69 |
30.92 |
1:04.68 |
|
|
|
1:04.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theodor Sköld |
2001 |
AJ1701 |
+0.06 |
34.17 |
1:15.95 |
|
|
|
2:20.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ivar Simonsson |
2002 |
AO9502 |
+0.42 |
29.80 |
1:04.60 |
|
|
|
3:25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Areblad |
2004 |
AI9504 |
+0.25 |
28.91 |
1:00.22 |
|
|
|
4:25.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 16:13:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 4X100m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Väsby Simsällskap |
26 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:27.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Anna Miram |
1999 |
AG7299 |
+0.72 |
31.87 |
1:05.09 |
|
|
|
1:05.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Björkén |
2001 |
AL1601 |
+0.23 |
36.16 |
1:17.62 |
|
|
|
2:22.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefin Lindkvist |
1993 |
AK4493 |
+0.43 |
29.36 |
1:03.76 |
|
|
|
3:26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Andersson |
2001 |
AL2601 |
+0.16 |
28.75 |
1:01.04 |
|
|
|
4:27.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Södertälje Simsällskap |
20 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:30.81 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
Emilia Christiansen |
1999 |
AL8499 |
+0.70 |
33.68 |
1:08.74 |
|
|
|
1:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Sundstrand |
2001 |
AJ3201 |
+0.36 |
33.83 |
1:14.20 |
|
|
|
2:22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hilma Ramdén |
2000 |
AF4600 |
|
30.35 |
1:06.76 |
|
|
|
3:29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carolina Jonsson |
2002 |
AU5402 |
+0.20 |
28.93 |
1:01.11 |
|
|
|
4:30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simklubben Neptun |
24 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
4:30.91 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
Tuva Glimmerud Gullbjörk |
2000 |
BP6600 |
+0.77 |
33.91 |
1:10.46 |
|
|
|
1:10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Lindberg |
1996 |
AL7696 |
+0.32 |
35.60 |
1:16.27 |
|
|
|
2:26.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Mattsson |
1995 |
AQ0295 |
+0.20 |
30.01 |
1:05.75 |
|
|
|
3:32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
AI0699 |
+0.09 |
28.12 |
58.43 |
|
|
|
4:30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Täby Sim Lag 1 |
19 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
4:33.28 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
BN8801 |
+0.82 |
34.70 |
1:10.07 |
|
|
|
1:10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Franks |
2003 |
AT5603 |
+0.40 |
35.17 |
1:15.68 |
|
|
|
2:25.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jennie Ewerbring |
2003 |
AT6603 |
+0.18 |
30.05 |
1:06.75 |
|
|
|
3:32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Jerresand |
2000 |
AG6800 |
|
28.38 |
1:00.78 |
|
|
|
4:33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Spårvägen Simförening |
21 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
4:34.12 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
Wilma Eld |
2005 |
AS5205 |
+0.73 |
34.92 |
1:12.44 |
|
|
|
1:12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Augustsson |
2000 |
BC9200 |
+0.09 |
34.19 |
1:13.91 |
|
|
|
2:26.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Fährlin |
1998 |
AR1498 |
+0.24 |
30.81 |
1:08.58 |
|
|
|
3:34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Sundstedt |
1998 |
BE7498 |
+0.09 |
28.30 |
59.19 |
|
|
|
4:34.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Järfälla S Damer Lag 1 |
21 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:34.59 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Linnea Gipperth |
2003 |
AA6403 |
+0.70 |
34.27 |
1:09.85 |
|
|
|
1:09.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tone Sandsjö |
2003 |
AF5403 |
+0.40 |
35.07 |
1:14.33 |
|
|
|
2:24.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Rotstam |
1998 |
AF7498 |
+0.41 |
31.18 |
1:06.78 |
|
|
|
3:30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Larsson |
2002 |
AH2802 |
+0.52 |
30.70 |
1:03.63 |
|
|
|
4:34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
21 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
4:37.68 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
Elvira Montes |
2004 |
AS3804 |
+0.78 |
34.20 |
1:11.75 |
|
|
|
1:11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Norén |
1998 |
AN9698 |
-0.01 |
33.69 |
1:14.44 |
|
|
|
2:26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Voigt |
2003 |
BF0803 |
|
33.23 |
1:09.02 |
|
|
|
3:35.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabel Nordström |
2001 |
BH1801 |
+0.34 |
30.07 |
1:02.47 |
|
|
|
4:37.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
21 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:41.84 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
Alice Lindgren |
2005 |
AK3405 |
+0.76 |
34.10 |
1:11.61 |
|
|
|
1:11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Björkén |
2003 |
AC0603 |
+0.35 |
36.90 |
1:20.37 |
|
|
|
2:31.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Peng |
2003 |
AJ7603 |
|
30.67 |
1:08.01 |
|
|
|
3:39.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Halldén |
1998 |
AW2498 |
+0.01 |
29.40 |
1:01.85 |
|
|
|
4:41.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Stockholms Kappsimningsklub |
17 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
4:41.87 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
Johanna Bagelius |
2004 |
BB4604 |
+0.65 |
35.10 |
1:12.86 |
|
|
|
1:12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Segerström |
2002 |
BM0802 |
+0.43 |
35.13 |
1:16.88 |
|
|
|
2:29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Eklöf |
2002 |
AH2202 |
+0.19 |
31.58 |
1:09.78 |
|
|
|
3:39.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
BR5804 |
+0.10 |
29.97 |
1:02.35 |
|
|
|
4:41.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Väsby Simsällskap lag 3 |
19 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:43.60 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
Louise Peacock |
2001 |
AL3601 |
+0.60 |
34.68 |
1:11.90 |
|
|
|
1:11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Eklund |
2000 |
AC1800 |
+0.32 |
37.63 |
1:20.62 |
|
|
|
2:32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linn Melander |
2005 |
AR0205 |
+0.34 |
31.79 |
1:08.48 |
|
|
|
3:41.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Takala |
2004 |
AP3804 |
+0.32 |
30.03 |
1:02.60 |
|
|
|
4:43.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Täby Sim lag 2 |
18 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
4:46.90 |
+19.39 |
|
|
|
|
|
Kristina Isacson |
2001 |
BH5601 |
+0.69 |
34.08 |
1:11.11 |
|
|
|
1:11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Embla Börjesson |
2002 |
AZ1802 |
+0.38 |
37.11 |
1:20.68 |
|
|
|
2:31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
AC1603 |
+0.45 |
32.86 |
1:12.68 |
|
|
|
3:44.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thilda Ström |
2003 |
AT5803 |
+0.23 |
29.52 |
1:02.43 |
|
|
|
4:46.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Spårvägen Simförening lag 2 |
21 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
4:47.99 |
+20.48 |
|
|
|
|
|
Cornelia Lythell |
2003 |
BC2603 |
+0.59 |
36.19 |
1:15.07 |
|
|
|
1:15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linn Herlin |
2002 |
AU6402 |
+0.37 |
36.94 |
1:20.23 |
|
|
|
2:35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Hanson |
1998 |
AB4298 |
+0.43 |
31.69 |
1:08.26 |
|
|
|
3:43.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Thunberg |
2005 |
AV1605 |
+0.60 |
30.51 |
1:04.43 |
|
|
|
4:47.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Simklubben Neptun Ung 1 |
17 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
4:50.53 |
+23.02 |
|
|
|
|
|
Sophie Bladin |
2002 |
BF5202 |
+0.71 |
35.87 |
1:15.45 |
|
|
|
1:15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Brodd |
2003 |
AU4803 |
+0.29 |
37.20 |
1:19.17 |
|
|
|
2:34.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Hammarén |
2002 |
BY2602 |
+0.47 |
32.59 |
1:13.25 |
|
|
|
3:47.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Hagström |
2003 |
AU1203 |
|
29.59 |
1:02.66 |
|
|
|
4:50.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Järfälla S Damer Lag 2 |
16 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:56.10 |
+28.59 |
|
|
|
|
|
Josefine Iwarson |
2003 |
AT1603 |
+0.71 |
38.03 |
1:21.36 |
|
|
|
1:21.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Arvehed |
2003 |
AT7803 |
+0.52 |
36.43 |
1:18.77 |
|
|
|
2:40.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Policastro |
2003 |
AI2403 |
+0.20 |
32.35 |
1:09.96 |
|
|
|
3:50.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannah Kinane |
2006 |
AC5406 |
|
30.86 |
1:06.01 |
|
|
|
4:56.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Simklubben Neptun Ung 2 |
15 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
4:56.31 |
+28.80 |
|
|
|
|
|
Nike Johnston |
2005 |
AJ5405 |
+0.79 |
34.87 |
1:12.95 |
|
|
|
1:12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilly Eriksson |
2004 |
AS1604 |
+0.28 |
40.23 |
1:25.75 |
|
|
|
2:38.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Lövquist |
2004 |
BD6604 |
+0.41 |
32.70 |
1:13.28 |
|
|
|
3:51.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iris Martinsson |
2005 |
AF3405 |
+0.33 |
30.79 |
1:04.33 |
|
|
|
4:56.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lidingö Simklubb |
17 |
Lidingö Simklubb |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Sandström |
2003 |
AS4803 |
+0.75 |
34.90 |
1:12.49 |
|
|
|
1:12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Andersson |
2003 |
AS6603 |
-0.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Wahlman |
2003 |
BL5403 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Torell |
2002 |
BD0402 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tyresö Simsällskap |
20 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Josefin Alm |
2001 |
AJ8201 |
+0.68 |
35.46 |
1:13.90 |
|
|
|
1:13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Parsons |
2002 |
BF8802 |
-0.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tea Angerfelt |
2004 |
AJ7404 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Olsson |
1999 |
AR6899 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stockholms Kappsimningsklub |
18 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
AD9606 |
+0.77 |
36.25 |
1:14.21 |
|
|
|
1:14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Torstensson |
2004 |
AW3604 |
-0.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
AQ0801 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Schei |
2003 |
AZ4603 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 16:33:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
+0.65 |
|
1:52.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wiggo Frohde |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.61 |
|
1:54.32 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Steiner |
1998 |
Västerås Simsällskap |
+0.65 |
|
1:58.06 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
|
1:59.79 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gabriel Henkel |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.69 |
|
2:00.66 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Max Sundberg |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
|
2:00.68 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niclas Eriksson |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.73 |
|
2:02.17 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
|
2:02.56 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eric Hansson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
|
2:02.94 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
|
2:03.17 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
|
2:03.58 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isak Gustafsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
|
2:04.87 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jakub Majta |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.65 |
|
2:06.00 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
|
2:06.52 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jakob Rasmuson |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
|
2:08.15 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Erik Falk |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.77 |
|
2:08.46 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rasmus Skyving |
2003 |
Norrtälje Simklubb |
+0.68 |
|
2:09.64 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.63 |
|
2:10.25 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ivar Simonsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
|
2:10.36 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Linus Areblad |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
|
2:10.40 |
+17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Juan Esbjörnsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.63 |
|
2:10.70 |
+17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
John Zetterqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.74 |
|
2:10.71 |
+17.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-25 16:43:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 16:43:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefin Lindkvist |
1993 |
Väsby Simsällskap |
+0.65 |
|
1:03.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
|
1:04.37 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rebecca Mattsson |
1995 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
|
1:05.87 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexandra Jensen |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
|
1:06.59 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carolina Jonsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
|
1:06.90 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jennie Ewerbring |
2003 |
Täby Sim |
+0.75 |
|
1:08.33 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
|
1:08.61 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Fährlin |
1998 |
Spårvägen Simförening |
+0.75 |
|
1:09.18 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elin Bergman |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
|
1:09.62 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liv Asp Olsson |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.81 |
|
1:09.89 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elina Hellgren |
2004 |
Täby Sim |
+0.73 |
|
1:10.14 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alma Thunberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.82 |
|
1:10.22 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rebecca Policastro |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.67 |
|
1:10.51 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Linn Melander |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
|
1:10.60 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Moa Zetterström |
2005 |
Norrtälje Simklubb |
+0.65 |
|
1:10.83 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maria Bang |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.73 |
|
1:11.54 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.77 |
|
1:12.25 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.75 |
|
1:12.41 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.76 |
|
1:13.04 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elsa Kärvestedt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.78 |
|
1:13.54 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Embla Börjesson |
2002 |
Täby Sim |
+0.70 |
|
1:14.22 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.68 |
|
1:14.63 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-25 16:49:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 16:50:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Skagius |
1995 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
|
1:04.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Swanepoel |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
+0.63 |
|
1:05.65 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
+0.65 |
|
1:05.76 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Patric Ridell |
1993 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
|
1:06.49 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Täby Sim |
+0.62 |
|
1:07.71 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christoffer Andersson |
1994 |
Tyresö Simsällskap |
+0.69 |
|
1:07.75 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leonardo Montes |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
|
1:08.69 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andreas Fürst |
1990 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
|
1:09.52 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
David Neuhardt |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
|
1:11.40 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Tikkanen |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.68 |
|
1:11.50 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.80 |
|
1:11.82 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Linus Nykvist |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
+0.70 |
|
1:12.11 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Esbjörn Ohlsson |
1996 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.68 |
|
1:12.17 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jakub Majta |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.61 |
|
1:12.32 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
|
1:12.89 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marcus Nykvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.73 |
|
1:12.93 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
|
1:13.06 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.65 |
|
1:13.18 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.63 |
|
1:13.61 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anton Widholm |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.61 |
|
1:13.63 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Isak Alin |
1999 |
Täby Sim |
+0.63 |
|
1:13.82 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Gustav Annas |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
|
1:13.85 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
|
1:14.79 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malte Söderberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-25 16:56:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 16:57:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 400m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christine Ekman |
1994 |
Simklubben Neptun |
+0.81 |
|
5:03.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
Täby Sim |
+0.80 |
|
5:12.83 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Peng |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.81 |
|
5:15.48 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Voigt |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.83 |
|
5:18.55 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.82 |
|
5:26.82 |
+23.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Louise Peacock |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
|
5:27.57 |
+24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jenny Johnsson |
1987 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.79 |
|
5:32.17 |
+28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.76 |
|
5:34.49 |
+30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amanda Takala |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.83 |
|
5:35.13 |
+31.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
|
5:35.55 |
+31.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maria Bang |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.73 |
|
5:36.26 |
+32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elsa Kärvestedt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.77 |
|
5:41.77 |
+38.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
Täby Sim |
+0.73 |
|
5:51.10 |
+47.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-25 17:10:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 17:10:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Fjärilsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Törnqvist |
1997 |
Täby Sim |
+0.69 |
|
55.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isak Eliasson |
1996 |
Spårvägen Simförening |
+0.74 |
|
56.03 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
+0.70 |
|
56.31 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.67 |
|
58.38 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Täby Sim |
+0.63 |
|
58.73 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Steiner |
1998 |
Västerås Simsällskap |
+0.65 |
|
58.79 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jacob Danielsson |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.70 |
|
59.91 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oskar Iwarsson |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
|
1:00.04 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
|
1:00.22 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oscar Gullberg |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.60 |
|
1:00.47 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
|
1:00.85 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carl Göransson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
|
1:00.97 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
|
1:01.29 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.63 |
|
1:01.44 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oliver Rasool |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.66 |
|
1:02.04 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.76 |
|
1:02.45 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
|
1:02.60 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gustav Frödeberg |
1997 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
|
1:02.80 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elias Fröde |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
+0.64 |
|
1:02.93 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
David MacLeod |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.69 |
|
1:03.76 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.65 |
|
1:03.92 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Theodor Sköld |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
|
1:06.27 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-25 17:27:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 17:27:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Ryggsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Gipperth |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.63 |
|
1:09.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.81 |
|
1:10.82 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilia Viberg |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.65 |
|
1:10.89 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cornelia Jerresand |
2000 |
Täby Sim |
+0.72 |
|
1:11.06 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alice Velden |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.67 |
|
1:11.12 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liv Asp Olsson |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.68 |
|
1:11.36 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elsa Djuphammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
|
1:11.56 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thea Boij Du Rietz |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.73 |
|
1:11.63 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elvira Montes |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
|
1:11.80 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.84 |
|
1:11.94 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kristina Isacson |
2001 |
Täby Sim |
+0.69 |
|
1:11.95 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofia Walsh |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.63 |
|
1:12.23 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.69 |
|
1:12.42 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Felicia Brännbäck |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
|
1:12.43 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isabel Nordström |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
|
1:12.50 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.75 |
|
1:12.79 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nicole Papachristou |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.72 |
|
1:13.17 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alice Lindgren |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
|
1:13.70 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.75 |
|
1:13.71 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
+0.60 |
|
1:13.85 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Maria Bang |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.69 |
|
1:14.22 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Rebecca Sandström |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.77 |
|
1:14.32 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Dina Larsson |
2004 |
Täby Sim |
+0.79 |
|
1:15.43 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elin Ristl |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
|
1:15.83 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Carolina Jonsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.62 |
|
1:16.20 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Oliwia Kantecki |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.64 |
|
1:16.32 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Rebecca Gustafsson |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.63 |
|
1:16.85 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Täby Sim |
+0.77 |
|
1:23.62 |
+13.88 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-25 17:37:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 17:37:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Ryggsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Hökfelt |
1994 |
Simklubben Neptun |
+0.54 |
|
26.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Holmberg |
1991 |
Täby Sim |
+0.70 |
|
28.13 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
|
28.91 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.61 |
|
28.98 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Philip Bentzer |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.67 |
|
29.12 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl-Åke Willberg |
1998 |
Danderyds Simförening |
+0.60 |
|
29.36 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Niring |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.57 |
|
29.66 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
|
30.01 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Widholm |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.56 |
|
30.04 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.63 |
|
30.13 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Simon Brandt |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.66 |
|
30.65 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gustav Frödeberg |
1997 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
|
30.91 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Guillermo Illanes |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.67 |
|
31.24 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-25 17:42:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 17:42:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Bröstsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Lindberg |
1996 |
Simklubben Neptun |
+0.64 |
|
33.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophia Norén |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
|
33.45 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Sundstrand |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
|
33.61 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tone Sandsjö |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.73 |
|
34.26 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilia Viberg |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.71 |
|
34.37 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ingrid Franks |
2003 |
Täby Sim |
+0.64 |
|
34.67 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
|
35.16 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lea Granert |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.76 |
|
35.20 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julia Björkén |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
|
35.37 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amanda Andersson |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.72 |
|
35.51 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Milla Wahlund |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.79 |
|
35.55 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Smilla Hedlund |
2001 |
Täby Sim |
+0.76 |
|
35.95 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sara Torstensson |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.65 |
|
36.09 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
|
36.43 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Moa Arvehed |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.66 |
|
36.50 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Cornelia Eklund |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
|
36.61 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Agnes Fährlin |
1998 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
|
36.69 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.81 |
|
36.89 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
|
36.91 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jennifer Mardo |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
|
36.96 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma Parsons |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.73 |
|
36.97 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Beatriz de Una Boveda |
1991 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.82 |
|
36.99 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tindra Håbro Karjanmaa |
2004 |
Täby Sim |
+0.67 |
|
37.20 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rebecca Höglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
|
37.20 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sofia Björkman |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.77 |
|
37.20 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Embla Börjesson |
2002 |
Täby Sim |
+0.69 |
|
37.30 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Isabelle Brodd |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.77 |
|
38.66 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Täby Sim |
+0.82 |
|
55.22 |
+21.99 |
|
SB9 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
Täby Sim |
+0.57 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-25 17:50:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 17:51:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 1500m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mattias Glenesk |
1994 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
|
16:27.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Göransson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
|
17:15.66 |
+48.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isak Gustafsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
|
17:34.33 |
+1:06.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus Areblad |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
|
17:42.12 |
+1:14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ivar Simonsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.65 |
|
17:52.11 |
+1:24.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Norberg |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.71 |
|
17:57.80 |
+1:30.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nils Malmberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.76 |
|
18:07.38 |
+1:39.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
John Zetterqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.76 |
|
18:10.74 |
+1:43.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Skyving |
2003 |
Norrtälje Simklubb |
+0.71 |
|
18:17.20 |
+1:49.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
|
18:24.60 |
+1:57.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ted Wiker |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.76 |
|
18:29.30 |
+2:01.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-25 18:37:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 18:37:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 4X200m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Simklubben Neptun |
25 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
8:46.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
AI0699 |
+0.72 |
29.96 |
1:02.70 |
2:08.64 |
2:08.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Christine Ekman |
1994 |
AE8294 |
+0.12 |
30.30 |
1:03.46 |
2:10.28 |
4:18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Brolund |
2001 |
AO9801 |
+0.44 |
31.06 |
1:05.36 |
2:14.04 |
6:32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Gyllberg |
2000 |
AL4800 |
+0.20 |
30.49 |
1:04.44 |
2:13.69 |
8:46.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Väsby Simsällskap |
21 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
8:50.45 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
Anna Miram |
1999 |
AG7299 |
+0.78 |
31.19 |
1:04.08 |
2:13.55 |
2:13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Halldén |
1998 |
AW2498 |
+0.26 |
30.08 |
1:03.29 |
2:12.25 |
4:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Andersson |
2001 |
AL2601 |
+0.19 |
30.27 |
1:04.13 |
2:10.98 |
6:36.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Peng |
2003 |
AJ7603 |
+0.45 |
30.40 |
1:04.05 |
2:13.67 |
8:50.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Täby Sim Lag 1 |
19 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
8:50.65 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Cornelia Jerresand |
2000 |
AG6800 |
+0.76 |
30.07 |
1:03.05 |
2:11.45 |
2:11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Thilda Ström |
2003 |
AT5803 |
+0.30 |
30.53 |
1:04.52 |
2:12.66 |
4:24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristina Isacson |
2001 |
BH5601 |
+0.20 |
30.69 |
1:05.65 |
2:18.55 |
6:42.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
BN8801 |
+0.31 |
29.19 |
1:02.00 |
2:07.99 |
8:50.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Södertälje Simsällskap |
20 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
8:59.07 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
Emma Sundstrand |
2001 |
AJ3201 |
+0.78 |
30.93 |
1:04.37 |
2:13.41 |
2:13.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hilma Ramdén |
2000 |
AF4600 |
|
31.55 |
1:06.92 |
2:19.10 |
4:32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carolina Jonsson |
2002 |
AU5402 |
+0.26 |
29.84 |
1:04.35 |
2:15.07 |
6:47.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Christiansen |
1999 |
AL8499 |
+0.37 |
30.26 |
1:02.80 |
2:11.49 |
8:59.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Spårvägen Simförening |
21 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
9:04.63 |
+17.98 |
|
|
|
|
|
Emma Sundstedt |
1998 |
BE7498 |
+0.74 |
29.96 |
1:02.28 |
2:09.16 |
2:09.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Hanson |
1998 |
AB4298 |
+0.54 |
31.44 |
1:05.65 |
2:15.49 |
4:24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linn Herlin |
2002 |
AU6402 |
+0.38 |
31.60 |
1:06.99 |
2:19.55 |
6:44.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Viinapuu |
2000 |
AH8400 |
+0.17 |
31.01 |
1:06.11 |
2:20.43 |
9:04.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Järfälla S Damer Lag 1 |
17 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
9:05.01 |
+18.36 |
|
|
|
|
|
Louise Larsson |
2002 |
AH2802 |
+0.73 |
31.88 |
1:05.85 |
2:16.35 |
2:16.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Gipperth |
2003 |
AA6403 |
+0.32 |
32.13 |
1:07.60 |
2:15.90 |
4:32.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tone Sandsjö |
2003 |
AF5403 |
+0.52 |
32.62 |
1:07.88 |
2:18.34 |
6:50.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Lindqvist |
2002 |
AU6202 |
+0.13 |
30.52 |
1:04.39 |
2:14.42 |
9:05.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stockholms Kappsimningsklub |
17 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
9:16.13 |
+29.48 |
|
|
|
|
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
BR5804 |
+0.74 |
32.31 |
1:07.29 |
2:18.29 |
2:18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Segerström |
2002 |
BM0802 |
+0.39 |
30.61 |
1:05.43 |
2:18.07 |
4:36.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Torstensson |
2004 |
AW3604 |
+0.26 |
32.83 |
1:09.91 |
2:20.81 |
6:57.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Eklöf |
2002 |
AH2202 |
+0.30 |
32.56 |
1:07.34 |
2:18.96 |
9:16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
18 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
9:20.05 |
+33.40 |
|
|
|
|
|
Sofia Voigt |
2003 |
BF0803 |
+0.79 |
30.99 |
1:04.73 |
2:11.94 |
2:11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabel Nordström |
2001 |
BH1801 |
+0.38 |
31.64 |
1:07.25 |
2:19.84 |
4:31.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naomi Sterling |
2002 |
BN1402 |
+0.25 |
33.53 |
1:10.38 |
2:23.22 |
6:55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Montes |
2004 |
AS3804 |
+0.29 |
32.57 |
1:09.64 |
2:25.05 |
9:20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
19 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
9:23.22 |
+36.57 |
|
|
|
|
|
Louise Peacock |
2001 |
AL3601 |
+0.71 |
32.70 |
1:07.78 |
2:19.93 |
2:19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Katherina Gkioni |
2000 |
BT0200 |
+0.66 |
32.75 |
1:09.08 |
2:22.28 |
4:42.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Björkén |
2003 |
AC0603 |
+0.48 |
32.29 |
1:08.11 |
2:21.69 |
7:03.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Takala |
2004 |
AP3804 |
|
30.98 |
1:06.07 |
2:19.32 |
9:23.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Stockholms Kappsimningsklub |
18 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
9:25.76 |
+39.11 |
|
|
|
|
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
AQ0801 |
+0.73 |
31.43 |
1:05.89 |
2:15.15 |
2:15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Kärvestedt |
2005 |
AG9605 |
+0.24 |
33.48 |
1:10.29 |
2:23.50 |
4:38.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Bagelius |
2004 |
BB4604 |
+0.36 |
32.84 |
1:10.08 |
2:24.65 |
7:03.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
AD9606 |
+0.23 |
33.06 |
1:08.97 |
2:22.46 |
9:25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Väsby Simsällskap lag 3 |
20 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
9:27.29 |
+40.64 |
|
|
|
|
|
Alice Lindgren |
2005 |
AK3405 |
+0.82 |
32.34 |
1:08.13 |
2:22.89 |
2:22.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Linn Melander |
2005 |
AR0205 |
+0.11 |
31.66 |
1:07.41 |
2:19.87 |
4:42.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Ristl |
1999 |
AD1499 |
+0.01 |
32.48 |
1:08.61 |
2:20.20 |
7:02.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Björkén |
2001 |
AL1601 |
+0.04 |
31.56 |
1:08.24 |
2:24.33 |
9:27.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Simklubben Neptun Ung 1 |
15 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
9:33.40 |
+46.75 |
|
|
|
|
|
Iris Martinsson |
2005 |
AF3405 |
+0.86 |
31.57 |
1:06.48 |
2:18.32 |
2:18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nike Johnston |
2005 |
AJ5405 |
+0.43 |
32.37 |
1:09.10 |
2:25.58 |
4:43.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Grähs |
2004 |
BD4204 |
+0.35 |
31.52 |
1:07.32 |
2:22.53 |
7:06.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Lövquist |
2004 |
BD6604 |
+0.57 |
33.68 |
1:11.50 |
2:26.97 |
9:33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Järfälla S Damer Lag 2 |
16 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
9:37.34 |
+50.69 |
|
|
|
|
|
Louise Hertegren |
2004 |
AD0604 |
+0.76 |
32.36 |
1:07.94 |
2:20.75 |
2:20.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Göthberg |
2004 |
AW4204 |
+0.49 |
34.12 |
1:11.84 |
2:27.39 |
4:48.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Arvehed |
2003 |
AT7803 |
+0.32 |
32.62 |
1:08.61 |
2:24.28 |
7:12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Iwarson |
2003 |
AT1603 |
+0.23 |
32.56 |
1:08.88 |
2:24.92 |
9:37.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Spårvägen Simförening lag 2 |
19 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
9:44.08 |
+57.43 |
|
|
|
|
|
Julia Augustsson |
2000 |
BC9200 |
+0.74 |
32.75 |
1:08.56 |
2:22.01 |
2:22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Thunberg |
2005 |
AV1605 |
+0.56 |
33.37 |
1:12.33 |
2:29.11 |
4:51.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Eld |
2005 |
AS5205 |
+0.43 |
34.08 |
1:11.59 |
2:27.14 |
7:18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Veronica Lythell |
2003 |
BC0603 |
+0.29 |
32.89 |
1:09.59 |
2:25.82 |
9:44.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-26 09:22:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 4X200m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Simklubben Neptun |
25 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
7:52.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Wiggo Frohde |
2000 |
AX3300 |
+0.67 |
26.98 |
55.68 |
1:55.27 |
1:55.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tor Leander |
1999 |
AA5999 |
+0.13 |
26.51 |
55.43 |
1:55.32 |
3:50.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Rehn |
2001 |
AF5101 |
+0.03 |
27.24 |
57.51 |
2:01.05 |
5:51.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mattias Glenesk |
1994 |
BB6994 |
+0.35 |
27.08 |
57.74 |
2:01.31 |
7:52.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Väsby Simsällskap |
20 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
8:09.99 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
Max Sundberg |
1999 |
AS5399 |
+0.70 |
27.98 |
58.46 |
2:02.91 |
2:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Brandt |
2000 |
AJ4700 |
+0.28 |
27.24 |
57.10 |
2:02.16 |
4:05.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eric Hansson |
2002 |
AD0302 |
+0.36 |
28.45 |
59.34 |
2:02.90 |
6:07.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Göransson |
2000 |
AQ8300 |
+0.06 |
27.56 |
58.61 |
2:02.02 |
8:09.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Täby Sim Lag 1 |
22 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
8:14.59 |
+21.64 |
|
|
|
|
|
Daniel Räisänen |
1999 |
AE0199 |
+0.63 |
27.73 |
57.99 |
2:00.16 |
2:00.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Nyblom |
1999 |
AK2999 |
+0.14 |
28.70 |
1:01.08 |
2:07.15 |
4:07.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Törnqvist |
1997 |
AI6197 |
+0.33 |
26.70 |
55.86 |
1:56.41 |
6:03.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel von Goës |
2002 |
AP1502 |
+0.40 |
28.91 |
1:01.15 |
2:10.87 |
8:14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Spårvägen Simförening |
19 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
8:15.93 |
+22.98 |
|
|
|
|
|
Jonas Malmring |
2001 |
AO1701 |
+0.75 |
28.21 |
59.05 |
2:00.76 |
2:00.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Karlsson |
2000 |
AK5900 |
+0.36 |
26.89 |
56.54 |
1:57.78 |
3:58.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Erneholm |
2003 |
AO4503 |
+0.39 |
28.78 |
1:02.67 |
2:10.95 |
6:09.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakub Majta |
2003 |
AV9703 |
+0.35 |
28.52 |
1:00.12 |
2:06.44 |
8:15.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Järfälla S Herrar Lag 1 |
21 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
8:17.55 |
+24.60 |
|
|
|
|
|
Elias Fröde |
2001 |
AE9901 |
+0.68 |
28.06 |
58.81 |
2:00.28 |
2:00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Nykvist |
2001 |
AH3701 |
+0.38 |
28.58 |
1:00.45 |
2:04.48 |
4:04.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Swanepoel |
1998 |
AW5198 |
+0.34 |
27.74 |
58.60 |
2:04.78 |
6:09.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
John Zetterqvist |
2004 |
AH6504 |
+0.38 |
28.19 |
1:00.21 |
2:08.01 |
8:17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
22 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
8:20.41 |
+27.46 |
|
|
|
|
|
Gustav Frödeberg |
1997 |
AA5197 |
+0.72 |
28.21 |
59.27 |
2:06.32 |
2:06.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Melinder |
2001 |
AG1301 |
+0.20 |
27.90 |
58.53 |
2:02.66 |
4:08.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christopher Lindholm |
2002 |
AQ1702 |
+0.27 |
28.22 |
59.31 |
2:04.55 |
6:13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ivar Simonsson |
2002 |
AO9502 |
+0.35 |
28.89 |
1:01.80 |
2:06.88 |
8:20.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
18 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
8:20.66 |
+27.71 |
|
|
|
|
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
AM1302 |
+0.69 |
29.40 |
1:02.89 |
2:06.36 |
2:06.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Bentzer |
2001 |
AH6701 |
+0.24 |
28.06 |
58.70 |
2:05.54 |
4:11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Jakobsson |
2002 |
AG4302 |
+0.43 |
28.87 |
1:00.91 |
2:05.29 |
6:17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kalle Voigt |
2001 |
AK8901 |
+0.07 |
28.27 |
59.41 |
2:03.47 |
8:20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Järfälla S Herrar Lag 2 |
18 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
8:39.57 |
+46.62 |
|
|
|
|
|
Marcus Nykvist |
2004 |
AB1504 |
+0.72 |
28.85 |
1:01.94 |
2:10.34 |
2:10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nils Malmberg |
2004 |
AI3504 |
+0.30 |
28.60 |
1:00.31 |
2:06.20 |
4:16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Malmberg |
2001 |
AH9701 |
+0.47 |
30.13 |
1:04.28 |
2:11.96 |
6:28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sid Lundgren |
2003 |
AF2303 |
+0.54 |
29.09 |
1:01.99 |
2:11.07 |
8:39.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Stockholmspolisens IF Simföre |
16 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
8:41.90 |
+48.95 |
|
|
|
|
|
Oliver Rasool |
2003 |
AI0103 |
+0.67 |
28.65 |
1:00.25 |
2:08.12 |
2:08.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Pijus Guvenius |
2003 |
AO0303 |
+0.21 |
28.88 |
1:01.45 |
2:08.42 |
4:16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Niring |
2004 |
AE6304 |
+0.22 |
29.99 |
1:04.80 |
2:15.64 |
6:32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Lewander |
2004 |
AI7304 |
+0.43 |
28.50 |
1:01.51 |
2:09.72 |
8:41.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Väsby Simsällskap lag 3 |
20 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
8:43.81 |
+50.86 |
|
|
|
|
|
Anton Widholm |
1999 |
AE6199 |
+0.59 |
28.72 |
1:01.09 |
2:10.10 |
2:10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Lernå |
2002 |
AF4102 |
+0.04 |
28.70 |
1:01.78 |
2:11.51 |
4:21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Areblad |
2004 |
AI9504 |
+0.37 |
29.60 |
1:03.20 |
2:11.11 |
6:32.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theodor Sköld |
2001 |
AJ1701 |
+0.16 |
28.11 |
1:01.05 |
2:11.09 |
8:43.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 lag 2 |
18 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
8:44.13 |
+51.18 |
|
|
|
|
|
Leonardo Montes |
2002 |
AN2902 |
+0.68 |
29.06 |
1:01.76 |
2:10.73 |
2:10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Hennert |
2001 |
AL6901 |
+0.16 |
28.35 |
1:00.98 |
2:07.51 |
4:18.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Fridsell |
2003 |
AS7503 |
+0.16 |
29.58 |
1:03.76 |
2:12.94 |
6:31.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Larsson |
2003 |
AM0903 |
+0.28 |
29.93 |
1:03.99 |
2:12.95 |
8:44.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Simklubben Neptun Ung 1 |
15 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
9:02.53 |
+1:09.5 |
|
|
|
|
|
Ferdinand Bang |
2005 |
AF1305 |
+0.63 |
31.51 |
1:06.74 |
2:20.75 |
2:20.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Djuphammar |
2005 |
AC6105 |
|
29.19 |
1:03.16 |
2:15.73 |
4:36.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Albinzon |
2005 |
AC3105 |
+0.44 |
31.34 |
1:06.77 |
2:18.47 |
6:54.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Morris Martin |
2004 |
AH0504 |
+0.06 |
29.72 |
1:02.06 |
2:07.58 |
9:02.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-26 09:43:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 400m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
Täby Sim |
+0.79 |
|
4:30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Rotstam |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
+0.71 |
|
4:31.96 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Sundstedt |
1998 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
|
4:32.65 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
|
4:34.64 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.90 |
|
4:39.37 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Sundstrand |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
|
4:41.05 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Gyllberg |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
|
4:42.89 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
|
4:44.07 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
+0.74 |
|
4:44.49 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Katherina Gkioni |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
|
4:49.52 |
+19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thilda Ström |
2003 |
Täby Sim |
+0.68 |
|
4:49.70 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
|
4:54.64 |
+24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Moa Arvehed |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.70 |
|
4:58.49 |
+28.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elsa Kärvestedt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.79 |
|
4:58.64 |
+28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Iris Martinsson |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.85 |
|
5:00.02 |
+29.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ella Törnqvist |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
+0.70 |
|
5:00.40 |
+30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.80 |
|
5:01.92 |
+31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Louise Hertegren |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.79 |
|
5:02.00 |
+31.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Wilma Eld |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
|
5:02.72 |
+32.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anna Viinapuu |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
|
5:03.89 |
+33.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hannah Kinane |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
+0.78 |
|
5:09.56 |
+39.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.75 |
|
5:15.25 |
+45.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Täby Sim |
-.-- |
|
5:35.52 |
+1:05.48 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-26 10:01:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-26 10:02:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Danielsson |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.65 |
|
53.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.65 |
|
53.80 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wiggo Frohde |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
|
54.41 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.64 |
|
55.03 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Frödeberg |
1997 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
|
55.29 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gabriel Henkel |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.68 |
|
55.55 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.64 |
|
55.86 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Max Sundberg |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
|
55.95 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hugo Swanepoel |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
+0.70 |
|
56.00 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leonardo Montes |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
|
56.43 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Niclas Eriksson |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.72 |
|
56.58 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kenzo Buchli |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.68 |
|
56.67 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elias Fröde |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
+0.68 |
|
56.71 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
|
56.94 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karl Palmqvist |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.77 |
|
56.96 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Erik Falk |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.71 |
|
57.06 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Simon Brandt |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.65 |
|
57.16 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johannes Fällgren |
2002 |
Lidingö Simklubb |
+0.63 |
|
57.22 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.62 |
|
57.27 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
David MacLeod |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.69 |
|
57.30 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oliver Rasool |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.66 |
|
57.66 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.64 |
|
57.76 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jakub Majta |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.59 |
|
57.79 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Oscar Gullberg |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.63 |
|
57.92 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.72 |
|
57.92 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emil Tikkanen |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.64 |
|
58.26 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Isac Böschen |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.67 |
|
58.31 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Juan Esbjörnsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
+0.61 |
|
58.41 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Eric Hansson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
|
58.42 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
David Neuhardt |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
|
58.43 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Simon Seel |
2003 |
Täby Sim |
+0.66 |
|
58.51 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Rasmus Skyving |
2003 |
Norrtälje Simklubb |
+0.67 |
|
59.32 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Axel von Goës |
2002 |
Täby Sim |
+0.62 |
|
59.75 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Andres Pöllänen |
2001 |
Täby Sim |
+0.79 |
|
1:00.79 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Linus Areblad |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
|
1:01.07 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Hugo Malmberg |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
+0.70 |
|
1:01.16 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
|
1:01.78 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-26 10:10:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-26 10:11:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Bröstsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tone Sandsjö |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.72 |
|
2:42.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilia Viberg |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.77 |
|
2:44.51 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabelle Brodd |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
|
2:48.06 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ingrid Franks |
2003 |
Täby Sim |
+0.62 |
|
2:48.85 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Smilla Hedlund |
2001 |
Täby Sim |
+0.83 |
|
2:50.00 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Peng |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
|
2:50.04 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Lindberg |
1996 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
|
2:50.20 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.70 |
|
2:50.87 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexandra Alkas Alias |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.74 |
|
2:52.80 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.65 |
|
2:53.46 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.82 |
|
2:53.74 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amanda Andersson |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.74 |
|
2:54.09 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Milla Wahlund |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
|
2:54.29 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julia Björkén |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
|
2:55.01 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Moa Nyblom |
2005 |
Täby Sim |
+0.70 |
|
2:56.63 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.77 |
|
2:58.58 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Moa Arvehed |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.71 |
|
2:59.70 |
+17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofia Björkman |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.76 |
|
3:00.13 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Parsons |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.71 |
|
3:01.28 |
+19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sara Torstensson |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.69 |
|
3:01.53 |
+19.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
|
3:01.69 |
+19.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Josefine Iwarson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.70 |
|
3:04.89 |
+22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-26 10:24:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-26 10:24:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Fjärilsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
+0.65 |
|
2:07.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Steiner |
1998 |
Västerås Simsällskap |
+0.65 |
|
2:11.33 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
|
2:13.53 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
|
2:14.21 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Täby Sim |
+0.67 |
|
2:16.78 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.81 |
|
2:18.30 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskar Iwarsson |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
|
2:18.39 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
|
2:19.91 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
|
2:20.41 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ivar Simonsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.64 |
|
2:23.11 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.70 |
|
2:23.34 |
+15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-26 10:31:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-26 10:31:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 200m Ryggsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Miram |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
|
2:22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christine Ekman |
1994 |
Simklubben Neptun |
+0.82 |
|
2:27.49 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
Täby Sim |
+0.80 |
|
2:28.75 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.75 |
|
2:31.75 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Louise Peacock |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.62 |
|
2:34.91 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elvira Montes |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
|
2:36.91 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Katherina Gkioni |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
|
2:36.94 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.80 |
|
2:37.07 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elsa Djuphammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
|
2:37.48 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thea Boij Du Rietz |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.74 |
|
2:39.52 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isabel Nordström |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
|
2:40.94 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.77 |
|
2:43.90 |
+21.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-26 10:50:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-26 10:50:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 400m Medley Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tor Leander |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
|
4:41.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Göransson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
|
4:52.77 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
|
4:55.79 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Lewander |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.62 |
|
5:11.70 |
+30.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.67 |
|
5:13.40 |
+32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.75 |
|
5:13.61 |
+32.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isac Rune |
2003 |
Täby Sim |
+0.66 |
|
5:15.78 |
+34.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isak Gustafsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.77 |
|
5:22.56 |
+41.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-26 10:57:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-26 10:57:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Miram |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.79 |
|
2:28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alida Ramdén |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
+0.75 |
|
2:29.49 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Gipperth |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.78 |
|
2:31.23 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elin Peng |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
|
2:31.77 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Voigt |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.81 |
|
2:32.37 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabelle Hanson |
1998 |
Spårvägen Simförening |
+0.74 |
|
2:34.53 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilia Viberg |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.77 |
|
2:34.83 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
Täby Sim |
+0.79 |
|
2:35.12 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amanda Lindqvist |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
+0.82 |
|
2:35.46 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linn Melander |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.79 |
|
2:36.19 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alma Thunberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.89 |
|
2:36.26 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.78 |
|
2:36.32 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Louise Peacock |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
|
2:37.25 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maria Bang |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.76 |
|
2:38.46 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.81 |
|
2:38.82 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
|
2:39.54 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofia Björkman |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.74 |
|
2:40.48 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Liv Asp Olsson |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.77 |
|
2:40.87 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.83 |
|
2:41.45 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.81 |
|
2:41.62 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elsa Kärvestedt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.79 |
|
2:42.75 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.78 |
|
2:43.21 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-26 11:08:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-26 11:08:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Ryggsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Törnqvist |
1997 |
Täby Sim |
+0.66 |
|
57.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Nykvist |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
+0.52 |
|
1:03.16 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Philip Bentzer |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.64 |
|
1:03.39 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl-Åke Willberg |
1998 |
Danderyds Simförening |
+0.61 |
|
1:03.71 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
|
1:04.28 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.62 |
|
1:04.33 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Niring |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.66 |
|
1:04.62 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.60 |
|
1:04.70 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oskar Fridsell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.59 |
|
1:04.90 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Guillermo Illanes |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.67 |
|
1:05.44 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmus Skyving |
2003 |
Norrtälje Simklubb |
+0.62 |
|
1:05.60 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anton Widholm |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.57 |
|
1:06.42 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
|
1:06.43 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-26 11:13:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-26 11:13:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefin Lindkvist |
1993 |
Väsby Simsällskap |
+0.66 |
|
26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilma Ramdén |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
+0.65 |
|
27.66 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Olsson |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
+0.72 |
|
27.76 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Sundstrand |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
|
27.84 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
|
27.98 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.70 |
|
28.01 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alida Ramdén |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
|
28.14 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cornelia Jerresand |
2000 |
Täby Sim |
+0.78 |
|
28.22 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
|
28.33 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
|
28.52 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alice Velden |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
|
28.60 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Louise Halldén |
1998 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
|
28.74 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
|
28.78 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rebecca Mattsson |
1995 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
|
28.79 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Ladis |
2001 |
Täby Sim |
+0.73 |
|
28.90 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alice Lindgren |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.87 |
|
28.98 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Viinapuu |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.66 |
|
29.06 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sara Torstensson |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.63 |
|
29.08 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
|
29.09 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sophia Norén |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
|
29.20 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.69 |
|
29.24 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kristina Isacson |
2001 |
Täby Sim |
+0.60 |
|
29.24 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Agnes Fährlin |
1998 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
|
29.25 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.72 |
|
29.29 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alexandra Alkas Alias |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
|
29.37 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.65 |
|
29.41 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Elin Ristl |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
|
29.42 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
|
29.58 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Heidi Saluveer |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.71 |
|
29.62 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Amanda Takala |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
|
29.66 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Filippa Hammarén |
2002 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
|
29.75 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
+0.69 |
|
29.76 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Maja Frejd |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.66 |
|
29.78 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Moa Zetterström |
2005 |
Norrtälje Simklubb |
+0.66 |
|
29.93 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Josefine Torell |
2002 |
Lidingö Simklubb |
+0.68 |
|
30.01 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Linnéa Sandh |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
+0.75 |
|
30.06 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Cornelia Eklund |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
|
30.15 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.75 |
|
30.32 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ljuba Berg |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.75 |
|
30.58 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Josefine Iwarson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.68 |
|
30.65 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Julia Björkén |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
|
30.89 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-26 11:22:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-26 11:22:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 4X100m Frisim Mixed - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Täby Sim Lag 1 |
28 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
3:48.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Törnqvist |
1997 |
AI6197 |
+0.68 |
25.86 |
53.05 |
|
|
|
53.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Jerresand |
2000 |
AG6800 |
+0.32 |
28.99 |
1:01.53 |
|
|
|
1:54.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
BN8801 |
+0.23 |
29.35 |
1:01.35 |
|
|
|
2:55.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Holmberg |
1991 |
AG9391 |
+0.31 |
24.97 |
52.37 |
|
|
|
3:48.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Täby Sim lag 2 |
29 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
3:50.18 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
Daniel Räisänen |
1999 |
AE0199 |
+0.66 |
25.88 |
53.79 |
|
|
|
53.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristina Isacson |
2001 |
BH5601 |
+0.16 |
28.93 |
1:01.60 |
|
|
|
1:55.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thilda Ström |
2003 |
AT5803 |
+0.39 |
29.01 |
1:02.26 |
|
|
|
2:57.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Magnusson |
1990 |
AB4790 |
+0.30 |
24.76 |
52.53 |
|
|
|
3:50.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Väsby Simsällskap |
22 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:51.31 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
Gustav Frödeberg |
1997 |
AA5197 |
+0.71 |
26.39 |
55.32 |
|
|
|
55.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Sundberg |
1999 |
AS5399 |
+0.12 |
26.18 |
54.90 |
|
|
|
1:50.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Miram |
1999 |
AG7299 |
+0.45 |
29.03 |
1:01.27 |
|
|
|
2:51.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Andersson |
2001 |
AL2601 |
+0.22 |
28.06 |
59.82 |
|
|
|
3:51.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Spårvägen Simförening |
21 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
3:51.50 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
Jonas Malmring |
2001 |
AO1701 |
+0.72 |
26.70 |
55.92 |
|
|
|
55.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Sundstedt |
1998 |
BE7498 |
+0.25 |
28.48 |
59.56 |
|
|
|
1:55.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Karlsson |
2000 |
AK5900 |
+0.24 |
25.70 |
53.35 |
|
|
|
2:48.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Viinapuu |
2000 |
AH8400 |
+0.38 |
29.35 |
1:02.67 |
|
|
|
3:51.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Järfälla S Mixed Lag 1 |
21 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:56.04 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
Hugo Swanepoel |
1998 |
AW5198 |
+0.61 |
26.58 |
55.52 |
|
|
|
55.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Fröde |
2001 |
AE9901 |
+0.38 |
26.72 |
56.69 |
|
|
|
1:52.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Rotstam |
1998 |
AF7498 |
+0.34 |
29.47 |
1:01.50 |
|
|
|
2:53.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Gipperth |
2003 |
AA6403 |
+0.29 |
29.85 |
1:02.33 |
|
|
|
3:56.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stockholms Kappsimningsklub |
18 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
3:56.21 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
AD9606 |
+0.68 |
29.80 |
1:03.40 |
|
|
|
1:03.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Torstensson |
2004 |
AW3604 |
+0.07 |
30.01 |
1:02.75 |
|
|
|
2:06.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Wennerholm |
2002 |
AH3902 |
+0.30 |
26.05 |
55.22 |
|
|
|
3:01.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Henkel |
2001 |
AS3301 |
+0.38 |
26.61 |
54.84 |
|
|
|
3:56.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
21 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:57.65 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
Simon Brandt |
2000 |
AJ4700 |
+0.69 |
27.10 |
56.23 |
|
|
|
56.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Melinder |
2001 |
AG1301 |
+0.27 |
27.38 |
57.13 |
|
|
|
1:53.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Halldén |
1998 |
AW2498 |
+0.34 |
29.45 |
1:01.68 |
|
|
|
2:55.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Lindgren |
2005 |
AK3405 |
+0.29 |
29.45 |
1:02.61 |
|
|
|
3:57.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Spårvägen Simförening lag 2 |
17 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
4:02.98 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
Andreas Wallén |
2002 |
AP9302 |
+0.63 |
27.35 |
57.51 |
|
|
|
57.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakub Majta |
2003 |
AV9703 |
+0.19 |
27.61 |
57.58 |
|
|
|
1:55.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linn Herlin |
2002 |
AU6402 |
+0.37 |
30.53 |
1:03.55 |
|
|
|
2:58.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Thunberg |
2005 |
AV1605 |
+0.58 |
30.77 |
1:04.34 |
|
|
|
4:02.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Järfälla S Mixed Lag 2 |
18 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:03.64 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
Nils Malmberg |
2004 |
AI3504 |
+0.70 |
27.75 |
57.21 |
|
|
|
57.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Nykvist |
2001 |
AH3701 |
+0.28 |
27.41 |
57.91 |
|
|
|
1:55.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Lindqvist |
2002 |
AU6202 |
+0.27 |
30.44 |
1:03.81 |
|
|
|
2:58.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Larsson |
2002 |
AH2802 |
+0.32 |
31.37 |
1:04.71 |
|
|
|
4:03.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Väsby Simsällskap lag 3 |
20 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:03.81 |
+15.51 |
|
|
|
|
|
Carl Göransson |
2000 |
AQ8300 |
+0.72 |
27.49 |
57.38 |
|
|
|
57.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christopher Lindholm |
2002 |
AQ1702 |
+0.34 |
27.77 |
57.63 |
|
|
|
1:55.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Ristl |
1999 |
AD1499 |
+0.23 |
30.55 |
1:04.44 |
|
|
|
2:59.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Takala |
2004 |
AP3804 |
+0.04 |
30.30 |
1:04.36 |
|
|
|
4:03.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Järfälla S Mixed Lag 3 |
18 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:12.22 |
+23.92 |
|
|
|
|
|
Hugo Malmberg |
2001 |
AH9701 |
+0.66 |
28.09 |
59.45 |
|
|
|
59.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
John Zetterqvist |
2004 |
AH6504 |
+0.39 |
28.58 |
1:00.74 |
|
|
|
2:00.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tone Sandsjö |
2003 |
AF5403 |
+0.34 |
30.69 |
1:04.25 |
|
|
|
3:04.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Iwarson |
2003 |
AT1603 |
+0.27 |
32.31 |
1:07.78 |
|
|
|
4:12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Södertälje Simsällskap |
20 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Christiansen |
1999 |
AL8499 |
+0.69 |
29.00 |
1:00.80 |
|
|
|
1:00.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Oerther |
2003 |
AF0503 |
+0.24 |
28.29 |
1:00.02 |
|
|
|
2:00.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabel Teglöf |
2003 |
AZ3203 |
-0.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juan Esbjörnsson |
2002 |
AQ6902 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-26 16:13:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 200m Medley Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Törnqvist |
1997 |
Täby Sim |
+0.67 |
|
2:09.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
|
2:14.98 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Täby Sim |
+0.65 |
|
2:15.48 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Eriksson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
|
2:18.30 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
|
2:19.01 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linus Nykvist |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
+0.69 |
|
2:19.84 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
|
2:20.33 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.64 |
|
2:21.10 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leonardo Montes |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
|
2:21.18 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
David Neuhardt |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
|
2:23.53 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.67 |
|
2:23.80 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
|
2:24.14 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
|
2:24.94 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Theodor Sköld |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
|
2:31.15 |
+21.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-26 16:20:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-26 16:20:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 100m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
|
1:00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Sundstedt |
1998 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
|
1:00.31 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Olsson |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
+0.74 |
|
1:01.30 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Louise Halldén |
1998 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
|
1:01.32 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
|
1:01.53 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Voigt |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.77 |
|
1:01.56 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Miram |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
|
1:01.61 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
Täby Sim |
+0.81 |
|
1:01.85 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.65 |
|
1:02.58 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kristina Isacson |
2001 |
Täby Sim |
+0.73 |
|
1:03.00 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Louise Hertegren |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.73 |
|
1:03.09 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Frejd |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.69 |
|
1:03.28 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elin Grähs |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.80 |
|
1:03.30 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
|
1:03.52 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.71 |
|
1:03.57 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
|
1:03.59 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Iris Martinsson |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.81 |
|
1:03.66 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Amanda Takala |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
|
1:04.19 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Olivia Svensson |
2003 |
Täby Sim |
+0.70 |
|
1:04.24 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alice Lindgren |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.78 |
|
1:04.31 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Louise Peacock |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
|
1:04.43 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Moa Zetterström |
2005 |
Norrtälje Simklubb |
+0.65 |
|
1:04.44 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Heidi Saluveer |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.80 |
|
1:04.53 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elsa Djuphammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
|
1:04.58 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elin Bergman |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
|
1:04.70 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Thilda Ström |
2003 |
Täby Sim |
+0.68 |
|
1:04.71 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Jennie Ewerbring |
2003 |
Täby Sim |
+0.77 |
|
1:04.72 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
+0.69 |
|
1:04.80 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Tea Angerfelt |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
+0.78 |
|
1:04.82 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.72 |
|
1:04.85 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Alma Thunberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.85 |
|
1:04.88 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ella Thermaenius |
2005 |
Täby Sim |
+0.72 |
|
1:05.26 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Anna Viinapuu |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.67 |
|
1:05.37 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
|
1:05.51 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Filippa Bolling |
2004 |
Täby Sim |
+0.73 |
|
1:05.62 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sofia Lindqvist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.70 |
|
1:05.70 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Anna Ladis |
2001 |
Täby Sim |
+0.74 |
|
1:06.25 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Elin Ristl |
1999 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
|
1:06.45 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ella Ericson |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.78 |
|
1:06.90 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.83 |
|
1:07.24 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.77 |
|
1:07.68 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Josefine Iwarson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.70 |
|
1:08.72 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Täby Sim |
+0.77 |
|
1:11.82 |
+11.54 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-26 16:32:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-26 16:32:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 50m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Holmberg |
1991 |
Täby Sim |
+0.68 |
|
24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Magnusson |
1990 |
Täby Sim |
+0.65 |
|
24.45 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Danielsson |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.66 |
|
24.72 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
+0.63 |
|
24.90 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Gullberg |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.61 |
|
25.06 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Steiner |
1998 |
Västerås Simsällskap |
+0.66 |
|
25.47 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Frödeberg |
1997 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
|
25.58 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.65 |
|
25.64 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erik Falk |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.72 |
|
25.69 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Philip Bentzer |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
|
25.75 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carl-Åke Willberg |
1998 |
Danderyds Simförening |
+0.64 |
|
25.80 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johannes Fällgren |
2002 |
Lidingö Simklubb |
+0.70 |
|
25.81 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
David MacLeod |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.66 |
|
25.83 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
|
25.99 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Niclas Eriksson |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.67 |
|
26.06 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.61 |
|
26.30 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Simon Brandt |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.65 |
|
26.65 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-26 16:36:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-26 16:37:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 100m Bröstsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilia Viberg |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.74 |
|
1:14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
|
1:14.48 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophia Norén |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.76 |
|
1:15.36 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ingrid Franks |
2003 |
Täby Sim |
+0.65 |
|
1:16.60 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lea Granert |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.75 |
|
1:17.06 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.74 |
|
1:17.65 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.76 |
|
1:18.21 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Smilla Hedlund |
2001 |
Täby Sim |
+0.78 |
|
1:18.87 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julia Björkén |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
|
1:19.08 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
|
1:19.23 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isabelle Brodd |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
|
1:19.88 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Moa Arvehed |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.70 |
|
1:20.65 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Milla Wahlund |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.83 |
|
1:20.81 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.80 |
|
1:21.30 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Cornelia Eklund |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
|
1:21.41 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
|
1:21.56 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jennifer Mardo |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.75 |
|
1:22.00 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
Täby Sim |
+0.76 |
|
1:22.08 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofia Björkman |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.76 |
|
1:22.33 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alice Lindgren |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.79 |
|
1:23.08 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Moa Nyblom |
2005 |
Täby Sim |
+0.73 |
|
1:23.42 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Josefine Iwarson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.71 |
|
1:23.61 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sara Torstensson |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.68 |
|
1:24.79 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
|
1:25.63 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-26 16:43:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-26 16:44:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 800m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mattias Glenesk |
1994 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
|
8:36.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gabriel Henkel |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.74 |
|
8:43.90 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
|
8:47.95 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Fröde |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
+0.65 |
|
8:50.58 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
|
8:54.53 |
+17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eric Hansson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
|
9:03.03 |
+26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
|
9:03.22 |
+26.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ivar Simonsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.65 |
|
9:11.17 |
+34.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isak Gustafsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
|
9:18.05 |
+41.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carl Göransson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
|
9:18.42 |
+41.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmus Skyving |
2003 |
Norrtälje Simklubb |
+0.67 |
|
9:26.67 |
+49.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sid Lundgren |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
+0.80 |
|
9:28.67 |
+51.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Christian Norberg |
1998 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.63 |
|
9:28.73 |
+51.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nils Malmberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.77 |
|
9:46.84 |
+1:09.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Erik Åstrand |
2003 |
Täby Sim |
+0.82 |
|
9:51.34 |
+1:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-26 17:16:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-26 17:16:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 200m Fjärilsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
+0.75 |
|
2:26.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
|
2:39.81 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.77 |
|
2:40.72 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-26 17:19:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-26 17:19:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 50m Bröstsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Swanepoel |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
+0.63 |
|
29.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Patric Ridell |
1993 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
|
30.03 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Fürst |
1990 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
|
30.14 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
+0.63 |
|
30.42 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christoffer Andersson |
1994 |
Tyresö Simsällskap |
+0.67 |
|
30.45 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Täby Sim |
+0.62 |
|
30.87 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Dahlgren |
1986 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
|
31.58 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
|
31.67 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.67 |
|
31.71 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
|
31.74 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Algot Lindwall |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.66 |
|
32.12 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victor Kuzmin |
1979 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.73 |
|
32.21 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jakub Majta |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.60 |
|
32.36 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Felix Engelbrektson |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
|
32.40 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Leonardo Montes |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
|
32.57 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emil Tikkanen |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.66 |
|
32.64 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Esbjörn Ohlsson |
1996 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.65 |
|
32.69 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.67 |
|
33.08 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Gustav Annas |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.75 |
|
33.20 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
|
33.71 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-26 17:24:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-26 17:24:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Sim & Järfälla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 800m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
Täby Sim |
+0.79 |
|
9:22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Rotstam |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
+0.68 |
|
9:33.87 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
|
9:41.85 |
+19.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katherina Gkioni |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
|
9:42.13 |
+20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
+0.74 |
|
9:47.34 |
+25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnea Gyllberg |
2000 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
|
9:49.84 |
+27.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda Takala |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.79 |
|
10:06.05 |
+44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Embla Börjesson |
2002 |
Täby Sim |
+0.72 |
|
10:08.73 |
+46.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linn Melander |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.82 |
|
10:16.46 |
+54.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iris Martinsson |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.86 |
|
10:18.39 |
+56.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Törnqvist |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
+0.73 |
|
10:33.56 |
+1:11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Täby Sim |
-.-- |
|
11:31.51 |
+2:09.50 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-26 17:49:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-26 17:49:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|